Šta je novo?

Skocile cene hardvera kod nas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel to isto kao i kad sa maržom od 20% sigurno znaš da ne možeš da ostvariš taj promet od 100k dinara jer su cene takve da niko (ili retko ko) ne želi da kupuje kod tebe?
 
A uzovniku je podici cene 20% nista?
Daj bre niko ovdene krivi vecinu maloprodaja koje i ovako jadno posluju jer imaju 100 radnji, 1000 radnika, umesto da sve ide online.
Nego su problem monopolisticki uvoznici, kao i u svemu drugom u ovoj banana drzavi.
 
Znaci, godinama se spominju crackovi i ostale gluposti kao na PM. I sada kada je krenula prica sa "Madjarima" na PM, to je odjednom nedozvoljeno? :D
Bas cudno...

Zato što mala prodaja onog što mogu da ugroze ti crackovi, a prodaja ovog što prodaju madjari je znatnija i može da ugrozi nekog.
Ako nema novca, irelevatno je, ako ima novca relevantnost progresivno raste.

A ako cifra predje neku granicu , onda je i političko pitanje.
 
A samim tim je i sve treba da pojeftini u dolarima zbog jeftinijeg transporta, koji danas ulazi ogromnim delom u cenu, a to se ne desava nesto :)

Ne znam tacno na sta mislis, odnos juana i dolara je ostao nepromenjen sto znaci da je i juan porastao isto toliko.
Evro je tu gde je jer je evro zona u krizi zbog Grcke, italije, Spanije i sad zbog Ukrajne. Ne moze Nemacka da vuce celu evrozonu.


Pogresio si za svega 10-12 od tih 15 godina :)

Bio je jos jedan pad krajem 2008 ali nije imao taj efekat jer je svet bio u ekonomskoj krizi...
Sta vise EK je i uslovila pad cena nafte jer je pala potraznja, ovde se radi o potpuno drugacijoj situaciji.

Ima samo jedna sitnica...prava sitnica koju smo mi, kao maloprodaja koja odkupljuje na eliko od EWE-a saznali od njih tek kad su računari počeli da se masovno vraćaju na reklamacije zbog HDD-a. Naime, EWE nam je prećutno davao konfiguracije sa REPARIRANIM HDD-ima, kako one najjeftinije, tako i one skuplje. To vam je EWE. A što se cena tiče, u startu su bile više od konkurencije (KimTec, Pin, DSC, CT). Sad kad su drugi podigli situacija je da se EWE izjednačio po cenama sa njima.

Od EWE-a i njegovog servisa zvanog Nepo System gori je jedino pokojni Pakom


Čitam i ne mogu da verujem.
Poskupelo je toliko drugih, važnijih stvari(registracije, takse, prevoz...) i osim malo kukanja po forumima, niko ništa.
Doneti su protivustavni zakoni koji krše osnovna ljudska prava, niko ništa.
Poskupe računari(realno igračke), i odjednom bojkot. Ma dajte.
Samo da ne diraju u "hleba i igara" i bićemo mirni.

Ovo je IT forum, o cemu drugom da pricamo?
Ali da ce ovo da izazive neku revoluciju, nece.


Mislim da se pokušava nešto nemoguće ovim 'pravnim' tumačenjima forumskih propisa - nije dozvoljeno traženje kontakta od mađara-švercera, ali ako taj isti mađar legalno prenese nešto onda je dozvoljeno?

Otkud mi znamo da on švercuje, možda ima firmu u Subotici i legalno uvozi male količine robe po porudžbini koju potom prodaje odande, ima male troškove transporta i malu maržu i isplati mu se. Ili i to treba prvo da dokažemo da ne bismo dobili kaznene poene što pominjemo švercera koji u stvari nije švercer? :d

U suštini - zna se da je roba iz Mađarske uglavnom švercovana i nema potrebe da sad cepamo dlaku dal' će to da ide na PM ili neće, ne iz razloga forumskih propisa, nego eto, čisto da ne dovedemo nekog od tih ljudi sa KP u potencijalni problem javnim pominjanjem ovde.

Mada cenim da su oni i sami vrlo svesni opasnosti što su uopšte dostupni i na KP, tako da je to već njihov problem. A ovde preskočiti takva pitanja javno, em da se smanji šum, em da ne nerviramo moderaciju. :d

X puta je ponovljeno da treba potražiti KP prodavce sa trocifrenim brojem preporuka i dalje tamo sa njima dogovarati transakcije.

Sajt Benchmark iako potpuno suprotno nekim osnovnim nacelima novinarstva je i prodavac stvari koje testira.
Dakle kao takvom mu uopste nije u interesu da dopusta price o nacinima dobavljanja hardvera koji nisu povezani ili sa bench shopom ili sa onima koji su platili reklamu na sajtu.


... bez da i razmisli šta će sa onim viškom koji mu preostane neprodat...

Ili možda i to misle da prodaju tako što će opet da povećaju cene kad im prodaja baš stane, ovaj put "dibidus"?


Secam se jedne prodavnice kompjutera u Zajecaru koja je radila do pre godinu-dve.
Lik je 3-4 godine prodavao AMD 5770 za 15k u izlogu i i ja mislim da je do zadnjeg dana nije prodao...
 
Poslednja izmena:
Ne znam tacno na sta mislis, odnos juana i dolara je ostao nepromenjen sto znaci da je i juan porastao isto toliko.
Pricamo o nafti, koja ulazi u cenu kroz transport, a ne o juanu, sto je i logicno, jer je pocela prica o nafti, zar ne?;)

Bio je jos jedan pad krajem 2008 ali nije imao taj efekat jer je svet bio u ekonomskoj krizi...
50$ je prvi put nafta videla 2005. godine, i ne pre toga u istoriji. Nebitno za temu..
 
@deksi10
Tako ti je samo kod nas...i to u prodavnicama.
Kada ti opada prodaja jedino mozes da se povratis snizenjem cena.Povecanjem samo dodatno odbijas kupca.To ti je jasno i kroz taj primer.Ako ti je prosecan promet 100.000, s povecanjem cene, mozes imati samo manji promet.I time ne da neces prodati robu i nadomestiti gubitak, nego neces prodati nista.I mozes da drzis tako cenu i da povecavas, dok ti se ne nagomilaju dugovi i dok ne dodje do likvidacije firme.
Svaki potrosac reaguje na cenu i ona mu je glavni faktor odluke da li ce kupiti proizvod.Sto cena proizvoda raste, traznja za istim je manja.Sto cena proizvoda pada, traznja raste.To je zlatno pravilo Marketinga.I legalnog i ilegalnog trzista.Samo drzava Srbija i vrli tgovci profiteri izmisljaju toplu vodu jer traze profit od 300%.Zato smo i dosli do apsurda da je svercer posteniji i bolje prolazi od drzave a zato smo i zemlja treceg sveta u sred Evrope.IT oprema je samo kap u moru nase kvazitrgovine.
I u tom tvom primeru, kada snizis cene, promet a za njim i profit, ce samo skociti. Jer prodaja ne moze da ostane na istom nivou kad si povoljan, naravno da ce se povecati.Jedino da se nalazis u zabiti i da niko ziv ne zna za tebe.A to se resava reklamiranjem.
U prevodu, dizanjem cene ne da sebi samo seces nogu vec kopas i rupu, jer ti ne gine zatvaranje.
 
Pricamo o nafti, koja ulazi u cenu kroz transport, a ne o juanu, sto je i logicno, jer je pocela prica o nafti, zar ne?;)

U Kini je najveca proizvodnja, i sta vise ovo zbog cega ovde galamimo se uglavnom proizvodi u Kini.
Zato je odnos juan/dolar relavantan.


50$ je prvi put nafta videla 2005. godine, i ne pre toga u istoriji. Nebitno za temu..

Ako ces bas da cepidlacis prvi put je to bilo 1974. kad je barel otisao na $50, a 1980. je otisao i na $113.
 
Iz ovoga sledi zakljucak da bi smanjio cenu za samo 5%, potrebno ti je da povecas prodaju za celih 33.33% kako bi bio na istom nivou!! Ko sme od trgovaca to da uradi, posebno u nasoj zemlji, gde gotovo i da ne postoji potrosacko drustvo? Niko.
U uspesnim ekonomijama uspesni prodavci koriste pravilo: "smanjena prodaja, dolazi novo, smanjuj cenu, cisti lager, makar bio u minusu".
To se pokazalo uspesnim, tj. radi. Ti prodavci opstaju i imaju uspesno poslovanje. Sa mnogo manjom prosecnom marzom.

Kod nas se koristi logika koju si ti naveo. Kod nas jako lose prodaja.

Za pametan zakljucak je dovoljan i dvocifren IQ :)

(nije namenjeno tebi :))
 
Poslednja izmena:
U Kini je najveca proizvodnja, i sta vise ovo zbog cega ovde galamimo se uglavnom proizvodi u Kini.
Zato je odnos juan/dolar relavantan.
Poceo si o nafti da pricas, ja sam o njoj nastavio kako je deo ukupne cene.
Potpuno si offtopic uveo Juan. Odnos je inace skroz nerelevantan, koliko i kod nas odnos dinar/evro za izvoz - svi ovde razmisljaju kroz evro, svi izvoznici u Kini razmisljaju kroz dolar. (njihov licni je problem ako juan raste, to kupce ne zanima)

Ako ces bas da cepidlacis prvi put je to bilo 1974. kad je barel otisao na $50, a 1980. je otisao i na $113.
http://www.macrotrends.net/1369/crude-oil-price-history-chart
Ja jeste da lose vidim, ali prilicno je lako videti da pre 2005. nije bila realna cena od 50$.
 
Poslednja izmena:
Jeste, bas taj lik.





Znaci, godinama se spominju crackovi i ostale gluposti kao na PM. I sada kada je krenula prica sa "Madjarima" na PM, to je odjednom nedozvoljeno? :D
Bas cudno...
Jeste cudno. Imamo nalog od Bugara da unisitmo Madjare...
Godinama se brisu i sankcionisu postovi gde se trazi crack na pm, samo sto vi to ne vidite , pa mislite kad vidite da je neki post ostao zbog previda , onda je to godinama da na kazem vekovima se postalvja.

Sajt Benchmark iako potpuno suprotno nekim osnovnim nacelima novinarstva je i prodavac stvari koje testira.
Dakle kao takvom mu uopste nije u interesu da dopusta price o nacinima dobavljanja hardvera koji nisu povezani ili sa bench shopom ili sa onima koji su platili reklamu na sajtu.
Provalio si... samo ne zaboravi Bugare...


I nemojmo voditi raspravu i praviti "šum" u temi.
PRavial su jasna: nema raklamiranja.
A svako ima pravo da smislja teorije zavere kako su Bugari umesani i kako se Bench sajtu ne isplati da dozvoli...
 
Poslednja izmena:
Poceo si o nafti da pricas, ja sam o njoj nastavio kako je deo ukupne cene.
Potpuno si offtopic uveo Juan. Odnos je inace skroz nerelevantan, koliko i kod nas odnos dinar/evro za izvoz - svi ovde razmisljaju kroz evro, svi izvoznici u Kini razmisljaju kroz dolar. (njihov licni je problem ako juan raste, to kupce ne zanima)

Nema pojeftinjenja jer juan prati dolar po vrednosti na prozvode iz Kine, ti si pitao zasto jeftina nafta ne znaci pojeftinjenje proizvoda i ja sam ti odgovorio.


http://www.macrotrends.net/1369/crude-oil-price-history-chart
Ja jeste da lose vidim, ali prilicno je lako videti da pre 2005. nije bila realna cena od 50$.

Bez ljutnje ali ti onda izuzetno lose vidis lepo ti grafikon pokazuje realnu cenu nafte iz 1974 gde pise $50
 
Nema pojeftinjenja jer juan prati dolar po vrednosti na prozvode iz Kine, ti si pitao zasto jeftina nafta ne znaci pojeftinjenje proizvoda i ja sam ti odgovorio.
Alo, matematicar? Juan je porastao koji, jednocifreni, procenat.
Nafta je pala TROCIFRENI procenat. Nafta utice na cenu svega, mnoooogo vise nego juan.

Bez ljutnje ali ti onda izuzetno lose vidis lepo ti grafikon pokazuje realnu cenu nafte iz 1974 gde pise $50
Pardon, PRAVA cena (nominal).
 
Čisto da se ubacim.. ne može nešto da padne trocifreni procenat :D
Ako pojeftini za 50%, onda se vrednost tog proizvoda prepolovi. Ako pojeftini 100%, onda taj proizvod postaje besplatan :D
Sa druge strane, povećanje može da ide i u četiri i više cifara u procentima.
 
Alo, matematicar? Juan je porastao koji, jednocifreni, procenat.
Nafta je pala TROCIFRENI procenat. Nafta utice na cenu svega, mnoooogo vise nego juan.

Ne treba ti matematika za ovo cista logika i dedukcija je vise nego dovoljna.

Nafta je pojeftinila 50% (sa ~$100 na ~$50) dakle POJEFTINJENJE je 50%.
Juan je oduvek pratio dolar i odstupanja su na nivou od par procenata.
Dakle ako je dolar skocio za skoro 30% ]za toliko otprilike je skocio i juan.
 
Tako je.
Mi smo vezani za euro, u svakom smislu, a dolar je sa 0,65 otišao na 0,9 u odnosu na euro, što je skoro 30%. Juan prati dolar, pa je i on otišao gore, a tako i cene skoro svih IT proizvoda, s obzirom da se 90% svega pravi u PRC.
Inače, uvek kada cena nafte ide na dole, dolar ide na gore i obrnuto, zato što se cena nafte izražava u dolarima.
 
Bez hw se zivi :)
 
@deksi10

Svaki potrosac reaguje na cenu i ona mu je glavni faktor odluke da li ce kupiti proizvod.Sto cena proizvoda raste, traznja za istim je manja.Sto cena proizvoda pada, traznja raste.To je zlatno pravilo Marketinga.

Najbolji primer za to je iPhone :D

Sto cena proizvoda raste, traznja za istim je manja. Da ne odemo sada u off sa "bubrezima" i sličnim organima :angel:
 
Nafta je pojeftinila 50% (sa ~$100 na ~$50) dakle POJEFTINJENJE je 50%.
Da, prosto sam bio nervozan za onaj grafik, odakle ti 50$ pre 2005. da sam gledao 50$ kao 100% :D (pa je pojeftinila 100% od nove cene ;) sto nema smisla reci)

Juan je oduvek pratio dolar i odstupanja su na nivou od par procenata.
Dakle ako je dolar skocio za skoro 30% ]za toliko otprilike je skocio i juan.
Odluci se... ne mozes gledati i dolar i euro i juan i dodavati te procente. Ili Juan-Dinar ili Dolar-Dinar ili evro-dinar, a ne dodavanje sva tri. Juan se nigde ne koristi realno, osim u drzavnoj sluzbi i slicno (kao kod nas dinar).
Nafta je pala 50%. Nafta utice velikim delom na cene svega, a opet nikakvo pojeftinjenje od toga. (ni u dolarima!)
 
Poslednja izmena:
Poslao sam pitanja i u emmi i u winwin i pravdaju se skokom dolara.

Bas lepo,ko sto rekoh vec nek im je sa srecom al ja te pare ne dam.
 
Odluci se... ne mozes gledati i dolar i euro i juan i dodavati te procente. Ili Juan-Dinar ili Dolar-Dinar ili evro-dinar, a ne dodavanje sva tri. Juan se nigde ne koristi realno, osim u drzavnoj sluzbi i slicno (kao kod nas dinar).
Nafta je pala 50%. Nafta utice velikim delom na cene svega, a opet nikakvo pojeftinjenje od toga. (ni u dolarima!)



Ti se hvatas za to da cena proizvoda u US nije pala (a posto je ovo HW forum mislim da pricamo o HW) te stoga nije nafta ta koja je razlog rasta dolara.
Ja tebi pricam da je to nebitno, HW se prozivodi u Kini, Kina ima takodje industriju (lol) sto znaci da jeftina nafta takodje podstice industriju-> proizvodnju a samim tim i izvoz, sto utice na cenu juana.
Zato nema pojeftinjenja cena u Americi jer dolar Vs yuan ratio ostaje nepromenjen 1:6.25 (gore-dole nekoliko %). na stranu sto lako moze da se desi da roba (dakle, HW) koju vidis po sajtovima je dovezena od ranije pre ovog skoka. Stoga niko nece nepotrebno da rizikuje
i da obara cene kad nema ama bas nikakve objektivne potrebe za tim.
Jos nesto Amerikanci su usavrsili proizvodnju nafte iz naftnih skriljaca i ako su najave tacne, bice jeftinije dobiti naftu iz skriljaca (kazu nedge oko $30-$40 po barelu) nego vadjenjem sirove nafte i njenom daljom preradom.
E sad, da li je pojeftinio autobuski, kamionski, avionski i statijaznam koij prevoz u US gde bi prvo trebalo da dodje do pojeftinjenja jer se tu gorivo stalno trosi?
Ne znam i to uopste nije bitno za ovu diskusiju, i grdno se varas ako mislis da cena prevoza bitno utice na cenu prozivoda u prodavnicama narocito u Americi.
Pa evo ti banalan primer Emmi ima politiku da za svaku kupovinu preko hiljadu dinara- besplatna postarina, pa ti vidi koliko prevoz utice na cenu.
Ovaj problem sto mi imamo ovde je jasan da nema vise gde.
Cena svih komponenti u Evropi je poskupela za 10% a kod nas za 30-50% i tu niko ne moze da se hvata za poskupljenje dolara itd.
 
Poslednja izmena:
Zato nema pojeftinjenja cena u Americi jer dolar Vs yuan ratio ostaje nepromenjen 1:6.25 (gore-dole nekoliko %).
Ali nafta je pojeftinila enormno, vec neko vreme, a cene za Amerike (da, Amerike, tj. USA i ostatak Severne/Juzne Amerike koja je vezana za dolar) su u DOLARIMA izrazavaju i racunaju (Yuan je tu kvazi valuta, koliko i dinar). Shvati da Yuan NIJE prava valuta :) i da ono sto se proizvodi za izvoz pod tudjim brandom iz Kine nije vezano za Juan, vec dolar. Apple ne dolazi Foxconnu i kaze da prihvata cenu od xxx Yuana, vec xxx dolara fixno. Ako Foxconn ima vece troskove u dolarima, to je njihov problem :)
Znaci roba nema vecu cenu u dolarima, vec istu ili nizu, jer novije dolazi.
Roba se transportuje istim kanalima, koji su sada prilicno jeftiniji. To nije 50% cene, ali jeste dovoljno da pomeri cenu nanize ipak.


Stoga niko nece nepotrebno da rizikuje
i da obara cene kad nema ama bas nikakve objektivne potrebe za tim.
Pa onda nemaju potrebe da to ikada rade :)


i grdno se varas ako mislis da cena prevoza bitno utice na cenu prozivoda u prodavnicama narocito u Americi.
Ne utice sa 50%, ali utice sa 10-ak %. Za neke stvari i preko 30%. Naravno da nece dijamant od milion evra imati i 0.1% uticaja od cene nafte, ali graficke karte hoce.

Pa evo ti banalan primer Emmi ima politiku da za svaku kupovinu preko hiljadu dinara- besplatna postarina, pa ti vidi koliko i sta utice na cenu.
Mi ovde ustanovismo da su im cene paprene, pa eto kako oni to otplate. To znaci da je minimum 15% cena preko one sa kojom su oni zadovoljni prodajom.
 
Ali nafta je pojeftinila enormno, vec neko vreme, a cene za Amerike (da, Amerike, tj. USA i ostatak Severne/Juzne Amerike koja je vezana za dolar) su u DOLARIMA izrazavaju i racunaju (Yuan je tu kvazi valuta, koliko i dinar). Shvati da Yuan NIJE prava valuta :)

Jesi li ti to sad valutu zemlje koja ima 1.35 milijardi stanovnika sa najvecom ekonomijom na svetu nazvao kvazi-valutom???
LOL
Izjava vredna stvaljanja u potpis.
Jel ti znas da je svojevremeno americki guverner Narodne Banke dolazio u Kinu i molio, kukao i sta sve ne, ne bi li Kinezi prestali da vestacki odrzavaju nisku vrednost juana,.
Jer jeftini juan pogoduje izvozu i kao takav je bio poguban za americku ekonomiju.
Isto i ovaj rast dolara ima neku svoju granicu i posle ce opet poceti da pada jer kad je dolar skup- nije konkurentan na trzistu.

i da ono sto se proizvodi za izvoz pod tudjim brandom iz Kine nije vezano za Juan, vec dolar. Apple ne dolazi Foxconnu i kaze da prihvata cenu od xxx Yuana, vec xxx dolara fixno. Ako Foxconn ima vece troskove u dolarima, to je njihov problem :)
Znaci roba nema vecu cenu u dolarima, vec istu ili nizu, jer novije dolazi.

Ti si bio na sastancima Apple-a i Foxconna pa znas? :)
Sto je opet nebitno za celu pricu jer je valuta placanja u Kini juan, nije dolar.

Roba se transportuje istim kanalima, koji su sada prilicno jeftiniji. To nije 50% cene, ali jeste dovoljno da pomeri cenu nanize ipak.

Upravo sam ti na srbistanskom primeru pokazao da nema gotovo nikakvu ulogu.


Pa onda nemaju potrebe da to ikada rade :)

U Srbistanu ne, Zapad je druga prica.

Ne utice sa 50%, ali utice sa 10-ak %. Za neke stvari i preko 30%.

Ne, ne i ne.

Mi ovde ustanovismo da su im cene paprene, pa eto kako oni to otplate. To znaci da je minimum 15% cena preko one sa kojom su oni zadovoljni prodajom.

Mozemo mi sad po Emmiju i Altiju da seremo koliko hocemo, cinjenica je da su oduvek imali najbolje cene i zato su kod njih svi kupovali.
Oni su sad na tapetu zato sto su prvi stavili nove cene, sto uopste ne znaci da su oni tu jedini, vec znaci da druge firme nisu jos azurirale svoje sajtove i nista vise od toga. :)
 
Poslednja izmena:
Mozemo mi sad po Emmiju i Altiju da seremo koliko hocemo, cinjenica je da su oduvek imali najbolje cene i zato su kod njih svi kupovali.
Oni su sad na tapetu zato sto su prvi stavili nove cene, sto uopste ne znaci da su oni tu jedini, vec znaci da druge firme nisu jos azurirale svoje sajtove i nista vise od toga. :)

Tacno, pogledajte cene u Hrvatskoj
 
Jesi li ti to sad valutu zemlje koja ima 1.35 milijardi stanovnika sa najvecom ekonomijom na svetu nazvao kvazi-valutom???
Nisam je nazvao, ona to jeste. Broj ljudi koji je koristi je cini valutom, vec njena stvarna primena van zemlje.

Prestanimo sa ovim offtopicom ili ajde na PM.

Sto je opet nebitno za celu pricu jer je valuta placanja u Kini juan, nije dolar.
I u Srbiji je dinar, a ne dolar, ali dinar je valuta koliko je i ova rasprava korisna ikome :)


Upravo sam ti na srbistanskom primeru pokazao da nema gotovu nikakvu ulogu.
A ja ti objasnio da si lupio, jer Emmi pokriva to tako sto ima mnogo vise od 15% marze i moze da plati 150 dinara na 1000 dinara za slanje. Ta tvoja izjava je prilicno nerazumevanje da li je cena nafte usla u cenu transporta ili ne.
Da ne pominjem da si poredio transport iz BGa do ostatka Srbije sa transportom od Kine do Srbije, za koji se i gleda cena transporta.

:)

Mozemo mi sad po Emmiju i Altiju da seremo koliko hocemo, cinjenica je da su oduvek imali najbolje cene i zato su kod njih svi kupovali.
Aaaa, pa sto nisi odmah rekao da radis za njih :D
 
Poslednja izmena:
Nisam je nazvao, ona to jeste. Broj ljudi koji je koristi je cini valutom, vec njena stvarna primena van zemlje.

Prestanimo sa ovim offtopicom ili ajde na PM.
I u Srbiji je dinar, a ne dolar, ali dinar je valuta koliko je i ova rasprava korisna ikome :)

A sad si jos valute Kine i Srbije stavio u isti kos.
:laugh:
Za offtopic se ne sekiraj lasica se kad-tad pojavi a i sumnjam da je ovo bas toliki offtopic

A ja ti objasnio da si lupio, jer Emmi pokriva to tako sto ima mnogo vise od 15% marze i moze da plati 150 dinara na 1000 dinara za slanje. Ta tvoja izjava je prilicno nerazumevanje da li je cena nafte usla u cenu transporta ili ne.
Da ne pominjem da si poredio transport iz BGa do ostatka Srbije sa transportom od Kine do Srbije, za koji se i gleda cena transporta.

Nista ti nisi objasnio, a istorijat tvojih postova kaze drugacije sto se tice lupanja. Ja govorim periodu kad su cene bile povoljne a Emmi imao najbolje ponude od svih.
Znaci najpovoljnija ponuda+ besplatna postarina, ne znam kako oni tu ispadaju lopovi (ili najgori) u odnosu na druge koji sve to nisu nudili.
A tek za nedelju dana mozemo da kazemo jesu li samo Emmi i Alti digli cene ili su i drugi.


Aaaa, pa sto nisi odmah rekao da radis za njih :D

Genijalno, sta drugo reci... :laugh:
 
A ja ti objasnio da si lupio, jer Emmi pokriva to tako sto ima mnogo vise od 15% marze i moze da plati 150 dinara na 1000 dinara za slanje.

Dostava je besplatna za pakete skuplje od 2000 dinara - o marzama, koliko me pamcenje sluzi, vec se vodila rasprava na forumu - tako da tvrdnja "marza mnogo visa od 15%" nije tacna.

Kako objasnjavas da su cene vecine komponenti u Hrvatskoj skuplje od trenutnih cena u Exxx-u?

Zanimljiv ce mi biti tvoj stav/teorija o skoku cena kad ostali uvoznici u narednim danima azuriraju svoje cenovnike.
 
Ubiste me ljudi sa ekonomijom :(.

Jel pratio neko cene u svim vecim prodavnicama, jel su svuda porasle cene ili u tih 2-3 ?

Dugo planiram da uzmem neki i5 + ploca i mozda neka jaca graficka, ovo mi ne prija nimalo :D
 
Ja govorim periodu kad su cene bile povoljne a Emmi imao najbolje ponude od svih.
Znaci najpovoljnija ponuda+ besplatna postarina, ne znam kako oni tu ispadaju lopovi (ili najgori) u odnosu na druge koji sve to nisu nudili.
Nista ja nisam za emmi direktno izjavljivao, ja sam cene u Srbiji generalno poredio i rekao da su nerealne. Ti si Emmi uveo u pricu.
Nebitno kada su davali free shipping preko 1000 kako kazes, to su radili tako sto su imali dovoljno veliku marzu da ih 150 dinara shipping unutar Srbije ne kosta.
A opet, samo namerno skreces temu, jer ja sam pricao o transportu iz Kine!


Dostava je besplatna za pakete skuplje od 2000 dinara - o marzama, koliko me pamcenje sluzi, vec se vodila rasprava na forumu - tako da tvrdnja "marza mnogo visa od 15%" nije tacna.
Ja sam isao njegovom izjavom da je za preko 1000 dostava besplatna (zato sam i napisao na 1000). Jos smesnije ako je za 2000.
Nebitno je za ono sto sam od pocetka tvrdio - da nafta velikim delom ulazi u cenu artikla, ali se on zaleteo i prica o ceni slanja unutar Srbije, a fora je za transport iz Kine.

Kako objasnjavas da su cene vecine komponenti u Hrvatskoj skuplje od trenutnih cena u Exxx-u?
Imamo iste lude logike.
Secas se ono kad je bilo poplava na Tajlandu, pa se "znalo da ce biti problema sa cenom diskova"? Kod nas su za 24h poskupeli diskovi. U Nemackoj sam koji mesec kasnije vidjao po istoj ceni diskove (po istoj ceni kao i pre poplava).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno