Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne bih da stavljam razanj dok je zec jos u sumi, ali potvrdili su mi preko tviter-a, a malopre su me i zvali iz sbb-a da mi potvrde, da ce sutra doci da mi donesu opremu, odnosno modem. Ako se ispostavi da je tako, bicu jako zadovoljan. I moram da kazem da ko god vodi twitter nalog, da je veliki car, jer vec nekoliko puta sam stvari zbog kojih sam se natezao danima i nedeljama sa call centrom, resio za pola sata preko twitter-a. Pokazao sam im preko twitter-a slike koje je @Rock86 poslao. Da li je to bilo presudno, ne znam, ali u svakom slucaju izgleda da cu dobiti taj modem i stvarno sam zadovoljan zbog toga.

Hvala na savetima. Jeste da mi izgleda nece trebati, ali ipak mi znace dosta jer sam malo ukapirao bar neke najosnovnije stvari oko mreza, koje pre nisam znao. Mislim da cu nazalost morati jos da vas smaram sad sta dalje sa modemom, ali otom potom. Za pocetak cu nakaciti svoj netgear, pa cu onda gledati sta mi je dalje ciniti. Sad cu sa modemom makar imati slobodu da radim sta hocu, sto do sada nije bio slucaj.
 
Poslednja izmena:
Ako su te zvali da zakažu termin donošenja modema, onda je to to! :)

I dalje mi nije jasno zašto SBB i dalje stvara probleme i sebi i drugima. Prilično sam siguran da od proizvođača opreme mogu da zatraže firmware gde je otključana opcija za Bridge mode i gde je popravljen bug sa rezervacijom statičkih IP adresa.

Inače, sam EPC 3925 hardverski nije tako loš. Poseduje Broadcom chipset BCM3380, Broadcom CPU na 333MHz, 64 MB RAM-a, Wireless karticu Broadcom BCM43225, switch Atheros AR8316. Džabe sve kad je softver đubre... Izlazna snaga ove Wireless kartice je očito softverski limitirana (verovatno je Transmit Power podešen na Low). Imao sam Linksys E900 koji je imao integrisane antene, ali je bacao neuporedivo jači signal od EPC 3925/3928. Dakle, SBB-ovi Home Gateway uređaji su softverski osakaćeni.

Ovakve situacije će se dešavati sve dok SBB ne reši pitanje OČAJNOG softvera za njihove Home Gateway uređaje!
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce da cekam dva meseca da dodju zamene kabl od kutije do rutera...
 
Kako je moguce da ja na ovom mom racunaru imam ping 17-28ms a na onom u drugoj sobi koji radi stalno i skida i neki dual core intel i ima ping 9ms? Cak je ruter ovde pored mog racunara nema metar a do onog ide kabl od 20 metara.
 
na kabl ne moze nista da utice, na wifi moze ako vidis jos neke mreze oko tebe
 
Ako su te zvali da zakažu termin donošenja modema, onda je to to! :)

icon_wave.gif


img0043.jpg
 
Jel i dalje ne moze da se uzme samo internet, nego mora i televizija?
 
Televizija je obavezna, ja sam pre oko 3 meseca tražio samo internet i nisu mi dali tj. moraš da plaćaš nešto (koliko se sećam) oko hiljadu dinara održavanje pa kada na to dodaš internet (sa ili bez fiksnog) ispadne ti opet povoljniji silver ili gold paket.
 
^ Tacno. Greje se to cudo samo tako u letnjim mesecima .
 
To što se usija to ti je zbog velike brzine i HD kanala :p
 
Nek te lepo služi! :) Samo stavi Netgear pored modema, zapušio si modemu rupe za hlađenje. :)

Hvala, hvala. To je bilo za potrebe slikanja. Vec su razdvojeni. :) Moram sad da vidim sta cu dalje. Treba mi jos jedan ruter koji moram da spojim nekako sa ovim. Ali otom potom. Da malo uzivam u ovome sto sam danas dobio. :)
 
Ako moze jedno pitanje ako neko zna? Pre otprilike nedelju dana mi je na starom modemu izbacivao u logu da pokusava da uradi upgrade software-a, i od tada na njihovom modemu ne mogu da proverim ni signal niti da vidim log. Uvek mi izbacuje istu informaciju. Da li jos neko ima isti problem?

Ussntitled.png
 
Ako moze jedno pitanje ako neko zna? Pre otprilike nedelju dana mi je na starom modemu izbacivao u logu da pokusava da uradi upgrade software-a, i od tada na njihovom modemu ne mogu da proverim ni signal niti da vidim log. Uvek mi izbacuje istu informaciju. Da li jos neko ima isti problem?

Pogledajte prilog 165081

Zaključano je automatski sa novim firmware, ništa nemožeš promeniti ti lično, SBB džabe da zoveš, tako je urađen firmware i to je to...

Mislim da je ovde o tome neko već pisao, u kontekstu "Nije bitno korisniku da vidi prametre signala i da se time vodi" itd...
 
Poslednja izmena:
Na EPC 3208 modemu se vide parametri signala. Jedino da im tražiš EPC 3208 modem.
 
Zadnjih par dana puštam pingplotter test pošto imam probleme sa "gušenjem" protoka u kratkim vremenskim intervalima (oko 10sec). Grafik izleda kao na slici. Crvene linije predstavljaju gubljenje paketa a u realnom radu to se manifestuje kroz zaustavljenje downloada, nemogućnost otvaranja internet stranice ili izbacivanje iz online igre. Ali sve to na kratko (ne više od 10sec) nakon čega se sve vraća u normalu.
Najgore što većina korisnika ovo ne može da primeti pa postoji mogućnost da još ljudi ima iste smetnje. Da li bi neko bio rad da odradi pingplotter test i da uporedi dobijene razultate. Unapred hvala.

16032015.png
 
Evo ja cu, dok obaram negativan rekord. :)

4218563462.png

Inace problem poceo cudno, pada net sa 10Mbita na 1, 2... kako mu sune. Probao bez rutera, direkt samo modem i desktop, nece, izbaci neki problem local area connection doesnt have valid IP, probao rucno unesem adrese sa nekog tutorija za otklanjanje ovakve greske, ne vredi. Nece nista.
Zatim, povezem laptop direkt sa modemom, kad ono dobijem neku jada konekciju, gore mozete da vidite sliku. Sve radilo normalno do jutros kada su poceli problemi sa brzinom downloada.

Prvi put imam problema za poslednjih 6,7 godina. Prijavio problem, kazu da su ocitavanja modema ok, pa dok cekam ekipu da mi dodje u goste, razmisljam sta bi mogao od nekih testova da odradim kako bih bio siguran da nije problem do mene? Sad cu skinem ovaj pingplotter, da vidim sta on prikazuje, ako moze predlog za jos neki programcic za testiranje konekcije. Hvala.

Evo ovako to izgleda kod mene.

www.google.png
 
Poslednja izmena:
Zadnjih par dana puštam pingplotter test pošto imam probleme sa "gušenjem" protoka u kratkim vremenskim intervalima (oko 10sec). Grafik izleda kao na slici. Crvene linije predstavljaju gubljenje paketa a u realnom radu to se manifestuje kroz zaustavljenje downloada, nemogućnost otvaranja internet stranice ili izbacivanje iz online igre. Ali sve to na kratko (ne više od 10sec) nakon čega se sve vraća u normalu.
Najgore što većina korisnika ovo ne može da primeti pa postoji mogućnost da još ljudi ima iste smetnje. Da li bi neko bio rad da odradi pingplotter test i da uporedi dobijene razultate. Unapred hvala.

Druže, ova 2 video klipa sve govore:

https://www.youtube.com/watch?v=ouKg1vUezzE

https://www.youtube.com/watch?v=qxdIoulz-Xk
 

Da, izgleda da je sličan problem samo kod tebe je baš često prkidanje. Da li ti se ovo dešava na svakom speed testu ili samo ponekad?
Ja sam ga testirao na duži period. Tri dana po 15 sati. I uvek isti grafik, sem u nedelju gde je bilo malo prekida. Dvaput je dolazio serviser. Prvi put promenio sve splitere i proverio konekcije i signal, drugi put zamenio modem. Zvao sam i treći put ali niko više ne odgovara :) Najgore što njima ne možeš da dokažeš da nešto nije kako treba. Signal je odličan i nikad se ne menja. Problem su samo kratkotrajni gubici paketa. Mogao bih ovo i da progutam da me ne izbacuje sa servera kad igram nešto online.
 
Uveče se tako ponaša na skoro svakom Speedtest-u. Prepodne i preko dana je ok. Raspad kreće od 18h.
 
Ja sam pustio PingPlotter da radi neka 3h, evo rezultata:

fWqcddZ.jpg

Gubitke nemam, a taj veliki peak u latenciji je posledica uploadovanja fajlova na Google Drive.
Prema mom dosadašnjem iskustvu, gotovo uvek je problem bio na čvorištu, kada god sam imao neka usporavanja\gubljenja veze, its.
 
Hvala za feedback. Odlično ti izgleda dijagram. Da imaš problem sigurno bi se poajvio u rasponu od 3 sata.
 
Testirao sam upravo ping programom GPING. Za 10 minuta 4 izgubljena paketa. Šta reći?
 

Prilozi

  • pingsbb.jpg
    pingsbb.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 188
Dok su bili oni stari Webstar modemi, iskljucivanjem nekih delova firewall-a bi se eliminisalo gubljenje paketa. Kod mene je sve iskljuceno (osim ipv6 koga ni nema), ali mozda je na nekim modemima/ruterima ukljucen?
 
Kakvi su ovo rezultati?

Znam samo da cs ne mogu da igram od lagova i ping spike-ova...

asd.jpg
 
3cb1f0ca823dd7bfb8adc6a9f9acbdf5.jpg


Setili se da izbace novu verziju :)
Radi na Lollipop-u, ali i dalje rut smara...
 
Kakvi su ovo rezultati?

Znam samo da cs ne mogu da igram od lagova i ping spike-ova...

Grafik deluje malo "nemirno". Testiraj ga na duži period i vidi kako se ponaša i da li ima gubitaka paketa. Proveri ping ka google takodje.
 
Testirao sam, uvek je tako.. Mislim tako je od kad ima sbb.. Za dl je ok, ali za igre.. uzas..

U GPINGU mi pomazuje 4-5% packet lost..
 
Ја сам јуче мало пробао и овако изгледа:
 

Prilozi

  • www.google.com.png
    www.google.com.png
    9.4 KB · Pregleda: 199
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno