Šta je novo?

Slanje faxa putem računara ?

Gargoyle

Čuven
Učlanjen(a)
03.12.2002
Poruke
313
Poena
619
Da li se slanje faxa putem računara (modem) naplacuje kao i redovan telefonski poziv, ili drugacije?
 
Slanje faxa sa PC-a bi trebalo da se naplacuje isto kao i fax poslat sa obicnog fax aparata, e sad , kako tu ide, to ne znam.....
 
Kada shaljesh fax preko PC-a tada pc glumi fax aparat i sve ostalo je apsoluto sito. Probao sam nekoliko puta.
 
Ovo sa slanjem faxa preko modema je O.K. A da li je moguće to isto preko ADSL-a ???
 
Ovo sa slanjem faxa preko modema je O.K. A da li je moguće to isto preko ADSL-a ???

Naravno DA.
U principu to je isto kao i slanje faksa putem dialup veze. Jedina kvaka je to da je potrebno imati i adsl modem koji to omogucava. I naravno, naplacuje se po tarifi Telekoma (razgovarao 1 minut ili slao faks 1 minut cena je ista za istu zonu). Postoje i neke firme koje posreduju u slanju faksova: njima posaljes mejl a oni ga proslede kao faks na navedeni broj. I naravno to naplate.
 
@neca, ne razumem bas tvoje objasnjenje. Fax over xDSL nije moguc, fax ide preko POTS-a ili ISDN-a.
 
@neca, ne razumem bas tvoje objasnjenje. Fax over xDSL nije moguc, fax ide preko POTS-a ili ISDN-a.

Adsl koristi telefonsku liniju kao i faks uredjaj. Tak normalno. Potrebno je samo pronaci uredjaj koji u sebi ima i adsl i klasican dialup modem. Predpostavljam da se pitanje odnosilo pre svega na adsl uredjaj a ne na princip rada adsl uredjaja. Ja imam srecu da imam takav uredjaj (http://www.fritzbox.eu/en/products/FRITZBox_Fon_WLAN/index.php?tab=2) i nemam problema. U meniju stampaca mi se pojavljuje i Fritzfax drucker i to mi omogucava slanje faksova. Tacno, to sve ide preko potsa ili isdna, ali to je moguce ovim modemom. Avm (avm.de) je lider u proizvodnji komunikacione opreme, ali malo ko o njoj nesto zna. To je, kako se kaze, namecki kvalitet, to nije mercedes, to je majbah.
Uredjaj moze da radi kao telefonska centrala (analogni i isdn telefoni), belezi brojeve koji su zvali i bili pozvani, mogu na usb na prikljucim stampac i da ga koriste svi koji su u mrezi uredjaja, mogu da prikljucim spoljni disk i fles memoriju kao eksternu memoriju koji takodje svi u mrezi mogu da koriste, da skidam torenete i ako mi racunar nije ukljucen (modem radi pod linuxom tako sta mu programiras on to radi). Ima wireless na 125mb/s i jos sto sta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno