Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce potpisao anex ugovora dobio 4 meseca po 1din paket Eon full od opreme imam EON box, Tehnikolor ,D3mini. E sad me buni jedna stvar na ugovoru mi postiji stavka dodatni uredaj D3kuca 1. Ja to nisam trazio pa razmisljam da mi ne maplate dodatni uredaj.Dali neko ima nekih iskustava sa ovim.
 
^ ne bi trebalo, pogledaj šta ti stoji @mojSBB
Ako možeš, javi nam da li si iza CG NAT
 
Na moj sbb jos nije upisan ovaj anex. Sto se tice CG NAT proveri cu samo mi objasnite kako.
 
Onda treba da odradiš factory reset pa će moći da se uloguješ bez ičega

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Povezao sam novi Sony Android TV preko D3 Cam modula i odradio scan digitalnih kanala. Programi su razbacani na sve strane bez ikakvog smisla. Na “starom” LGu lista je identična kao na EON Box-u i na sajtu SBBa.

Da li neko zna u čemu je problem?

Nešto mi se ne preslaze 300 kanala.... Vidim da Sony ima i opciju importovanja liste sa USB, postoji li tako nešto kod SBBa?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ukljucj llc kod skeniranja kanala

Sent from my TA-1020 using Tapatalk
 
@Dovahpig nigde nisam nasao tu opciju

Zvao sam korisnicki servis i dobio odgovor da problem postoji kod odredjenje serije Sony televizora i da je to jednostavno tako, nema resenja. Mogu se kanali rucno presloziti (ja se evo zezam sa Sony Channel Editor aplikacijom), ali opet se ne moze dobiti isti raspored kao u SBB programskoj semi. Sad mi je jasno sto je ovaj Sony bio na akciji :D :D :D
 
Povezao sam novi Sony Android TV preko D3 Cam modula i odradio scan digitalnih kanala. Programi su razbacani na sve strane bez ikakvog smisla. Na “starom” LGu lista je identična kao na EON Box-u i na sajtu SBBa.

Da li neko zna u čemu je problem?

Nešto mi se ne preslaze 300 kanala.... Vidim da Sony ima i opciju importovanja liste sa USB, postoji li tako nešto kod SBBa?


Sent from my iPad using Tapatalk
Ovo ne vazi za ne smart televizore pretpostavljam?
Postoji li mogucnost da daljinski od tv-a nekako pokupi mogucnost kontrolisanja eon smart box-a ili da se kroz funkcije tv-a provuce input signala kroz satelit, antena...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Ja sam pre par dana potpisao ugovor kao novi korisnik i 30.12 su mi aktivirali uslugu.Koliko vidim po adresi nisam iza CG NAT
adresa ide sa 24.135......
Inace sam na eon trio full pake
 
Povezao sam novi Sony Android TV preko D3 Cam modula i odradio scan digitalnih kanala. Programi su razbacani na sve strane bez ikakvog smisla. Na “starom” LGu lista je identična kao na EON Box-u i na sajtu SBBa.

Da li neko zna u čemu je problem?

Nešto mi se ne preslaze 300 kanala.... Vidim da Sony ima i opciju importovanja liste sa USB, postoji li tako nešto kod SBBa?


Sent from my iPad using Tapatalk

Stvarno ne znam sta ima od opcija na tom tv-u ali probaj da skeniras ako postoji mogucnost sa sledecim parametrima:
Frekvencija 610 mhz
Symbol Rate 6956
Qam 256
Network ID 511

Mozda svuce celu listu sa rasporedom kakav salje SBB.
 
Poslednja izmena:
Na moj sbb jos nije upisan ovaj anex. Sto se tice CG NAT proveri cu samo mi objasnite kako.
Ja imam EON premium digital optika, i iza NATa sam. IP adresa sa 100.xxx pocinje

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ako sam dobro pratio, ti si prvi EON Premium korisnik koji je prijavio CG NAT. Voleo bih da razumem logiku SBB-a
 
Evo mene kod ćala u stanu. On je u NS i koristi trio premium.
Ip adresa mu počinje sa 188.2.


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Evo mene kod ćala u stanu. On je u NS i koristi trio premium.
Ip adresa mu počinje sa 188.2.

Pojašnjenja radi, ovo je regularna javna IP adresa i nije iz opsega 100.xxx namenjenog za CG-NAT.

Kod:
# whois 188.2.0.0
% This is the RIPE Database query service.
% The objects are in RPSL format.
%
% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.
% See http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf

% Note: this output has been filtered.
%       To receive output for a database update, use the "-B" flag.

% Information related to '188.2.0.0 - 188.2.127.255'

% Abuse contact for '188.2.0.0 - 188.2.127.255' is '[email protected]'

inetnum:        188.2.0.0 - 188.2.127.255
netname:        SBBNET
descr:          Serbia BroadBand
descr:          IP Range for cable modem customers
country:        RS
admin-c:        DS7777-RIPE
tech-c:         DS7777-RIPE
status:         ASSIGNED PA
mnt-by:         SBB-MNT
mnt-lower:      SBB-MNT
mnt-routes:     SBB-MNT
created:        2009-10-22T08:05:10Z
last-modified:  2013-03-03T09:15:06Z
source:         RIPE

person:         Dragoljub Spasojevic
address:        Serbia BroadBand
address:        Bulevar Zorana Djindjica 8a
address:        11000 Beograd
address:        SRBIJA
org:            ORG-SKmS1-RIPE
phone:          +381 11 4001199
phone:          +381 11 4001399
fax-no:         +381 11 4001053
nic-hdl:        DS7777-RIPE
mnt-by:         SBB-MNT
created:        2008-09-18T11:23:21Z
last-modified:  2017-10-30T22:02:54Z
source:         RIPE # Filtered

% Information related to '188.2.0.0/17AS31042'

route:          188.2.0.0/17
descr:          Serbia Broadband
origin:         AS31042
mnt-by:         SBB-MNT
created:        2015-08-23T13:01:32Z
last-modified:  2015-08-23T13:01:32Z
source:         RIPE

% This query was served by the RIPE Database Query Service version 1.99 (WAGYU)
 
Da, ali ako dobro razumem, ovo nije EON korisnik, već je stari paket u pitanju?
 
Stvarno ne znam sta ima od opcija na tom tv-u ali probaj da skeniras ako postoji mogucnost sa sledecim parametrima:
Frekvencija 610 mhz
Symbol Rate 6956
Qam 256
Network ID 511

Mozda svuce celu listu sa rasporedom kakav salje SBB.

Hvala na trudu, ali nema mi pomoći... Čak su i u SBBu upoznati sa problemom i kažu da je prisutan u odredjenoj seriji Sony televizora jer drugačije rade sortiranje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko uspeo da iskamci dodatne slotove za eon smart tv aplikciju pored one 1 gratis
 
S obzirom da je promocija 6 meseci za 1 dinar trajala do 31.12., zna li se sta nude sada novim korisnicima? Na sajtu ništa nisu menjali...

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Zanima me zna li neko da li je ovo optika ili analogno, ako je analogno sta je uopste ovo crno cudo okruglo sa dzekovima, i posto grad nije digitalizovan, da li oni mogu kad rade iznova iako je analogno da razvucu opricki kabal kao glavni vod, pa da posle nastavljaju na analogni , ili mora sve komplet, jedno je sigurnno, od kada su ovo crno cudo okruglo stavili meni mnogo bolje radi net i tv, tacnije ne puca veza i ne zagusuje down i upload.....

analogno-il-optika.jpg
 
Zanima me zna li neko da li je ovo optika ili analogno, ako je analogno sta je uopste ovo crno cudo okruglo sa dzekovima, i posto grad nije digitalizovan, da li oni mogu kad rade iznova iako je analogno da razvucu opricki kabal kao glavni vod, pa da posle nastavljaju na analogni , ili mora sve komplet, jedno je sigurnno, od kada su ovo crno cudo okruglo stavili meni mnogo bolje radi net i tv, tacnije ne puca veza i ne zagusuje down i upload.....

analogno-il-optika.jpg

Ovo sa slike je optički kabl.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno