Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
JK i Japan. FullHD je maltene obavezan, HD jeste minimum. Odavno.
Sta vise smaraju me spamom za UHD.

http://m.shop.olleh.com/m/tv/prodTvView.do?baseProdNo=WR00000429

auu nasao si cele 2 zemlje, najjace zemlje sveta ...mi smo prosek po pitanju TV signala, da se ne lazemo...obisao sam i video puno zemalja i gledao TV, cak msm da nas izbor kanala je sjajan za pare koje damo provajderima, kako je u mnogim zemljama...od 100 kanala nema 10 da je ok
 
Е онда је Србија стварно ниско пала, има слабију телевизију од Јапана и ЈК. Једино што се нешто присећам да сам пре неколико месеци гледао о овој теми по интернетима и мислим да по Европи ту и тамо има понеки HD канал (у земаљској варијанти) док је већина у неком плаћеном пакету.
Да ли то некоме фале Пинк, СОС или Хепи у HD варијанти?? Или се све ово односи на конкретну кабловску понуду конкретног провајдера?
 
JK i Japan. FullHD je maltene obavezan, HD jeste minimum. Odavno.
Sta vise smaraju me spamom za UHD.

http://m.shop.olleh.com/m/tv/prodTvView.do?baseProdNo=WR00000429
Ау ти са тамо азијским земљама које су испред целог света што се тиче технологије си сморио.. Живиш тамо или си живео ок знамо, сад се фокусирај на Балкан и његов стандард јер јелте ако ниси знао ту се налази Србија. Можеш да узмеш и европске земље, није нешто сад боља ситуација што се технологије тиче..
ja se ne slazem. HD je precenjen. dobar SD mi sasvim lepo izgleda na 50" TV-u sa normalne udaljenosti.
Искрено велика је разлика. Нисам то примећивао док нисам погледао SD vs HD на full HD тв-у који сам узео скоро.. Али мени се баш види разлика у да тако кажем frame rate-u а о чистоћи слике не бих да причам. Некако ми много лепше протичу сцене на HD слици. Ето и ја волим више "прецењен" HD а ти ако ти је и sd добар ти узми ТВ sd резолуције и одјави пакет са HD каналима да не плаћаш џабе..
И реци људима широм света да не иду на 4k итд резолуције јер је SD сасвим пристојан и не треба им ништа више..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Мислим да нема дилеме да је HD много бољи али нисам сигуран у остатак приче, у инфо да цео свет има само HD а Србија једина каска са SD и сличним форматима. Што се тог дела тиче, па и самог интернета, нисмо лоши у односу на комшилук а и много шире.
А сад пример како је то у Јапану и ЈК ... е да, Румунија такође.
 
audiofili slusaju stereo a 'hdfili' bulje u piksele i 'artefakte'.
 
Ne znam u sta ti "buljis" ali sasvim sigurno imas problem sa vidom.


Pozdrav!
 
@Sceka222

stavi @orange47

ja gledam kakve veze ima moje pitanje sa tvojim odgovorom :d
 
hvala ;)

uplašio sam se da nije nat-ovana jer nešto me zeza utorrent jutros ali vidim da je adresa i dalje 24.135...
 
Pa pitao je covek... zasto da se cimam da trazim drugde kad ovo znam napamet?:)
Лепо да не помињем више кр и јп.. Због чега? Зато што су те земље далеко испред свих земаља света, а камоли Србије.. У крајњем случају по нету и тв-у можеш да нас упоредиш са Швабским земљама и то је то.. И мораш да схватиш да цела Европа нема додирне тачке што се технологије тиче са јп и кр и то је крај, не помињи те земље у поређењу са нашим земљама јер само смешан јако испадаш..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
a sta ce im obaska CAM sem ako boxovi imaju i ci slot te ubacivanje jos 1 descramblera u isti nesto donosi?
izgleda da je to suvise komplikovana problematika za njih. Vrhunac strucnog obrazovanja za onoga ko rukovodi SBB_om je citanje uputstva za dzepni tetris.
 
Лепо да не помињем више кр и јп.. Због чега? Зато што су те земље далеко испред свих земаља света, а камоли Србије.. У крајњем случају по нету и тв-у можеш да нас упоредиш са Швабским земљама и то је то.. И мораш да схватиш да цела Европа нема додирне тачке што се технологије тиче са јп и кр и то је крај, не помињи те земље у поређењу са нашим земљама јер само смешан јако испадаш..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

A sa kojim je to državama (ako eliminišemo Balkan) ok da se poredimo? Britanija, Italija...? Činjenica je da su sve iole normalne evropske države od momenta kad su zvanično krenule sa digitalnim (DVB-T ili T2 kako ko) terestrialnim signalom sve i jedna emitovala makar kanale nacionalnog emitera u HD rezoluciji. I za par godina posle toga poprilično je porastao broj kanala koji besplatno nude HD verziju.
Ok mi smo manje razvijena država od UK, zato su oni odradili digitalizaciju 2009. a mi tek 2015. Ali šta naši emituju u HD? Šta se novo pojavilo u poboljšanoj verziji godinu dana kasnije? 2% sadržaja na RTS HD koji čak i nije dostupan celoj Srbiji.
 
A sa kojim je to državama (ako eliminišemo Balkan) ok da se poredimo? Britanija, Italija...? Činjenica je da su sve iole normalne evropske države od momenta kad su zvanično krenule sa digitalnim (DVB-T ili T2 kako ko) terestrialnim signalom sve i jedna emitovala makar kanale nacionalnog emitera u HD rezoluciji. I za par godina posle toga poprilično je porastao broj kanala koji besplatno nude HD verziju.
Ok mi smo manje razvijena država od UK, zato su oni odradili digitalizaciju 2009. a mi tek 2015. Ali šta naši emituju u HD? Šta se novo pojavilo u poboljšanoj verziji godinu dana kasnije? 2% sadržaja na RTS HD koji čak i nije dostupan celoj Srbiji.
Јбг код нас увек важи, плати па се клати.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Pa plaćaš im pretplatu, bombarduju reklamama, finansiranje iz budžeta... šta još hoće? Da im se oprosti godišnja taksa za emitovanje?
 
Telekom nudi 5X brzi Internet od SBB-a za manje para, bez ugovorne obaveze!

SBB: 10/1.5, bez UO = 2190 RSD + 1245 RSD (mesecno odrzavanje) = 3435 RSD

Telekom: 50/2, bez UO = 1999 RSD + 659 RSD (pretplata za fiksni) = 2658 RSD

Za 777 RSD manje Telekom nudi 5X brzi Internet bez ikakve UO.

Telekom mora da ubrza malo uvodjenje optike do zgrada ili isturenih stepenova. Time bi zadali opasan udarac SBB-u jer postoji dosta ljudi kojima je bitan samo Internet, a ne zele pritom nikakvu UO.
 
СББ има такву понуду без УО само зато да одврати оне који хоће да користе интернет нешто мало па да иду даље. За исту цену може да се добије 50/3 уз УО а за још мање пара (тотално су побркали лончиће) се добије Дуо пакет са телевизијом. Проблем мтс-а је што је ово могуће за минимални број корисника док СББ углавном свакоме нуди ове брзине. Предност мтс пакета је вероватно за некога ко се сели или није сигуран да му је интернет потребан, УО није ништа лоша варијанта.
 
Telekom je neozbiljna firma, uljuljkana u svojoj poziciji državnog mezimčeza gde glavni i odgovorni primaju velike plate ma šta god i ma koliko god uradili. Da su privatna firma oni bi morali da rade puno bolje i odgovornije i da se bore za profit koji će direktno da utiče na to koliko su im džepovi puni.
Nije ni SBB mnogo bolji - i oni su po mnogo pitanja bezobrazni ali način na koji radi Telekom je ipak nešto posebno...
 
Poslednja izmena:
Tih 50 sto nudi telekom koliko sam cuo retko ko ima mogucnost da uzme. Npr kod mene kod tasine u nisu parica ne moze 6 da progura.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Punisher ja nas uopste ne poredim.
Covek je pitao gde, jer kontra, ja mu dao licni primer.

Uopste me ne brine sto nismo ni pola od toga jer me zabole za hd :)
Takodje ne bih menjao Telekom vdsl za korejski net. Posto ka spolja to nije to.
 
Punisher ja nas uopste ne poredim.
Covek je pitao gde, jer kontra, ja mu dao licni primer.

Uopste me ne brine sto nismo ni pola od toga jer me zabole za hd :)
Takodje ne bih menjao Telekom vdsl za korejski net. Posto ka spolja to nije to.
Poredis cim navodis. Ovo je javni forum a ne privatna razmena misljanja (za to ima PP), znas ti to nego se pravis blesav i sto neko rece smesan si sa stalnim ubacivanjem Koreje po raznim pitanjima. Kao i sada, bez ikakvog pitanja poredis korejski Internet sa svojim i dajes neko misljenje o necemu sto nikoga ne zanima - narocito na temi koje u vezi SBB-a a ti si na, kako banovani @bachi naziva, Telekonju. A to sto tebe zabole za HD samo govori da opet samo lupas po tastaturi nicim izazvano pri tom pokazujes zaostalost po tehnoloskom pitanju, opet ispadas smesan, jako.

BTW, svako poredjenje nas i bilo koje zemlje koja nije iz Evrope je neozbiljno po mnogo osnova. A kad se pogledaju ponude u Evropi jasno je da smo ne samo tu negde nego i dosta prednjacimo u nekim stvarima. (pod "mi" podrazumevam Srbiju a ne samo SBB)


Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da cu se odjaviti sa ove teme, kad vec moderacija dozvoljava ovako blatantno botovanje. #srbijaekonomskitigar #lideruregionu #sendvicisprilogom
 
Зашто се уопште "примате" на Алфине коментаре. Једноставно особа која је "стручњак" за све области и у свакој теми је "наравно" активан (одавно рекао да прикупља постове), чак активира теме из 2012 године у фазону "Нисам знао, ах сад сам тек видео". Наравно остало је још само да чујемо "Зашто реактор на нуклеарни погон није боље искоришћен у односу на други реактор мањег капацитета, јер при тестирању је установио да већи реактор има бољу пропусну моћ, а да мањи штеди енергију" итд...

Иначе Алфа као врсни стручњак требало би да зна, пренос података ма колико брзину ти имао зависи и од других фактора, па као на пример "Спољни линк из Јужне Кореје ка остатку света је спорији", врсни стручњак треба да зна да је и нама из Европе такође потребно више времена да отворимо неку страницу у тој земљи, јер подаци треб да пређу неколико тачака да би дошли до сервера у ЈК, а онда и повратно. Такође као врсни стручњак треба да зна да је размена података између Европе и Азије много скупља у односу на Европу и Америку. Просечан пинг ка Азијским земљама је између 250-300 мерено у милисекундама (одзив), брзина варира зависно од "peering" провајдера па ми са СББ-а можемо да имамо од прилике до 10мбит/с од могуће декларисане брзине. Ако се питаш зашто је то тако онда само пронађеш реч "peering" и све ће ти бити мало јасније...а уједно питаш и СББ/Телеком/Нубу зашто нису платили бољег "надпровајдера" и повезали се са још приступних тачака (хоп) у другим земљама...

Е тако за следећи пут када је нешто споро :)
 
Poslednja izmena:
Meni danas rikno wifi na Ubee morao je hard reset, nista nije pomagalo ni obican reset, ni podesavanja rutera, ni reset iz centrale SBB... svasta. Samo je ugasio wifi i nista nije pomoglo osim hard reseta. Sve ostalo je normalno radilo.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Koji ruter sada SBB daje korisnicima? Da li postoje neke prepreke da se za njega zakaci neki drugi ruter kao repeater? Da li (ruter) daje stabilan wifi signal?
 
BTW, svako poredjenje nas i bilo koje zemlje koja nije iz Evrope je neozbiljno po mnogo osnova. A kad se pogledaju ponude u Evropi jasno je da smo ne samo tu negde nego i dosta prednjacimo u nekim stvarima. (pod "mi" podrazumevam Srbiju a ne samo SBB)
https://www.telekom.de/privatkunden/zuhause/internet-und-fernsehen
23/100 u osnovnom, 48/100 u naprednom paketu je HD.

http://www.productsandservices.bt.c...aae438ce3a26&dclid=CMnY_YqE5c8CFW-IUQodXhoKAA
Minimum 12 u HD, u prevodu sve sto inace postoji od tih kanala u HDu.


E, vidis, za US ne mogu ni da nadjem konkretno... za ovo mi je trebalo 10-15 minuta.
Meni je trebalo 30 sekundi da nadjem ono na Olleh sajtu, pa kad vec pitas, odakle ja da znam na sta mislis? Za TV barem?
Za net bi shvatio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno