Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
СББ када ради он стварно ради, а када дође до проблема, е то је тек потпуни хаос... Једна од ситуација: Шум на оптичком чворишту, тотални прекид једне услуге (интернет у долазном саобраћају), за то им је требало више од недељу дана да реше проблем (затворили налог као да су решили проблем), онда уместо да реше један проблем у истом дану затварања налога, опет исти проблем, а они успутно у том решавању закаче још два проблема који погађају дигиталну и телефонију, тако да су само унапредили проблем :) :D овај пут на три услуге...

Онда оператери ко слуђене кокошке и папагаји немају појма ни шта причају, можеш до сутра да причаш шта се дешава, а они причају унапред већ припремљену причу, то су вам они први оператери, а после долазе други стварно разумни, е то је техничка подршка :)

Оператеру саопштавам проблем, тек она ладно "А вама треба техничка подршка", мислим у себи па кога сам онда добио кад сам бирао оне опције које нуде, свемирску станицу....

ПС. Морам да отворим блог, да почнем лепо да пишем шта сам све доживео код СББ (догађаји, одговори, понашање итд...), е то је тек потпуни хит :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam jednom počeo priču nemam ruter ali me zeza net...operator me je ladno pitano prvo pitanje a da probate da se direktno nakačite na net bez rutera.......:)....
 
Uskoro bi trebao da uzmem duo paket na 24 meseca. 990 din prvih pola godina zvuci mi dobra ponuda. Interesuje me koji resiver je bolji? CISCO PDS 2100 ili CISCO PDS 3121, koji da odaberem kada budem potpisivao ugovor ? I koja je razlika ako je neki bolji od drugog? Na drugoj lokaciji imam Cisco 4862DVB i jednu stvar sto mrzi kod njega je sto je mnogo spor. I da li ima da se bira ruter/modem?


Da ponovim pitanje.
 
PDS3k ima modem u sebi, pa ne mora da se dovodi poseban UTP. Nema sat. Router uzmi cisco, jer za ubee kazu da nije dobar


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
За 3121 се доплаћује 4.900 и он је самосталан, 2100 мора на HG да би радиле додатне опције. Ако тражиш само модем, онда вероватно не може 2100 па рачунај на доплату а за бирање HG ... ваљда и ту има нека доплата. А да питаш СББ?
 
Aj malo na Srpskom, uzecu trio gold, sta da im trazim (a da ne doplacujem)? Sta gubim, sta dobijam?
 
Poslednja izmena:
Aj malo na Srpskom, uzecu trio gold, sta da im trazim (a da ne doplacujem)? Sta gubim, sta dobijam?

Ako ste novi korisnik SBB-a i uzimate Trio Gold paket dobićete PDS 3121 digitalni prijemnik i Ubee ''Premium Home Gateway'' po trenutno važećoj ponudi:

http://sbb.rs/Binary/483/sbb_cenovnik_akcijski_04_2017.pdf

PDS 3121 je najbolji digitalni prijemnik koji trenutno imaju u ponudi. Što se tiče modema tu je priča malo složenija, meni se čini da je Ubee bolji od EPC 3928/3925, a kablovski modem EPC 3208 ili 3212 nije tako lako dobiti. Ako već imate kvalitetan ac ruter, možete da insistirate na modemu, ali imajte u vidu da se može desiti da dobijete korišćen/polovan modem. Ipak, pre nego što dođu da montiraju opremu pitajte šta ćete od opreme dobiti i to precizno, da izbegnete eventualnu neprijatnost ako vam donesu lošiju opremu od one koja je navedena a u ponudi.
 
Ako sam dobro razumeo, ako sad uzmem trio gold kao novi korisnik dobicu samo jedan uredjaj? Ali kasnije ako bi stavljao neki bolji wifi ruter to ne mih mogao da nakacim?
Sta ako bih trazio i modem, sta bi dobio za prijem digitalnih kanala?

Mada na ovom linku ipak imaju oba uredjaja
http://sbb.rs/paketi/paketi
 
Ako si nov korisnik, moj savet je da u koliko imaš svoj ruter tražiš modem. Automatski moraju da ti daju 3121 risiver, jer drugi ne mogu da se povežu u kombinaciji sa modemom.Moguće je da dobiješ i 4862V2 (polovan) što je opet bolje od 2100.
 
Ništa tu meni nije jasno. A šta bi dobio da ćutim, tj da ne tražim modem?
 
Ja sa IKOMa cu silom prilika preci na SBB. Posto imam svoje rutere ne bih da uzimam njihove koji su verovatno zakljucani i ne mogu da se konfigurisu onako kako ja hocu. Jel tako? Onda samo trazim modem,a njohov ruter nek zadrze. Eventualno bi uzeo ako nisam u pravu da su zakljucani i setovani po njihovom,a imaju 5Ghz mrezu jer mi treba zbog NASa i korpiranja preko WiFi sa njega.
 
Poslednja izmena:
Trazi samo modem, ne moze nista da se menja na njihovim.
 
Meni redovno na 10-15 dana i Ubee model EVW32C dešava pucanje WiFi 2,4/5GHz, možeš da se zakačiš na WiFi, ali nema nikakvog protoka, pomaže gašenje/paljenje u podešavanjima ili restart rutera na dugme. Ovo mi se nikad ranije nije dešavalo sa modemom + moj ruter. Ima li neko iskustva i predlog?
 
Meni redovno na 10-15 dana i Ubee model EVW32C dešava pucanje WiFi 2,4/5GHz, možeš da se zakačiš na WiFi, ali nema nikakvog protoka, pomaže gašenje/paljenje u podešavanjima ili restart rutera na dugme. Ovo mi se nikad ranije nije dešavalo sa modemom + moj ruter. Ima li neko iskustva i predlog?

Слична ствар је и код мене, само се дешава доста чешће, пар десетина пута дневно, проток се само замрзне на пар минута, али оно што ме мучи је то да се дешава само на лаптопу (2.4гхз), док на телефону (5гхз) у истом тренутку ради нормално.
До чега тако нешто може бити?
 
Meni je samo na 5GHz i nemam problema. 2,4 ne koristim i iskljucen mi je.
 
Nemoj nista da radis, ostani na mts-u ako ti vec odgovara...

Sve su ti lepo napisali prethodno, za net ti je najstabilnija varijanta da trazis modem ali moras odmah da kupis svoj ruter jer wifi sa modemom neces imati dok je hgw neka sveobuhvatna opcija ali diskutabilne stabilnosti i dometa sto se tice wifi.
Za dekoder je neko napisao da izgleda svakako dobijas pds 3121 tako da je to nebitno

Zavisi sve od toga sta ti je bitnije, da li da pljunes pare i uzmes krsteni ruter ili da uzmes ono sokocalo njihovo koje ili radi odlicno (2% ljudi) ili radi ocaj o

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne moras nista traziti, dobices modem sa ruterom. Ako kasnije budes imao potrebe da dodas svoj ruter (a ogromna vecina nema takve potrebe), onda ces menjati za obican modem. Svakako da nije samo 2% ljudi kojima radi odlicno - ruteri nisu visokokvalitetni, ali nisu bas ni toliko losi.

Moj odgovor da se trazi samo modem bio je za Crow011.
 
Poslednja izmena:
I kod mene povremeno baguje ubee ruter nebitno da li je na 2,4 ili na 5ghz.Radi 15-20 dana ok pa onda zabaguje.Pokazuje mi na fonu da imam wifi ali ne moze nista da otvori dok ne resetujem modem.Takodje se desava da wifi povremeno nestane i na fonu u smislu da gore nestane wifi dok na ruteru svetli lampica da je wifi dostupan i na 2,4 i na 5 ghz..U poslednje vreme su puni bagova jer i dalje imam problem sa cisco 4682 u smislu da nece uvek da se upali na daljinac ili na dugme na risiveru pa moram da ga pozadi na dugme ugasim pa ponovo upalim i onda sljaka normalno.
Cini mi se kao da je u sleep modu pa ne reaguje na komande ako je duze vreme na stand by.
 
Nemoj nista da radis, ostani na mts-u ako ti vec odgovara...

Sve su ti lepo napisali prethodno, za net ti je najstabilnija varijanta da trazis modem ali moras odmah da kupis svoj ruter jer wifi sa modemom neces imati dok je hgw neka sveobuhvatna opcija ali diskutabilne stabilnosti i dometa sto se tice wifi.
Za dekoder je neko napisao da izgleda svakako dobijas pds 3121 tako da je to nebitno

Zavisi sve od toga sta ti je bitnije, da li da pljunes pare i uzmes krsteni ruter ili da uzmes ono sokocalo njihovo koje ili radi odlicno (2% ljudi) ili radi ocaj o

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Da su lepo napisali ne bih pitao dalje. Ja nemam pojma gde se u kom od ova dva uređaja nalazi modem. Neko napise samo brojeve, neko reč modem, neko i koje ime proizvođača. Ja odem na sajt i eventualno nađem to ime ili broj... i dalje ne znam gde je tu modem i koja je razlika između tipova. Vi se gađale pojmovima koje znate, ja ih ne znam i zato pitam. Nikad nisam imao digitalni box, me znam ni kako da ga nazovem. Imao sam kablovski net u vreme analognih kanala i sada adsl. Sa ovim se prvi put susrećem i nemam gde da pitam osim ovde. Ok, nemaju svi volje i živaca da objašnjavaju od nule ali bar su nešto napisali. Tvoja prva rečenica je ostani na MTS-u. E pa hvala na savetu.


Ne mora više ništa, sad sam valjda skapirao.
Kada bi uzimao npr samo SBB net dobio bi taj hgw (i modem i wifi ruter u jednom) pošto uzimam i digitalnu kablovsku dobijam pds 3121. Na drugom TV-u mogu da gledam analogne i bez pds. A neko je savetovao da se umesto hgw uzme samo modem (za one koji imaju svoj dobar wifi ruter)?
 
Poslednja izmena:
Da tako je...ili samo HGW ili modem + svoj ruter...ovo drugo je bolja kombinacija jer je njihov hgw realno loš
 
Da, to je definitivno preporuka za sve one koje vec imaju kvalitetne rutere ili one koji imaju potrebu za specificnim podesavanjima/vecim dometom i dr. Posto ih ti (zasad) nemas, najjednostavnije je da se jednostavno prijavis za uslugu - dobices modem s ruterom koji svakako nije vrhunski, ali uglavnom radi OK. Ako ti se ukaze potreba, lako ces zameniti za modem.
 
Kako lako kad ove svi pišu da ne daju više modeme?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako lako kad ove svi pišu da ne daju više modeme?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Није баш лако да деле шаком и капом модеме, зависи да ли имају на стању или не (стање зависи од града до града), негде без икаквих проблема мењају HGW за модем, док негде једноставно немају шансе да то ураде, чекаш па када налети прилика добијеш...
 
Sad kad vidim da dosta ljudi ima problema sa Ubee, zovemo i žalimo se. Možda nešto srede. Daću im fore do kraja meseca, onda tražim zamenu za modem i CAM karticu za TV.
 
Onda nema smisla da koristis trio, ako ces da stavis modem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno