Šta je novo?

Sonos Symfonisk Picture Frame

paradizo

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruke
2,056
Poena
275
Da li neko ima iskustva sa ovim zvučnikom?Supruga i ja nameravamo da ga kupimo samo nam treba utisak vlasnika istog.Zahvaljujem unapred
 
Pitajte čoveka….
 
Na brzinu ih se otarasio?S obzirom da su se pojavili prošle godine.
 
I mene i interesuju komentari iz prve ruke. Pogledao sam puno klipva na yt i nemaju ljudi puno zamerki osim možda na malo plići bas, ali meni to i nije baš ključno. Možda bih išao i na dva komada u stereo varianti za sobu od 40 kvadrata. U suštini, ovde je akcentat na uštedi prostora, solidnom zvuku, lepom i praktičnom rešenju kao i lakom upravljanju iz raznih aplikacija.
 
Pričao sam sa kolegom koji je prodao dva komada,kaže da su odlični ali zbog odlaska iz zemlje ih je prodao.Ja ću uzeti jedan za sada.
 
Pitajte čoveka….
Ja sam uzeo te zvucnike koji su ovde bili na oglasu. Nisam se dvoumio ni minut. Okačeni su na zidu kao slike.
 
Meni je stigao juče,nije još okačen ali ga slušam od sinoć.Zadovoljan
 
Nisam ni video da ima u ponudi.Jel u Ikei?
 
Izvinjavam se,nisam odmah video link.Hvala
 
Ne mogu da pronadjem koja app je u pitanju a povezuje zvučnik i PC?
 
Imam ga nekih 6 meseci. U celini sam zadovoljan. Kupio sam ga za trpezariju ali na planiranom zidu nisam ima utičnicu za struju pa sam ga na kraju okačio u spavaćoj sobi i povremeno puštam muziku ili podcast da me uspava ili budim ženu setniš muzikom tokom vikenda.
Kvalitet zvuka je solidan u skladu sa očekivanjem. Kvalitet izrade kućišta i prednje maske i sami dizajni su osrednji. Standardna bela maska deluje neverovatno jeftino i vrlo se lako ošteti (probuši ili zacepi). Druga crna standardna opcija je previše crna za moj ukus. Dodatne maske deluju manje jeftino, ali se po dizajnu ne uklapaju u tople ambijete braon/bež/drvenih boja nameštaja koji su česti u stanovima kod nas.
Sonos aplikacija radi dobro, ali bolje sarađuje sa Apple uređajima nego sa Andoridom. Usmerena je potpuno na rad sa streaming plafrotmama. Ako koristiš Spotify neće biti problema ni na Andoridu ali ne podržava na primer Tidal Connect što je moja glavna streaming plafroma. Podržava i Youtube Music a koristim ga i sa TuneIn Radio-om.
Preporuka za instalaciju na mestima gde nemaš mesto da staviš klasične zvučnike (trpezarija, kuhinja, hodnik i sl.) za neobavezno slušanje muzike. Poželjno je da utičnica za struju bude u blizini jer ako moraš da vučeš produžni kabl do njega, gubi se njegova glavna vrlina - neupadljivost.
 
Ja bih da kupim još jedan zvučnik te me interesuje da li mogu da se upare wi fi ili mora kablom,s obzirom da ne bi bili u istoj prostoriji,hoću jedan da smestim u kuhinju?Razdaljina bi bila oko 6m.
 
mogu naravno, uparuju se kroz mrežu...ne treba ti kabl...ali onda rade kao stereo par, ne može da radi samo jedan, ako ti je to namera...ako želiš da oba sviraju u isto vreme to može svakako...
 
Sonos zvućnici mogu da rade povezani na net ili bežično ili žičano.
Potrebno je da budu na istom ssidu.
Svaki zvučnik može da radi za sebe, kao multiroom zvučnik, i na svakom pojedinačnom zvučniku može da se pusti druga muzika.
U Sonos aplikaciji se podešavaju posebno svaki zvučnik a mogu i da se podese da rade u paru sa stereo zvukom.
1664462116145.png
 
To me interesuje,da budu povezani i da rade u isto vreme.Taj koji nameravam da kupim ću prikačiti lan kablom a wi fi povezati sa postojećim.Ako može
 
tako je, na jedan baciš lan kabl a ovaj drugi se upari kroz mrežu...nisu isti zvučnici, ali meni su dva sonosa pravili problem na wifi sve dok jedan nisam povezao lan kablom...možda sada sa novim ruterom i ne bi pravilo problem, ali kabl je već tamo pa nisam ni probao bez njega...u principu rade i samo na wifi, ali meni je bilo dosta prekida pa sam stavio kabl...
 
Verovatno bih nakačen na kabl mogao da slušam muziku sa računara a i YT music?
 
Koji kabl, mrežni? To nema veze sa tim šta ćeš da slušaš, sonos nema Chromecast ili nešto slično, već si nadam se ustanovio da je to zatvoren sistem i možeš da puštaš servise koje sonos podržava...ili muziku iz neke biblioteke na kompu/nas-u itd... YouTube music je podržan, ali moraš da imaš nalog...
 
Sonos za puštanje muzike sa lokalnog računara koristi aplikaciju iBroadcasting. Nalog je besplatan i potrebno je da se uloguješ preko aplikacije na računaru, obeležiš u kom folderu se nalazi muzika koju posle toga sama aplikacija prebacuje na cloud.
Što se tiče YT music - pročitaj ovaj članak
Mada, sam Sonos podržava veliki broj radio stanica tako da uvek možeš da pronađeš ono što te zanima, naravno ima i naših stanica recimo Radio Karolina koja pušta muziku iz prošlog veka.
Sonos ima dobru lepezu zvnučnika, a u saradnji sa švedskom IKEA su napravili seriju Symfonisk zvučnika koji imaju odličan zvuk.
 
Javi kako zvuči i funkcioniše stereo. Stara cena jednog Symfoniska mi je delovala povoljno. Sada sa novom, višom, cenom pa puta dva dođe mi nekako skupo, mada verovatno jeftinije od bilo kog pristojnog stereo sistema.
 
Ok,mada neće biti u istoj prostoriji.
 
Onda ništa. :)
 
Vidim na Ikeinom sajtu da se pojavio ovakav zvučnik ali većih dimenzija i malo skuplji,da li neko zna o čemu se radi?Da li mogu da se uparuju u stereo sistem,da li su to u stvari isti zvučnici?Istih karakteristika?
 
Ako navedeš link možda možemo da ti pomognemo.
Ikea je sa Sonosom pravila zvučnike kao slika, kao lampa,..
 
Pictures Frame zvučnik je u pitanju.Kao što ti imaš a i ja,samo je ovaj po dimenzijama veći.A nigde karakteristike nisu navedene.
 
Napravili su samo jedan model tog zvučnika ali su zato napravili više varijanti maski sa različitim motivima.
Gledao sam i na našem sajtu i na švedskom ali druge veličine nisam našao.
 
Jesi gledao na Ikeinom sajtu,sasvim druge dimenzije,ne mogu da ukapiram.Da li je moguće da je isti zvučnik,3cm deblji od ovih koje imamo ti i ja?Evo dimenzija:
Širina: 44 cm

Visina: 9 cm

Dužina: 64 cm

Težina: 5.16 kg
A dimenzije našeg:
Širina: 41 cm

Visina: 57 cm

Dubina: 6 cm
 
Nazad
Vrh Dno