Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
istice mi ugovor sa SBB-om, al kod mene u zgradi samo oni postoje...dal vredi pretiti prelaskom kod drugo operatera i sta najvise mogu da izboksujem, do sad sam koristio EON premium, 5200 placao, prvih 12 meseci je bilo 2600
 
podneseš zahtev za raskid - kažeš da ti mts i jetel nude 12 meseci po 1 din i da ti orion nudi 50 % popusta pune dve godine ugovorne obaveze
 
Pozdrav svima.
Prelistao sam prethodnih par stranica i nisam nasao odgovor na moje pitanje, tako da ne zamerite ako mi je promakao.

Imam ovaj njihov Technicolor CGA2121 ruter i generalno nisam zadovoljan kvalitetom wi-fi mreze, narocito uvece posle 20h. Domet je vrlo diskutabilan i cesto gubi konekciju ili zakuca na nekoliko minuta. Jeste da ima nekih 7-8 korisnika ali to je uglavnom citanje vesti ili slican nezahtevan rad. Paket je neki EON 400/40Mbps.
Nije tu u pitanju samo internet, vec sam wi-fi. Imam baby-cam gde pratimo klinca dok spava, lag je neprihvatljiv i cesto po 10tak sekundi, a pucanje slike je obavezno po nekoliko puta tokom veceri. Nije problem u softveru ili aplikaciji jer radi perfektno na drugoj mrezi.
Po mom misljenju problem je domet od jedva 7-8 metara i ceo jedan zid kao prepreka sto je po meni neprihvatljivo.

Mislio sam da zamenim ruter pa sam hteo da vidim kakav je konsenzus na forumu, sta se preporucuje. Mislio sam mozda ovaj CUDY X6 AX1800 WI-FI 6, ima fine recenzije ?
Ili nesto drugo u tom cenovnom rangu od oko 5-6-7'000 ? Sta preporucujete ?
 
...Imam ovaj njihov Technicolor CGA2121 ruter i generalno nisam zadovoljan kvalitetom wi-fi mreze, narocito uvece posle 20h. Domet je vrlo diskutabilan i cesto gubi konekciju ili zakuca na nekoliko ...
Kod mene je ista situacija, samo je optika pa je njihov ruter Nokia. U najdaljoj sobi maltene nije bilo signala. Zamenio sam ga sa "Mi Ruter AX3200" za wifi (brate uzmi šaomi) i progledao. Ako ga nađeš za ~6.5-7k dobra je kupovina.
 
Pozdrav svima.
Prelistao sam prethodnih par stranica i nisam nasao odgovor na moje pitanje, tako da ne zamerite ako mi je promakao.

Imam ovaj njihov Technicolor CGA2121 ruter i generalno nisam zadovoljan kvalitetom wi-fi mreze, narocito uvece posle 20h. Domet je vrlo diskutabilan i cesto gubi konekciju ili zakuca na nekoliko minuta. Jeste da ima nekih 7-8 korisnika ali to je uglavnom citanje vesti ili slican nezahtevan rad. Paket je neki EON 400/40Mbps.
Nije tu u pitanju samo internet, vec sam wi-fi. Imam baby-cam gde pratimo klinca dok spava, lag je neprihvatljiv i cesto po 10tak sekundi, a pucanje slike je obavezno po nekoliko puta tokom veceri. Nije problem u softveru ili aplikaciji jer radi perfektno na drugoj mrezi.
Po mom misljenju problem je domet od jedva 7-8 metara i ceo jedan zid kao prepreka sto je po meni neprihvatljivo.

Mislio sam da zamenim ruter pa sam hteo da vidim kakav je konsenzus na forumu, sta se preporucuje. Mislio sam mozda ovaj CUDY X6 AX1800 WI-FI 6, ima fine recenzije ?
Ili nesto drugo u tom cenovnom rangu od oko 5-6-7'000 ? Sta preporucujete ?
Si pokušao prvo malo optimizuješ wifi mrežu, promeniš kanal, neke uređaje zakačiš na 2.4ghz mrežu neke na 5ghz?
 
Mislio sam da zamenim ruter pa sam hteo da vidim kakav je konsenzus na forumu, sta se preporucuje. Mislio sam mozda ovaj CUDY X6 AX1800 WI-FI 6, ima fine recenzije ?
Ili nesto drugo u tom cenovnom rangu od oko 5-6-7'000 ? Sta preporucujete ?
preporuke za kupovinu:

kako podesiti/koristiti mrežu:
 
Jel može neko da mi pusti broj agenta za nove korisnike. Super bi bilo ako je 18m po 1 din. i dalje u ponudi.
 
Zvala me teta iz SBB i kaže, ako obnovim UO na još 24 meseca, daće mi 6 meseci upola cene 😭
Rekoh - fala vi, niste trebali, al neću. Kaže, biće u decembru boljih ponuda, verovatno...
Eon Light.
 
Produzio sam ugovor i duplirao net, imao sam 300/30 a sad su mi dali 600/60 i nikako ne mogu da postignem tih 600Mbps na speed test, zakucam uvek oko 350. Imam Njihov cisco modem EPC 3208 i svoj ruter Mikrotik HAP ax3.

Mislio sam da je do wifi ali i na ethernet xbox mi prijavljuje istu brzinu manje vise.

Da li je moguce da taj modem ne moze da postigne te brzine a da mi oni to nisu rekli?
Zvao sam ih i oni kao signal sa njihove strane deluje ok.
druze, mozda je do mrezne kartice, ja sam morao pre 5 godina, da kupim gigabitnu, posle toga je sve bio ok, a pre toga kao i tebi ...
 
Postoji li mogucnost uzimanja samo sportskih kanala u paketu ? Ostale stvari mi ne trebaju, samo SK.
 
Da li moze hisense smart tv da se poveže na unifi? Ne daje opciju da kucam i username vec samo sifru?
 
to je pitanje za Hisense TV temu
 
Ja sam problem sportskih kanala rešio kotnra uzeo sam Soko tarifu i sada imam Arenu u toku ugovorne obaveze tako da imam sve :)....
 
Kontaktirao sam jednog agenta ,trenutno je u ponudi 12 meseci po dinar za trio pakete i 10 za duo pakete . Kaze da ne zna u kom smeru ce se odvijati situacija u budućnosti .
 
Pozdrav svima. Imam već 10 dana problem,sa svim uslugama SBB-a,a to je da nemam usluge. Kvar je izazvan od treće strane. Radnici EPS-a koji su pomerali banderu,isekli su kablove na razvodnoj kutiji i ja se sad već 10 dana jurim sa SBB-om a i oni se prave ludi. Da li imam pravo na raskid ugovora verujte da sam popi.deo više,pali su kod mene posle 9 godina saradnje. Niti me ko zove,niti išta predlažu kao rešenje,šaljem mejlove,a njihov odgovor je jednoličan.Hvala što ste nam javili,prosledili smo problem.....More 🤬
 
Pitanje za korisnike koji imaju novi tip rutera Sdmc. Da li vam ruter gubi podesavanja, konekciju i wifi ako se iskljuci iz struje ( tipa nestanak struje ili cupanje adaptera iz uticnice )?
Kada se nakon iskljucivanja upali ruter nema podesavanja za mrezu, ne radi wifi, nema interneta, ne svetle lampice za 2.4 i 5ghz. Ako se saceka nekih 30 min, podesavanja se vrate na fabricka ( lan, ssid, sifra... ) i dobije se internet. Tada da ne bih opet ponovo sve podesavao, povezem se kablom i ucitam prethodno exportovani config fajl.
Ali mucno je da prilikom svakog gubljenja napajanja ruter treba ponovo podesavati.
Restart ne pomaze.
 
Pitanje za korisnike koji imaju novi tip rutera Sdmc. Da li vam ruter gubi podesavanja, konekciju i wifi ako se iskljuci iz struje ( tipa nestanak struje ili cupanje adaptera iz uticnice )?
Kada se nakon iskljucivanja upali ruter nema podesavanja za mrezu, ne radi wifi, nema interneta, ne svetle lampice za 2.4 i 5ghz. Ako se saceka nekih 30 min, podesavanja se vrate na fabricka ( lan, ssid, sifra... ) i dobije se internet. Tada da ne bih opet ponovo sve podesavao, povezem se kablom i ucitam prethodno exportovani config fajl.
Ali mucno je da prilikom svakog gubljenja napajanja ruter treba ponovo podesavati.
Restart ne pomaze.
Da , taj modem ima problem sa nestankom wifi mreze i zatim vrati se na fabricke postavke gdje se mora ponovo sve stimati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno