Šta je novo?

Smrz'o se ati od zime :)

macman

Čuven
Učlanjen(a)
06.01.2004
Poruke
1,466
Poena
695
Nisam verovao da de ikad tako nesto moze desiti , ali eto ...
Zadnjih 7 dana je bas hladno, i eto izgleda da je kartica pocela da otkazuje.
radi se o ati 8500 275/275. Kad ukljucim kompjuter i odmah pokrenem neki games
grafika na ekranu zabrlja i na ekranu prikaze Shkotski "kilt" valjda se tako zove onasarena tkanina zeleno zute , narandzaste kockice. U pozadini komp-juter radi i slusa komande. ugasim kompjuter, pa ga ukljucim nanovo i radi bez problema . menjao sam napajanje, uzeo kvalitetnije , mdjtim uvek isto prvo paljenje zeza . jedina ako sacekam 5-6 minuta onda se ne javlja temperatura je sledeca : ploca 16 C , cpu 19 c napajanje 26 c
"zagrejan" ploca 19 c cpu 22 napajanje 29c. Posle tvrdog maltretiranja : ploca 25 , cpu 36 c max imao sam i dva coolera koje sam naravno iskljucio. Drugu karticu trenutno nemam, pa da proverim plocu. Da li je otisao neki kondenzator na kartici ili jednostavno ne postize neku svoju radnu temperaturu. Naglasam da se desava uvek na prvo paljenje zadnjih 7 dana, kad je kompjuter "zagrrejan" radi bez problema....

poz.
 
Probaj da kuciste sa terase uneses u sobu! :D :D
btw
Mislim da ti je neispravna memorija na grafickoj....ali ostavljam da strucnjaci(kao Ogi :) ) daju svoje misljenje! :)
 
Da li je memorija ok ili ne kako da utvrdim da li ima neki test program ... evo atitool je sad nasao artifakte tek na 306,45 mhz za memoriju (ati radeon 8500 64 mb) nisam ga puno klokovao vecinom samo u testu 3dmark2001 &2003 ...poneki put radio 285/285, a memoriju sam maximalno terao na 301 mhz sa hladnjacima (opet u 3d marku) evo sad 306 bez hladnjaka ....
 
To ces najlakse da vidis ovako, ponesi karticu u neki obliznju servis pa neka ti oni vide sta je sa njom ;)
Poz...
 
Ti zivis bez krova, ili sta.... ;)
 
Da li si razmisljao da ukljucis grejalicu prijalo bi tebi i tvom kompu :D
 
Da nisu mozda elektroliti na grafickoj, ostareli, isusili se... Hoce to na maticnim plocama, pa sto nebi i nagrafikama. Simptomi su da "pali na gurku" u oba slucaja :)
 
GoranM je napisao(la):
Da nisu mozda elektroliti na grafickoj, ostareli, isusili se... Hoce to na maticnim plocama, pa sto nebi i nagrafikama. Simptomi su da "pali na gurku" u oba slucaja :)



Moguce , vec mislim da temperatura nema puno veze s tim , obliznji servis malo je dalje pa ce to sacekati par dana, a problem je vise u mojim zivcima :-devil-: , inace kad radi -radi eto dovrsih hl2, xpan rally u toku nema artifakta, blokada u igrima , eto samo "taj start"... nadam se da nije nesto ozbiljnije mada ce vreme na kraju pokazati sta je, da ne malerisem puno.
 
Covjece tebi je stvarno "pomet" u sobi...Mogu ce je da je do toga....
 
M3 je napisao(la):
Covjece tebi je stvarno "pomet" u sobi...Mogu ce je da je do toga....


Dobro sad racunar se nalazi u najhladnijoj sobi u kuci loogicno zar ne , tu je radijator i on tadi , ali ljudi ovde je vreme surovo na nadmoroskoj visini od 390 metara i gledam polako ali sigurno kako inje silazi s planina sve blize i blize snega nema magle ima napretek ,sunce ne vidoh 7 dana sem u nedelju, kao u filmu stivena kinga - magla i duva lagani severni vetar.A struju koristiti za grejanje nije zdravo po djep :-devil-: a u mojojsobi ima 17c...
 
Ma gde si ti bre to? :)
Btw, a zasto onda gasis uopste racunar, taman moze i malo da te greje :)
 
Nazad
Vrh Dno