Šta je novo?

SBB ponovo ubrzava (1. mart 2011 )

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrlo nejasno napisano. Ne piše šta će biti sa postpaidom bez ugovora, ne pišu brzine ostalih paketa, upload, ništa...

Ni sta ce biti sa postpaidom sa ugovorom. Koji sam se djavo obavezao ugovorom ako oni ne povecaju tu nista vec samo ovima bez ugovora. Izgleda da je samo bilo bitno da osnovni paket poskupi sto je i telekom uradio. Nista novo, moralo je i ovo dakle da poskupi kad je i sve ostalo poskupelo.
 
Ako za sve pakete uvedu promenu cene za isti procenat onda bi uz uvećanje brzine od 50% to izgledalo otprilike ovako:
S M L XL
6M/384k 12M/512k 18M/768k 24M/1M
1480din 2225din 2970din 3710din (ovo sve uz D3 i verovatno 12 meseci ugovor)

Taj M paket (koji je bio 8M/384k za 2090 din u mix-u) sam planirao da uzmem a sad ako bi bile ove cene se dvoumim i ne bih znao šta da radim. S paket je (će biti?) 700 din jeftiniji a brzina je bliža onome što je M paket bio. 12M nije za bacanje ali nije ni 700 din.
 
Poslednja izmena:
Ako za sve pakete uvedu promenu cene za isti procenat onda bi uz uvećanje brzine od 50% to izgledalo otprilike ovako:
S M L XL
6M/384k 12M/512k 18M/768k 24M/1M
1480din 2225din 2970din 3710din (ovo sve uz D3 i verovatno 12 meseci ugovor)

Taj M paket (koji je bio 8M/384k za 2090 din u mix-u) sam planirao da uzmem a sad ako bi bile ove cene se dvoumim i ne bih znao šta da radim. S paket je (će biti?) 700 din jeftiniji a brzina je bliža onome što je M paket bio. 12M nije za bacanje ali nije ni 700 din.

Ne verujem da ce sve pakete povecati za 50%, neki ce biti povecani a neki ce ostati na istom. To je najgore. Mozda zaokruze na samo 3 ponude tj. izbace jedan od dosadasnjih paketa.
 
lepo su rekli do 50%, moze da bude i 0%.
inace na SBB forumu (odavno ga ne posecujem) cenzurisu reci, pa je zabranjeno napisati: monopolisticki i sramota. toliko o tome koliko cene svoje korisnike.
 
Videćemo hoće li imati bolju (ili barem uporedivu) ponudu od Oriona, koji za 1990din mesečno (uz ugovornu obavezu od 1god) daje 6/1mbit...
 
Pishe da ce povecati "do 50%", sto verovatno znaci da nece sve povecati za 50%. Posto ce najbrzi paket i dalje biti 16 mbit/s, onda ili jedan paket mora da izleti, ili da najjacem paketu smanje cenu.

edit: pretekao me iznogud
 
Poslednja izmena:
Dzaba im sve meni trenutno ni ovo sto papreno placam ne radi vec danima kako treba, nek prvo poprave njihovu suplju mrezu pa neka onda o necemu pricaju. Bitno je da su se u sopstenju izlupetali o prosecnim brzinama u evropi i svetu.
 
Smradovi . . . ovaj upload kao da od zlata prave, pa dele na kašičicu . . . danas pričam sa drugom, Skype, on je u Austriji, i pita me što ne uključujem kameru? Kako da objasnim čoveku da ako uključim kameru, onda možemo samo da se gledamo, a ne i da pričamo . . :) :) :)
 
Prema statistikama, prosečna brzina internet broadband konekcija u svetu dostigla je 1,7 Mbps, a u Evropi je prosečna brzina 3,7 Mb/s. SBB u Srbiji to prati, kao i do sada, nudeći brzinu od čak 6 Mb/s kao jedan od svojih osnovnih paketa.

ne znam koju dijafragmu mi vise iritiraju gornju da povratim ili donju da se is...m kad ovakve bljuvotine procitam
 
I gde su samo nasli te statistike? Sto ne navedu izvore ili je to iz necijeg malog mozga?
 
Pa s obzirom da 80% planete nema za 3 obroka dnevno, nije da su te statistike nemoguce. Prosek je chudo :)
 
jel moze mala pomoc ja trenutno imam Uz vezivanje na 12 meseci: 12Mb/512 (12288/512) koliko ce to biti posle povecanja nista mi nije jasno hvala
 
jos samo da mi vise naplate a da ostane isti i onda odustajem od sbb
 
Da li mi se cini ili osim povecanja brzina idi i na povecanje cena jer sada u osnovnom paketu MIX je 1380 dinara, a sada se ide na 1480??

SBB omogućava pristup Internetu brzinama od 2 do 60 Megabita, gde će cena flat postpaid paketa od 6 Mb/s biti 1.520 dinara. U kombinaciji sa D3 digitalnom televizijom, u takozvanim SBB MIX paketima, taj isti paket od 6Mb/s koštaće samo 1.480 dinara.
 
S je po meni najveci dobitak ako bi tako ostalo npr, za 100 kinti vishe sa 4/256 na 6/?384(ovo su se lepo ogradili i ne mora da znaci da ce bash na ovom paketu povecati UP)
Naravno, da se poveca svima i ljudima pod ugovorom i novim korisnicima...
 
Poslednja izmena:
Imam osecaj da ce S biti 6/384 i da cena ce ici gore za simbolicnih 100 dinara, da se ne primeti mnogo i da je provuku kroz povecanje, grebatori.
Kolega iznad je, ovo sa povecanjem lepo napisao.
 
Poslednja izmena:
znaci ljudi koji imaju brze brzine najmanje dobijaju povecanje gde je tu logika...
 
Amaterski gledano, verovatno treba uloziti u nove kablove i opremu, a to sve kosta, a i zasto bi kad tih korisnika i nema tako mnogo, za razliku od osnovnog paketa.
 
tema o povecanju brzina na SBB forumu je obrisana od strane njihovih moderatora - izgleda da od svih povecanja, najbitnije je povecanje cena!
 
tema o povecanju brzina na SBB forumu je obrisana od strane njihovih moderatora - izgleda da od svih povecanja, najbitnije je povecanje cena!

Ne samo to, posto sam se javio na tu temu:
selection014m.png


Jezivi su sa odnosom prema korisnicima, kakvu sam prokletu gresku napravio sto sam ponovo presao kod njih :wall:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno