Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko zna ,da li je conax kartica uparena sa modulom?
Imam jedan smart boks koji ima samo slot za karticu ,i preko njega bih gledao kanale?
 
Probao sam ikomovu conax karticu i radi bez modula i bez problema,modul je ostao prazan u televizoru, pa zato i pitam.
Boks koji imam u delu za CA slot je lepo napisao da je ubačena Conax kartica i još u meniju imam razna podešavanja za voltažu conax čipa.Da budem jasan,sve je legalno i samo me takvo gledanje zanima.
Boks mi pruža daleko bolje opcije za gledanje od gledanja preko modula u tv-u[emoji2]
 
Poslednja izmena:
e ali nazalost ima njih koji bi to zloupotrebili.
 
Mene zanima da li je kartica uparena ili ne,čisto da znam da li da idem za d3 box ili da tražim modul.
Da li je to već neko proverio u praksi, ili su to samo nagađanja u pitanju?
Proverio bih ja to,ali ne znam nikoga ko ima cam modul ,pa da ga probam,svi imaju samo boksove.Listao sam forum ali nisam našao da je neko to lično probao.
 
Poslednja izmena:
Mene zanima da li je kartica uparena ili ne,čisto da znam da li da idem za d3 box ili da tražim modul.
Da li je to već neko proverio u praksi, ili su to samo nagađanja u pitanju?
Proverio bih ja to,ali ne znam nikoga ko ima cam modul ,pa da ga probam,svi imaju samo boksove.Listao sam forum ali nisam našao da je neko to lično probao.

Modul je uparen sa karticom. Na samom modulu piše:'Chipset Pairing'. Modul ima ChipID, kao i SN, a kartica 'Card number'. Modul sa karticom nije moguće uzeti u poslovnici, pa kod kuće samostalno instalirati, tako da vaša ideja nije izvodljiva. Da nema 'Chipset Pairing' kartica bi se mogla samostalno koristiti, ali to je i uvedeno kao dodatna zaštita.
 
Poslednja izmena:
Hvala za info,video sam da pise chipset pairing,samo nisaam znao da li ga koriste ili ne.
 
Korisnik sam trio gold paketa i imam jedan d3 uredjaj ( cisco 4682 ). Sada bih hteo da uzmem jos jedan d3 uredjaj i gledam cene na cenovniku gde pise:
** Ukoliko se u Standard opciji pored Start paketa koristi bilo koji drugi D3 paket,
mesečna renta se ne naplaćuje.
1.Da li to znaci da ako uzmem najjeftiniji dodatni paket npr. cinemax za dodatnih 210 din da onda necu morati mesecno da placam i rentu za dodatni d3 uredjaj ( jednokratna taksa za prikljucenje se naravno placa )

2. Napomene: Korisnici Silver, Gold, Gold Extra i Gold Premium koji žele prijemnik PDS 3121 plaćaju jednokratnu priključnu taksu 4.900 dinara bez mesečne rente. Da li je neko uzimao ovaj uredjaj a da nije u obavezi da placa mesecnu rentu?

Da li postoji jos neki nacin da se oslobodim mesecne rente za dodatni uredjaj?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
To što je pod ** se odnosi na prvi uređaj korisnika bez ugovora, tzv. Standard opcija, za korisnike bilo kojeg Silver/Gold paketa ionako nema rente za prvi uređaj, ali gledaš drugu kolonu D3 kuća i tu vidiš da se svim korisnicima naplaćuje renta za svaki dodatni uređaj.
 

Prilozi

  • d3.PNG
    d3.PNG
    15 KB · Pregleda: 198
Poslednja izmena:
Pozdrav, hteo bih da predjem sa Trio Silver na Trio Gold, pa mi rekose da treba da dodju da donesu i namontiraju potreban uredjaj/uredjaje, i da potpisem ugovor. Znaci, ne mogu samo da odem u njihovu poslovnicu i potpisem ugovor. E sad, mene interesuje zasto su potrebni novi uredjaji kada je razlika izmedju trio silver i trio gold samo u broju TV kanala i nesto brzi net?
Od uredjaja imam pds3121(to pise na papirnoj nalepnici sa donje strane) i modem 3208 u kombinaciji sa mojim ruterom. Na mojsbb sajtu pise da mi je D3 uredjaj cisco PDS3k.
 
Ok hvala, nisam lepo video na sta se odnose te dve male zvezdice.
A za ovu drugu opciju, da ako uzmem pds3121 i platim prikljucnu taksu da li sam onda u obavezi da placam mesecnu rentu? Nesto mi govori da ima neka caka i da nije bas to tako kao sto pise na cenovniku.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Ok hvala, nisam lepo video na sta se odnose te dve male zvezdice.
A za ovu drugu opciju, da ako uzmem pds3121 i platim prikljucnu taksu da li sam onda u obavezi da placam mesecnu rentu? Nesto mi govori da ima neka caka i da nije bas to tako kao sto pise na cenovniku.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Ne, pošto imaš Gold paket uz koji se ne plaća renta za jedan D3 uređaj platićeš samo jednokratno 4900din za PDS3121.
Kada smo već na temi, napiši zašto hoćeš da menjaš postojeći D3 uređaj, imam isti pa me zanima jel imaš neke veće probleme pa misliš da je noviji uređaj bolji ili samo hoćeš novi zato što je manji?

Pozdrav, hteo bih da predjem sa Trio Silver na Trio Gold, pa mi rekose da treba da dodju da donesu i namontiraju potreban uredjaj/uredjaje, i da potpisem ugovor. Znaci, ne mogu samo da odem u njihovu poslovnicu i potpisem ugovor. E sad, mene interesuje zasto su potrebni novi uredjaji kada je razlika izmedju trio silver i trio gold samo u broju TV kanala i nesto brzi net?
Od uredjaja imam pds3121(to pise na papirnoj nalepnici sa donje strane) i modem 3208 u kombinaciji sa mojim ruterom. Na mojsbb sajtu pise da mi je D3 uredjaj cisco PDS3k.

Naglasi im da ne želiš nikakvu novu opremu jer već imaš sve što treba.
 
Ne, pošto imaš Gold paket uz koji se ne plaća renta za jedan D3 uređaj platićeš samo jednokratno 4900din za PDS3121.
Kada smo već na temi, napiši zašto hoćeš da menjaš postojeći D3 uređaj, imam isti pa me zanima jel imaš neke veće probleme pa misliš da je noviji uređaj bolji ili samo hoćeš novi zato što je manji?

Ne zelim da menjam uredjaj, vec da uzmem jos jedan. Imam jedan, uzeo bih jos jedan za drugu sobu.



Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Da, za drugi ćeš plaćati mesečnu rentu, i izgleda da i dalje ne tumačiš dobro one njihove cenovnike i ** :)
 
Pozdrav, hteo bih da predjem sa Trio Silver na Trio Gold, pa mi rekose da treba da dodju da donesu i namontiraju potreban uredjaj/uredjaje, i da potpisem ugovor. Znaci, ne mogu samo da odem u njihovu poslovnicu i potpisem ugovor. E sad, mene interesuje zasto su potrebni novi uredjaji kada je razlika izmedju trio silver i trio gold samo u broju TV kanala i nesto brzi net?
Od uredjaja imam pds3121(to pise na papirnoj nalepnici sa donje strane) i modem 3208 u kombinaciji sa mojim ruterom. Na mojsbb sajtu pise da mi je D3 uredjaj cisco PDS3k.

Sad mi odgovorise da ce doneti home gateway umesto modema 3208 koji sada koristim. Da li da pristanem na zamenu ili da ostanem na 3208, koji inace koristim u kombinaciji sa mojim ruterom ?
 
I mene ovo interesuje koliko je taj ubee bolji od 3208

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
I mene ovo interesuje koliko je taj ubee bolji od 3208

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Home Gateway nije po pravilu Ubee jer njega nude uz premium pakete ili uz doplatu, već uglavnom EPC3925/3928 a to već ume da bude problematična oprema. Kome nije problem da izdvoji za sopstveni ruter uvek preporučujem da od provajdera traži (ili zadrži) modem.

I nisu uporedivi uređaji, Ubee/EPC3925 je uređaj koji kombinuje kablovski modem i wifi ruter u jednom uređaju (Home gateway) dok je EPC3208 prost kablovski modem koji bez rutera može da se veže samo za jedan računar i naravno, nema wifi.
 
Poslednja izmena:
E onda sam se ja pogresio ja imam EPC3928 i sada razmisljam da predjem na veci paket gde se dobija taj ubee. U sustini 3928 radi ok posao samo samsung smart tv bas nesto ne slaže sa njim pa mi se desi da mi zapuca hbogo npr u sred filma jer je pukla konekcija. Samo zbog toga bi ga menjao ako je to vredi naravno.
Isto me interesuje da li da zadrzim stari 4682dvb ili da ga zamenim za cam karticu ili ovaj pds3121?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Možda za par godina. Dobro im ide i ovako, ne moraju da nam povećavaju. I bez povećanja mi im plaćamo kao da imamo 1:1 odnos dl/ul.
 
E onda sam se ja pogresio ja imam EPC3928 i sada razmisljam da predjem na veci paket gde se dobija taj ubee. U sustini 3928 radi ok posao samo samsung smart tv bas nesto ne slaže sa njim pa mi se desi da mi zapuca hbogo npr u sred filma jer je pukla konekcija. Samo zbog toga bi ga menjao ako je to vredi naravno.
Isto me interesuje da li da zadrzim stari 4682dvb ili da ga zamenim za cam karticu ili ovaj pds3121?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ubee je svakako bolji od svih dosadasnjih HG-a a ako ti 3928 ne radi dobro treba ga zameniti.

4682 ne menjaj u svakom slucaju. Svaki risiver posle njega radi losije. Kartica nema ni jednu opciju, samo imas kanale i to sto nemas dodatni uredjaj nego sa TV kanalima manipulises na samom televizoru.


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Posto nisam pratio na casu kako treba, da vidim jesam li bilo sta skontao.
Dakle uslovi za superset se je da se ima ugovor na neki telenorov paket (npr. prenesi i surfuj L koji je 1650 din.) i da se ode u poslovnicu telenora ili sbb? Znaci uz duo net gold paket koji je 3100 +1650 za telenor dodje ukupno 4750 i to je sve, nema vise nikakvih troskova?
 
Ne moraš nigde da ideš, sve se završava online, može preko SBB ili Telenor sajta, šta ti više odgovara, a sve ovo ukoliko je i SBB i Telenor ugovor na isto ime. I nema nikakvih troškova, dodatni sadržaji koji se dobijaju uz SBB i Telenor ne povećavaju cenu nijene usluge, računi ostaju nepromenjeni.
 
Da li neko ima info koja je sledeca promocija u novembru? Hocu sa predjem na sbb pa da li da se prijavim sad i iskoristim 6 meseci po 990din ili da cekam sledeci mesec?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno