Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Yep, ja takodje probao, upload ima peak na pocetku do 30MB/s al' posle toga ne prelazi 1MB/s.
 
Evo

http://rubox.pro/rutorrent-plans/

Poznajem vlasnika lično, uskoro će na moje insistiranje ubaciti i GoogleCheckout. Ako ima zainteresovanih, javite mi se.
 
zanimljiva cena, bilo bi dobro kada bi nam rekao sa kojim brzinama raspolaze box.
;)
 
Daj nek ubaci i nas na tvoje insistiranje, pusti GC. :D

Do kraja naredne nedelje će biti GC.

Cene su mu sasvim ok. Što se brzine tiče, ne znam


EDIT:

Evo screenshota



Ovo je taj najslabiji server sa 512 MB rama, samo sam testirao.

Brzina svih boxova je 100mbit.

Agregacija je sledeća:

Najmanji paket ($15/month) - 4 korisnika na serveru, svako po 200 GB prostora.
Srednji paket ($25/month) - 2 korisnika na serveru, svako po 400 GB prostora.
Najveći paket ($55/month) - 1 korisnik za ceo server, 900 GB prostora.


Unlimited bandwith, unlimited broj torenata, povracaj novca u roku od 72h ako niste zadovoljni.
 
Poslednja izmena:
Evo i linka, ko je zainteresovan da poruci:

Link
 
A sto je interesantno za bigsb, samo uz par klikova moguce je u torrent klijentu skinuti ogranicenje sa 100/100 konekcije i ici na unlimited, sto je onda brzo onoliko koliko je hdd u stanju da zapise. :D
Ajde ako moze mala pomoc kako da kreiram torent file uzeo sam seedbox kod bigsb ali nemam mogucnost za create u deluge-u ?
 
Mene zanima kako (konkretno na bigsb) da se priključim seedu za neki xxxxx torrent koji sam skinuo preko drugog trackera? Npr skinuo sam film sa HDB i želim da se priključim seedu na euc-u.
 
Isti je postupak kao kad se prikljucujes seed-u na svom kompjuteru (skines .torrent fajl otvoris ga preko torent klijenta koji koristis na SB-u, proveris putanju i nazive/velicine fajlova i samo pustis da se skida. Program odradi checking i nastavi da seed-uje ukoliko se sve slaze). Mozes i da oznacis da nista ne skida nego da samo checkira i da posle samo seed-uje. Inace mozes to da pitas na EUC-u, pa ce ti reci ako negde gresis. A i na svakom trackeru postoji uputstvo za prikljucenje seed-u, pa bi valjalo i njega pogledati, mozda ima i informacija za bas tvoj SB.
 
da samo sto ja pitam kako da napravim torent a ne da se prikljucim seedu .
 
Moj odgovor je upucen postu iznad mog, tj Swiper-u.
A ti bi morao da kontaktiras support na svom SB-u za pravljenje torenat-a. Mada je obicno pravljenje torenta preko virtualne masine (tako je na BS-u), znaci ne ides na deluge (ili koji god klijent koristis), nego se konektujes virtualno na zakupljeni SB i onda normalno pravis torent (Create torrent...).
 
Treba mi neko sa paypalom i malo vremena - da mi uplati box.
Ja njemu naravno, pare na racun - cena seedboxa, paypal provizije, i "ruke".
 
Pomoci cu ti ja.... detalje na pm posalji !
 
Imam cudan problem sa seedbox-om, tacnije sa uTorrentom 2.2. Vec neko vreme mi se desava da kad hocu da skinem nesto , cim krene Download, sve stane i download i upload, onda moram da zaustavim download, sacekam da se normalizuje sve (da ponovo krene da seeduje) i onda moram da ogranicim download na nekih 100 kbp/s i polako da mu povecevam download brzinu. Zna li neko u cemu je problem?
 
Jel postoji neki kršteni seedbox da podržava moneybookers plaćanje?
 
Hvala, odgovara. :wave:
 
Jel' bi mi neko pozajmio malo mesta na seedboxu, na najvise jedan dan?
Treba mi samo da uploadujem 50gb za ovaj member assesment na CHDBitsu,
a svasta mi je iskrslo i ne mogu da se iscimam do banke da uplatim za seedbox.

(Ja vam dam torent, vi ga stavite na seed dok ne predje 50gb uploada)
 
Poslednja izmena:
Danas sam prvi put zakupio seedbox, ali imam očigledno početnički problem sa startovanjem rutorrenta. Dobio sam login info, gde ima rutorrent url http://mojusername.upseed.eu , ali kada kliknem na link izbaci mi server not found. Da li ovaj rutorrent treba da ima web interface na koji idem preko tog url-a, ili treba neki program da skinem?
 
Zar ne treba preko njihovog sajta da se ulogujes u client area, ukucas username i pass, odakle te prebaci u web interface torrent klijenta?
 
Pa u client area na njihovom sajtu mi stoji taj rutorrent URL, ali iz nekog razloga ne radi.
 

Prilozi

  • upseed.jpg
    upseed.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 110
Poslednja izmena:
Pa jedino to, mada piše da je već par sati aktivan. Kontaktirao sam podršku, pa ću videti šta se dešava.
 
Ovi indijanci se ni nakon dan i po ne oglašavaju, seedbox i dalje ne radi, izbegavati upseed.eu u širokom luku!
 
Vazno je da su naplatili..
 
Jel moze neka procena, ako neko ima iskustva, koliko sa seedbox-om (i optimalnim izborom torrent-a) mogu okvirno dnevno/mesecno da uploadujem. (u pitanju je torrentLeech tracker). Da li se isplati raditi to?
 
Moze dosta, pa cak i do 10tb, pod uslovom da se ceo mesec samo zezas sa TL-om jureci popularne torrente i koristeci rss pluginove.
 
rss plugin-ove?
Moze neko objasnjenje cemu oni sluze u prici oko seedbox-a? Da li da sto pre saznam koji su populasni torrenti?
Moze i link ka nekom post-u/text-u...
 
Nazad
Vrh Dno