Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čemu služi taj kružić na kanalima United Medie? Vidim pričalo se ranije o tome ali nije mi baš jasno.

Jel vezano za nelegalnu distribuciju kanala? Online Stream-ovi, objavljivanje utakmica (u slučaju ovog kanala) itd.?
Trebalo bi da označava da je isti vlasnik i kanala i distributera. Ne znam da li je to neka zakonska obaveza.

Na EON aplikaciji (na mobilnom) se (još) nije pojavio.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Na D3 mini je upaljen (start paket)
Vrte najave
 
SBB support


Zdravo, Maja je. Na D3 platformi je već pušten kanal, dok će preko D3i i Eon biti vrlo brzo
 
Poslednja izmena:
Da li je bitrate bolji u odnosu na sportklubove ili je sve isto?
 
Deluje da je nesto manji ali treba sacekati dok krene neki prenos pa cemo da vidimo/izmerimo ;)
 
evo krenula nova sport hd , za sad se vrte samo reklame mislim da startuju veceras u pola 9 utakmicom junajted-totenhem :)
ako ima neko onaj program zabor sam mu ime , nek okaci kolki je bitrate bas me zanima
 
Uh, pa polako, pa jos nisu krenuli ni sa prenosom, trenutno vozi oko 5.5
 
A sta ce sada da se desi sa SK 4K i prenosom derbi meceva? Samo zbog tog kanala sam i uzeo jaci EON paket. :S:

p.s. Koliko je uopste bio bitrate na SK HD i na SK 4K kada ide derbi fudbal jel zna neko ?
 
Nece nista da se desi, sve ostaje isto na SK 4K ce i dalje da idu neki znacajniji mecevi, vec smo objasnjavali mnogo puta zasto se pojavio Nova Sport.

SK 4K ide oko 15.5 dok obican tu oko 6.5-7.0

Merenjem od oko 2 minuta Nova sport nesto oko 5.4

edit:
Usput ne treba ti jaci paket od Eon Full za SK 4K, ja ga imam cak i na Eon Light paketu
 
Poslednja izmena:
Startovali su i u Totalu
 
Nece nista da se desi, sve ostaje isto na SK 4K ce i dalje da idu neki znacajniji mecevi, vec smo objasnjavali mnogo puta zasto se pojavio Nova Sport.

SK 4K ide oko 15.5 dok obican tu oko 6.5-7.0

Merenjem od oko 2 minuta Nova sport nesto oko 5.4

edit:
Usput ne treba ti jaci paket od Eon Full za SK 4K, ja ga imam cak i na Eon Light paketu
Sa kojom app vidis koliko je bitrate?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Enigma ima bitrate viewer plugin
 
Sa kojom app vidis koliko je bitrate?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Postoji 1001 nacin, trenutno sam pogledao na samom boxu, naravno ne na njihovom nego na mom, ima tu mogucnost.

Najtacnije dobijem kad snimim sirovi .ts pa ga propustim kroz napr. TSReader ili vec neki program za analiziranje.

Naravno i njihovo emitovanje nije u costant bitrate-u nego je adaptibilno i ima vece i manje vrednosti, pa izvadis neku sredinu.
 
Postoji 1001 nacin, trenutno sam pogledao na samom boxu, naravno ne na njihovom nego na mom, ima tu mogucnost.

Najtacnije dobijem kad snimim sirovi .ts pa ga propustim kroz napr. TSReader ili vec neki program za analiziranje.

Naravno i njihovo emitovanje nije u costant bitrate-u nego je adaptibilno i ima vece i manje vrednosti, pa izvadis neku sredinu.
Ja takodje mislim na svoj box, njihov nemam. Moj je X96 Max, nisam video tu opciju, ili ne mogu da je nadjem, ili moj box nema tu mogućnost [emoji848]?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Predpostavljam da je to Android Box i da ga koristis za gledanje Eon App ili Eon TV app.

Moje merenje nema veze sa tim nego sa Live TV-om, nista bez koaksa ;)
 
Postoji 1001 nacin, trenutno sam pogledao na samom boxu, naravno ne na njihovom nego na mom, ima tu mogucnost.

Najtacnije dobijem kad snimim sirovi .ts pa ga propustim kroz napr. TSReader ili vec neki program za analiziranje.

Naravno i njihovo emitovanje nije u costant bitrate-u nego je adaptibilno i ima vece i manje vrednosti, pa izvadis neku sredinu.

To sto varira je zato sto i u CBR postoji mala varijacija u zavisnosti koliki je vbv bafer ali je prosek uvek isti bilo kad da snimis i proveris. Sve osim HBO 1 i 2 kanala na SBB-u je u constant bitrate a mozda su i to prebacili u CBR, nisam odavno gledao. Uglavnom, u zadnjih godinu dana SBB je potpuno presao na H.264 kompresiju i trend im je da kako ubace neki novi HD kanal u ponudu, smanjuju bitrate na nekoliko drugih da bi sve to nagurali u MUX. SBB obozava da koristi mali bitrate i to CBR sto je jadno. Znaci nikad ne povecavaju vec smanjuju. Zato malo malo, kad bude zahtevnija scena, slika bude "kocka do kocke, kockica".

SK kanali su npr 6.7 Mbps a da ne pominjem da za njih re-enkoduju signal koji se koristi za CUTV a koji ide u prakticno istom bitrate-u (onaj sto ide bez dijamantske oznake aka watermark zastite). Smesno je to sve. Da su ozbiljna firma koristili bi stat-mux kodovanje (varijabilni protok) kao prakticno svi ozbiljniji kabl/satelit igraci.
 
Sad sam ubacio na android box network meter, kada pokrenem eon, peak bude i do 50mbit, pa se pitam kako je to moguće kada u samoj aplikaciji u delu HD kvalitet videa ima 3 opcije, nizak do 1mbit, srednji do 2 mbit i visok do 4 mbit?!?

Kod mene radi odlično bez seckanja, ovo pitam zbog ujaka koji gleda preko express vpn, gde ima zagarantovano 30 mbit, gde savršeno sve ide kad gleda Netflix, a eon hoce da zastane na sekund, dva pa nastavi. Tih 30 mbit je u teoriji i više nego dovoljno, s obzirom da u samoj app stoji max 4 mbit, a opet sa druge strane kod mene na merenju peak bude do 50 mbit.
Ima li neko objašnjenje, nije mi to jasno?!?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To sto varira je zato sto i u CBR postoji mala varijacija u zavisnosti koliki je vbv bafer ali je prosek uvek isti bilo kad da snimis i proveris. Sve osim HBO 1 i 2 kanala na SBB-u je u constant bitrate a mozda su i to prebacili u CBR, nisam odavno gledao. Uglavnom, u zadnjih godinu dana SBB je potpuno presao na H.264 kompresiju i trend im je da kako ubace neki novi HD kanal u ponudu, smanjuju bitrate na nekoliko drugih da bi sve to nagurali u MUX. SBB obozava da koristi mali bitrate i to CBR sto je jadno. Znaci nikad ne povecavaju vec smanjuju. Zato malo malo, kad bude zahtevnija scena, slika bude "kocka do kocke, kockica".

SK kanali su npr 6.7 Mbps a da ne pominjem da za njih re-enkoduju signal koji se koristi za CUTV a koji ide u prakticno istom bitrate-u (onaj sto ide bez dijamantske oznake aka watermark zastite). Smesno je to sve. Da su ozbiljna firma koristili bi stat-mux kodovanje (varijabilni protok) kao prakticno svi ozbiljniji kabl/satelit igraci.

Slazem se u potpunosti ali sta nam je ciniti kada alternativa ne postoji. Meni je vec muka sto imamo 200 kanala od kojih efektivno gledam 10 umesto da izbace smece i da povecaju bitrate.
Da ne spominjem sto mi je sport broj jedan a sportski kanali imagu tragican kvalitet u odnosu na inostranstvo, SK 4K vadi malo ali i to je daleko od ozbiljnog.
Takodje nisam siguran koliko su dobre boje na tom kanalu, on je u BT2020 koliko vidim ali dosta mi je nekako vestacka trava itd u poredjenju sa HDR 4k youtube snimcima recimo (isto mi je podesen TV za sve ulaze).
 
Poslednja izmena:
@ Dodatak, odlican post ;)...sve sto si napisao, moze da se primeni i za Supernovu. Dok je bio Radijus Vektor, slika je bila generalno bolja !!!
 
@jaffar, @dodatak: ponavljam ono sto sam pitao vec nekom prilikom, ako ste se mozda igrali bio bih zahvalan za info:
da li je bolji kvalitet/bitrate na HBO HD live kanalima, HBO OD ili HBO Go?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno