Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pratih temu s vremena na vreme i nikako da saznam, sta bi sa onim odbrojavanjem SBB-a da li se nesto desilo ili ne?
 
Poredis cim navodis. Ovo je javni forum a ne privatna razmena misljanja (za to ima PP), znas ti to nego se pravis blesav i sto neko rece smesan si sa stalnim ubacivanjem Koreje po raznim pitanjima. Kao i sada, bez ikakvog pitanja poredis korejski Internet sa svojim i dajes neko misljenje o necemu sto nikoga ne zanima - narocito na temi koje u vezi SBB-a a ti si na, kako banovani @bachi naziva, Telekonju. A to sto tebe zabole za HD samo govori da opet samo lupas po tastaturi nicim izazvano pri tom pokazujes zaostalost po tehnoloskom pitanju, opet ispadas smesan, jako.

BTW, svako poredjenje nas i bilo koje zemlje koja nije iz Evrope je neozbiljno po mnogo osnova. A kad se pogledaju ponude u Evropi jasno je da smo ne samo tu negde nego i dosta prednjacimo u nekim stvarima. (pod "mi" podrazumevam Srbiju a ne samo SBB)


Pozdrav!

Зашто се уопште "примате" на Алфине коментаре. Једноставно особа која је "стручњак" за све области и у свакој теми је "наравно" активан (одавно рекао да прикупља постове), чак активира теме из 2012 године у фазону "Нисам знао, ах сад сам тек видео". Наравно остало је још само да чујемо "Зашто реактор на нуклеарни погон није боље искоришћен у односу на други реактор мањег капацитета, јер при тестирању је установио да већи реактор има бољу пропусну моћ, а да мањи штеди енергију" итд...

Иначе Алфа као врсни стручњак требало би да зна, пренос података ма колико брзину ти имао зависи и од других фактора, па као на пример "Спољни линк из Јужне Кореје ка остатку света је спорији", врсни стручњак треба да зна да је и нама из Европе такође потребно више времена да отворимо неку страницу у тој земљи, јер подаци треб да пређу неколико тачака да би дошли до сервера у ЈК, а онда и повратно. Такође као врсни стручњак треба да зна да је размена података између Европе и Азије много скупља у односу на Европу и Америку. Просечан пинг ка Азијским земљама је између 250-300 мерено у милисекундама (одзив), брзина варира зависно од "peering" провајдера па ми са СББ-а можемо да имамо од прилике до 10мбит/с од могуће декларисане брзине. Ако се питаш зашто је то тако онда само пронађеш реч "peering" и све ће ти бити мало јасније...а уједно питаш и СББ/Телеком/Нубу зашто нису платили бољег "надпровајдера" и повезали се са још приступних тачака (хоп) у другим земљама...

Е тако за следећи пут када је нешто споро :)
Нек прочита пар пута ове постове (свака част момци), па нек дооброоо размисли шта све ту паметни људи кажу, и онда ако га није срамота нек настави као до сада што је писао свашта и убацивао КР свуда.
Доста о овоме сад мало о СББ-у.

Одбројавање је била нека патка, видело се од почетка.. Дакле ништа се није догодило..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Koji ruter sada SBB daje korisnicima? Da li postoje neke prepreke da se za njega zakaci neki drugi ruter kao repeater? Da li (ruter) daje stabilan wifi signal?

Uvek mozes postaviti svoj uredjaj iza SBBovog rutera.
WIFI kao svaki WIFI, samo se treba dobro podesiti. Kod rutera koji daje SBB je karakteristicno sto nema spoljnu antenu samim tim nije izmenljiva pa daje sta daje. Cesto funkcionise dobro, nekad stvarno treba jaci signal.
 
Ok, hvala. A jel daju isti onaj model koji su davali pre par godina. Cisco...? I ako bi neko mogao da mi proveri, da li ruter ima opciju wifi schedule, odnosno mogucnost programiranja kada ce se wifi iskljuciti/ukljuciti?
 
Poslednja izmena:
Meni ceo stan od 56m2 + terasa 6m2 lagano pokriva, ali nema betonskih zidova. U centralnoj je sobi. Nego lukav je sbb, sa ovim poskupljenjem. Kad su ušli u priču sa trio paketom i fiksnom telefonijom, stavili su taman toliko nižu cenu od telekoma ( tada je telekom promenio način obračunavanja i uveo fiksnu taksu ) da svi koji se nećkaju prevagnu na sbb stranu zbog trio pogodnosti. Ali sad kada bih raskinuo ugovor sa sbb-om a hoću fiksni, morao bih da cimam telekom, ako je uopšte ostala slobodna parica, i da im plaćam uvođenje. Klasično p.e.d.e.risanje.
 
Потпишеш уговор на две године па је увођење фиксне у мтс-у 1 динар. Иначе сам писао да је мени циско радио пристојно, лаптоп у другој соби (зид пуна цигла) је без проблема извлачио ~75Mbps. Овај сада ретко пређе 50-60.
 
Ok, hvala za info o ruteru. Ako neko samo jos moze da mi kaze da li postoji opcija wifi schedule (programiranje iskljucivanja i ukljucivanja wifi signala).

Samo da potvrdim da je do kraja meseca moguce raskinuti ugovor bez "penala" - ako nekome zatreba, ali korisnicki servis ne zna za to (ili "ne zna"). Samo se pozovite na ovo:
http://sbb.rs/a12301/Korisnicki-servis/Vesti-i-informacije/Pravo-pretplatnika-na-raskid-ugovora.html


Jel moze neko da mi malo objasni o cemu se ovde radi? Koliko sam razumeo rec je o nekim najavljenim poskupljenjima? Za fiksni samo, ili za sve usluge? U oba slucaja zanima me gde mogu da uporedims tare i nove cene? Ja sam nasao ova dva pdf-a i prema njima cene za trio gold i za fiksnu telefoniju su iste. Ne znam sta ce i koliko poskupeti?

Ovo je stari cenovnik - http://sbb.rs/Binary/326/sbb_cenovnik_20161101.pdf
Ovo je taj novi o novembra - http://sbb.rs/Binary/325/sbb_cenovnik_20161001_v1.pdf
 
Реч је о промени зона за неке земље па су поједине прешле у скупљу зону и тако је и телефонирање скупље. Мислим да сада нема много "наших" у тим променама, на први поглед је само мобилна Словеније прешла из 2. у 5. зону али ипак може да буде довољно да неко раскине уговор где има и телефоније.
 
Aha, to je u pitanju. Uplasio sam se da ce da dizu cene usluga u domacem saobracaju. Hvala na objasnjenju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam pre 3 godine tako raskinuo ugovor bez penala posle samo 3 meseca za DUO NET SILVER . Oni podigli pretplatu za osnovno mesečno održavanje, telekom mi ponudio VDSL Net 50 po ceni 10 i raskinuo sam kod SBB-a bez penala . Rekoh ima ovde u ugovoru tacka ta i ta, kažu u poslovnici ok poskupeli smo vaše je pravo i eto. Inače sam svako veče imao od 18 do 01h 5Mbps umesto 30,a oni će kao jao pa znate zagušenje u čvorištu itd. Vdsl nema zagušenja u čvorištu, ping je uvek 5, a brzina 48,5 Mbps , a i telekom je od tada spustio cene za net,a SBB ih podigao. Ok ovde mogu samo fiksni da ugase,ali kada podignu cenu za mesečno održavanje onda ja raskinem ugovor za kablovsku,a samim tim i za sve ostale usluge.
 
Poslednja izmena:
Pošto je telefon deo paketa a račun se plaća jedinstveno a ne za svaku uslugu ponaosob promena cene telefoniranja kroz promenu zone sa npr. Burundijem ili Čadom je dovoljna da se raskine čitav ugovor jer predstavlja bitnu promenu odredbi ugovora - a ono što su nekom susedne zemlje nekom su možda zemlje sa afričkog kontinenta i tu nema nikakve razlike niti selektivnog gledišta.
 
Потпишеш уговор на две године па је увођење фиксне у мтс-у 1 динаp.

Nisam ovo znao, hvala. Fiksni mi ni ne treba, niti mi znači nešto to što su podigli, plus me mrzi da se cimam, ali bezobrazni su. Čak ni nemam ugovor više, istekao u avgustu, plaćam mesec za mesec.
 
Наравно, нисам ни рекао да је битно да ли су комшије или не, само што претпостављам да би више корисника било погођено када су комшије у питању у односу на оне који разговарају са неким из Бурундија. ;) Мада су мени комшије даље од Чада и Бурундија.
 
Poenta je da bilo ko može da raskine ugovor, bez obzira imao nekog u BiH ili Burundiju jer je stvar potpuno ista. E sad, paradoks da su BiH i Hrvatska u većoj/skupljoj zoni nego neke zemlje sa drugih kontinenata tek ne bih da komentarišem jer to već nema veze sa logikom već samo sa gramzivošću provajdera...
 
Ja sam pre 3 godine tako raskinuo ugovor bez penala posle samo 3 meseca za DUO NET SILVER . Oni podigli pretplatu za osnovno mesečno održavanje, telekom mi ponudio VDSL Net 50 po ceni 10 i raskinuo sam kod SBB-a bez penala . Rekoh ima ovde u ugovoru tacka ta i ta, kažu u poslovnici ok poskupeli smo vaše je pravo i eto. Inače sam svako veče imao od 18 do 01h 5Mbps umesto 30,a oni će kao jao pa znate zagušenje u čvorištu itd. Vdsl nema zagušenja u čvorištu, ping je uvek 5, a brzina 48,5 Mbps , a i telekom je od tada spustio cene za net,a SBB ih podigao. Ok ovde mogu samo fiksni da ugase,ali kada podignu cenu za mesečno održavanje onda ja raskinem ugovor za kablovsku,a samim tim i za sve ostale usluge.

Odlican potez. Za manje para si dobio neuporedivo pouzdaniju a i brzu Internet konekciju. Pa drug na ADSL-u ima bolji ping od mene na SBB-u! Kacio sam slike ovde pre ~ godinu dana.

A sto se tice SBB-ovih cvorista, znam o cemu pricas, 2x sam vec kontaktirao Ratel jer mesecima nisu bili sposobni da rese problem na cvoristu. Kvalitet mreze im je ravan nuli. Kablovi im vise po banderama i izmedju zgrada, slikao sam i postavio sam ovde kako im se kabl vuce po zemlji.
 
Telekom vdsl uz akciju ,plus d3i isto uz akciju i to je najbolja kombinacija.
 
Samo da napomenem moguće je raskinuti ugovor zbog promene adrese bez penala i BEZ OBAVEZE da potpišete za total tv ili neko njihovo ******. Ja sam imao podstanarski ugovor i kada sam kupio stan gde nije bio SBB već IKOM, raskinuo sam trio gold extra bez penala. Pokušali su da me ucene, ali sam im pripretio advokatom, odneo im ugovor o stanu u poslovnicu, očitanu l.k i rekao im da nisam dužan da plaćam ništa ako ne mogu da mi obezbede uslugu koju sam tražio. Znači, neću total tv i 20mbit, nego hoću 70mbit jer mi treba.

Posle svega toga, raskinuli su mi ugovor bez problema.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Нек прочита пар пута ове постове (свака част момци), па нек дооброоо размисли шта све ту паметни људи кажу, и онда ако га није срамота нек настави као до сада што је писао свашта и убацивао КР свуда.

Koji pametni ljudi? Sceka tip koji samo kontrira ljuima za SBB (pro SBB) i poznat je po tome, i bSecurity koji se pravio pametan za bitnu temu, a kada sam mu trazio konkretne cifre, pravio se "ne smem"/lud? Za bSec sam imao i respect, ali posle onoga za garantovane brzine, sve je palo u vodu.
Takve ne smatram pametnim :)
 
Poslednja izmena:
Telekom nudi 5X brzi Internet od SBB-a za manje para, bez ugovorne obaveze!

SBB: 10/1.5, bez UO = 2190 RSD + 1245 RSD (mesecno odrzavanje) = 3435 RSD

Telekom: 50/2, bez UO = 1999 RSD + 659 RSD (pretplata za fiksni) = 2658 RSD

Za 777 RSD manje Telekom nudi 5X brzi Internet bez ikakve UO.

Telekom mora da ubrza malo uvodjenje optike do zgrada ili isturenih stepenova. Time bi zadali opasan udarac SBB-u jer postoji dosta ljudi kojima je bitan samo Internet, a ne zele pritom nikakvu UO.
Gde piše da je kod telekoma bez UO? Na ovoj strani piše da su cene za UO od 24 meseca.
https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi#undefined2
 
Poslednja izmena:
Pogledacu kad dođem do desktop pc. Na mobilnim mi uopšte ne prikazuje taj deo strane.
 
Sve je to lepo, samo što za tako nešto treba imati uslove, naročito što oni kažu do 50/2 što znači da može da ti na kraju bude i 10/0,5 krivi su tehnički uslovi koji ne postoje, a ne oni. A nažalost nemaju svi uslove...

A Telekonj je nesposoban ili nezainteresovan whatever da zada udarac SBB čak i tamo gde za tako nešto ima prilično lepih uslova.
 
Poslednja izmena:
Nije DO za Net50 u praksi jer im je postavljen limit distance od centrale koji je bas bas rigorozan i u 100% slucajeva siguran.

E to sto jos 10x nas moze i preko te distance pa mora da se cima za Net50 je drugo ali Net50 je u praksi garantovan kod Telekoma u okviru 45 do 50.
 
Pusti ti teoriju, šta ako u praksi iz nekog razloga ipak ne mogu da mu obezbede više od 20/1. Za čas se nešto zezne a niko nije kriv - nije ovo JK ili Japan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno