Šta je novo?

Sony Playstation 3 hack tema

upravo pratim zivu diskusiju na developers kanalu, gde su 2 od ona 4 hakera sto su provalili bag u generatoru kljuceva (odnosno, manu istog - zavisi kako se gleda) i jos par vidjenijih hakera...

nesto ne pominju da im komercijalne igre rade.. ustvari pizde zbog mnogo manjih stvari...

doduse, na bitgameru se pojavio torrent za NFS sa eboot.bin koji (po njima) radi.. ne videh nista za gt5 osim u najavi...
i tako...

mene trenutno vise interesuje mogucnost custom firmware-a koji ce dodati neki bolji plejer za multimedijalne fajlove u ps3, pre svega podrsku za MKV
 
Mene zanima emulator wii-a i podrska za Kinect :).
 
poslao mi je 2x istu poruku pa sam ovu morao da editujem..

izgleda da su hakeri pirati mnogo brzi od hakera developera
ovi na devs kanalu jos uvek gube vreme oko custom firmware-a, verovatno zato sto ih vise zanima

oni prvi su svoj cilj postigli :)
 
Poslednja izmena:
Je li moguce pokrenuti "sveti gral" i sa 3.55 fw?
 
ne!
ko je apgrejdovao, apgrejdovao je

ko je na 3.50fw, taj moze nekako da uradi i downgrade

ko je na 3.55fw, za sada moze da se slika

ko je na 3.41fw - pocinje veselje :)
 
kojih kljuceva... (EDIT: ah da... ali naglasi taj link, ne odskace po nicemu od ostatka teksta)
da ti neko nije preuredio post?

btw, ako ne znas sta ces sa tim kljucevima, i ne trebaju ti :)

btw2 (hehehe), ko kaze da nije otkljucan i fw3.55?? povadili su iz njega sve sto vredi, dekriptovan je kao i ostali... samo jedna je stvar uzeti kljuceve za dekriptovanje novih fajlova a sasvim druga stvar startovati i koristiti isti taj firmware.. nisu resili kako da ga instaliraju i to tako da ima backdoor odnosno da bude hakovan... ali da pokupe iz njega sve sto im treba, to je odradjeno..
 
prebaci temu na vB4 default style, na ovim grafitnim se ne vide linkovi ;)
 
Sta treba jos uraditi za NFS HP i GT5 osim kopiranja EBOOT.BIN fajla? Da li ovo znaci da mozemo uskoro ocekivati da proradi i neka igra iz POP serijala?
 
Na Beyond3D se vodi prica o svemu tome. Lepo za citanje.

Od 37. strane se vodi prica o poslednjem hacku.

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=56284&page=44


Moze se signovati BILO STA. Igre, cheatovi, aplikacije, klon PSN store-a, operativni sistemi, driveri za unofficial hardware... I eventualno virusi... Neko je cak pomenuo da se mogu kompromitovati i psn kartice za placanje. Mada je malo verovatno da Sony vrsi proveru kartica preko konzole, pretpostavlja se da se to vrsi online. Ako ne, fail epskih proporcija.
 
da si procitao zadnjih 5 strana nasao bi barem 3-4 linka za download,kao i za upustva kako....
 
Pratim temu od pocetka, a sada sam iscitao jos jednom poslenjih 5 strana i koliko vidim tek na prosloj strani se pominje pokretanje NFS HP i GT5, posto pre toga to i nije bilo moguce. Ali nema nista konkretno. Ako si uspeo da pokrenes NFS HP da li si radio jos nesto osim zamene eboot.bin fajla? Meni ne polazi za rukom. Da li je obavezan i hermes v4 with 3.55 spoof? GT5 nemam skinut ali mislim da i tu treba jos nesto osim proste zamene eboot.bin fajla?
 
evo sta se pise:
Kod:
GT5 (US version) confirmed working!!! Tried it w/ PS3 Break w/ 1.7 firmware, 3.5 Spoof, and Gaia Manager v1.04.1. Thanks for the heads up OP!

Make sure you delete old GT5 Game Data first before playing. Otherwise, you're just going to get a black screen. Didn't try updating to v1.05 game data. 

Sorted it for those that it hangs on logo.
use latest payload
Latest Gaia
Replace e.boot with modified one
Change sfo to 3.41 with sfo editor

Dont update to 1.05
Game plays perfectly for me using dc comics us version
 
Sta treba jos uraditi za NFS HP i GT5 osim kopiranja EBOOT.BIN fajla? Da li ovo znaci da mozemo uskoro ocekivati da proradi i neka igra iz POP serijala?

Decryptovan je eboot bin POP trilogije, tako da vec rade.

A sto se tice NFS HP osim zamjene eboot.bin fajla, edituj param.sfo na 3.41 firmw. kod mene radi sa hermes v4b bez ikakvih spoof-va
 
Poslednja izmena:
Lepe vesti za POP :)

E sad sto se tice NFS HP kad editujem param.sfo pod PS3_System_ver mi pise 03.4100 tako da mislim da tu ne treba nista menjati? Ali mi pof Title_ID pise BLES00949 mozda je tu problem posto vidim da su svi ovo eboot.bin fajlovi za verziju BLUS30566?
 
Lepe vesti za POP :)

E sad sto se tice NFS HP kad editujem param.sfo pod PS3_System_ver mi pise 03.4100 tako da mislim da tu ne treba nista menjati? Ali mi pof Title_ID pise BLES00949 mozda je tu problem posto vidim da su svi ovo eboot.bin fajlovi za verziju BLUS30566?

koristis dobar eboot.bin jer za nfs hp je isti za eu i us, je li ti hermes 4 ili hermes 4b?
 
Poslednja izmena:
Ono sto mene buni je sto gde god nadjem eboot.bin i za US i EU uvek stoji BLUS30566? Pokusao sam i da preimenujem BLES00949 u BLUS30566 ali onda dobijem error 80010019, koristim OM i ako ukljucim Patch i Patch >3.41 onda prodje bez errora ali i dalje crn ekran. Ne znam vise ni sam zapetljao sam se skroz. Kako uopste najlakse da utvrdim da li je hermes 4 ili 4b? Mada sad vidim na emu forumu da izgleda da ovo nije eboot.bin za 00949? Da li je neko uspeo da pokrene NFS HP BLES00949 sa ovim eboot.bin fajlom za 30566?
 
Ono sto mene buni je sto gde god nadjem eboot.bin i za US i EU uvek stoji BLUS30566? Pokusao sam i da preimenujem BLES00949 u BLUS30566 ali onda dobijem error 80010019, koristim OM i ako ukljucim Patch i Patch >3.41 onda prodje bez errora ali i dalje crn ekran. Ne znam vise ni sam zapetljao sam se skroz. Kako uopste najlakse da utvrdim da li je hermes 4 ili 4b? Mada sad vidim na emu forumu da izgleda da ovo nije eboot.bin za 00949? Da li je neko uspeo da pokrene NFS HP BLES00949 sa ovim eboot.bin fajlom za 30566?
eboot.bin US radi i na EU verziji igre to je potvrdjeno, nema potrebe da stavljas patch mode, a da utvrdis koji je hermes ne znam postoji li ta mogucnost najlakse ti je skines novi hex fajl i apdejtujes, ja sam uspio da pokrenem sa eboot.bin fajlom za 30566 ali meni je verzija igre BLUS30566
 
Skidam ponovo NFS HP BLUS30566 pa cu da vidim. POP mi radi bez problema tako da mislim da je najverovatnije samo do verzije igre. Stavio sam i hermes v4 with 3.55 spoof ali POP je radio i bez toga, a NFS ne radi ni sa njim.
 
Sta se desava sa custom firmware za ps3, dajte neki update o toj stvari. Koje su beneficije stavljanja istog?
 
Vrh Dno