Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Falaaaa radi! Glupo samo sto ne osvetlise sve tastere...
 

Prilozi

  • IMG_20230126_083104.jpg
    IMG_20230126_083104.jpg
    87.6 KB · Pregleda: 99
SBB ima CGNAT zadnjih 5 godina sigurno, na CGNAT nisu stavljali korisnike Premium paketa ali su širili CGNAT po područjima pa je moguće da na tvom području nisu koristili isti do skoro.
 
Saznao sam da za to pises dopis, pa ti ugrade.
Logicno je da kroz svaku optiku prolazi i DVB-C. Imeni je to trebalo, pa sam se raspitao...
tebi je logicno ali ne i svima. Telekom je koristio IPTV i mislim da ti treba supernova za dvbc, npr.
 
postoji tema za EON box. tamo videti/pitati kako nešto uraditi preko daljinskog. hvala na razumevanju
 
Ne mogu da pristupim posta.rs sajtu poslednjih dana sa sbba nikako. Ni sa jednog uredjaja. Dok sa istih uredjaja a mobilnog neta pristupam sasvim normalno. Da li jos neko ima slican problem?
 
Možda si natovan, a SBB IP adresa ti je na blek listi?

Ja nisam natovan, a na SBB internetu sam. Normalno pristupam posta.rs .
 
Ne mogu da pristupim posta.rs sajtu poslednjih dana sa sbba nikako. Ni sa jednog uredjaja. Dok sa istih uredjaja a mobilnog neta pristupam sasvim normalno. Da li jos neko ima slican problem?
Da, to liči da je tvoja SBB IP adresa na black listi (blokirana). Moguće zbog NATa ili nekog uređaja koji stalno šalje pogrešnu lozinku ili nešto treće...
Jedino da forsiraš promenu IP adrese (pisalo je kako za SBB, mislim resetom gateway uređaja) ili da se obratiš pošta.rs administratorima da te odblokiraju.
 
Hvala na informacijama. Definitivno je nesto sa ip adresom, jer i kad ukljucim vpn radi normalno. Krenucu od resetovanja modema. A sto se tice NATa, adresa u polju WAN IP Address u podesavanjima modema mi je ista koju dobijem na whatismyip, to bi znacilo da nije ili jeste nat?
 
Ako si zadovoljan sa njima to je skroz ok ponuda
 
Isključiše Eurosport sad kad je najvažnije
 
tebi je logicno ali ne i svima. Telekom je koristio IPTV i mislim da ti treba supernova za dvbc, npr.
Pa dobro, onda da preformulisem: LOGICNO bi bilo da to omoguce svuda, kao sto je to uradio EXE Net svojim korisnicima kroz optiku. Samo AMATERI ne ubacuju svuda DVB-C gde moze, nego ostavljaju ljudima IPTV kao jedinu mogucnost za TV. Ne znam koji to mozak ne moze da shvati vise.....
 
pa ne ide to tako. stvar je sto je komplikovanije uz dvbc a i treba skuplja oprema kod korisnika. mozda sad i nije toliko mnogo skuplja kao sto je nekad bila.
oni se hvale se ALLIP uostalom.
a vidis da ima i ovde ljudi koji bi veoma rado izbacili koaksijalni kabl iz stana, drzave, planete...
evo imas na wikipediji: https://en.wikipedia.org/wiki/Radio_frequency_over_glass

inace telekomu to nije odgovaralo jer je imao samo iptv dok nije pokupovao kablovske (videvsi prethodno da nema nista od samo optike)
 
Od ortaka sbb nalog na kojem sam preko urban vpn mogao gledati kanale UM , od skora ne mogu . Pokaze da na toj mrezi nije dostupno . Ako gledam kanal koji nije UM i kada ukljucim vpn , kanal se izgubi . Zna li neko u čemu je caka . To se desava od skoro , pre sam mogao gledati sa tim free vpn sve kanale na sbb . Mreza mi je mts .
Hvala
 
provajder je onemogućio. nije tema za VPN i EON, videti u delu "on-line servisi"
 
pre bih rekao da je sbb onemogucio.
vidi koja ti je ip adresa sa tim vpn i probaj neki drugi vpn.
 
Valja li 854-2 GigaCenter (optika)?
 
a vidis da ima i ovde ljudi koji bi veoma rado izbacili koaksijalni kabl iz stana, drzave, planete...
Pa zato sto ne shvataju i ne razumeju se ljudi u ove stvari.
Pitacu ga kad mu se skupi drustvo da gledaju tekmu, a gore komsiji 20 sec ranije pao gol i svi skacu. Pa ondakad pocne da koci IPTV, pa kad ne rade apps..... ma 100 sranja.
 
@Borussia već smo pisali o tome. Ja sam na SBB, Coax + kartica. U ulici imamo SBB i ADSL.

Komšija prekoputa uvek urla 1-3 sekunde pre događaja na mom TVu. Ne znam šta je brže od Coax + kartica, a verovatno mu TV brže procesuira signal od mog. Meni je potpuno nevažno, ali eto, nije sve do coax.

Optika rulZ.
 
@Borussia već smo pisali o tome. Ja sam na SBB, Coax + kartica. U ulici imamo SBB i ADSL.

Komšija prekoputa uvek urla 1-3 sekunde pre događaja na mom TVu. Ne znam šta je brže od Coax + kartica, a verovatno mu TV brže procesuira signal od mog. Meni je potpuno nevažno, ali eto, nije sve do coax.

Optika rulZ.
To je zato sto ti komsija ima IPTV koji koristi poseban interni kanal (dodeljen jednom lan prikljucku na modemu), i jeste, i ja sa drugom testirao kasnjenje i IPTV je u prednosti za 1s, neverovatno. Da, sve je u procesuiranju signala, pa i D3 mini brze procesuira signal nego li EON box, ali rec je o 1 ili pola sekunde. Ovde se govori o OTT platformi gde je kasnjenje i preko 40s
 
Možda komšija koristi DVB-T2.
 
koliko ste max izboksovali za nastavak SBB premium paket 6000 din mesecno ? hvala
 
Nije optika...COAX. EON premium paket sa EON box-om + jos jedan stari dobri D3 za drugi TV. To je net 600/60.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno