Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zar nema negde u zakonu da svaki (kablovski) operater mora da obezbedi besplatan broj za korisnike? Sećam se negde da sam pročitao, sad nisam siguran tačno pa pitam ako neko zna...

Sent from my Nexus 5X
 
Neki kazu da jos uvek radi onaj stari broj koji je bio pre ovog 19900... nisam proveravao ali sam tako cuo, zaboravio sam koji je to tacno broj.


Pozdrav!
 
Samo jedno kratko pitanje, ne uspevam da nađem informaciju...

Imam SBB godinu+ dana, no nemam televizor tako da nisam ni povezivao D3 uređaj (PDS2100). Uskoro ću verovatno uzeti TV, pa me zanima sledeće: da li taj D3 uređaj može da se poveže samo preko LAN kabla? Već imam zidnu mrežnu instalaciju, a razvlačenje koaksijalnog kabla do sobe gde će stajati bi bilo nepraktično. (da ne kažem ružno :))
 
Mora da ima koaks kabl. Na taj nacin dobija signal.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Pretpostavio sam, nego sam se ponadao da isti sadržaj može da vuče preko mreže, kad se već koristi za taj time-shifting. Oh well, Hilti u ruke...
 
Lan je za dodatne servise i povezuje se sa ruterom.
Osnovni signal dobija preko koaksa.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Imam pitanje, ako bih hteo da "uvedem" D3 i na drugi tv, u spavaćoj sobi jel njega moram da povezujem i mrežnim kablom?
To mi je zaista nezgodno.
I da, mogu li na tom drugom uređaju da imam 72 sata unazad uslugu?

....shit has hit the fan...
 
Tu postoji mnogo mogućnosti.:) Zavisi da li imaš HG ili modem.U koliko imaš HG dobijaš uređaj koji se vezuje lan kablom, čiju ugradnju i rentu plaćaš.Možeš tražiti bilo koji uređaj koji takođe plaćaš kao i sa onim najjeftinijim koji ti donesu,ali tu postoji opcija da tražiš onaj koji ima modem u sebi(najskuplji)U koliko imaš modeem i ne želiš njegovu zamenu za HG ,dobijaš uređaj koji se povezuje samo koasialnim kablom(najskuplji).Isto ga plaćaš po cenovniku koji je propisan.U koliko uzmeš Cam modul nema naprednih funkcija.Kao i onaj najjeftiniji D3.Znači spremi se da platiš!:S:

p.s. Ukoliko imaš modem ,možda postoji mogućnost da džabe dobiješ onaj sa modemom jer ne postoji druga opcija povezivanja bez HG-a.Ja nisam platio taj drugi,ali sam treći platio.
 
Poslednja izmena:
Stalno gledam ovu idiyotsku modu da se ubacuju reci i recenice na engleskom jeziku. Stvarno ne razumem ? Kako moze biti nekom Srbinu interesantno i super kad se u sred Srbije razmece tim zivotinjskim jezikom za koji je Bernard So ostavio svoj imetak da ga dobije onaj normalan, koji ce da transformise engleski u ljudski jezik ????
 
[emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stalno gledam ovu idiyotsku modu da se ubacuju reci i recenice na engleskom jeziku. Stvarno ne razumem ? Kako moze biti nekom Srbinu interesantno i super kad se u sred Srbije razmece tim zivotinjskim jezikom za koji je Bernard So ostavio svoj imetak da ga dobije onaj normalan, koji ce da transformise engleski u ljudski jezik ????

Ti pišeš ošišanom latinicom iako imaš mogućnost da to činiš to pravilima srpskog jezika a sve iz lenjosti. Sada možeš da vidiš kako izgleda kada te neko kritikuje sa razlogom. Engleski termini mogu biti suvišni ali ako su tom čoveku najprikladniji da opiše šta želi ne vidim nikakav problem. Većina reči u srpskom jeziku nisu izvorno srpske već preuzete iz drugih jezika i prilagođene našem izgovoru.
 
Tu postoji mnogo mogućnosti.:) Zavisi da li imaš HG ili modem.U koliko imaš HG dobijaš uređaj koji se vezuje lan kablom, čiju ugradnju i rentu plaćaš.Možeš tražiti bilo koji uređaj koji takođe plaćaš kao i sa onim najjeftinijim koji ti donesu,ali tu postoji opcija da tražiš onaj koji ima modem u sebi(najskuplji)U koliko imaš modeem i ne želiš njegovu zamenu za HG ,dobijaš uređaj koji se povezuje samo koasialnim kablom(najskuplji).Isto ga plaćaš po cenovniku koji je propisan.U koliko uzmeš Cam modul nema naprednih funkcija.Kao i onaj najjeftiniji D3.Znači spremi se da platiš!:S:

p.s. Ukoliko imaš modem ,možda postoji mogućnost da džabe dobiješ onaj sa modemom jer ne postoji druga opcija povezivanja bez HG-a.Ja nisam platio taj drugi,ali sam treći platio.


Ja imam HG epc3928 ako se ne varam.
Uhhh to povezivanje i mrežnim kablom je prevelika petljancija...
 
Dal je moguce da se nelegalno na moj kabl povezu stanari u mojoj zgradi, da koriste besplatno tv i internet?
 
Stalno gledam ovu idiyotsku modu da se ubacuju reci i recenice na engleskom jeziku. Stvarno ne razumem ? Kako moze biti nekom Srbinu interesantno i super kad se u sred Srbije razmece tim zivotinjskim jezikom za koji je Bernard So ostavio svoj imetak da ga dobije onaj normalan, koji ce da transformise engleski u ljudski jezik ????

I meni je još manje jasno kako neko može da toliko ne zna srpski jezik da piše neznam, nemogu i slično pa se to pojedincima često dešava...
 
Dal je moguce da se nelegalno na moj kabl povezu stanari u mojoj zgradi, da koriste besplatno tv i internet?
Analognu televoziju da, internet ne moze niko da koristi ko nije povezan na tvoj ruter/modem.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Zar nije ukinuta analogna?
 
ako nije wifi-ruter-modem onda ne
 
Da li neko zna kako da promenim email na koji mi je aktiviran nalog za sbb portal, i ujedno i mail adresu za pristizanje računa?
 
Pozovi cc da ti obrisu.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Kada ri obrisu, ti sam kreiraj sa novom email adresom. Inace sa tim emajlom koji su obrisali i dalje ce ti raditi unifi i nece ti trošiti megabajte sa novog.
 
Hvala vam na odgovorima. Kontaktirao sam ih i promenio samo mail za pristizanje računa, sam nalog i mail na kom je aktiviran taj nalog nisam brisao...
Čudno da su tako zakomplikovali, da aktivacioni mail, a ni mail za račune ne može da se promeni sa portala, pa valjda portal tome i služi...
 
Portal bi mogao da služi raznim stvarima, nažalost mnoge stvari nisu moguće i nelogično je što je tako.
Recimo, nervira me što uslugu D3i koju koristim, ne mogu da platim on-line na portalu mojsbb, dok usluge Telekoma, bez problema plaćam platnom karticom na mts portalu.
 
juce je monter iz sbb uzeo i prosto me otkacio, dok je cackao po ormaricu... komsinica bila kuci, njoj je proverio jel ima sliku i kao ima, sve ok... mi koji radimo - krastavac... zvao sam ih dvaput, rok da rese ovako nesto im je 48h!!! monopol uzasni :( ni neta, ni tva, ni telefona
a sto ce da mi umanje racun za 100 din, da se sutam od srece :(
 
I meni je još manje jasno kako neko može da toliko ne zna srpski jezik da piše neznam, nemogu i slično pa se to pojedincima često dešava...

mistericni, ti su u Srbiji tj. na srpskom sajtu, idi u kinu ili u jameriku pa pricaj na njihovom, ovde u Srbiji jos uvek govorimo srpski mi Srbi, bar koji se jos uvek osecamo tako !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno