Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Začudo ja probao upaliti WiFi radi testa na mom TC i zaista ima bolji domet i veću brzinu od Ubee (komšijinog), oba stavio na 64/80. I bolji je nešto, pogotovo na manjem signalu kroz par zidova, a stabilnost (da odjednom ne odšeta sa kanala) da ne pričam!
Pa se pitam da li je onda do podešavanja ostalih što je svima slabiji WiFi ili ja imam neku noviju reviziju (moj je Hardware Version 1.01)..?

Naravno oba ne mogu ni da priđu mom ruteru, podrazumeva se...
 
@rm:a
Obicno moze da se premesti box pod uslovom da imas funkcionalan dvb-c signal na coax-u druge lokacije, ako placas mesecno odrzavanje onda imas.
 
Nemam, na toj lokaciji je otkazan sbb.
Moguce da je ostao samo signal za video nadzor ulaza, ali bih morao da proverim

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
tamo gde je uradjena digitalizacija, kad se otkaže SBB, ne dodju da ugase kabl, tako da dvbc radi... doduše nisam probao da nosim u drugi grad ;)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Začudo ja probao upaliti WiFi radi testa na mom TC i zaista ima bolji domet i veću brzinu od Ubee (komšijinog), oba stavio na 64/80. I bolji je nešto, pogotovo na manjem signalu kroz par zidova, a stabilnost (da odjednom ne odšeta sa kanala) da ne pričam!
Pa se pitam da li je onda do podešavanja ostalih što je svima slabiji WiFi ili ja imam neku noviju reviziju (moj je Hardware Version 1.01)..?

Naravno oba ne mogu ni da priđu mom ruteru, podrazumeva se...

Probao sam sa ovim tvojim kanalima ali jock..HW je isti 1.01
I dalje cim zamaknem iz sobe u kojoj je TC jacina wifi signala drasticno pada, i na 2.4 i na 5 MHz,
Ume i da se skroz izgubi konekcija iako sam u sobi gde je TC i jak signal.
 
Probao sam sa ovim tvojim kanalima ali jock..HW je isti 1.01
I dalje cim zamaknem iz sobe u kojoj je TC jacina wifi signala drasticno pada, i na 2.4 i na 5 MHz,
Ume i da se skroz izgubi konekcija iako sam u sobi gde je TC i jak signal.

Ja sam stavio 64 kanal (na 80MHz) jer tu u okolini nema nikoga, tj. ne vredi kopirati ako tu imaš nekoga...
Ma oba su im modela krš, no meni ionako radi samo kao modem (1 kabl ka mom ruteru) i tu je dobar. :)
Čekam dan kada dobiju DOCSIS 3.0 Modem pa im opet iskukam isti!
 
Samo sto to vrv nece biti u ovoj dekadi [emoji846]

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Auuuu, baš je krš!!
Šlogira se tj. izgubi net na koji minut pa se vrati (ne resetuje se, mogu mu pristupiti, nema greške u logu, ne izgubi ni WAN IP..) kada mu zadam više torenata sa dosta dozvoljenih konekcija (global 950, po torentu 125)! Mogu ga i ručno vratiti sa Release/Renew WAN Lease.
A ni u jednom trenutku ne može da skida maksimalnom brzinom već je maksimum negde do 45-50 MB/s od 62.5 MB/s koje imam u speed testu (500/50 Mbps paket). Tuga... :whip:
Ili je zaista do njega (njegov HW limit), ili SBB detektuje/trotluje/izbaci sa neta.? :trust:
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavio 64 kanal (na 80MHz) jer tu u okolini nema nikoga, tj. ne vredi kopirati ako tu imaš nekoga...
Ma oba su im modela krš, no meni ionako radi samo kao modem (1 kabl ka mom ruteru) i tu je dobar. :)
Čekam dan kada dobiju DOCSIS 3.0 Modem pa im opet iskukam isti!
Tačnije, EPC3208 jeste DOCSIS 3.0, ali je samo 8/4 kanala što nije dovoljno za brzine koju nude uz EON Premium.

Mene nešto mrzi da se cimam. Čekam ih na Isteku UO krajem godine.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Tačnije, EPC3208 jeste DOCSIS 3.0, ali je samo 8/4 kanala što nije dovoljno za brzine koju nude uz EON Premium.

Mene nešto mrzi da se cimam. Čekam ih na Isteku UO krajem godine.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Da tačno, lupio sam, a hteo sam upravo to reći da bude neki kršten sa 24/8 kanala.
Ili ako dočekamo DOCSIS 3.1 modele, a to tek...
 
evo Aneksa ugovora,...., naravno da nisam potpisao.
Bruka za SBB, za podizvodjača,...


Isti slucaj (sto se aneksa tice). Trazio dodatnu CAM karticu i d3 mini (koji su u sklopu mog paketa) i dali mi da potpisem isti aneks.

Naravno rekao sam mu da nosi opremu i da to necu da potpisem. Iz call centra me na "majke mi" ubedjivali ne produzava se ugovor, ali papir nedvosmisleno govori da se tim aneksom ugovorna obaveza produzava za 24 meseca.

Posle me zvali da pitaju u cemu je problem, i rekao sam im da to potpisati necu. Revers o primljenoj opremi da, a aneks ne.
 
Stavite se u poziciju tih mucenika kojem gazda koji je tu primljen preko veze, naredjuje da nosi papir u tudju kucu i poturi bukvalno prevaru, krivicno delo.
Nije ni njima lako.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Da tačno, lupio sam, a hteo sam upravo to reći da bude neki kršten sa 24/8 kanala.
Ili ako dočekamo DOCSIS 3.1 modele, a to tek...

Nije modem ali su izgleda nabavili neki novi Wi-Fi Extender kome treba bolja pokrivenost samo što mnogo košta taksa 9900 plus mesečna renta 590 din i opet na kraju ne ostane u tvom vlasništvu.

https://sbb.rs/Binary/30973

2yokplt.jpg


 
Poslednja izmena:
Nije modem ali su izgleda nabavili neki novi Wi-Fi Extender kome treba bolja pokrivenost samo što mnogo košta taksa 9900 plus mesečna renta 590 din i opet na kraju ne ostane u tvom vlasništvu.

https://sbb.rs/Binary/30973

2yokplt.jpg

Ahahahaha, pa za te novce nabaviš sam zmaja! :d

No počeli su da nabavljaju, IMA NADE! ;)
 
Poslednja izmena:
carevi lepo piše da ovo dolazi u paketu 2 ili 3 komada, što bi imalo smisla, oni daju jedan i naplate kao da je zlatan...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Za ovu cenu i rentu daju 2 uređaja. Dodatni (3) doplaćuje se 4990 i renta +290 din
 
Mnogo je to para za 2 uredjaja (9900 + renta) koji ostaju u vlasnistvu sbb...

EDIT
82$ par na amazonu, pljacka, korisnik kupi sam...
 
Poslednja izmena:
10k plus 600 mezecno za extender...
Mozda neko i uzme. Neka firma za poklon npr...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Да, али није ми (до сада) познато шта то нуди СББ.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Odgovorio sam ti na pp. Na KupujemProdajem sam kupio, 1500 din. Imao sam dve crte u sobi, sada je full signal. Brzina preko njega je 19mbs
 
pozdrav ljudi ..moze li mi neko reci tj dati savet kako da pronadjem kanale
operater je SBB a koristim karticu ...43 smart android
pre njega sam imao obicnu 43 i uspeo da nadjem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno