Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko zna sa digitalizovanih područja, da li je optika išla do rutera u kući ili je ostao koaksijalac? Čitao sam po netu da su ljudi pisali da nije, da su koaksijalni kablovi ostali, da je samo ukinut analogni signal.
 
"Digitalizovano područje" znači da je u potpunosti ukinuta analogna televizija, i sa optikom nema veze. Ukidanjem analognog signala, oslobadja se propusni opseg kroz koji može da se progura više digitalnih kanala, ili brži internet.
Pozdrav
 
Upravo sam zbog toga i napisao raniji post o diskriminaciji, jer nešto ne verujem da analogni signal toliko zauzima propusni opseg da ne može da se poveća net brzina do 500 Mbps, jer bilo je govora da postojeći koaksijalni kablovi mogu da guraju i do 1Giga pa čak i više! Ako ima neko ko je stručan i stvarno zna ovu temanitiku, bilo bi lepo da pojasni.
 
Loše "ne veruješ" :)
Jedan analogni kanal zauzima opseg kroz koji može da se progura nekoliko digitalnih kanala u HD rezoluciji. Pa ti sad gledaj...
Ili misliš da SBB sebi namerno puca u nogu, ne povećavajući brzinu iz nekog "diskriminatorskog" razloga? Konkurencija ih je pritisla, i oni sad neće da povećaju brzinu svugde gde mogu, nego eto, smišljaju neke razloge...?!?
Pozdrav
P.S. Može Giga kroz koaksijalac, ali ne može i Giga i analogna TV istovremeno.
 
Poslednja izmena:
^bas kao sto rafiki kaze, jedan analogni kanal zauzima oko 6-7MHz, dok jedan digitalni HD kanal oko 1-1.5MHz, bilo koja druga matematika koju bi sada ovde pisali nebi imala puno smisla jer dosta toga zavisi od podesavanja samog operatera
nece se oni tako lako odreci coax kablova, docsis 3.1 full duplex nudi 10/10gbps, tako nisam siguran da li im je isplativije razvlacenje nove infrastrukture i novih kablova do kuca korisnika, ili menjanje uredjaja koje vec imaju, takodje treba imati u vidu da su vecinom sve bazne stanice vec vezane optikom i generalno sve to moze da radi dobro i da isporuci dobre brzine do krajnjih korisnika
 
Poslednja izmena:
^bas kao sto rafiki kaze, jedan analogni kanal zauzima oko 6-7MHz, dok jedan digitalni HD kanal oko 1-1.5MHz, bilo koja druga matematika koju bi sada ovde pisali nebi imala puno smisla jer dosta toga zavisi od podesavanja samog operatera
nece se oni tako lako odreci coax kablova, docsis 3.1 full duplex nudi 10/10gbps, tako nisam siguran da li im je isplativije razvlacenje nove infrastrukture i novih kablova do kuca korisnika, ili menjanje uredjaja koje vec imaju, takodje treba imati u vidu da su vecinom sve bazne stanice vec vezane optikom i generalno sve to moze da radi dobro i da isporuci dobre brzine do krajnjih korisnika

Koliki je propusni opseg postojeće SBB infrastrukture?
 
"Digitalizovano područje" znači da je u potpunosti ukinuta analogna televizija, i sa optikom nema veze. Ukidanjem analognog signala, oslobadja se propusni opseg kroz koji može da se progura više digitalnih kanala, ili brži internet.
Pozdrav

Pitao sam glavnog tehnicara ovde, rekao mi je da na mesto jednog analognog stane 10 digitalnih kanala. Sto znaci da ima mnogo vise prostora za brzi net i to. I da jedan od razoga zasto nisu pustili brzi net u mestima gde je jos analogna jer bi stvorila probleme negde, ne bi svi imali lepo, bilo bi zagusenja.
 
Samo za ove gradove važe nove brzine
Beogradu, Novom Sadu, Subotici, Gornjem Milanovcu, Pančevu
duo paketi
AVDlkb0.png

trio paketi
lTVEMlp.png


Sad kad se pored televizije i internet razlikuje na digitalnim područijima od analognih, mi koji smo još na analognoj tačno za 2/3 imamo lošiju uslugu na istim paketima.Bio bi red sad bar ako ne za 2/3 onda bar za 1/3 manju cenu da plaćamo.
Ako izabereš EON Full paket možeš da uštediš i do 40.000 dinara za godinu dana!

Neki opasan matematičar im radi kad od 6x1din na cenu od 3999 dobi 40000.
 
A što se poprilično kasnilo u digitalizaciju BGD.
Za to vreme kašnjenja se moglo uraditi poprilično gradova po Srbiji.
Sad kad je krenula frka onda daj na brzinu.
MTS nudi dve različite vrste pristupa netu po istoj ceni.
Ovde je u pitanju isti način pristupa sa različitim brzinama po istim cenama.
Neka vrate onda kao nekada različiti način obračuna za svaki grad.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne znam sta je to, ne odgovaraju na mail hvale se nekom mrezom koja ne funkcionise unifi unifi a on vise ne radi nego sto
Radi..
 
Vec 3 dana a pre toga pre mes dana ceo nesec nije radilo... bas zezaju kontaktieam ih na mail odgovore posle 3 nedelje.... vrlo ozbiljna “kompanija”
 
15 godina sam premium korisnik, ej bre, oko 7000 eura, i šta sad, zbog činjenice da živim u Valjevu treba da čekam famoznu digitalizaciju koja će ko zna kad, zbog toga ću da plaćam i dalje najskuplji paket a da imam internet kao neko ko plaća jeftinije, što bi rekli "neće da može". A posebno što mi koji smo bili stari korisnici, da mi nemamo nikakve pogodnosti, ama baš nikakve...*mjau**mjau**mjau*, i one nazovi poklone za novu godinu, koje su navodno delili premium korisnicima i to nisam dobijao, uz objašnjenje da vidim u pošti i dostavnoj službi. Ukoliko u neko kratko dogledno vreme, ne bude racionalnog objašnjenja od strane SBB, odoh u MTS, verujem i drugi korisnici! Vreme je da počnem da cenim svoj novac!
 
^ koristite stari paket koji vise nije u ponudi, ne vidim nikakav razlog zasto bi brzina bila povecana bez obzira na cenu paketa koji placate, novi paketi = nove brzine, da je u planu podizanje brzine starim paketima, novi nebi ni postojali. Logicno njima, kao i svakoj drugoj kompaniji je u cilju da vas(nas) korisnike vezu na jos 24m ugovorne obaveze, davanjem vecih brzina u odnosu na stare pakete, drugih pogodnosti i slicno

Vi ne vidite razlog da brzina interneta u paketu, kako god se on zvao, bude u skladu sa cenom koju neko plaća i još to nazivate logičnim! Da li je onda logično da su još u decembru 2019. godine korisnici, na prevaru od strane zaposlenih u SBB-u, potpisivali/obnavljali ugovore baš za te stare pakete koji tobože više nisu u ponudi. Nedavno sam ovde na forumu pisala o tome kako su meni dragi stariji ljudi pred Novu godinu obmanuti putem telefonskog poziva i tako obnovili ugovor za stari paket, bez ijedne pogodnosti. Sada ni oni neće dobiti povećanje brzine jer ti paketi ’nisu u zvaničnoj ponudi’. Ono što je vama logično meni nikako nije. Ako neki forumaši osećaju zadovoljstvo zbog činjenice da oni dobijaju povećanje brzine interneta, a neki drugi korisnici, koji plaćaju slično ili više, ne dobijaju povećanje brzine, neka se opuste i uživaju u novim brzinama i dopuste nama nezadovoljnima barem da izrazimo svoje nezadovoljstvo. Po mom mišljenju, oštećeni su korisnici paketa sa starim nazivima, oni koji koriste EON Duo pakete jer su sada razlike u brzinama Duo/Trio paketa mnogo veće kao i korisnici koji , krivicom SBB-a, još uvek nisu digitalizovani.
 
I po meni je ovo pede**** Zvao sam korisnicki i pošto koristim dugo gold premijum dobicu šipak ') Sreća imam izbora pošto je optika od drugog providera prošla kroz zgradu. Ne veze mi se ugovorom za sbb još dve godine i da predajem na eon bas zbog ovakvog ponašanja.
 
A sta se dobija? Ja sam takodje korisnik starog sbb sistema ne secam se ni kako se zove tv pre eona :-D jer tv ne gledam.... samo net:-D
 
Poslednja izmena:
Bili danas iz SBB-a da provere zašto D3 mini secka. Na kraju je odgovor bio da ne znaju šta je, odnosno da je moj TV verovatno nekompatibilan sa D3 mini uređajem?!

Izvukli iz struje, uključili nazad i kao radi.

Nigde veze.

Generalno primetio sam da krene da secka kad promenim source, u konkretnom slučaju prebacim na android box. Nakon što se vratim na D3 mini krene da secka i javljaju se kockice.

Jedino pomaže kad sve izvučem iz struje i vratim nazad.

Ne znam na koji način ovo ima uticaj.

Edit.
Secka i ako ne menjam source, nema veze.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probaj na drugom tv-u, ili na monitoru.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
A sta se dobija? Ja sam takodje korisnik starog sbb sistema ne secam se ni kako se zove tv pre eona :-D jer tv ne gledam.... samo net:-D

Radi se o povećanju brzine interneta u SBB mreži ali samo korisnicima koji koriste neki od EON paketa i to pod uslovom da se nalaze na teritoriji digitalizovanih gradova. Pretpostavljam da koristiš neki od gold paketa. Ako hoćeš veću brzinu skokni do SBB i promeni ugovor na EON paket.
 
Mesecno placam 4200 koji paket ne znam 150/10 ja mislim :-D u Bg sam
 
Epilog.

Zvali me sad i rekli da promenim rezoluciju na 720p. Novi D3 mini uređaji koje daju za dž, imaju problem na 1080p.

U prevodu, besplatna digitalizacija je prodaja magle. Kupili su neka kineska go*na koja uvaljuju ljudima.

Vrlo sam razočaran.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
15 godina sam premium korisnik, ej bre, oko 7000 eura, i šta sad, zbog činjenice da živim u Valjevu treba da čekam famoznu digitalizaciju koja će ko zna kad, zbog toga ću da plaćam i dalje najskuplji paket a da imam internet kao neko ko plaća jeftinije, što bi rekli "neće da može". A posebno što mi koji smo bili stari korisnici, da mi nemamo nikakve pogodnosti, ama baš nikakve...*mjau**mjau**mjau*, i one nazovi poklone za novu godinu, koje su navodno delili premium korisnicima i to nisam dobijao, uz objašnjenje da vidim u pošti i dostavnoj službi. Ukoliko u neko kratko dogledno vreme, ne bude racionalnog objašnjenja od strane SBB, odoh u MTS, verujem i drugi korisnici! Vreme je da počnem da cenim svoj novac!

Raspravljao sam se sa njima vec na tu temu, kakva je zajebancija dajes premium korisnicima10 filma kao poklon, aj da su blokbasteri nego nesto vec izandjalo a drugim paketima otvaraju kanale. Ispalo je na veliko, i da isto cokoladice nisu stigle. Zvali su me par puta da im kazem sta bi meni odgovaralo, reko sam im jos par meseca do isteka ugovora i ako ne daju neku dobru ponudu odoh. Kod mene barem svi razvukli optiku, tako da imam izbora. Dok cutimo ima tako i da se ponasaju.
 
Poslednja izmena:
Rasprqvljao sam se sa njima vec na tu temu, kakva je zajebancija dajes premium korisnicima10 filma kao poklon, aj da su blokbasteri nego nesto vec izandjalo a drugim paketima otvaraju kanale. Ispalo je na veliko, i da isto cokoladice nisu stigle. Zvali su me par puta da im kazem sta bi meni odgovaralo, reko sam im jos par meseca do isteka ugovora i ako ne daju neku dobru ponudu odoh. Kod mene barem svi razvukli optiku, tako da imam izbora. Dok cutimo ima tako i da se ponasaju.

Baš tako! Ako ja plaćam Eon premium 5000 din + 2700 din mobilni, alternativu imam u boxu 4 sa uračunatom akcijom 6meseci za dinar, košta me ta alternativa 4800 dinara mesečno i plus imam brži net, te ako nešto SBB ne ponudi, ko normalan bi ostao na ovom, 24x2900=69600 din na nivou ugovora od dve godine je ušteda, dobar telefon srednje klase ili da se malo doda za pristojan lap top!
 
Poslednja izmena:
Samo cekam deveti mart. Ako moze neko da mi objasni, kakav odgovor mogu da daju na temu selektivne naplate iste usluge na teritoriji jedne zemlje? I onako pokusavaju ovi sektasi da ih sabotiraju, mislim da ratel i slicne istitucije placu za tuzbama protiv njih.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne znam sta je to, ne odgovaraju na mail hvale se nekom mrezom koja ne funkcionise unifi unifi a on vise ne radi nego sto
Radi..

Pa nemaju oni nikaki uticaj na rad unifi mreže,unifi rad zavisi od nas samih korisnika,da li ga ja ili ti držimo uključeno na svom ruteru.Znači možeš da se nakačiš na unifi samo ako u blizini ima neki sbb korisnik i koji drži aktivan unifi na svom ruteru.
 
Vi ne vidite razlog da brzina interneta u paketu, kako god se on zvao, bude u skladu sa cenom koju neko plaća i još to nazivate logičnim! Da li je onda logično da su još u decembru 2019. godine korisnici, na prevaru od strane zaposlenih u SBB-u, potpisivali/obnavljali ugovore baš za te stare pakete koji tobože više nisu u ponudi. Nedavno sam ovde na forumu pisala o tome kako su meni dragi stariji ljudi pred Novu godinu obmanuti putem telefonskog poziva i tako obnovili ugovor za stari paket, bez ijedne pogodnosti. Sada ni oni neće dobiti povećanje brzine jer ti paketi ’nisu u zvaničnoj ponudi’. Ono što je vama logično meni nikako nije. Ako neki forumaši osećaju zadovoljstvo zbog činjenice da oni dobijaju povećanje brzine interneta, a neki drugi korisnici, koji plaćaju slično ili više, ne dobijaju povećanje brzine, neka se opuste i uživaju u novim brzinama i dopuste nama nezadovoljnima barem da izrazimo svoje nezadovoljstvo. Po mom mišljenju, oštećeni su korisnici paketa sa starim nazivima, oni koji koriste EON Duo pakete jer su sada razlike u brzinama Duo/Trio paketa mnogo veće kao i korisnici koji , krivicom SBB-a, još uvek nisu digitalizovani.

Pošto po njihovom u proseku se svaki mesec oko 25000 korisnika opredeli za eon paket. Da su ostavili ono ko tek kad su uveli isti da svi koji uzmu eon paket imaju pravo i na 2 dodatna cam/d3 mini uređaja dosad bi sa tom računicom svi bili spremni za digitalizaciju i ne bi imali dupli poso sad i nebi se čekalo ko zna dokad da dođe digitalizacija do svakog grada gde je sad još uvek analogni signal,nego bi jednostavno ono korisnika što je ostalo a odbija eon pakete besplatno digitalizovali i već bi sad bili spremni da ugase analogni signal.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno