Šta je novo?

Smartwatch LTE i eSim

Danas bio u Yettelu da prebacim broj na eSim GW4. Definitivno ne može isti broj na 2 mesta. Kada se dobije kod za eSIM, kartica na telefonu prestane da radi, a pozive prima GW. Samo mora da se stavi da drzi mobilnu vezu permanentno uključenu a ne na Auto.

Posto sada pozivi stižu samo na sat, što nije praktično, ono što je mene interesovalo je da li sat moze da prebaci poziv na telefon preko BT kada je u blizini odnosno konektovan, jednako kao što telefon moze da prebaci poziv i da se javi na sat... Međutim nisam uspeo. 😞
 
Pozdrav svima, razmišljam se da uzmem Samsung Galaxy Watch 4 LTE verziju prvenstveno zbog mogućnosti da koristim sat nezavisno od telefona. Da li možda imate preporuku za neki drugi (bolji) sat sličnog cenovnog ranga a da može da se nađe kod nas?

U satu bih koristio zasebnu karticu tako da mi funkcionalnosti oko prosleđivanja poziva nisu preterano bitne.
 
Pozdrav svima, razmišljam se da uzmem Samsung Galaxy Watch 4 LTE verziju prvenstveno zbog mogućnosti da koristim sat nezavisno od telefona. Da li možda imate preporuku za neki drugi (bolji) sat sličnog cenovnog ranga a da može da se nađe kod nas?

U satu bih koristio zasebnu karticu tako da mi funkcionalnosti oko prosleđivanja poziva nisu preterano bitne.
Amazfit Nexo, jeftiniji, koristim ga 6 meseci sa Globaltel Esim prepaid...Solidan, funkcionalan u sakom pogledu, OSIM BATERIJE koja kratko drži...
 
Hvala izuglaću malo o njemu. A zašto misliš da je bolji od GW4?
 
Hvala izuglaću malo o njemu. A zašto misliš da je bolji od GW4?
Moguće da se nismo razumeli.Nisam napisao da je bolji, već jeftiniji.Kada sam,pre 6 meseci kupio Amazfit Nexo, bio je jedini sw koji podržava esim kod nas u legalnoj prodaji.(ne znam sada). Želeo sam da isprobam Esim u sw.(Bdw plaćen je 115€, tada).
 
Imam Samsung galaxy watch BT 46 mm SM-R800. Da li imam na njemu mogućnost korišćenja e-SIM,tj. da li mogu da ga koristim bez blizine telefona,jer probao sam da obavljam razgovore preko sata i radi odlično,npr.kada vozim bicikli,tako da ne moram da drżim telefon u rukama,ali mi je u tašnici,znači u dometu BT,pa me sada interesuje da li bih mogao i da ga koristim na isti način bez blizine telefona???
 
Imam Samsung galaxy watch BT 46 mm SM-R800. Da li imam na njemu mogućnost korišćenja e-SIM,tj. da li mogu da ga koristim bez blizine telefona,jer probao sam da obavljam razgovore preko sata i radi odlično,npr.kada vozim bicikli,tako da ne moram da drżim telefon u rukama,ali mi je u tašnici,znači u dometu BT,pa me sada interesuje da li bih mogao i da ga koristim na isti način bez blizine telefona???
Ne
 
Znači duplo golo. Ćorak. A jel postoji uopšte takva mogućnost kod nas???
 
Možeš da uzmeš eSIM i koristiš na satu koji to podržava ali to bi morao da bude neki novi broj, ne postoji mogućnost da to bude tvoj postojeći broj koji imaš na telefonu. (ili barem nije postojala ta mogućnost pre par godina kada sam ja istraživao to zbog sebe)
 
Dok ne bude opcija da u dva uređaja imamo isti broj telefona, možeš da odradiš redirekciju sa primarnog broja na broj u satu.

Na jednom telefonu sam preko Tasker kreirao nekoliko redirekcija, izvukao ikonice i bukvalno ih koristim na dnevnom nivou.
 
Sad sam bio u Yettelu,każu da ta mogućnost postoji u evropskim zemljama,a kod nas ne. Ostaje nam samo da se nadamo da ćemo jednog lepog dana i mi moći to da koristimo.
 
Kako trenutno stoje stvari, možda bude sunčan evropski dan, na arapsko proleće...
 
Šalimo se malo, ali nema razloga za pesimizam. Realno gledano, koliko smo kasnili u broadband pristupu internetu, toliko smo bili ispred Evrope u implementaciji mobilnih komunikacija.
Sad nam malo pobegoše sa 5G i još po nekim servisom, ali to sa dve kartice na jednom broju nije baš standardna usluga WW.

Biće i kod nas...
 
Samsung Watch 5 pro, sa GlobalTel eSim karticom, uparen sa S23U moze da prima notifikacije vezane za GSM pozive i GSM poruke samo koje stizu na S23U.
Nije bas 100% pouzdano, ali uz veliku tolernaciju, recimo da 'radi'.
Notifikacije ostalih aplikacija se na ovaj nacin ne prikazuju, steta.
Ovo je striktno Samsungova implementacija preko Samsung naloga/klauda, i mislim da sa ne-Samsung telefonima ne radi.
 
Samsung Watch 5 pro, sa GlobalTel eSim karticom, uparen sa S23U moze da prima notifikacije vezane za GSM pozive i GSM poruke samo koje stizu na S23U.
Nije bas 100% pouzdano, ali uz veliku tolernaciju, recimo da 'radi'.
Notifikacije ostalih aplikacija se na ovaj nacin ne prikazuju, steta.
Ovo je striktno Samsungova implementacija preko Samsung naloga/klauda, i mislim da sa ne-Samsung telefonima ne radi.
Eto recimo, to je ideja koju mogu proizvodjači da koriste, makae u svom ekosistemu da naprave to preusmeravanje sms-a i poziva dok god sat ima pristup netu. To mi se svidja
 
To odavno radi apple,poruke i pozivi rade i na watchu bez Lte i esim.
 
Koja je onda poenta kupovati pametni sat,jer kad odem na trčanje nemam nameru da vuglim i telefon sa sobom, a sat bez prisustva telefona ne pokazuje svoj potencijal. Znači kurbla.
 
Slażem se,al sam u godinama i dobro bi mi došlo da pratim stanje organizma pri fizičkoj aktivnosti.
 
Opcije za praćenje stanja organizma ima svaki iole bolji smartwatch, nevezano za LTE...
 
Koja je onda poenta kupovati pametni sat,jer kad odem na trčanje nemam nameru da vuglim i telefon sa sobom, a sat bez prisustva telefona ne pokazuje svoj potencijal. Znači kurbla.

Slażem se,al sam u godinama i dobro bi mi došlo da pratim stanje organizma pri fizičkoj aktivnosti.

Baš to je poenta, da u toku aktivnosti ne nosiš telefon, već sat sve prati, a kasnije prebaci na telefon. Zapravo, sat prati i više od telefona.

Pojavljuje se sve više opcija prstenja, sa sličnom funkcijom, jer su izgleda, nekome, i satovi preveliki.
 
U tom slučaju, umesto sata, na aktivnost na otvorenom nosiš 4G modem? 😳
 
Eto recimo, to je ideja koju mogu proizvodjači da koriste, makae u svom ekosistemu da naprave to preusmeravanje sms-a i poziva dok god sat ima pristup netu. To mi se svidja

Odgovorio sam na ovaj post.

Preusmeravanje poziva,poruka i notifikacija rade ako su apple watch i iphone zakaceni na wifi. Cak ne moraju biti na istom wifiju.

Aktivnost je i kosenje dvorista,kopanje krompira u basti...dokle god je sat u dometu wifi ja dobijam poruke i primam pozive iako je tel ostavljen na terasi sa prednje strane kuce.
 
Odgovorio sam na ovaj post.

Preusmeravanje poziva,poruka i notifikacija rade ako su apple watch i iphone zakaceni na wifi. Cak ne moraju biti na istom wifiju.

Aktivnost je i kosenje dvorista,kopanje krompira u basti...dokle god je sat u dometu wifi ja dobijam poruke i primam pozive iako je tel ostavljen na terasi sa prednje strane kuce.
Shvatio sam ja to i razumeo ali sam pre svega mislio na mogućnost da se ne zavisi od wifi mreze. Vec da sat ima svoju sim karticu sa data podacima, i da tako komunicira sa telefonom koji takodje ima internet vezu sa drugom karticom ili je ostao kod kuce na wifi. Da se komunikacija posle izmedju sata i telefona odvija putem kanala koje bi proizvodjac ta dva uredjaja osmislio, i pozivi npr se preusmere preko lte na sat i obrnuto.
 
Nazad
Vrh Dno