Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ovako. Stigo je Ubee. Na 5GHz dok je širina konekcija 20MHz ne moguće je dobiti više od 160mbps prenosa podatak, interneta čak i manje. Potrebno je povećati Bandwidth na 40MHz da bi se postigle brzine od 300mbps, a na 80MHz za veće brzine. Imajte u vidu da razni Apple uređaji neće da se zakače na DFS kanale pa ako dobijete poruku "This is a DFS channel," menjajte kanale dok se poruka ne izgubi ili googlajte koji kanali nisu DFS.

Što se tiče nekih ostvarenih brzina, evo. Napominjem da je u pitanju jedan brzinski test, bez previše ponavljanja, ali brzine deluju stabilo. Na iPad i iPhone je kopiran fajl preko VLC WiFi servera, a na MacBook Pro preko mreže/findera, standardno. Kompjuter sa kojeg je kopirano je povezan gigabitnim lanom. Ako je i druga strana povezana wirelessom, očekujte prepolovljene rezultate.

Kopiranje fajla od 5.87GB, stim što mislim da Windows (ispravnije) to prijavljuje kao 5.46GB fajl jer deli sa 1024, dok OS X sa 1000, no to i nije bitno.

Prvi test uređaji iznad rutera na polici oko metar udaljeni:

iPad Pro 10.5 (2017) - 93 sekunde - oko 481mbps
iPhone 6S plus (2015) - 146 sekundi - oko 306bmps
MacBook Pro 13 (2016) - 79 sekundi - oko 566mbps

Najbitniji test - KLONJA TEST :D - udaljeno 3-4m od rutera, ali kroz mnogo zidova, nameštaja, garderobe i zatvorenih vrata

iPad Pro 10.5 (2017) - 121 sekunde - oko 370mbps
iPhone 6S plus (2015) - 149 sekundi - oko 300bmps
MacBook Pro 13 (2016) - prvi test 163 sekundi - oko 274mbps, drugi test (isto mesto, samo zarotirao laptop za 90 stepeni) - 98 sekundi - oko 465mbps


Zaključak je da bi Ubee trebao da izgura 300mbps interneta na manjim daljinama sa relativno modernim uređajima i pod uslovom da puno komšija ne koristi 5GHz. 5GHz ne doseže daleko, pa se ne meša mnogo, ali je glavna prednost toga što još uvek većina ljudi nema 5GHz ruter ili im je opcija isključena.
 
Poslednja izmena:
Da li bih mogao da trazim nadoknadu od SBBa zbog koriscenja njihovog razvodnog ormana (koji je povezan na struju naravno) u mom dvoristu ? Nikad nikakvu pogodnost nisam dobio i ako koriste opremu u mom dvoristu...

P.s. Podneo sam zahtev za raskid ugovora u medjuvremenu jer nista adekvatno nemaju da mi ponude.
 
Poslednja izmena:
Jesi li nešto dodatno podešavao ruter?
Samo ovo.

74805c5e9cd94d1c834c2bbd1e2e1aed.jpg
 
Da, to sam i ja morao da uradim da bih dobio veće brzine.
 
Da li bih mogao da trazim nadoknadu od SBBa zbog koriscenja njihovog razvodnog ormana (koji je povezan na struju naravno) u mom dvoristu ? Nikad nikakvu pogodnost nisam dobio i ako koriste opremu u mom dvoristu...

P.s. Podneo sam zahtev za raskid ugovora u medjuvremenu jer nista adekvatno nemaju da mi ponude.
Oni su morali nešto da ti ponude prilikom postavljanja ormana na tvom posedu. U mojoj zgradi su nudili da postave kameru za interfon ali nam to nije bilo potrebno pa smo ih pustili za džabe, s tim što naravno plaćaju svoju struju.
 
Oni su morali nešto da ti ponude prilikom postavljanja ormana na tvom posedu. U mojoj zgradi su nudili da postave kameru za interfon ali nam to nije bilo potrebno pa smo ih pustili za džabe, s tim što naravno plaćaju svoju struju.

Kod mene u zgradi su došli, povezali se na sat zajedničke struje tj za stepenišno svetlo,a neko je za to sigurno dobio paket za dž ili tako nešto. U glavnom svi to plaćamo preko računa info stana.Pretpostavljam da nemam kome da ih prijavim? Mogao sam i ja tako da dovučem kabal od sata do stana, pa da se grejem za dž.
 
Poslednja izmena:
Stvar je u tome sto je to postavljeno pre nekih 9-10 godina sigurno. Ko ce se setiti da li su tad ponudili bili neku gratis kablovsku, s' obizrom da je tada jos bila samo obicna kablovska. Poslao sam im mail pa cemo videti da li ce odgovoriti.
 
Čisto da imaš osećaj, za antene na krovu zgrada mobilni operateri plaćaju i do 2000e mesečno.

Za to kod tebe ja bih im tražio bar 200, plus Premium paket za dž, ili da se sklone sa poseda.

Ovo, naravno, ako ne pokažu važeći Ugovor.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Nov sam korisnim Sbb Eon Full paketa i generalno Sbb usluga. Jutros je izvrsena instalacija pa me zanima koliko je vremena potrebno dok ne bude ugovor aktivan u bazi da bi mogao da se registrujem na MojSbb? Koliko ste vi cekali posle uvodjenja?
 
Kod mene u zgradi su došli, povezali se na sat zajedničke struje tj za stepenišno svetlo,a neko je za to sigurno dobio paket za dž ili tako nešto. U glavnom svi to plaćamo preko računa info stana.Pretpostavljam da nemam kome da ih prijavim? Mogao sam i ja tako da dovučem kabal od sata do stana, pa da se grejem za dž.

Offtopic: kod mene u zgradi predsednik skupstine stanara bio lopina (po obicajnom pravu) i dopustio nadogradnju dva sprata na ogromnu zgradu, a tu ima jedno 15 stanova na ta dva sprata na neku foru. Godinama ti ljudi nisu placali rezije nego se sve prebijalo preko pleca ostalih. Ne znam sta da ti kazem, kada se tako nesto desi i prodje neko je nekoga debelo podmazao i treba bas zapeti da se nepravda istera na cistac a verujem da to traje kao i svi sporovi u ovoj zemlji koji se resavaju zakonskim putem a ne putem nasilja.

U tvom slucaju bi islo lakse jer je pravno lice u pitanju a oni se zentaju kazni, tako da gledaj da ih prijavis sto pre.

Čisto da imaš osećaj, za antene na krovu zgrada mobilni operateri plaćaju i do 2000e mesečno.

To je suludo, za to treba da mnogi idu u zatvor. Kakvih 2000 evra, nema tih para koje mogu nadoknaditi tako nesto. To treba najstrozije zakonom biti zabranjeno ali u Srbiji smo, sve moze. Ne bih ja imao zracenje iznad glave za 2000 evra, radije bih ziveo u zgradi od azbesta.
 
Poslednja izmena:
Више би зрачило да су антене на крову суседне зграде.

офтопик: Код мене је рађена надградња и још у току градње је извођач плаћао добар део режије тј светло на степеништу и струју коју је трошио (у другој фази се повезао на степенишну струју) а како се ко усељавао, био би пријављен где год је потребно и сви су плаћали и своје и заједничке трошкове. Ја сам (био) друг преЦедник и ништа не би могло да прође поред мене.
Када је долазио СББ (много давно) нису имали активну опрему него само ормарић са скретницама па ништа нису плаћали и не плаћају. Ако се појави неко ко тражи струју или слично, добиће уз комплет (и мало преко) плаћање. Не знам како тако бирате председнике, нико неће па се појави лопина и онда су други криви. Сада имате управника па нека он регулише.
 
Pozdrav,
Nov sam korisnim Sbb Eon Full paketa i generalno Sbb usluga. Jutros je izvrsena instalacija pa me zanima koliko je vremena potrebno dok ne bude ugovor aktivan u bazi da bi mogao da se registrujem na MojSbb? Koliko ste vi cekali posle uvodjenja?
Ja sam čekao prvi račun jer je na njemu onaj korisnički broj koji je potreban za registraciju, ili im pošalji mejl da ti napišu taj broj.
 
Korisnički broj se nalazi na ugovoru netreba račun da čeka.
 
Imam id broj i broj ugovora na papiru koji sam potpisao. Al mi i call centra rekla da moram da sacekam 24 do 48h da prodje kod njih u sistemu . I kao taj broj ugovora je samo privremen dok cu pravi dobiti kad prodje u sistemu..msm ...nebuloza
 
!? Ne zaglupi se daljinac nego box.
Meni je za korišćenje box 10x udobniji od D3.
Trenutni odziv (osim naravno u slučaju zaglupljivanja ali to mi se dešava samo kada ga forsiram sa Android aplikacijama) za razliku od D3 koji sam uvek bio u tripu da l' je uhvatio daljinac ili ne.
Zvanicno je riknuo daljinski, krenulo je povremenim brljanjem a sada je samo vrisnuo.. staro 15 dana .. pih djubre..
Interesantno je da na jednom drugom daljincu koji je snimio komande sa starog daljincu radi uredjaj najnormalnije .. i to IC
 
Kako si snimio komande na ic daljinac sa bt daljinca? Ic mu je pretpostavljam za tv.
 
Jel postoji mogucnost ako zapretim raskidom ugovora da me pocaste nekim ponudama? Istekao mi je ugovor Gold Duo Extra.. Ili mi preostaje da placam 4000din i samo uzmem ovaj eon smart box..

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Jel postoji mogucnost ako zapretim raskidom ugovora da me pocaste nekim ponudama? Istekao mi je ugovor Gold Duo Extra.. Ili mi preostaje da placam 4000din i samo uzmem ovaj eon smart box..

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Raskini ugovor. Ja se kajem što nisam. Pristao sam na 10% popusta i godinu dana ugovor, a moglo je to niže sigurno.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Jel postoji mogucnost ako zapretim raskidom ugovora da me pocaste nekim ponudama? Istekao mi je ugovor Gold Duo Extra.. Ili mi preostaje da placam 4000din i samo uzmem ovaj eon smart box..

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Najiskrenije - ne postoji. Briga njih i za tebe i za mene, mi smo im samo kap u moru.
 
Raskini ugovor. Ja se kajem što nisam. Pristao sam na 10% popusta i godinu dana ugovor, a moglo je to niže sigurno.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
Raskinuo bih ja da postoji neka druga zanimljiva opcija.. Mislio sam da napravim kombinaciju mts optika i sbb tv, ali optika najslabiji paket je 3k i nesto i valjda plus fiksni.. A da uzmem neki box, ipak nemaju sportklub..

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Najiskrenije - ne postoji. Briga njih i za tebe i za mene, mi smo im samo kap u moru.

Upravo tako. Medjutim ja cu svejedno u ponedeljak da ih posetim i javim im lepe vesti, da smo dobili Telekom optiku i da komsije uveliko o tome pricaju (ne izmisljam). Pa nek se ceskaju po glavi, kako botovi iz poslovnica tako i njihovi sefovi i oni sto sebi isplacuju bonuse jer su smislili EON akciju. Zelim im da ih bar 50% korisnika iz mog kraja napusti zauvek, po mogucstvu i vise. Ja jesam jedan i nebitan ali nas par je ocigledno pokrenulo lavinu koja ce oterati mnogo vise SBB korisnika a to ce neki buduci izvestaj da pokaze. E onda cu da im spustim slusalicu kad budu zvali i nudili.

Zbog ovog SBBa sam realno usao u Savo iz Kikinde mod, doci ce mi svi ce mi oni doci pa ce biti dje coek, nema coeka.

Raskinuo bih ja da postoji neka druga zanimljiva opcija.. Mislio sam da napravim kombinaciju mts optika i sbb tv, ali optika najslabiji paket je 3k i nesto i valjda plus fiksni.. A da uzmem neki box, ipak nemaju sportklub..

Moje resenje tog problema je placena lista.

Edit2: Govorim prvenstveno o Premijer Ligi, posto mi kradja strimova preko neta ne odgovara zbog slabe pouzdanosti. Problem sa engleskim komentatorima nemam, zapravo se tome uvek obradujem, daleko bolje nego oni *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i sa Sport Kluba.
 
Poslednja izmena:
Čisto da imaš osećaj, za antene na krovu zgrada mobilni operateri plaćaju i do 2000e mesečno.

Za to kod tebe ja bih im tražio bar 200, plus Premium paket za dž, ili da se sklone sa poseda.

Ovo, naravno, ako ne pokažu važeći Ugovor.

Nisam siguran da ce pristati na bilo sta, ali pokusacu. Ne znam koliko im znaci ta razvodna kutija iskren da budem, mislim da nije od toliko velikog znacaja a ne mogu da procenim za sta je tacno koriste i kakva joj je namena. Mozda samo par kuca u komsiluku snabdevaju nekim signalom...

Na mail su mi odgovorili da moram do korisnickog centra. Pa cu se sutra uputiti tamo da vidim da li ce se zapoceti neka druga prica.
 
@ enterthevoid

Nažalost neće. Kod mene je bila slična situacija kada su ljudi masovno napuštali Telekom i prelazili kod drugih operatera koji su ušli na teritoriju nakon dve godine monopola Telekoma i misliš li da je Telekom išta učinio da nas zadrži!?

Tako je, nisu ni prstom mrdnuli jer trutovi primaju istu platu imali nas jednog, jedanaest ili stotinu i jednog u ovakvim uslovima (ne)konkurentnosti sve se svodi na neprekidno presipanje iz jednog lonca u drugi...
 
Trutovi iz Telekoma primaju istu platu i primace bili u plusu i minusu bilion dinara, sve ce to narod platiti iz poreza, doprinosa, smanjenje penzija (naredio MMF satro). Ali ovi su privatna firma, jedan kvartal bez rezultata i ima da krenu stranci sa optimizacijom a kako drukcije nego kroz smanjenje broja radnika ili plata. E sad to ce sve da plati boranija a ne genijalni mozgovi na menadzerskim pozicijama koji su smislili da je pravo vreme da najjeftiniji paket kod njih kosta 3500 dinara jer eto daju neki jeftini kineski box uz pakete.
 
Ovo je sumanuto, narod sve bedniji, njima paketi po 30e. Da je sbb provajder samo u bg imalo bi smisla. Medjutim, raja ce se pre odreci panje nego mobilnog telefona, parova, farmi i ostalog smeća..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da bi bio jedan kvartal bez rezultata treba da od njih ode lavina ljudi pošto njih pojedinačne grudve ne potrišu baš puno a kao što sam već rekao, u uslovima ovakve (ne)konkurentnosti teško da će tako nešto da se desi.

Njih nije briga što će tri korisnika da odu kada će bar toliko novih da dođe privučeno benefitima o kojima mi stari korisnici možemo samo da sanjamo da će nam biti ponuđeni za produžetak saradnje.

Tužna istina ali nažalost tako je...
 
Nisam siguran da ce pristati na bilo sta, ali pokusacu. Ne znam koliko im znaci ta razvodna kutija iskren da budem, mislim da nije od toliko velikog znacaja a ne mogu da procenim za sta je tacno koriste i kakva joj je namena. Mozda samo par kuca u komsiluku snabdevaju nekim signalom...

Na mail su mi odgovorili da moram do korisnickog centra. Pa cu se sutra uputiti tamo da vidim da li ce se zapoceti neka druga prica.

Nemoj da te pale na forumu. Imaš verovatno napajanje mreže , a ne razvodni orman.To plaćaju 1902 din. već godinama. Moraš do korisničkog da bi potpisao ugovor za to.Kao kompenzaciju ne daju ništa. Ti njima platiš ono što koristiš, a oni tebi određen iznos. Čist račun, o ljubavi nema ni govora.:d Javi kako si prošao.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno