Šta je novo?

Skylake-E, Skylake-X i ostali budući Intel Enterprise procesori

U igrama neće baš nešto dobiti prelaskom sa 4670k na ryzen, u 95% naslova može samo izgubiti.
 
Ma kakav bre Ryzen, AMD kod mene nece da moze. Iskljucivo Intel. Hvala, da ne spamujem van teme pitacu u drugim delovima foruma :)
 
Ne moze da izgubi nista jer je 4670K na def. kloku na B85 ploci, tako da moze samo da dobije.

7700K samo za 144+Hz gaming, Ryzen za sve ostalo. I to ako se nista ne radi u pozadini.
 
Poslednja izmena:
KL-X je zamisljen kao ispomoc dok se skupe pare za SL-X. tipa, neces da ti posao ceka, treba ti SL-X ali nemas trenutno para za njega, kupis X299 i KL-X i radis posao npr. 3 meseca dok ne skupis pare a onda samo zamenis procesor. posao ne stoji a ti ne moras posle da menjas i plocu nego samo CPU.
inace, 2066 CPU i gaming ne idu u istoj recenici. daleko od toga da ce lose raditi igre ali ko hoce iskljucivo da igra, cak ce i bolje raditi igre sa KL, na stranu mnogo jeftiinja ploca...prema tome - dabome.
 
Ploce moraju da padnu na 150e ako zele da prodaju platfomu u vecem broju........
 
Ne.

Ovakve platforme nikad nisu bile zamišljene da idu kao vruće kiflice.
 
Bilo nekad zamisao, po svemu sudeci zele da je prodaju u 10x masovnijem obliku...........
Ne bi je toliko gurali po review sajtovima da to nije cilj
 
ma jok. ploce ne mogu da budu 150e jer su jako kvalitene a cela platforma nije zamisljena kao consumer nego kao semi-pro. za malog pericu ima 1151. nece ni AMD biti dzabaka sa plocama za TR CPU.
 
Sta tu kvalitetno dize toliko cenu, 95% ljudima ne treba 99% gluposti koji nabiju na ploce......... daj mi plocu, 8x USB, par sata, M2 i cao, ostale gluposti mi ne trebaju

to sto je socket veci sto ima vise vodova od obicnih ploca, dajem im 50e vise od stndarne ploce i ni cent vise!
 
Poslednja izmena:
verujem da ima strucnijih ljudi od mene da ti objasne sta je tu toliko kvalitetno da ne moze da bude 150e. ako bi one kostale 150e onda bi B250 kostale 50e a za H110 bi placali da izneses iz radnje.
 
Znaci Fail ovi procesori? ima sve instrukcije sve radi ali ne smijes pustit izgori ploca :D
 
Ne, izgori CPU.
 
verujem da ima strucnijih ljudi od mene da ti objasne sta je tu toliko kvalitetno da ne moze da bude 150e. ako bi one kostale 150e onda bi B250 kostale 50e a za H110 bi placali da izneses iz radnje.

Klasika neko ko radi za industriju, moze da je PCB dosta kompleksniji zbog broja vodova, ali i dalje verujem da je jedna osnovna ploca bez puno dodataka itekako moze prodavat za 150e
 
Nije problem u CPU-u, nego u ljudima koji su bahati. Uzmu i OC-uju 8+ core CPU sa AVX2 i AVX512 instrukcijama i puste prime/linx koji bombarduju CPU nerealnim load-ovima te CPU povuče više struje nego što može da izdrži.

Nece nista biti procesoru ako koristis AVX instrukcije kako je predvidjeno - npr x264 encoding.
 
@Erik011, mene zanima da li stock mogu da izdrze bez problema full load 24/7. I oni moraju da drze bilo kakvo opterecenje kad su stock (pa makar to bio i prime95), ako ne mogu - to je epic fail.
 
Postoji razlog sto Xeon procesori obaraju clock kada se detektuje AVX workload.

Da izdrze sigurno mogu, samo je pitanje koliko. Ako planiras mesec dana da drzis upaljen prime95, nece dugo poziveti sigurno.
 
@Erik011, to. Da svi znamo da intel ima naduvane stock freq, koje nisu 100% stabilne. I zavise od opterecenja. Da ne bi navodili avx 512 kao neku mega prednost, pa jos uz oc.
@to all, zaboravite za oc skylake-x, jednom i zauvek, a kako stvari stoje moze da se desi i downclock da se radi sada, ako zelite 100% stabilnost 24/7
 
Poslednja izmena:
Meni ovo sve djeluje kao ne dovrsen proizvod na brzinu sklepan da se izbaci, izgleda da su se uspavali i nisu racunali da AMD moze ista konkurentno napraviti.
 
Samo da koriguju cene , sto se mene tice ovi procesori su fantasticni.
Nadam se da ce uci u rat cenama sa AMD pa da se mi krajnji korisnici malo ovajdimo!
 
nema tu sta na brzinu sklepano, evolucija BW-E, 6/12 ce biti $50 jeftiniji, 8/16 ce biti $400 jeftinji a onda idu 10/20 i jaci od $1000 (plus porez) pa navise. zanimljivo da su se odlucili da daju neke hladnjake uz njih ako sam dobro razumeo, do sada je bio samo CPU u zadnjih par generacija. bice zanimljivo pratiti sta ce ljudi vise kupovati kome trebaju jezgra, Ryzene 6/12 i 8/16 ili 7800X i 7820X.
 
Poslednja izmena:
Klasika neko ko radi za industriju, moze da je PCB dosta kompleksniji zbog broja vodova, ali i dalje verujem da je jedna osnovna ploca bez puno dodataka itekako moze prodavat za 150e

Zali se Intelu, jer ako bi ploca bila 150e, proizvodjaci bi pola morali da daju Intelu na konto cipseta.
 
Pa ne može X299 ploča da bude jeftina, to je platforma za neke poluradne stanice, mora da ima gomilu dimm slotova i pci-e linija, sata portova i ostalih zajebanicija. Tu platformu samo *****, koji ne zna šta će s parama, može da uzme da bi igrao igre. Uostalom Coffee Lake će imati 6 core procesor kao top ponudu. Zašto bi onda neko uzimao X299 za igre?
 
Da svi znamo da intel ima naduvane stock freq, koje nisu 100% stabilne.

Da li je realno da se ovako nesto napise na forumu? Sta ce da pomisle oni koji ovde dolaze da nesto nauce, da Intel nije stabilan na svojim defaultnim vrednostima? Druze ovo je mnogo maliciozno i jedna veoma velika dezinformacija!
Od kako znam za sebe CPU nikad nisam drzao na def vrednostima vec sam isterao svaki Mhz do koske i tako mi je svaka platforma radila besprekorno u svim uslovima. O kakvim ti nestabilnostima pricas meni nije jasno?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Modovi, neko bi trebao da se pozabavi sa ovim stvarima. Ovo uopste nije na mestu. Ovo nije ni flejm, ja ne znam sta je!:S:
 
Ma opusti se PCBeast, nije ni prvi ni poslednji koji tako napamet prica stvari, koje procita negde na net-u ;)
Samopuzdanje lvl 100%, iskustvo i znanje nista !!!...samo prepricavanje tudjih iskustava :S:
 
Da li je realno da se ovako nesto napise na forumu? Sta ce da pomisle oni koji ovde dolaze da nesto nauce, da Intel nije stabilan na svojim defaultnim vrednostima? Druze ovo je mnogo maliciozno i jedna veoma velika dezinformacija!
Od kako znam za sebe CPU nikad nisam drzao na def vrednostima vec sam isterao svaki Mhz do koske i tako mi je svaka platforma radila besprekorno u svim uslovima. O kakvim ti nestabilnostima pricas meni nije jasno?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Modovi, neko bi trebao da se pozabavi sa ovim stvarima. Ovo uopste nije na mestu. Ovo nije ni flejm, ja ne znam sta je!:S:
Ja sam isto video taj njegov post ali bolje da nisam. Kada bi mogao da biram cije postove ne bi citao izabrao bi njegove "caridz". Mislim da lik veliki fanboy AMD i nista drugo ne radi pljuje sve sto nije AMD mislim za cpu.
Ja imam intel ali ga uopste ne velicam a ne pljujem po amd-u.
Mislim da se lik mnogo opterecuje sa nekim forumima skuplja sve i svasta i prenosi ovde kao da je ce isisao sve znaje oko hardvera.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
@PCBeat,
o pregrevanju i7 7700k\4770k na stock nisi cuo? Ali ajd. Ne pricamo ovde o temp nego o Skylake-X i sta se sa njim desava kada se optereti avx. Bas zelim da vidim kako ces skylake-x da teras sa oc pod opterecenjem avx i bez delida.
upd. vidim da vec imam svoj fanclub :D
 
Poslednja izmena:
@PCBeast hajde lepo gasi HT na tom besprekornom sistemu dok ne dođe novi BIOS :d

Critical Flaw In Intel Skylake And Kaby Lake HyperThreading Discovered Requiring BIOS Microcode Fix

https://hothardware.com/news/critic...uiring-bios-microcode-fix#QmVyKMrER2toJR5o.99
“This warning advisory is relevant for users of systems with the Intel processors code-named “Skylake” and “Kaby Lake”. These are: the 6th and 7th generation Intel Core processors (desktop, embedded, mobile and HEDT), their related server processors (such as Xeon v5 and Xeon v6), as well as select Intel Pentium processor models.

Unfixed Skylake and Kaby Lake processors could, in some situations, dangerously misbehave when hyper-threading is enabled. Disable hyper-threading immediately in BIOS/UEFI to work around the problem. Read this advisory for instructions about an Intel-provided fix.”

Moguće da je ovo uzrok onih naglih skokovi temperature. Dešava se...
 
Pljuvali su Zen kako je nedovrsen proizvod, sad ovo izgleda isto...recimo da su i jedni i drugi prerano pustili procesore u prodaju.

Ovakve stvari se ne bi trebale desavati.
 
Pljuvali su Zen kako je nedovrsen proizvod, sad ovo izgleda isto...recimo da su i jedni i drugi prerano pustili procesore u prodaju.

Ovakve stvari se ne bi trebale desavati.

Ovo se ne odnosi samo na nove HEDT procesore.
 
Poslednja izmena:
@pixell, svasta... imali su problem sa ht i na core i7 9** 1366 platformi, ali to je bilo izgleda zbog sw (cak i support microsoft je savetovao da se gasi ht :D), ali dobro se secam da za bolji oc, manje temp i vecu stabilnost gasili su ht masovno. I to je trajalo do 1155 platforme sigurno (i tada su mnogi gasili ht na i7 2600k). Sada se kunu u ht, a gle opet problem... i to skylake, i kabylake. Interesantno da li se to od ranije vuce (mislim na haswell, ivy, ali cute jer su neaktuelne platforme) ili su nesto tek kod skylake zabrljali.
 
Nazad
Vrh Dno