Šta je novo?

SBB - nove cene - 10.09.2008.

Starter21

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
570
Poena
330
Poštovani korisnici,
Od srede, 10. septembra, na snazi je novi cenovnik Internet usluga za sledeće gradove: Beograd, Novi Sad, Kragujevac, Niš, Sombor, Požarevac, Valjevo, Kraljevo, Čačak, Leskovac, Kikinda, Zrenjanin, Šabac, Kruševac, Trstenik, Vrnjačka Banja, Vršac, Vrbas, Kula.

Svim postojećim neiskorišćenim Flat paketima kod korisnika (aktivni i još uvek neaktivirani) brzina pristupa biće unapređena da odgovara novim, bržim paketima.

sbbcene0809gm8.jpg


sad, kolko su se pretrgli ne bih da komentarisem... ima u cenovniku i nekih nejasnoca... npr. odnos up/down 1,5:1 (lokal za flat 512/384)
 
Poslednja izmena:
Upravo sam to skontao kada sam slucajno posetio forum sada u 23h, bas me interesuje da li ce mi flat home plus, kako se zove od 512k lokal 1024 povecati sada od ponoci na 768k, ostacu budan namerno :p
 
a sta kazes da uradimo upgrade na 768, pa sacekamo 00h? :) nego, nije njima verovati...
 
Ma samo ga resetujes posle ponoci (das im 10 minuta fore da podese za sve modeme novi CFG) ukoliko se sam ne resetuje i promeni brzinu, nikakav upgrade ne radim preko home stranice, ionako mi ostalo par dana do nove uplate :)

PS. Mozda se zeznu kod CFG-a pa nam nocas barem puste nesto jace pakete, nema sanse :p
 
Ja radim promenu sa 512(budući 768) home na 3mb surf odmah :D
J*beš lokal,ovo je ogromna razlika.
 
Poslednja izmena:
Sta ce nekome 1024+1024 u lokalu, ako moze da dobije 3072 ka internetu za manje pare?
 
Poslednja izmena:
I to sto kazete i onaj papreni 1m/512k flat home plus ima isto toliko lokala, to je smesno :p Izgleda da cu morati da batalim lokal, zao mi je drustvo lepo je bilo druziti se sa vama po lokalnim trackerima, zao mi onog dobrog ratia sto imam :(
 
Poslednja izmena:
Sad vise skoro niko nece uzimati lokal 3 mb surf je sad mnogo povoljniji

da su barem lokal povecali na 2-3 mb ..
 
Bas tako .Sbb namerno oce da ugasi lokal , ako to ne zali onda ce verovatno uskoro da poveca i brzine u lokalu pa nece vise biti luxuz .
 
U svidja mi se Flat Home 1024/128 1390 dinkica! Extra
 
Mali info iz prve ruke. Jel ugovor obavezuje na odredjeno vreme itd... ? Znam za sajt, nego iz prve ruke da prokomentarisete... i mozda jos neki info, kako idu torrenti, rapid kako radi i slicno?

Cena za 1024 flat home je trenutno najpovoljnija kod nas na trzistu.
 
Mali info iz prve ruke. Jel ugovor obavezuje na odredjeno vreme itd... ? Znam za sajt, nego iz prve ruke da prokomentarisete... i mozda jos neki info, kako idu torrenti, rapid kako radi i slicno?

Cena za 1024 flat home je trenutno najpovoljnija kod nas na trzistu.

O čemu ti to?Ovo je kablovski net.Ako si korisnik njihove televizije možeš da tražiš i uvođenje interneta,koje se jednokratno plati,i posle uplaćuješ pakete ako,koje i kada hoćeš.
Sve radi kako treba i brže od adsl-a(stvar tehničke prirode,manji je gubitak pri prenosu...),nikada nisu filtrirali p2p...

Ali druga strana medalje:ako ti se nešto pokvari na čvorištu neka ti je Bog u pomoći,jer njihova tehnička služba sigurno neće biti :D
 
Poslednja izmena:
Mali info iz prve ruke. Jel ugovor obavezuje na odredjeno vreme itd... ? Znam za sajt, nego iz prve ruke da prokomentarisete... i mozda jos neki info, kako idu torrenti, rapid kako radi i slicno?

Cena za 1024 flat home je trenutno najpovoljnija kod nas na trzistu.

ugovor te ne obavezuje. vec 4 godine koristim ono sto se sada zove flathome plus i generalno mogu reci da sam zadovoljan (osim cenom). sve sto si nabrojao ide dosta dobro, izmedju ostalog zahvaljujuci odnosu up/down 2:1.

kakva je situacija kod flathome ne znam, brine me odnos 8:1, pa nisam probavao.
 
O čemu ti to?Ovo je kablovski net.Ako si korisnik njihove televizije možeš da tražiš i uvođenje interneta,koje se jednokratno plati,i posle uplaćuješ pakete ako,koje i kada hoćeš.
Sve radi kako treba i brže od adsl-a(stvar tehničke prirode,manji je gubitak pri prenosu...),nikada nisu filtrirali p2p...

Ali druga strana medalje:ako ti se nešto pokvari na čvorištu neka ti je Bog u pomoći,jer njihova tehnička služba sigurno neće biti :D

Znam da je kablovski net pobogu, zanimalo me je iskustvo korisnika... imam Sbb tv odavno...

Hvala obojici na infu. ;)
 
uh... sto nemam sbb nego prokleti kds... :( kad dodjem kutji iz firme kao da se vratim na dial up... a ovih 3 mega bi mi bas leglo... jos je i cena smesna... valjda tje se i sa adslom nesto popraviti... kod ptt-a za 1,5 platjam sa silnim popustima 2240 a ovde je duplo brza veza i to na kablu 500 dindzi skuplja... :(((

a ovo sa lokalom je haos :D
 
Ovo je grom iz vedra neba, 384kbs/48kbs za 2700 dinara.
 
A da dodam ekvivalent ovom sbb-ovom paketu na ADSL-u bi bio 3.5MBIT/460kbit mozda cak i 3.6MBIT/ 460kbit

Sto bi znacilo ako hoce fer borbu , telekom bi morao da uvede ovakav paket i ne samo to vec bi telekom kao veci morao da stavi maximalnu cenu od 2600 din.
 
Evo ga, pici 1024/128!:banana::banana::banana:
 
bas steta sto nemam pristup kablovskoj,ovo su odlicne cene jos kad bi telekom digao net na nesto ovako pa gde bi bio kraj :)
 
Meni je stara i dalje ali kontam da ce se povecati kada vreme na mom modemu prodje ponoc. na modemu mi pise da je sada 22:23 iako je 00:23 :p Znaci da probam tek u 2h ujutru ako sam budan onda :p
 
Meni je tacno vreme ali mi jos nisu promenili i dalje je cfg. flat512homesurf.
 
Poslednja izmena:
Na mom jos pola sata.

I napokon su podigli upload. :banana::smoke:
 
Nema to veze sa vremenom na modemu vec bivsi surf paketi nemaju cenovnog ekvivalenta u sadasnjim flathome paketima tako da ne mogu da koriguju tako sam ja zakljucio jer i drugu koji ima ex surf 768 nije doslo do promene, dok je drugom drugu 256/128 povecan jos pre 30 minuta na 384/196 jer
cena bivseg 256/128 = cena 384 / 196 sadanjeg
dok vecina surf paketa nema cenovnog ekvivalenta u sadasnjim flathome paketima tako da ne znaju na sta da koriguju
 
Ja sam na flathome 512/256 i ima cenovnog ekvivalenta ali opet mrka kapa.
 
Pa verovatno i ja gresim .NIsam siguran to je moj prvi zakljucak videcemo do sutra kako i sta .Oni su rekli da ce svi paketi biti korigovani tako da je ipak moje razmisljanje pogresno.
 
Takodjer sam na flathome 512k sa lokalom 1mbit i za istu cenu treba da se prebaci na 768k... ali za sada nista.

Prebacise me, eve svezeg testa:

 
Poslednja izmena:
Ja sam resetovao modem
i sada imam paket 384 net 1Mb/s lokal
a pre je net bio 256
 
Nazad
Vrh Dno