Šta je novo?

SBB vs MTS

1689505270428.png
i kod mene na SBB-u ima jedan hio viska, cini se @lurkerr radi hop dva puta na isti IP
 
Da, kod tebe dva puta na istu ip, sto je bas cudno, a kod mene one dve 212.200. su Telekomove. Ali mi nije jasno zasto dva puta na 212.200. kod mene, kod @jaffar i @brutos samo jednom.

Ovaj drugi hop 109.93.6.1 i 109.93.11.1 nam se malo razlikuje, ali pretpostavljam da je to razlika do cvorista i grada, ja sam u NS, njih dvojica pretpostavljam BG.

Zanimljivo da je kod @jaffar google pred sam kraj drugacije rutirao.
edit:
Aham, moguce da je razlika www.google.com kod @jaffar, ja sam kucao direktno google.com
 
Poslednja izmena:
Da, kod tebe dva puta na istu ip, sto je bas cudno, a kod mene one dve 212.200. su Telekomove. Ali mi nije jasno zasto dva puta na 212.200. kod mene, kod @jaffar i @brutos samo jednom.

Ovaj drugi hop 109.93.6.1 i 109.93.11.1 nam se malo razlikuje, ali pretpostavljam da je to razlika do cvorista i grada, ja sam u NS, njih dvojica pretpostavljam BG.

Zanimljivo da je kod @jaffar google pred sam kraj drugacije rutirao.
edit:
Aham, moguce da je razlika www.google.com kod @jaffar, ja sam kucao direktno google.com
Balansirace ga na neki drugi server, ja sam radio trace na IP
 
Da video sam da si na IP, ali posle izlaska iz Telekoma hopovi su nam prakticno isti.
 
Izgleda da i NFL ode sa SK u korist Arene. VIdeh danas reklamu u gradu.
 
Otišao je, još u januaru potvrđeno
 
Menjaju se takmicenja .
Na SBB je otisla Endesa liga na vise godina .
Ipak MTS ima bolje lige u ponudi , bar za mene .
 
Jer se vracao neko skoro sa MTS na SBB i sta je dobio?
Mene su za vreme trajanja UO zvali iz SBB jedno 20x i jednom cak nudili 18m po din.
 
Mene stalno zovu, nudili su 18 meseci po dinar za Box 3 uz ugovor od 30 meseci ili Box 2 za 6 meseci po dinar, ugovor na 24 meseca.
 
@jaffar pitanje se odnosi na suprotni smer 😀
 
Jer se vracao neko skoro sa MTS na SBB i sta je dobio?
Mene su za vreme trajanja UO zvali iz SBB jedno 20x i jednom cak nudili 18m po din.
Mene zvali pre neki dan, takodje nude 18m po dinar za UO na 36m. Sad da vidim sta nudi MTS za produzenje ali se ne nadam previse.
 
To je top ponuda , izadje 36 meseci po 2625 mesecno za premium paket. Tako da realno no brainer.
Jedino ako dobijem 24m po 50% kod MTS ja ostajem.
 
Poslednja izmena:
Znam da je tema zastarela, ako se neko dvoumi i dalje nek procita ovo..
Zivim u Cacku, iskustvo koje sam imao sa supernovom je bilo uzasno (internet i kablovska), jednostavno kablovske nikad nije bilo, a o internetu da ne pricam. Razumljivo bi bilo da zivim u centru grada, medjutim nalazim se na "ivici" grada, 1-2km od centra.
Uzet je SBBov EON paket (200/20), preko mog racunara povezan kao Ethernet, na EON uredjaj i par mobilnih telefona, nije zastao ni jednom, cak ni dok radim nesto intenzivnije, tipa skidanje igrice ili tako nesto.

Po meni, ako vec zelis internet i to, uzmi SBB, pogotovo ako si u manjem gradu
 
Mene zvali pre neki dan, takodje nude 18m po dinar za UO na 36m. Sad da vidim sta nudi MTS za produzenje ali se ne nadam previse.
Presao sa MTS na SBB (jos nisam vratio MTS).
Iz MTSa sam jedino dobio poziv gde su u fazonu rekli, pa imali ste akciju 12m za 1din, ne bi bilo u redu da nam odete (ja sam rekao da SBB nudi 9 meseci za dinar).

Na kraju otisao kod sbb, 18 meseci za 1 din + 12 meseci placam.
 
Znam da je tema zastarela, ako se neko dvoumi i dalje nek procita ovo..
Zivim u Cacku, iskustvo koje sam imao sa supernovom je bilo uzasno (internet i kablovska), jednostavno kablovske nikad nije bilo, a o internetu da ne pricam. Razumljivo bi bilo da zivim u centru grada, medjutim nalazim se na "ivici" grada, 1-2km od centra.
Uzet je SBBov EON paket (200/20), preko mog racunara povezan kao Ethernet, na EON uredjaj i par mobilnih telefona, nije zastao ni jednom, cak ni dok radim nesto intenzivnije, tipa skidanje igrice ili tako nesto.

Po meni, ako vec zelis internet i to, uzmi SBB, pogotovo ako si u manjem gradu
Kakve veze ima supernova sa ovom temom?
 
Super nova ≈ MTS
Apsolutno netačno.
To što je telekom vlasnik supernove nema nikakve veze sa tehničkom infrastrukturom. Kao što znamo supernova je nastala spajanjem starih kablovskih firmi koje je telekom kupio (radijus, kopernikus itd.) I preuzeo njihovu infrastrukturu koja apsolutno nema veze sa mts-ovom.
Posledica je da sa stanivišta korisničkog iskustva i naročito tehničkih problema mts i supernova nemaju apsolutno nikakve veze
 
preko 20 godina sam bio na kablu SBB pre dve godine su poceli problemi prekidi konstantno bezbroj puta izlazili na teren merili signal konstatuju da postoji sum na mrezi kao sredice .... kada je sve vec postalo mucno resio sam da ih napustim i uporedo uveo optiku mts (privatna kuca je u pitanju) sacekao sam da prodje jos tih 6 meseci i raskinuo ugovor sa SBB . sto se tice mts za godinu dana ni jedan prekid u jednom momentu sam ja napravio glupost i smotao kabl koji ide od te kutijice na zidu do rutera onako u kotur da bude uredno. pozvao podrsku i prijavio smetnju , pozvali su me posle sat vremena i bukvalno mi rekli da kabl ne sme da se smota da ga pustim razmotanog .... to sam uradio i sve je proradilo . izuzetno sam za sada zadovoljan brzine konstantne kako je ugovorom definisano. ovo je moje iskustvo sto ne znaci da ce svakome biti ovakva situacija .( uzeo sam staticki IP kao dodatak na uslugu)
 
Ajd ovde da pitam. Ako može neko da mi raščlani provajdere.

Supernova
MTS
Telekom

Da li oni odvojeno postoje kao provajderi, ili ne? Znam da je sve to državno, ali...
 
mts je brend Telekom-ov
Supernova je zajedničko ime za provajdere koje je kupio Telekom. mislim da to i piše u Supernova temi
 
Некадашња опрема Коперникуса, Гронета, Радиус Вектора сад припада Телекому, али се то зове Супернова, власник је Телеком.
 
A vlasnik MTS je takođe Telekom? I on ne pripada Supernova-i?
 
mts je Telekom Srbija. pod tim imenom Telekom Srbija nastupa na tržištu
 
Znači, sve je to Telekom, ali na tržištu su 2 provajdera - Supernova i MTS...
 
Nazad
Vrh Dno