Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni sasvim normalno otvara. Rekao bih da ce se daleko efikasnije pokazati prijavljivanje problema Telenor banci, nego SBB-u. Daleko veci pritisak mogu napraviti, i to bas tamo gde treba.
 
Jedno pitanje vezano za digitalni resiver Cisco D3 v20, da li ga drzite uvek ukljucenim? Pitam zbog potrosnje ili je pozeljnije drzati ga iskljucenim?
Takodje me zanima zasto mi s vremena na vreme gasi sat i da li isti taj sat moze da se iskljuci da ne bljesti nocu?
 
Ako je tacan podatak sa kutije 1,67A i 12V, onda trosi svega 20W. Ne znam za sat, ja imam model bez displeja.
 
Ja ga ne gasim nikada. Meni deluje ds trosi vise od 20w, greje ko mutav. Zimus sam labelo ostavio pored njega i svog ga istopio :d
 
Jel mozda neko potpisivao ugovor a da je stari korisnik SBB, po ovome bi trebalo da ima 4meseca free za sve, uz ugovor na 24meseca?
sbb ponuda.PNG
Ovo je isecak iz korisnicke dokumentacije sa SBB sajta.
 
Важи за све старе кориснике који нису користили постпејд, а нарочито нису користили неки пакет. Ако си имао припејд интернет или стандард Д3 (само дигитална телевизија без интернета) онда добијаш 4 месеца за фрај.
Не брини, неће СББ да се залети и погреши на своју штету.
 
Axa, zaboravio sam da to i postoji, a i ne verujem da to koristi vise od 1% korisnika. Hvala na info.
 
Pozdrav. Danas mi je uveden internet, ali brine me jedna stvar. Reče mi momak da je IP adresa fiksna, ali zaboravih da ga upitam da li ja tu adresu delim sa još nekim? Ako delim, onda sam naj**** zato što mogu da se pozdravim sa ptc sajtovima, a tako i plaćam ovaj net. Zna li neko? Hvala
 
Sta su PTC sajtovi? Ne delis IP, a staticka IP adresa se placa dodatno. Verovatno je hteo reci da je uglavnom fiksna IP adresa, tj. da se ne menja cesto - ali je dinamicka.
 
PTC (Paid To Click) sajtovi su pare za siromahe, u suštini kliktanje na reklame, ali ja ne radim to nego radim neke zadatke,uzmem 50-100$, pa mi je cilj da to radim dok ne naučim nešto bolje. Bitno mi je da nema dva ili više korisnika sa istom Ip adresom, jer bi svi koji koriste isti Ip dobili trajni ban. Super ako ne delim ,samo mi je to bitno, već sam se bio naježio, hvala na informacijama :)
 
Важи за све старе кориснике који нису користили постпејд, а нарочито нису користили неки пакет. Ако си имао припејд интернет или стандард Д3 (само дигитална телевизија без интернета) онда добијаш 4 месеца за фрај.
Не брини, неће СББ да се залети и погреши на своју штету.
Meni je istekao ugovor za tv a za net nikad ugovor nisam ni potpisao tj koristim net bez ugovorne obaveze.
Da li bi ja mogao da dobijem ta 4 meseca gratis u slucaju da potpisem ugovor na 24 meseca?
Druga varijanta je na primer da se odjavim sa SBB-a pa se prikljucim ponovo za 10ak dana i uzmem 4 meseca gratis?
Izvodljivo ili ne?
 
Nemoj kudiš SBB EPC modem možeš da dobiješ ovakav odgovor... :D Nisam na svu sreću postavljao pitanje, al se opak iznervirali, ne diraj ruter sečem ruku :D

sbb-fb-odgovor.jpg


Evo ga još jedan, krenuo SBB da se šali, dobra spika i sprdnja, al ko koga... :D PS: Nije mi samo jasno da li se Klincov malo šalio, deluje mi nešto preozbiljno, al krovna antena je pobedila :D ma vrh komedija

sbb-fb-odgovor-2.jpg


Evo ga još jedan biser, mislite online bankarstvo, mislim online plaćanje karticama, ups greška...

sbb-a-karticama-ovaj-onl.jpg
 
Poslednja izmena:
Dinamicka jeste ali ti mesecima stoji isti IP ma sta radio, kao da i jeste staticka.
Изгледа да су нешто променили, мени се од почетка године адреса променила бар десет пута. До јесенас је држала и преко годину дана, а сада се стално мења.
 
До скоро је и мени била таква, прође и више од годину дана са истом. Сад сам погледао резултате на спид тесту, у марту ми се већ 4 пута променила адреса а можда и више јер не мерим толико често. Рутер никад не гасим а ни струја није нестајала месецима па да може да утиче.
Пошто ми conky стално показује адресу на десктопу, лако приметим промену.
 
Rekoše mi da su svi kanali otključani u promotivnom periodu u naredna dva meseca, a kasnije će da ih isključe i ostave mi samo ono što sam platio. Je li tako i sa netom? Ovo mi je rezultat, ne znam je li ovo očekivano, ili imam trenutno jači net nego što plaćam? Inače, imam osnovni paket, od 25 Mb/s , pa me buni ovaj rezultat od 51 Mbps. http://www.speedtest.net/my-result/4230602117

Osim one opcije od vraćanja programa za 72h unazad, ima li još nešto što ne smem da diram, da ne bih kasnije platio?
 
Rekoše mi da su svi kanali otključani u promotivnom periodu u naredna dva meseca, a kasnije će da ih isključe i ostave mi samo ono što sam platio. Je li tako i sa netom? Ovo mi je rezultat, ne znam je li ovo očekivano, ili imam trenutno jači net nego što plaćam? Inače, imam osnovni paket, od 25 Mb/s , pa me buni ovaj rezultat od 51 Mbps. http://www.speedtest.net/my-result/4230602117

Osim one opcije od vraćanja programa za 72h unazad, ima li još nešto što ne smem da diram, da ne bih kasnije platio?

Aktiviran ti je "aktivacioni paket" zato ti je veća brzina. Može da potraje 2-3 dana ( nekad i duže) od dana aktivacije usluge, a posle toga se aktivira tvoj paket za koji si potpisao ugovor, ovo se odnosi samo na internet.

U promotivnom periodu, svi kanali su ti otključani kao što su ti i rekli, a posle se sve vraća na staro kao što je ugovorom definisano tj. ponuda iz paketa za koji si potpisao ugovor.

Pored usluge 72 časa unazad, imaš i iznajmljivanje filmova to su ti dve opcije na koje treba da obratiš pažnju. Ako nećeš "nikada" koristiti navedene usluge možeš da tražiš da ti trajno isključe te opcije.

Možeš se registrovati i na portal "MojSBB" https://www.mojsbb.rs/sbb_home/faces/registration.jsp kako bi u budućnosti dodavao neke usluge, zaduženja itd...ako ti zatreba i neka promena, to možeš uraditi na portalu.
 
Poslednja izmena:
Tako ću i da uradim, hvala. cheers Kablovsku tv sam i uzeo samo zbog neta, a neka bude do 20Mb/s i ja sam zadovoljan.
 
Aktiviran ti je "aktivacioni paket" zato ti je veća brzina. Može da potraje 2-3 dana ( nekad i duže) od dana aktivacije usluge, a posle toga se aktivira tvoj paket za koji si potpisao ugovor, ovo se odnosi samo na internet.

U promotivnom periodu, svi kanali su ti otključani kao što su ti i rekli, a posle se sve vraća na staro kao što je ugovorom definisano tj. ponuda iz paketa za koji si potpisao ugovor.

Pored usluge 72 časa unazad, imaš i iznajmljivanje filmova to su ti dve opcije na koje treba da obratiš pažnju. Ako nećeš "nikada" koristiti navedene usluge možeš da tražiš da ti trajno isključe te opcije.

Možeš se registrovati i na portal "MojSBB" https://www.mojsbb.rs/sbb_home/faces/registration.jsp kako bi u budućnosti dodavao neke usluge, zaduženja itd...ako ti zatreba i neka promena, to možeš uraditi na portalu.

Uh koliko informacija, svaka cast. :D
 
Зашто 20 кад би требало да имаш 25? Мада ... за 300 кинте више можеш да имаш интернет 40Mbps плус неке ХД канале плус 72h уназад плус D3go па размисли.
 
Iskreno, mene tv nešto i ne zanima, i te opcije mi ne znače mnogo. Od ovog prebacivanja kanala na risiveru me već boli glava, hoće, pa se zakoči na par sekundi, pa opet proradi... Jedino da pustim CNN, BBC, da mi engleski polako ulazi u glavu, jer tamo stalno nešto drobe. Ako mi se gleda neki film ili serija, tu je net. Mislim da će mi i ovo 25 Mb/s biti dovoljno za moje potrebe, a ako bude potrebe, uzeću taj veći paket. Računam da je to 25 Mb/s maksimum koji mogu da izvučem, i da neće stalno biti maksimalna brzina, a više bih voleo da mi konstantno bude od 15-20Mb/s, nego da mi 10 dana bude 25 Mb/s a dva dana 5 Mb/s...


Imam još jedno pitanje pa da ne davim više. Planiram da uzmem još jedan komp, i povezao bih ga isto kablom. Trebaće mi 20-25m kabla, pošto ide kroz bužire, kuda idu kablovi za kablovsku i telefon. Vidim da cene variraju,od 700 do 1500 ili 2000 din, i da tu postoje neke kategorije, cat5, cat6, PATCH, FTP... Ima li tu nešto na šta bi trebalo da obratim pažnju, ili jednostavno da uzmem skuplju opciju?
 
Poslednja izmena:
Da li neko može da mi kaže ko se razume u materiju koji je maksimalni upload koji SBB može da isporuči sa trenutnim download brzinama a da ne proširuju fiber mrežu još par godina?

Meni bi trebao upload, trenutno imam 40/2.5 (torrenti izvlače uvek 45/3) ali bi mi ipak trebao protok od na primer 40/10.

Da li ovakva tehnička mogućnost postoji?
 
... ali nemam tehničke mogućnosti za fiber (koliko sam pročitao fiber imaju na dedinju, novom bgd-u, tako nešto).
 
To je valjda bilo u pocetku, nemoguce da bas nigde nisu prosirili mrezu. Svrati u poslovnicu u Ustanickoj, kad ti bude usput, pa proveri svoju lokaciju - a jos ti je lakse telefonski da proveris.
 
Kada je stao TT, stali su i oni. Zašto bi ti davali normalnu brzinu uploada kada ne moraju :), mogu i ovako da zarade...
 
Pa to jeste, nema trzisne utakmice bez barem 2 igraca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno