Šta je novo?

Snimanje ekrana

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Poput Snipping tool-a za snimanje stacionarnih slika sa ekrana, da li neko može da mi predloži funkiconalan, po mogućstvu, besplatan program za snimanje pokretnih slika i zvuka sa bilo kog mesta na ekranu? Bilo bi dobro da može da snima zvukove i sa mikrofona i sa zvučnika...
 
Da li OBS ima opciju snimanja poslednjih x sekundi/minuta?
 
Odlično. Shadowplay ume da baguje, tj. da izbaci snimak na kojem se slika zamrznu posle nekoliko sekundi, a ide samo zvuk.
 
Verujem da je OBS odličan program, samo mi deluje malo komplikovano... Probao sam jednostavan program ScreenRec, ali nije hteo da snimi zvuk... Camstudio je prijavljivao neku grešku, a veoma mi se svideo Bandicam, međutim, u besplatnoj verziji ima ograničeno vreme snimanja...
 
Preporuka za prvi izbor - OBS Studio. Nešto malo truda oko inicijalnog upućivanja u rad programa se posle vrati kroz mogućnosti koje pruža.

Ako je baš pod moranje jednostavan alat onda - ScreenRec.

Vezano za ScreenRec i za snimanje zvuka. Nije jasno precizirano na šta se mislilo kad je napisano "nije hteo da snimi zvuk". ScreenRec po default -u snima audio sa mikrofona jer većina ljudi želi to. To jest naraciju uz video capture. Ukoliko se želi snimanje Audio izlaza iz zvučne kartice to se mora prebaciti u opcijama. Da li će da snima microphone input, system audio ili oba.
 
Pozdrav!
Još jedan glas za OBS Studio sjajan softver za snimanje ekrana!
Samo nikako da ga posedim da mi snima ekran u 720p rezoluciji, da je video gledljiv, a da video fajl ne bude preko 1GB po satu.
Gledao sam razno-razne yt klipove kako su likovi podešavali parametre za snimanje, ali meni ne treba neko ludilo za snimanje /stream igrica i sličnih stvari hoću da video fajl bude što je moguće manji tipa do 300-400MB maks po satu, a da je video gledljiv - da ne kažem čitljiv pošto bih snimao neke prezentacije preko video konferenca ništa specijalno.
Ja sam probao sa sledećim i nisam dobio zadovoljavajuće rezultate: 720p output resolution, bicubic downscale filter, 30 common FPS value, recording format MKV, Encoder x264, CBR Rate, 2500kbps bitrate i video nije bio ispod 1GB po satu, a kvalitet videa jedva gledljiv/čitljiv!

Imate neki savet, da probam sa nekim drugim podešavanjima?
 
Jel moze preporuka za program koji ce da snimi sliku i zvuk sa skype-a?
Idem na online kurs za jezik pa mi je potreban program koji ce da snimi dvocas,da bih kasnije mogao sve to jos jedanput da prodjem/odgledam i odslusam.
 
Pozdrav!
Još jedan glas za OBS Studio sjajan softver za snimanje ekrana!
Samo nikako da ga posedim da mi snima ekran u 720p rezoluciji, da je video gledljiv, a da video fajl ne bude preko 1GB po satu.
Gledao sam razno-razne yt klipove kako su likovi podešavali parametre za snimanje, ali meni ne treba neko ludilo za snimanje /stream igrica i sličnih stvari hoću da video fajl bude što je moguće manji tipa do 300-400MB maks po satu, a da je video gledljiv - da ne kažem čitljiv pošto bih snimao neke prezentacije preko video konferenca ništa specijalno.
Ja sam probao sa sledećim i nisam dobio zadovoljavajuće rezultate: 720p output resolution, bicubic downscale filter, 30 common FPS value, recording format MKV, Encoder x264, CBR Rate, 2500kbps bitrate i video nije bio ispod 1GB po satu, a kvalitet videa jedva gledljiv/čitljiv!

Imate neki savet, da probam sa nekim drugim podešavanjima?
Kako da bude manji od 1GB/h kad si mu zadao CBR 2.5Mbps :)
Iskoristi VBR a povećaj malo bitrate, pa vidi kako će se ponašati. Ako postoji dosta promene slike (video, igre) onda nema pomoći, možeš samo da smanjiš fps. Ako su u pitanju statičnije scene (tekst, slike, slajdovi) onda slobodno povećaj rezoluciju a smanji fps...
 
Za CBR 2500kbps si u pravu, tek sam nakon posta izvalio da ustvari kad ovo pretvorim u MB/h dobijem oko 1100MB/h samo na osnovu bitrate-a. Mislim baš na VBR pošto ima i CRF rate control? Nema videa u smislu igre, video, mahom su to tekst, slike, slajdovi i share ekrana. Zato mi i ne treba neko ludilo od kvaliteta, bitno da su vidljive slike i tekst sa prezentacije i da ne secka video i zvuk.
 
Koristio sam za snimanje video zapisa ekrana "ShareX" jednostavan maksimalno, može da snima zvuk i sa mikrofona i sa kartice. Nisam siguran da li ima bufer mod, jer mi nije trebalo.
Besplatan je, čak šta više Open source, i prilagođen šerovanju svega što se snimi. Ima i editore za sve, osnovne i jednostavne.
 
Moram da zamolim za pomoc oko podesavanja ODS-a.
Par klipova preko youtube-a sam pokusao i uvek isti problem.

Krenuo sam na neki kurs i hocu da snimim svoj dvocas koji imam preko skype-a.
Dakle,desktop racunar,camera LOGITECH Webcam C920 HD Pro i slusalice huawei freebuds 3.

Ova kombinacija radi savrseno kad se neko pozove preko skype video poziva ali kad se snimi sa ODS-om,nece da se snimi.
Meni treba da se snimi sve,video snimak svega i oba sagovornika da se cuju.

Ja kad snimim,dobijem samo jedan glasa,i slika koja neverovatno koci,bez glasa drugog sagovornika.
Molim za pomoc oko podesavanja,ne mogu da podesim sve ovo vec 7 dana.

Mislim da sam negde procitao da skype ima negde u opcijama ugradjenu tu funkciju ali da sagovornik dobije obavestenje da se razgovor snima,a to nedozvoljavaju!
 
Misliš OBS? Treba da dodaš tamo display capture, audio input i audio output capture. Ne znam da li si podesio to uopšte?
 
Koliko se secam jesam. Gledao sam par tutorijala i to se podesavalo.
Danas sam pokusao sa game bar-om iz Windows 10,citao sam da moze sa tim,dobio sam super sliku,moj glas su cuje super,ali predavac secka li secka.
 
Ako neko zna siguran nacin da se snimi skype video poziv bez da druga strana zna da se snima neka pise.
Desktop skype,eksterna kamera i freebuds sluske se koriste.
 
Jing radi snimanje. Koristim ga za Skype i Zoom sastanke/prezentacije ili popularne webinare 😀
Sada da li snima zvuk preko bežičnih slušalica nijesam probao.
 
Jel moze preporuka za program koji ce da snimi sliku i zvuk sa skype-a?
Idem na online kurs za jezik pa mi je potreban program koji ce da snimi dvocas,da bih kasnije mogao sve to jos jedanput da prodjem/odgledam i odslusam.
Ako si nekim slucajem na nVidia kartici pokusaj i njen Shadow Play.
Da bi omogucio snimanje Desktop-a, moras otvoriti GeForce Experience, zatim gore desno kod user account, kliknuti trougao sa 3 tacke (open in-game overlay), ugasiti instant replay ukoliko je ukljucen, pod podesavanjima (zupcanik) na istoj stranici gde se nalazi mikrofon/kamera/performanse opcije, pronaci privacy settings i ukljuciti Desktop Capture opciju. Pod istim zupcanikom pronadji opciju Recordings i setuj putanje za temporary files i za Final Video file. Pored tog istog zupcanika imas kameru i mikrofon, klikni na mikrofon i odaberi Always On, klikni na kameru i ukljuci ako ces da snima i kameru.

Obavezno ukljuci instant replay ponovo.
Default precica za manualni start snimanja je Alt+F9 isto tako stopiras. Mozes promeniti pod zupacanik -> Keyboard Shortcuts.
Snimljen video ce se nalaziti na lokaciji koju si zadao, folder ce biti automatski kreiran pod imenom Desktop.

Ako nemas nVidia karticu, dzabe sam sve ovo pisao.
 
Probacu oba metoda,prvo ovaj sa nvidao kartom pa ako ne moze ni ovo onda cu da pojurim ovaj program u narodnoj varijanti.
 
Nazad
Vrh Dno