Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moras na huawei Id da se izlogujes ako si vec ulogovan sa nekim us nalogom... A ako nemas nalog da skines i ulogujes se preko njega sa podacima kada si otvarao china nalog... . A onda health sa istim podacima...i health obavezno onaj 10.1.....nikako novi update.10.3...bla bla
 
Poslednja izmena:
Treba vam i Huawei mobile services app da bi se logovali i imali custom watch face.

OnePlus 6T
 
Ovi što koriste Xiaomi telefone i Samsung satove,konkretno galaxy watch I mi9t,jel imate problem ponekad sa prikazivanjem notifikacija na satu(biber,whatsap)?Nekad prikaže ,nekad ne ..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne, sve normalno prikazuje. Ja imam Mi 8 i GW.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kad cekiram show while using phone,izgleda ok posle.Izgleda radi nešto u pozadi tel,što sugeriše satu da ga koristim ,iako je display ugašen ..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ni ja nemam problema sa notfikacijama, sve uredno....mi9 se i gw

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, bilo u početku tako i kod mene na GW dok nisam čekirao.
 
...ali šta to od aplikacija instalirate i koristite na satu?
Kod mene na GW instalirano: Phone, Contacts, Messages, Microsoft Outlook, HERE WeGo, Calculator, Simple Flashlight, Voice Memo, News Briefing, Samsung Health, Heart Rate Graphic, Calendar, World Clock, Alarm, Reminder, Bixby, GAssist, Gallery, Music, Xenozu (YouTube), Internet, Weather, Alti-Barometer, SmartThings, Samsung Flow, Find My Phone, PPT Controller, Email, Galaxy Store...

Pola je lepo urađeno/korisno, a pola mi ne treba ali je preinstalirano. Ono što sam dodao:
- Watch faces: 2-3 dokupljena prema ukusu
- Microsoft Outlook: veza sa Outlook.com ali samo email za sada, za proveru je li nešto bitno.
- Here WeGo: više demonstracija tehnologije, a može da koristi pri traženju adrese da ne vitlam telefonom
- YouTube: više demonstracija tehnologije, nepotrebno ako je smartphone pri ruci
- Calculator: nekada zgodno da se sračuna cena/kurs da ne vadim telefon
- Heart Rate Graphic: daje mi bolji pregled od Samsung Health
- GAssist: Google voice assistant umesto Bixbya (koji radi samo sa internim aplikacijama), pošto je kucanje nepraktično na satu i samo glasovni upiti imaju smisla, pogotovu u vožnji... od raznih enciklopedijskih upita do saobraćajnih izveštaja (dobro povezan sa Maps na telefonu).
 
Kako GT2 da uparim sa Google Clock? Alarm za buđenje funkcioniše i na GT2 samo kada alarm setujem na Clock aplikaciji na Huawei P30 Pro. Tada zvoni, vibrira i GT2.
Ako alarm setujem na Google Clock aplikaciji, alarma nema na GT2, samo na P30 Pro.


Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Kod mene na GW instalirano: Phone, Contacts, Messages, Microsoft Outlook, HERE WeGo, Calculator, Simple Flashlight, Voice Memo, News Briefing, Samsung Health, Heart Rate Graphic, Calendar, World Clock, Alarm, Reminder, Bixby, GAssist, Gallery, Music, Xenozu (YouTube), Internet, Weather, Alti-Barometer, SmartThings, Samsung Flow, Find My Phone, PPT Controller, Email, Galaxy Store...

Pola je lepo urađeno/korisno, a pola mi ne treba ali je preinstalirano. Ono što sam dodao:
- Watch faces: 2-3 dokupljena prema ukusu
- Microsoft Outlook: veza sa Outlook.com ali samo email za sada, za proveru je li nešto bitno.
- Here WeGo: više demonstracija tehnologije, a može da koristi pri traženju adrese da ne vitlam telefonom
- YouTube: više demonstracija tehnologije, nepotrebno ako je smartphone pri ruci
- Calculator: nekada zgodno da se sračuna cena/kurs da ne vadim telefon
- Heart Rate Graphic: daje mi bolji pregled od Samsung Health
- GAssist: Google voice assistant umesto Bixbya (koji radi samo sa internim aplikacijama), pošto je kucanje nepraktično na satu i samo glasovni upiti imaju smisla, pogotovu u vožnji... od raznih enciklopedijskih upita do saobraćajnih izveštaja (dobro povezan sa Maps na telefonu).

:S:

Dobar deo navedenog postoji i na GT2 na koji nije moguće instalirati aplikacije. Dobar deo navedenog je neupotrebljiv na pametnom satu i egzistiranje pojedinih aplikacija je čista šminka (nit je funkcionalno, nit ko koristi).

Drugo, ti navede gore da je "kod tebe instalirano" - zar nije dobar deo navedenog pre-instalirano?

I na kraju - sve navedeno zajedno ne vredi koliko "vredi" trajanje baterije.

IMO.
 
Poslednja izmena:
Uvek je bolje imati razne mogućnosti nego ih nemati. Baterija se uvek može napuniti, klasično ili putem powerbanka.
 
zar nije dobar deo navedenog pre-instalirano?
Odgovor je na pitanje šta ko ima na smartwatchu.

Preinstalirano je sve osim onog što piše da sam dodao. Da, većina preinstaliranih mi je neupotrebljiva.
Notifikacije koristim intenzivno (najvažnije), a takođe i Google Assistant za razne upite glasom.
Od fitnessa beležim samo pređena rastojanja/kalorije (skinuo 20% težine u poslednje 3 godine).

Baterija - stvar lične koncepcije.
Skidam uvek pred spavanje a smor mi je da proveravam na kom sam danu i treba li da se puni.
Svejedno da li ga stavim u ležište ili pored, praktičnije mi je u ležište, kao i telefon.
Bar sam uključio sve što može i ne štedim bateriju, obično bude oko 60% na kraju dana.
 
Poslednja izmena:
Odgovor je na pitanje šta ko ima na smartwatchu.

U pravu si. No, kontekst pitanja je bio u smislu prednosti-mana u odnosu GW-GT2.


@dent uz dužno poštovanje, ali ako ću powerbank da nosim sa sobom da bih punio sat.... :d


Ne znam, možda sam ja taj koji je tvrdoglav...ali kao neko ko je koristio S3 Frontier (dve ipo godine), pre toga S1 (2 godine)....prelazak na GT2 mi je otkrovenje, upravo zbog baterije.

S3 (SW je naslednik, ali osim za nijansu jaču bateriju - to je isti sat) mi je bio lepši, imao više watchfaces (skinova), ali.....jednostavno baterija kod GT2 nadomešćuje tu lepotu. Za ostalo...stava sam da po pitanju funkcionalnosti ništa ne zaostaje GT2 za S3 (odnosno SW).
 
Meni je isto GT2 lepši, ali ćerki sam već uzeo GW a imam Samsung A70 pa da se uklopi u ekosistem. ;)
A jeste i nešto fleksibilniji, mada od stotina Tizen programa koje sam pogledao, uzeo sam samo onih nekoliko gore.

Baterija mi je veći problem na telefonu, iako 4500mAh.
Isto bude oko 60-70% na kraju dana u "domaćim" uslovima, ali na putu gde se puno koristi LTE, fotografisanje, pretrage po mapama, guglanje... jedva dobaci do kraja dana. Dok sat troši praktično isto.
 
Baterija na gw nije loša, napunio juče ujutru, sada sam na 75%.Ne uporedjejujem naravno sa gt2 već gledam zasebno i u odnosu na s3. Na s3 je trajala negde 2.5 do 3 dana. Ovde će očigledno 4,sto je meni dovoljno i nije mi problem punit na svaka 4 dana.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@dent uz dužno poštovanje, ali ako ću powerbank da nosim sa sobom da bih punio sat.... :d
Prva stvar koja mi je pala na pamet kad sam pročitao komentar.
:)
Dobro, ako dogura do uveče nije ni to toliko loše.
;)
Što mora da se čeka dve nedelje da bi se dopunjavao?
:)
Ali ozbiljno, jedina funkcija koju GT2 ima a koja mi radi noću je ono praćenje sna. Od nje stvarno ne vidim nikakvu korist, tako da bih mogao komotno da podnesem da ga skidam sa ruke uveče radi punjenja.
Svako kupuje stvari prema svojim potrebama i mogućnostima, to sam uvek pričao. A patkometrija i ono čija mama bolje kuva - to je za adolescente.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Powerbank se nosi zbog SVIH uređaja koji se njime mogu napuniti, između ostalog i zbog sata.
 
Powerbank, plus ležište....
Plus dva kabla (ako isat i telefon imaju različite USB priključke)
I onda sat moraš da skineš da bi ga dopunio preko eksterne baterije....
Probao nekad?
Nije te nerviralo?

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
To mi je najzgodnija opcija kada sam na putu. Stvarno mi nije problem da imam dock i još jedan kabl.
 
Poslednja izmena:
Ima li sanse da se watch faces dobije u Huawei health za ios?
 
Ako misliš na ovaj workaround, teško...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li neki sat ima čuvanje screen shota?
To sam pomislio bar 10x prethodnih dana.
Značilo bi mi da za nekoliko sati ili dana vidim tačno vreme u koje je pisalo to nešto na satu.
 
GW može da pravi screenshotove

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno