Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene i dalje isto. Šta ti piše na MojSBB?
Na portalu MojSBB na mom nalogu pise 900/90 ali u ruteru je sad upisano 1000/100
Pitao sam support kad su me zvali da provere dal radi da li smo svi koji su na optici iza CGNATA , covek kaze svi na optici su iza CGNATA, moze da se uzme staticka adresa 610din mesecno
 
Poslednja izmena od urednika:
Prelazak sa Premijum paketa na EON Duo Light.
Zna li neko koje uradjaje montiraju za EON Duo Light paket?

Koliko se ceka od prijave, pa da odrade?
 
Da li neko zna da li postoji minimalni period zakupa javne statičke adrese? Uzeo bih recimo tri meseca, ne znam da li to može?
 
Mislio sam da neko već ima iskustva, a sutra sam hteo da im pišem u svakom slučaju ako ne dobijem odgovor ovde.
 
30 dana je minimalni period. Ja sam uzeo pre dva meseca.
 
Ne znam da li sam u odgovarajucoj temi. Nemam eon box. Sad se nalo igram s njim u komsiluku i kazu mi da , kad god se upali, ide automatski na Shopster kanal. Jel to normalno? Nisam uspeo naci nikakva podesavanja da to eliminisem.
 
Verovatno ga ne pali sa EON daljincem, nego sa onim od TVa. Bilo je pomena u temi već za to, suštinski EON box prebaci na kanal na osnovu inputa sa daljinca - e sad, malo su pomešani inputi kada je drugi daljinac u pitanju :)
 
Juče sam skenirao kanale na tv-u, i pronađem dva analogna kanala sa test signalom, frekvencija S03 i C69. Beograd giga grad, kanali su prisutni u centru BG-a, i na Mirijevu da ja znam. 20220608_112741.jpg
 
Ne znam da li sam u odgovarajucoj temi. Nemam eon box. Sad se nalo igram s njim u komsiluku i kazu mi da , kad god se upali, ide automatski na Shopster kanal. Jel to normalno? Nisam uspeo naci nikakva podesavanja da to eliminisem.
Kod mene eon box kad upalim TV na daljinac od TV zadnji kanal koji sam gledao on se pojavljuje. Ja daljincem od EON box radim sve sem gasenja TV i paljenja. Palim TV tako jer imam nekad potrebu da sa TV daljincem prebacim input na HDMI 2 koji dolazi sa PC, pustim tada film na PC i prevucem player na TV, kad zavrsim gledanje opet vratim na HDMI 1
 
Da li EON box zahteva neki noviji tv?
Pošto danas momci što su bili da zamene uredjaj nisu mogli da povežu na stariji tv.
Kažu, ne podrzava EON taj tip televizora, pa su ostavili stariji D3 uredjaj.
U pitanju je LG plazma tv iz 2005 god, ima izlaz za hdmi
 
Na slicnu plazmu kacim Mibox kad odem u selo. Ne vidim razlog zasto nisu zakacili Eon box.Kako su ti vezali d3 uredjaj- skart,av ili hdmi?
 
Da li EON box zahteva neki noviji tv?
Pošto danas momci što su bili da zamene uredjaj nisu mogli da povežu na stariji tv.
Kažu, ne podrzava EON taj tip televizora, pa su ostavili stariji D3 uredjaj.
U pitanju je LG plazma tv iz 2005 god, ima izlaz za hdmi
Na Kaon Eon boxu koji je kod mene iz optickog modema doveden koaksijalni kabl i ulazi u eon box, iz eon boxa izlazi HDMI kabl i ide u TV, i lan kabla koji ide u port na modemu za neke komade. Digital eon premium je paket
 
Danas su mi za produzenje ugovora ponudili "EON premium" paket po ceni "EON full" paketa 24 meseca. Trenutno imam "EON full" paket.
Sta ciniti? Voleo bih Vase misljenje.
 
Danas su mi za produzenje ugovora ponudili "EON premium" paket po ceni "EON full" paketa 24 meseca. Trenutno imam "EON full" paket.
Sta ciniti? Voleo bih Vase misljenje.
Koja je razlika izmedju EON full i EON premium. Premium je jaci paket barem tako mislim, iskakulisi 24 meseca ista cena kao full a koliko ce biti posle
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima li neko iskustva kako da nastelim Calix 854-2 GigaCenter, uzeo sam staticku adresu, ocu da mi radi upload na ktorrentu u Archu, sta sve treba setovati u tom modemu i kako ako moze primer jer vise veze nemam sta i kao treba setovati. UPNP mu je enable ali kad pogledam u ktorentu to ne prolazi na 192.168.1.1 gateway adresi. Secam se da treba i portforward ali za ovaj nisam nasao primer
 
Evo stiglo ubrzanje interneta:)

Pogledajte prilog 346576
Као прво нека те служи са срећом и да имаш мање проблема него пре ,-)
Као друго таман сам хтео да те питам да ли је могуће да си опет урадио исто кад сам ти послао приватну поруку пре мање више годину,
да покриваш ИП адресу на снимцима екрана, али онда видех да си написао да је НАТ па нема везе ,-)
Искрено не желим да верујем да корисницима оптике и даље држе нат у СББ-у поготово најјачи пакет... сад сам само срећнији што сам прешао на мтс.
Онако успут пинг из бровзера(обично користим апликацију али сам хтео да упоредим са твојим) са МТС оптике на њихов, орионов и (хехе)СББ-ов тест сервер 0 мс ,-)
(уз десет Бенчмарк форум табова)
 
Као прво нека те служи са срећом и да имаш мање проблема него пре ,-)
Као друго таман сам хтео да те питам да ли је могуће да си опет урадио исто кад сам ти послао приватну поруку пре мање више годину,
да покриваш ИП адресу на снимцима екрана, али онда видех да си написао да је НАТ па нема везе ,-)
Искрено не желим да верујем да корисницима оптике и даље држе нат у СББ-у поготово најјачи пакет... сад сам само срећнији што сам прешао на мтс.
Онако успут пинг из бровзера(обично користим апликацију али сам хтео да упоредим са твојим) са МТС оптике на њихов, орионов и (хехе)СББ-ов тест сервер 0 мс ,-)
(уз десет Бенчмарк форум табова)
Hvala na cestitkama, zasad radi, oseti se razlika u brzini ali me zbunjuje merenje sa speedtestom, mnogo varira a test ide na servere u BG, varira DL i to cak po 150Mbps, UL uvek isti, ping je max 3. E sad sta me zbunjuje, linux Arch ima speedtest da se instalira i starta se iz terminala, tu iz tog speedtesta dobijam maximalne rezultate uvek 930-940/95 bez obzira koji
BG server izabere taj test.
Znao sam ja da natuju jer sam gledao u ruteru i IP koja se vidi na speedtestu kad je obrnes to je tacno natovana adresa a mislim da sm cak i u ruteru video bas natovanu adresu, ova koja se vidi alis sad bas ova sa speedtesta ali obrnuta i ona je nat adresa. Nema IPV4 a kad ce kod nas IPV6 to je enigma, tolika tehnika prilagodjena za IPV4 i niko nece da investira u IPV6
 
Hvala na cestitkama, zasad radi, oseti se razlika u brzini ali me zbunjuje merenje sa speedtestom, mnogo varira a test ide na servere u BG, varira DL i to cak po 150Mbps, UL uvek isti, ping je max 3. E sad sta me zbunjuje, linux Arch ima speedtest da se instalira i starta se iz terminala, tu iz tog speedtesta dobijam maximalne rezultate uvek 930-940/95 bez obzira koji
BG server izabere taj test.
Znao sam ja da natuju jer sam gledao u ruteru i IP koja se vidi na speedtestu kad je obrnes to je tacno natovana adresa a mislim da sm cak i u ruteru video bas natovanu adresu, ova koja se vidi alis sad bas ova sa speedtesta ali obrnuta i ona je nat adresa. Nema IPV4 a kad ce kod nas IPV6 to je enigma, tolika tehnika prilagodjena za IPV4 i niko nece da investira u IPV6
Добро свуда се вуче долазак ИП6 небитно шта показују информације на нету у вези тога...
Мене искрено чак и нервира како су га решили, могло је то и некако разумљивије без свих знакова, опет би био довољан број за пар планета, али оно из једне крајности у другу... ,-)

Па бровзер вероватно нешто ради у позадини, можда други уређаји, а и има реклама на сајту СТ, Опера то елиминише ,-)
Свакако апликација даје боље резултате. али оно +-10% се подразумева. ни мени не пише 200/80 увек, некад мало више некад мање.
Са друге стране можда је и до СББ-а - умеју да нагурају превише корисника па ако више вас одједном хоће макс...
 
Na Kaon Eon boxu koji je kod mene iz optickog modema doveden koaksijalni kabl i ulazi u eon box, iz eon boxa izlazi HDMI kabl i ide u TV, i lan kabla koji ide u port na modemu za neke komade. Digital eon premium je paket
D3 je povezan preko cinceva.
To se sve desavalo kod mojih roditelja posto smo produzili ugovor i presli na EON BOX FULL.

Za vikend cu videti st je i kako povezano, ali da nisu ispali fer i korektni nisu.
 
D3 je povezan preko cinceva.
To se sve desavalo kod mojih roditelja posto smo produzili ugovor i presli na EON BOX FULL.

Za vikend cu videti st je i kako povezano, ali da nisu ispali fer i korektni nisu.
Ako TV ima HDMI ulaz i moze da se izabere nije mi jasno koji djavo su gurali D3, ja na svom TV imam 2 HDMI ulaza pa izaberem HDMI u koji je utaknut na TV a dolazi sa Kaon eon boxa.
Forwardovo sam 2 porta Upnp sam iskljucio u Ktorentu, jedan jedini se okacio i povuko 1MBps ostali svi koji se okace 20-50KBs, izgleda da smo poznati po slbom uploadu pa se kaci sve neka egzotika. Ima i da se setuje forwar za aplikaciju ali tu sam moras da ukucas ime aplikacije i nema portford kao globalni port forward, moracu da probam i to ali pre toga da pobrisem ova 2 portforwarda
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne znam stvarno zašto nisu povezali i zašto su dali stari uredjaj.
TV ima HDMI izlaz i preko njega je bio povezan D3 mini uredjaj.

Za vikend ću pogledati šta je u pitanju.
 
Zar nije frekvencija C69 namenjena za video nadzor?
Jeste, samo što mi u zgradi nismo nikada imali, moguće da su to svuda ostavili kao mogućnost. Samo znam da nije bilo tih kanala od kada je BG postao giga grad, možda su ih vratili zbog određenih zgrada gde postoji video nadzor preko kablovske.
 
Na moj prethodni tv, Grundig, 12-13g, su prikačili Kaon kad se tek pojavio kod SBB-a i sve je radilo bez problema doduše u 1080p.
 
Od noćas imaju neki veliki problem, sigurno prekid optičkog kabla, jer je noćas nestao signal, jutros zovem korisnički servis, i automat kaže u prekidu je net i tv na Čukarici, Rakovici, Banovom brdu, Miljakovcu, Vidikovcu i Barajevu. Znači ceo kraj od Čukarice do Barajeva, prekid traje još uvek evo nekih 15 sati otprilike.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno