Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.


sutra raskidam ugovor... 30 dana prijavljujem problem 30 dana ne mogu da se smisle da rese problem...

Predugo si ti to cekao druze. Kad je bio kod mene bio problem trazio sam raskid ugovora posle 8 dana (naravno pre toga sam upoznao sve strucnjake iz podrske), zvali su me iz sluzbe za raskid posle dva dana i poslali servisera kod mene. Probao je dva tri box-a i rutera dok se nije naso onaj koji radi korektno. Do dan danas sve radi manje vise odlicno....Beograd je u pitanju.
 
Pa i ja sam iz Bg... pa ja zovem prijavljujem problem mesec dana zovem da izadju na teren ne jebu zivu silu... na kraju treba 56kabal da se zameni i nema ih :-D
 
Zna li neko hoce li i ove godine biti poskupljenje od 01 januara i dal ce da caste otkljucane kanale za novu godinu
 
To sigurno. A tu informaciju će objaviti u nekom najskrivenijem kutku svog sajta oko 01.12.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da li je neko uspeo da dobije da zadrži trio gold i trio gold cenu, a da dobije eon premium na 24 meseca, nakon toga da ne nastavi da plaća cenu Eon premium, nego da se automatski vrati na trio gold, tj ono što ima trenutno?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Ja sam sa trio gold extra dobio eon premium (bez prikljucne takse). placam po ceni trio gold extra 2 godine, nije neka usteda, ali dobro.
kad istekne si na onome na cemu si - dakle eon premium. Ne mozes ocekivate da te vrate na paket koji sad imas i koji vec ne postoji...
 
Kakvi su im ovi novi ruteri? Verovatno cu oko nove godine prelaziti sa D3 Duo Gold na EON Duo. Mislim da ovi kinezi koje sad daju nisu bolji od starog Cisco-a? Video sam da ima neki Tehnicolor i ~ Ubiqo, tako nesto :)
 
Da li može da potvrdi neko ko ima Technicolor CGA2121, da li uređaj može da se postavi u bridge mode i ugasi wifi kompletno?
Na jednoj lokaciji su samo došli i zamenili Cisco modem, pri tom se na toj lokaciji plaća javna IP adresa (još je biznis paket u pitanju) i koriste se servisi dostupni unutar te mreže i spolja :mad:
 
Poslednja izmena:
Imam ja. Ne može bridge više ali može wifi.
 
Poslednja izmena:
Da li može da potvrdi neko ko ima Technicolor CGA2121, da li uređaj može da se postavi u bridge mode i ugasi wifi kompletno?
Na jednoj lokaciji su samo došli i zamenili Cisco modem, pri tom se na toj lokaciji plaća javna IP adresa (još je biznis paket u pitanju) i koriste se servisi dostupni unutar te mreže i spolja :mad:

Bridge mode je ukinut pre nekog vremena, wifi može kompletno da se isključi.
 
Hvala svima, pakujem đubre i zovem ih.
 
1.jpg2.jpg3.jpg
kao brane se pricom da ima suvise wifi uredjaja. njima ni lan konekcija ne radi kako treba, ali nisam jos poceo to da merim kako bih se zalio. Nego šta je rešenje, 5g ruter ili šta?
 
Da li može da potvrdi neko ko ima Technicolor CGA2121, da li uređaj može da se postavi u bridge mode i ugasi wifi kompletno?
Na jednoj lokaciji su samo došli i zamenili Cisco modem, pri tom se na toj lokaciji plaća javna IP adresa (još je biznis paket u pitanju) i koriste se servisi dostupni unutar te mreže i spolja :mad:

Ipak može u bridge mode (na daljinu su prebacili, ne nađoh nigde u opcijama), ali kapiram da izlaze u susret samo biznis korisnicima. Wifi ugašen, videćemo kako radi kao modem.
 
Izlaze u susret za bridge mod kada ljudi to baš zahtevaju. Čim su ti prebacili, možda i nemaju više onih Cisco modema. Kod mene je CGA2121 dobro radio kao modem (nisam ga ni koristio kao ruter).
 
Samoinicijativno su došli, uzeli Cisco modem i postavili ovo Technicolor đubre. Ako su ga ovde skinuli jer im treba modem negde drugo... :d
 
Kada su na CGA2121 ukinuli bridge mod, ja sam im bio tražio bilo koji uređaj koji može tako da radi. Onda su mi doneli taj Cisco.
Možda je taj tvoj :)
 
Ja sam sa trio gold extra dobio eon premium (bez prikljucne takse). placam po ceni trio gold extra 2 godine, nije neka usteda, ali dobro.
kad istekne si na onome na cemu si - dakle eon premium. Ne mozes ocekivate da te vrate na paket koji sad imas i koji vec ne postoji...
Hvala druže na info. Mada ti si uštedeo prikljucnu taksu, gold extra je ekvivalent Eon premium. Neko gore je napisao da je uspeo da dobije sa trio silver, eon full znaci stepenik više po ceni trio silver na 2 godine. Zato sam pitao da li je neko sa trio gold-a uspeo stepenik više da dobije po istoj ceni dok traje ugovorna obaveza. Meni su nudili sa trio gold da predjem na eon full, 50% priključna taksa, pink paket koji mi ne treba apsolutno,hb 1,2,3 na 12 meseci, isto mi ne treba i sinestar premier koji inače imam sad uz superset. Odbio ih, da se zarobim 2 godine za praktično isto, ne pada mi na pamet. Onda su me zvali da se dogovorimo, ja kazem, pink ne treba, hbo 1,2,3 ne treba, igra mi mozda hbo premium zbog hbo vod i hbo go, kaze može na 12 meseci promo, ali moram na eon full da predjem, samim tim gubim super set, i povoljnosti +50% kod telenora, tako da sam i od toga odustao, reko javiću kad razmislim.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Bridge mode je ukinut pre nekog vremena, wifi može kompletno da se isključi.
Cisto iz radoznalosti pitam, i ako više ne može. Šta se dobije Bridge modom?

Ja i dalje imam Cisco epc3925 i nemam nameru da ga menjam, osim ako ne daju nesto bolje.

WiFi mi gura oko 80 mbit, a lan, nije uvek max, od 120 - 155 mbit, posto imam plus 10mbit uz superset.

WiFi trenutno..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

d50bea0591d92793490c6ef24dc557ea.jpg
 
Poslednja izmena:
Najbolji sport se seli na Nova Sport od 4. decembra

Nova_sport_logotip.png


Kompanija United Media 4. decembra pokreće Nova Sport, televizijski kanal specijalizovan za prenose najvažnijih sportskih događaja koji će gledaocima ponuditi raznovrstan premium sportski sadržaj - svakoga dana - 24 sata dnevno.

Samo u prvoj nedelji emitovanja, Nova Sport ekskluzivno donosi 19 direktnih prenosa vrhunskih sportskih događaja, među kojima su fudbalski mečevi Premier lige: Mančester junajted – Totenhem, kao i gradski derbi Mančester siti – Mančester junajted.

Gledaoce u ovoj sedmici očekuju uzbudljive košarkaške utakmice Evrolige, a u centru pažnje biće susret Armani – Crvena zvezda, kao i onaj između najljućih rivala Panatinaikosa i Olimpijakosa.

Ljubitelji engleske Premier lige će, na kanalu Nove Sport moći da bodre svoje favorite među 20 klubova sa ostrva. Uz najmoćniju englesku Premier ligu, tu su i utakmice španske La Lige ili popularne Primere, u kojoj već godinama vladaju Barselona i Real, a čije okršaje ćemo gledati i u novoj sezoni na Novoj Sport.

Novi kanal biće i "kuća" američkog fudbala kroz najzanimljivije utakmice NFL lige. Fanove očekuju najinteresantniji mečevi najveće i najpopularnije profesionalne lige čiji se pobednik kruniše u velikom "Super Bowlu".

Liga nacija je jedno od najmlađih fudbalskih takmičenja, a na Nova Sport kanalu ljubitelji fudbala moći će da bodre svoje reprezentacije ili favorite iz drugih zemalja. Uživanje u fudbalu upotpuniće i napeti mečevi između velikih: Fenerbahčea i Galatasaraja, Porta i Benfike, Ajaksa i PSV-a, Šahtjora i Dinama iz Kijeva, Bešiktaša i Fenerbahčea, Benfike i Sportinga.

Osim fudbala, novi kanal prenosiće i košarkaške utakmice Evrolige i Evrokupa, kao i najuglednije teniske turnire iz Japana, Kine i SAD-a u kojima učestvuju i regionalni teniski asovi.

Gledaoci Novu Sport u Srbiji mogu pratiti preko SBB mreže, Total TV-a, Beogrida, D3i ali i EON platformi.
http://rs.n1info.com/Vesti/a547468/Najbolji-sport-se-seli-na-Nova-sport.html
 
Cisto iz radoznalosti pitam, i ako više ne može. Šta se dobije Bridge modom?

Bridge modom provajderov ruter više ne radi rutiranje već prosleđuje dodeljenu IP adresu narednom uređaju u nizu (tvom ruteru) koji onda treba da radi rutiranje/filtriranje/firewall itd.
Ako imaš svoju opremu, pa makar i najjeftiniji TP-Link, velike su šanse da ćeš imati više opcija na raspolaganju i da ćeš imati bolji signal na wifi sa svojom opremom nego sa provajderovim uređajem sa integrisanim antenama.

Ako nemaš svoju opremu, nema svrhe da tražiš/koristiš bridge mode.
 
Bridge modom provajderov ruter više ne radi rutiranje već prosleđuje dodeljenu IP adresu narednom uređaju u nizu (tvom ruteru) koji onda treba da radi rutiranje/filtriranje/firewall itd.
Ako imaš svoju opremu, pa makar i najjeftiniji TP-Link, velike su šanse da ćeš imati više opcija na raspolaganju i da ćeš imati bolji signal na wifi sa svojom opremom nego sa provajderovim uređajem sa integrisanim antenama.

Ako nemaš svoju opremu, nema svrhe da tražiš/koristiš bridge mode.
Imam svoj TP Link TL-WR840N, koji ima više modova rada, od kojih je i extender. Uzeo sam ga da proširim wifi mrežu u drugi deo kuće i radionicu.

Prakticno, kada bih uradio bridge na Cisco epc3925, on bi bio samo prolazni, i ne bih mogao da koristim wifi sa njega za deo kuće gde se on nalazi?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala druže na info. Mada ti si uštedeo prikljucnu taksu, gold extra je ekvivalent Eon premium. Neko gore je napisao da je uspeo da dobije sa trio silver, eon full znaci stepenik više po ceni trio silver na 2 godine. Zato sam pitao da li je neko sa trio gold-a uspeo stepenik više da dobije po istoj ceni dok traje ugovorna obaveza. Meni su nudili sa trio gold da predjem na eon full, 50% priključna taksa, pink paket koji mi ne treba apsolutno,hb 1,2,3 na 12 meseci, isto mi ne treba i sinestar premier koji inače imam sad uz superset. Odbio ih, da se zarobim 2 godine za praktično isto, ne pada mi na pamet. Onda su me zvali da se dogovorimo, ja kazem, pink ne treba, hbo 1,2,3 ne treba, igra mi mozda hbo premium zbog hbo vod i hbo go, kaze može na 12 meseci promo, ali moram na eon full da predjem, samim tim gubim super set, i povoljnosti +50% kod telenora, tako da sam i od toga odustao, reko javiću kad razmislim.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Pisao sam vec ranije, ali da ponovim mozda ti pomogne..
Ponudili su mi da sa Trio gold predjem na Eon full, EON box bez priključne takse, hbo i hbo go na 12 meseci, pink, cinestar premiere ..
Stari D3 ostao i dalje kod mene, na drugom TV-u.
I zamenili su mi Cisco epc3928s sa Technicolor CGA2121, takodje njihov mrezni kabal do EON box-a (15 m).
Sve to po ceni trio golda na 24 mes. Tako da mi se isplatilo jer sam dobio vise za iste pare.
 
Pisao sam vec ranije, ali da ponovim mozda ti pomogne..
Ponudili su mi da sa Trio gold predjem na Eon full, EON box bez priključne takse, hbo i hbo go na 12 meseci, pink, cinestar premiere ..
Stari D3 ostao i dalje kod mene, na drugom TV-u.
I zamenili su mi Cisco epc3928s sa Technicolor CGA2121, takodje njihov mrezni kabal do EON box-a (15 m).
Sve to po ceni trio golda na 24 mes. Tako da mi se isplatilo jer sam dobio vise za iste pare.

Zadržao si Cisco 4682dvb sa naprednim funkcijama?
Da, zaboravio sam da dodam da su mi ponudili da mi digitalizuju drugi tv, ali reciver bez naprednih funkcija gratis, ali sa priključnom taksom za eon box 50% cene.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Da zadrzao sam Cisco 4682 i sve funkcije (vracanje unazad i ost.). Cak su mi ponudili da mi daju i jos jedan reciver (ili karticu) ako mi treba.
Normalno dali su i EON TV app i EON PC. Jos jedino u kupatilu nemam tv..:d Da, imam EON mobilna app..:p
 
Poslednja izmena:
Sad malo davim, ali ti si onda dobro dobio. Meni nudili običan reciver bez naprednih funkcija za drugi tv, ako hoću da zadržim ovaj postojeći za drugi tv, onda mesečna renta za njega, ne znam koji iznos, plus kao što sam rekao priključna taksa 50%.
Da li će ti nakon isteka 24 meseca, naplaćivati rentu za taj 4682dvb?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
To vec ne znam, ali daleko je jos. Svasta moze da se desi za 20-ak meseci..
 
Bridge modom provajderov ruter više ne radi rutiranje već prosleđuje dodeljenu IP adresu narednom uređaju u nizu (tvom ruteru) koji onda treba da radi rutiranje/filtriranje/firewall itd.

Imao sam cisko modem, koji se pokvario, i pošto imam svoj mikrotik ruter, za zamenu sam tražio isti modem, jer mi ne treba ruter.
Dali su mi isti, ali koliko se sećam u starom nisam mogao da ulazim skroz u sve opcije, ovde mogu i vidim da se ovaj modem ponaša kao ruter, dakle ima aktivan dhcp, i mom ruteru daje lokalnu adresu, koji opet mojim uređajima daje druge lokalne...
E sad, moje pitanje je, da li se time nešto gubi, usporava i sl., da li mogu/treba da ih zovem da ugase dhcp na modemu/ruteru i da se ponaša kao običan modem?
Inače pri tome sam još i NAT-ovan...

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Ako te je već SBB NAT-ovao, ništa ne gubiš ali ni ne dobijaš sa još dva dodatna NAT-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno