Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije lose to je 750 dinara. Na 24 meseca to je 150 evra. Kako si to dobio? Jesi li blefirao raskid ili kako?
 
Ja sam blefirao raskid u poslovnici, dobio za Premium 15% i free dodatni Eon box.
 
Ја спаковао опрему и 9.јануара је враћам, нажалост. Кажем нажалост јер сам16 година био код њих и није било проблема неких већих. Нису се трудили да ме задрже (нисам сад ја неко и нешто) ,чак сам их звао и рекао ако ми дају 6 месеци по динар остаћу иако ми конкуренција нуди 12. Нису хтели, а мени је цена пресудна у задњих неколико година
 
Sestra je na sbb u Mirijevu, da li kod njih ima ona kartica za tv, da prego njega može da gleda programe, da izbegnemo didatni risiveri i kablove koji vise jer je tv na zidu i ima dvbc....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Може кам кард тражи али прво види јел ти ТВ има могућност за Кам кард
 
Зар не би требало да сви "новији" телевизори имају CI слот. Мислим на ове танке. Мој Самсунг од пре 10 година има.

Који пакет има и колико уређаја је добила од њих. Можда може да добије од њих а да је плати изнамљивање.
Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Зар не би требало да сви "новији" телевизори имају CI слот. Мислим на ове танке. Мој Самсунг од пре 10 година има.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока

То сам и ја мислио до среде. Кад дошли монтери, предложе ми картице за други и трећи ТВ ја кажем ок,ајмо прво до новог од пре 3 месеца телевизора, идемо тамо и прц, нема. Купљен у августу. А старији од пре 5-6 година имао.
 
Ima opciju, zato sam i pitao, jer bi to spasilo malo sobu s estetske strane, hvala za info.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Zato sam napisao u lokalu. Sigurno ne slusa na WAN interfejsu

Ni jedan port u ni jednom routeru ne treba da se OTVARA za local network. U "lokalu" sve je prolazno, nema tu nikakvih otvaranja. Ako je otvoren, onda mora da je otvoren ka nekom uredjaju ( neki IP ili neki MAC, u zavisnosti od routera ).
Tako da, ako je port vidljivo otvoren u Port Forward, onda treba videti ka cemu i kako.
 
Poslednja izmena:
То сам и ја мислио до среде. Кад дошли монтери, предложе ми картице за други и трећи ТВ ја кажем ок,ајмо прво до новог од пре 3 месеца телевизора, идемо тамо и прц, нема. Купљен у августу. А старији од пре 5-6 година имао.
Koje marke su ti televizori? Ja stvarno ne znam da postoji model koji nema CI slot. Samsung ima fazon da nema direktno slot u TV, već se dobija adapter (u pakovanju), koji kada se montira na predviđeno mesto omogućava korišćenje CI modula.
 
Zato sam napisao u lokalu. Sigurno ne slusa na WAN interfejsu

Slusa na WAN interfejsu druze!!

Ljudi proverite da li model ispod otvara ssh daemon na wan interfejsu!! Ne znam kako da ga ugasim da bi uradio port forward na linux masinu u lokalnoj mrezi........


Escape character is '^]'.
SSH-2.0-OpenSSH_4.0

Ovo je neka praistorijska verzija SSH-a, iz 2005e...



111.png
 
Poslednja izmena:
Juče sam kontaktirao sbb preko FB i predložio da mi za novi potpis (eon premium) daju 6 meseci po dinar, uz uslov da mi ne ulaze u stan, dakle oprema ostaje (stari ruter cisco koji odlično radi na 2.4ghz i stari d2 v2.0 risiver bez LAN-a), odj.e.ali me lagano, još kao moram da vratim opremu i uzmem eon box. Koja poslovna politika, svaka im čast.
 
Na početku su ostavljali korisnicima staru opremu prilikom promene paketa ali nakon brojnih žalbi na neostvarivanje reklamirane brzine, ukinuli su tu mogućnost.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kako stvari stoje, oni ce vrlo brzo pored ovih sektasa (mts) da zakatance

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
[emoji115][emoji115]United grupa drži "pola Balkana", kupili i neke Bugare i Grke skoro, ne ide njima loše, naprotiv...
 
Ne daj v2 ni za živu glavu.
Msm da on u sebi ima modem, a modemi opterecuju mrezu, a gledaju da smanje broj aktivnih. Zato daju cam i ostale uredjaje koji zahtevaju net.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Modemi opterecuju mrezu? Modem koji ima minimalnu komunikaciju samo kada skine vodic (xml) ili slicice... isto toliko “opterecuje” i model bez modema, a koji se povezuje kroz router
 
Ja ti kazem kako jeste.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Четврти уређај једино на Смарт ТВ-у да скинеш апликацију
 
Ja cu za koji mesec ako ostane ono u supernovoj 12 meseci za dinar otkazati sbb posle 17 godina. Iskreno nisam zadovoljan u poslednje vreme, otkad su ubrzali brzine internet je los, pucanja, često ne radi, imaju prekide. Ne znam kakva je supernova ali sigurno nije lošije od ovoga. Razvlačili su novu infrastrukturu kroz moju ulicu. Tv me ne dotiče, ne gledam ga

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ako ne prelaziš na optiku ja bih razmislio.

Osim ako finansije nisu presudni faktor.
 
Nisu finsnsije faktor. Iskreno nisam zadovoljan internetom kod sbba, godinama je sve bilo ok, ali od ovog poslednjeg ubrzanje stalno puca, ima prekide često. Imam tehnicolor ruter

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ја сам прешао пре недељу дана, исто из сбба и Супернову. Качио сам слике на треду Супернова јуче. Код мене је оптика и нет је фантастичан 190/20 на каблу, вифи око 110/20. Клинац јуче скинуо неку игрицу од 100гб за нешто преко сат времена. ТВ слика ок, можда и боља ид СББ али им је онај бокс одвратан, Еон интерфејс и решења су 5 светлосних година испред
 
Istekao mi je ugovor na MTSu i prešao bih na SBB. Interesuje me da li je eon Full paket na CG-NAT-u?
 
Dosta se pisalo o tome. Više od pola (gruba procena) korisnika EON Full paketa je prijavilo CG NAT. Ni jedan korisnik EON Premium nije prijavio CG NAT.
Ja sam za novu UO kod SBB (stara, Trio gold istekla pre 3 godine) tažio sama da u ugovor stave da me neće stavljati iza CG NAT, i da sve vreme plaćam punu cenu EON Full paketa (dakle, nikakve povoljnosti). Nisu prihvatili, evo me na mts optici.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno