Šta je novo?

Sitnim slovima kod banaka

nemanjabgd84

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2007
Poruke
2,758
Poena
425
Malo da razdvojimo teme, a ovo moze biti korisan thread.
Elelem, da podelimo ovde info sa nekim legalnim prevarama kako nam banke uzimaju pare na kvarno, da bi se drugi pazili.
Evo, pocecu od danasnje zahebancije sa Sber bankom i platnom Super karticom.
Oni koji imaju Super karticu ili Platnu Super karticu, znaju da iste sluze za skupljanje bodova u radnjama popu Idea, Roda, Mercator, Intersport, OMW...
Ono sto ja nisam znao je da postoji kvaka.
Sber kao ucesnik u programu ne vidi OMW kao partnera, a zasto je to bitno.
Ako platite Platnom Super karticom iznos preko 4000 din van partnerskih radnji, on se automatski deli na rate i naravno banka uzima proviziju od minimum 400 din.
Cak i ako iznos odmah pokrijete iznis, ostaju zabelezene rate i ta provizija.
Meni su na nekih 5000 i kusir din, koje sam odmah uplatio, uzeli i tih 400, iako je vidljivo da je iznos izmiren i da nema dugovanja.
Danas su mi vestacki naoravili dug u iznosu te provizije....
 
U suštini, potrošnja bodova ide očitavanjem barkoda sa Super kartice (na poleđini ako se ne varam) ili ručnim upisivanjem njenog broja ispred. Ako kasa nije ponudila da ti skine Sberbank bodove, ispada da stvarno kod OMV-a ne mogu da se troše ti krediti. 😐
 
Meni se to nikad nije desilo, mada sipam na omv. Moguce da je to što sam ja trazio da kartica nema mogućnost podele na rate, van partnerskih radnji...
 
Ako je iko imao problem sa famoznom podelom na rate mimo svoje volje, zalba pomaze. Do duse vratili su mi 375 od 400 din provizije, ali sam manje vise isterao pricu.
Samo sve racune i screenshitove spremite i cao.
 
Piše na sajtu, možete otkazati tu automatsku podelu na rate pozivom call centra. Mora poziv za svaku transakciju. Možete i u ekspozituri da ukinete skroz tu podelu, ili da promenite iznose.
 
Na sajtu pise i da iznos moze biti podeljen na rate, a ne da ce biti podeljen....
Takodje, tvrde da OMW nije partner programa, sto je tek nonsens...
 
Nazad
Vrh Dno