Šta je novo?

Kućna multimedija Smart TV 50″ do 80000 dinara?

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

pavle019

Poznat
Učlanjen(a)
29.03.2020
Poruke
2
Poena
41
Pozdrav svima, potrebna mi je preporuka za smart TV.

Budžet do nekih 70000 - 80000.
Dijagonala: 50 inca.

Bitno mi je da bude androidOS najviše zbog aplikacija poput EON-a i sličnih.

Za oko mi je zapao Sony KD50X72KPAEP pa ukoliko neko ima isti model značilo bi mi da podeli utiske kako se pokazao. 😀
 
Moze pomoc? 😄
Ne razumem se mnogo u specifikacije, pa racunam na vas koji ste bolje upuceni. Hocu da kupim TV 55", Samsung ili LG. Gledala sam ova 4 modela, pa ne znam koje su im konkretno razlike, osim panela.

LG55NANO763QA. AEU
LG55NANO753QC. AEU
Samsung UE55AU7092UXXH
Samsung UE55CU7172UXXH

Eventualno bih uzela u razmatranje Hisense 55U7HQ.

Igrice ne bih igrala, da naglasim. 😄
 
Razlika između navedenih LG i Samsung je IPS protiv VA. Ako su samo oni u igri onda biraš šta ti više leži. Možda bi tu U7H bio i najbolji.
Hvala na odg. Dobila sam dosta preporuka za Hisense, a ja nesto vise naginjem ka Samsungu i LG-u. Budzet mi je oko 600e, mozda bih mogla jos malo preko da izdvojim, pa ne znam sta jos ima u tom rangu da je ok.
 
Ta dva navedena modela od Samsunga su losija od navedenih LG modela i plus losija od navedenog Hisens modela. Nano763 ima finu sliku ako pricamo o VA panelu a to je 50 inca dijagonala dok 55 inca navedeni model ima IPS panel i dosta je dobar. U7HQ je dobar tv ali ne znam koju cenu imas za navedene modele.
 
UR7300 gledao review, rekao bih dosta los zvuk i probijanja svetla na jakom kontrastu. Mozda bih zaobisao ovaj model i razmatrao NANO763Q ili U7HQ. Ako pricamo o samo ova dva modela.
Hvala puno na odgovoru! Jel imas neki drugi predlog u tom cenovnom rangu, 500-600e? Ne bih davala neke velike pare za TV, jer ga ne gledam mnogo. Npr za telefon sam bila spremna 3x toliko da izdvojim, al za TV ne 😀
Generalno sam ljubitelj Samsunga, pa sam zbog toga razmatrala njega, moji imaju od 50 inca Crystal UHD. Ali mi je dosta ljudi preporucilo LG nano. Taj drugi, UR model sam slucajno videla izlozen u Tehnomaniji, pa mi se ucinio ok. On je 62 hiljade sad na popustu. A LG NANO763 je oko 55 hiljada na ananasu, sad su na velikom popustu, pa sam mislila da iskoristim i uzmem, ali nikako da se odlucim. I za Hisense sam dobila dosta preporuka, ali nesto vise poverenja imam u LG i Samsung.
A U7HQ je oko 60 hiljada, isto na Ananasu, na snizenju.
 
Bezi od samsunga, mnogo se kvare bas su krs u poslednje vreme plus samo 2 god garancije, dok i lg i samsung imaju 5 god garancije, od ponudjenih najbolji ti je hisense, ali bih ja licno uzeo pre lg nego hisense, eventualno da pojacas budzet malo pa da juris lg qned ili hisense u8hq
 
Nazad
Vrh Dno