Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve dok nemas opciju kupi vozi slobodno sve mozes da gledas gde nema opcija kupi . E sad jedno pitanje za nekoga ko zna , da li je ikako moguce gledati sbbov d3go drugog provajdera sem SBB-a , isto pitanje i za Telekomov MTS Go ili kako se vec zove , da ne pitam u dve razlicite teme ?

D3GO jeste, to mu je valjda i poenta, za mts nemam pojma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo sto na D3GO ne mozes da gledas sport klubove, konkretno ja nisam mogao da gledam euroleague sa drugog provajdera.

Sad je drug pozajmio od kolege nalog mts-ov i gledali derbi iz sbb mreze, valjda je to taj MTS GO i ocigledno da moze sa drugih provajdera.
 
Mene ovo sad malo buni: imam Duo Tel Gold paket i Pickbox nije uključen u isti, ali kad uđem u VOD imam opciju Pickbox, nisam do sada ništa kliknuo ali nigde ne piše kupi i slično. Isto važi i za Klub zonu, za neke filmove dobijam opciju kupi, ali za neke ne, samo gledaj. O čemu se ovde radi? Da li će ako nešto pustim da gledam, sutra stići račun, ili, pošto sam nov korisnik, mesec dana imam otključane sve kanale, da li se probni period odnosi i na video klub i pickbox?
Ako ima "oko" besplatno je (ukljuceno u paket) i ako nema cena isto tako. Bice ti naplaceno samo ako odaberes nesto sa cenom (i @Copyright je odgovorio...). "Mesec dana svi kanali otkljucani" su upravo to kako je napisano.

Sve dok nemas opciju kupi vozi slobodno sve mozes da gledas gde nema opcija kupi . E sad jedno pitanje za nekoga ko zna , da li je ikako moguce gledati sbbov d3go drugog provajdera sem SBB-a , isto pitanje i za Telekomov MTS Go ili kako se vec zove , da ne pitam u dve razlicite teme ?
Ako mislis na to da SBB-ov D3 GO gledas koristeci Internet nekog drugog provajdera odgovor je "DA", kao sto rece @The Stig" - to mu je i namena. Moze da se koristi i van Srbije, sto je i inicijalna ideja bila radi odlaska na odmor, sluzbeni put... Radi svuda u Evropi (provereno) pa i vecem delu sveta (provereno) ali bez obzira na paket nema u svim delovima sveta istih programa ali je nemoguce saznati tacno gde sta ima. Vecina kanala je uvek dostupna a desava se da u unostranstvu ima i kanala koji ne mogu da se prate kod nas.

(za Telekom ces ipak morati da se raspitas "na njihovom terenu")


Pozdrav!
 
Bas cu da probam , jer sam testirao na tabletu jednom u autobusu preko wifi medjutim nisam mogao da gledam ni jedan kanal preko d3 go aplikacije
 
Kako nisi mogao da gledas? "Nije pocela slika" ili ti je izasla neka poruka u tom smilu da ne podrzava tu neku mrezu ili...?

"U autobusu preko wifi" moze da znaci svasta, da nije dobar/dovoljan protok, lokalnog je karaktera...

Probaj negde van "prevoznog sredstva", u nekom kaficu, na ulici...


Pozdrav!
 
U GSP autobusima preko tog wifi-ja nije moguce gledati D3GO kao ni slusanje internet radio stanica,jer su jednostavno neki portovi blokirani.A najsmesnije od svega je to sto youtube radi bez problema,facebook itd. A yt realno vuce u HD vise nego D3GO.Meni je D3GO radio u CG bez problema.
 
Na koju foru imam RTS HD na TV-u gde mu nije sad D3, samo kabl? Imam i poneki kanal sa D3 rasporeda. Nisam uradio skeniranje frekvencija do kraja, možda bi moglo biti još kanala. N1 HD npr izbaci no CAM module.
 
Sbb je pustio digitalne rts hd, pink, b92, n1, sport klub 1, prva i još po neki kanal.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Pa šta će nam onda D3 đubre od uređaja ili ra CAM kartica ako može da radi i preko kabla?
Ne radi mi SK1 na 130, ali na ovom 260 je slika vrhunska. Napominjem da imam LG 55ub850 4K i slika je bolesno dobra u odnosu na stari Samsung D550
 
Samo je par kanala pušteno, nema sport klub 2 ili eurosport.
Pa kako bi onda naplaćivali dodatne pakete?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ugovor je na 27/28 meseci, koliko znam. Oni meseci po dinar se racunaju u ugovor - a 24 meseca ide po punoj ceni POSLE tih 3/4 meseca?
Ugovor potpisan ovog meseca i pise da je na 24 meseca. Pitao pre nego sto sam pristao da li ulaze ta 4 meseca u ugovor bas zato sto je pisano po forumu da ne ulaze i dobio potvrdan odgovor.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ugovor potpisan ovog meseca i pise da je na 24 meseca. Pitao pre nego sto sam pristao da li ulaze ta 4 meseca u ugovor bas zato sto je pisano po forumu da ne ulaze i dobio potvrdan odgovor.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Heh i meni su isto tako rekli da mi određena promocija od 6 meseci ulazi u trajanje ugovorne obaveze ali izgleda da ipak nije tako. Dok god ne dobiješ tako nešto napismeno, nećeš biti siguran.
To što verbalno kažu, ti posle ne možeš dokazati...

Sent from my C5503 using Tapatalk
 
Pise na ugovoru koliko traje i to je jedini relevantan podatak. Oni mogu voditi u svom sistemu drugacije, kako bi doveli korisnike u zabludu (sistem APP), ali jedino je bitno sta pise u ugovoru.
 
Treba li nesto jos da se ukljuci/iskljuci na HG osim wifi opcije kada koristim svoj wireless ruter? Promenio sam HG, preuzeo ugovor od ortaka i njegov je stariji od onog koji sam imao, i sad mi se cesto desava da moram da restartujem moj ruter (Asus RT10N). Da li je moguce da je problem u kompatibilnosti?
 
Da li je moguce SBB internet(flat home, stalna internet konekcija) uzeti bez ugovorne obaveze na 24 meseca i koja je cena? Njihov sajt je haotican, nemozes se snaci.
 
Meni su rekli u sbb-u u NS da ne može samo internet, samo net+tv i to može bez ugovora ali se onda plaća priključna taksa mislim da je oko 2500-3000din
 
Требало би да је обрнуто, пакети са телевизијом морају на две године (мада се негде помиње да може и једна) а само интернет може на више начина. Први је припејд, нека минимална брзина 2/.384Mbps, плаћа се унапред и траје 30 дана, други је постпејд Стандард где је брзина 6/1, плаћа се месечно, нема уговорну обавезу и на крају постпејд на две године, брзина 30/2.

Све ово је најмањи интернет пакет и кошта исто (1.590) па свако одлучује како му одговара. Ако је некоме довољно 2/384 или 6/1 без УО, онда неће да потпише на две године уз 30/2. Постоје и већи пакети и сразмерне брзине.

Ја никако не могу да разумем понуду овог интернета са УО у односу на пакете са телевизијом, рецимо поменути 30/2 кошта 1.590 а пакет са телевизијом и истом брзином кошта 1.554. Још бољи пример је следећи интернет пакет 50/3 који кошта 2.190 а може да се узме Голд пакет за 1.854 који поред исте брзине укључује Sport klub HD, 72ч, D3go, WiFi уређај ... зашто би неко плаћао само интернет 2.190 ако може да узме Голд пакет па и да не троши ништа од телевизије, уштедеће??

Е да, ове цене су без одржавања које је 1.245 кинте.
 
Sta znaci svaki mesec moram da platim internet 1590 + "odrzavanje" 1245 + televizija 1245 din ?

Plus za prikljucenje 2500-3000 din.?

Ovo "odrzavanje mesecno" mi se nikako nesvidja plus prikljucna taksa...

Znam da nije tema, ali moze li neko na brzinu da me posavetuje za neki drugi internet, da li je neki ADSL isto tako nenormalan bez ugovorne obaveze? Treba mi za Novi Sad.
 
- Priključna taksa zavisi od toga jel u pitanju stan (3900din) ili kuća (9900), mada znam da su u ranijem periodu često odobravali neki popust na to, proveri;
- Mesečno održavanje (1245) dinara je preduslov za bilo koju dodatnu uslugu i u okviru nje imaš analognu televiziju, ne plaćaš dodatno i za to;
- Internet paket (od 1590 din naviše), gledaj da internet paket bez ugovorene obaveze uzmeš u standard (postpaid) varijanti gde dobijaš 6/1Mbps, ako ga zmeš kao prepaid dobijaš brzinu od samo ~3/0.4Mbps.

U prilogu ti je važeći cenovnik.
 

Prilozi

  • sbb_cenovnik_150901.pdf
    89.5 KB · Pregleda: 86
Jedno pitanje vezi informacije kolko u svom paketu imam kanala.
Na ovoj adresi (kada ste ulogovani): https://www.mojsbb.rs/televizija/pregled pa kada kliknem "pogledaj sve kanale" tu su tacni kanali koje imam u mom silver paketu? Pise 98 (od toga 3HD) i 14 radio stanica. Hocu da napravim svoju listu posto mi je ovo ne podnosljivo da prebacujem kanal po kanal pa me docekuje info. da nije dostupan za moj paket. Kako ne znaju da naprave te liste pa da vidimo samo nase kanale koji su nam dostupni a ne bukvalno sve sto imaju :mad:

A i pravljenje liste im nije bas nesto previse dobro uradjeno. Inace ne postoji neki novi firmware za resiver koji bi doneo neka poboljsanja pocevsi od prebacivanja kanala, nedostake u meniju itd.?

p.s. Mogu reci da im sajt strava izgleda. Bas sam se iznenadio redizajnom.
 
Tako je, tu je lista kanala koje imas. Ne treba toliko vremena za pravljenje liste, ako je najpre osmislis. Ja sam sebi napravio sport+discovery (i slicni)+filmski+domaci, i lista mi ima 35 kanala. Napravio i jednu listu za dete - sa crtanim filmovima i jednu za zenu, posto ona to nikad ne bi uradila - a ovako sam joj ja sastavio listu u kojoj nema djubre kanala poput TLC ili E! koje bi ona mozda u saltanju nekad i pogledala, pa bi me to nerviralo.
Ne treba ni sat vremena za sve to, ali preporucujem da najpre napravis listu na papiru (ili kompu, svejedno). A pre pravljenja liste da osmislis koncept. Npr. meni su domaci kanali zadnji na listi, ali su poredjani od gorih ka boljim (kada idem unapred), tako da se na bolje domace kanale prebacujem fakticki jednim stiskom dugmeta: P-
 
Poslednja izmena:
One koje zanima, Pickbox je dzabe u Duo i Trio paketima. Nema HD, znaci stream ide na 576p ili tako neka leva rezolucija. Kada su krenuli da reklamiraju ovaj dodatak nisu ispeglali sve funkcije. Sada je malo bolje, ima vise sadrzaja. Aktivacija se radi preko portala ili telefonom.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje vezi unifi i ove slike.
Zar ne bi trebalo da je automatski svim sbb korisnicima ukljucen unifi? Nisam ga do sada koristio ali planiram, pa sam ga ukljucio (stavio na on) ali sam pre mesec dana se bio konektovao na unifi. Sta je onda poenta ove opcije ovde?

2016-06-17_1314.png
 
One koje zanima, Pickbox je dzabe u Duo i Trio paketima. Nema HD, znaci stream ide na 576p ili tako neka leva rezolucija. Kada su krenuli da reklamiraju ovaj dodatak nisu ispeglali sve funkcije. Sada je malo bolje, ima vise sadrzaja. Aktivacija se radi preko portala ili telefonom.
Kazu da "intenzivno rade na sredjivanju" sto znaci da ce biti jednog dana ili verovatno kasnije. :)

Nije mi jasno ovo sa aktivacijom. Kakva aktivacija je u pitanju? (ja koristim na D3 risiverima i tu nije bila potrebna nikakva aktivacija) Jel' rec o aktivaciji koriscenja na kompjuteru...?


Pozdrav!
 
Zanima me na Ubee ruteru gde je opcija za dns?hocu da upisem dns domain,da mi ubee sam uradi update ip adrese kad se promeni.A drugo pitanje koji ruter kupiti pored ovog ubeea pa da povezem sa lan kablom kako bi dobio na spratu jos jedan jaci wifi plus par lan mesta?
 
Ne moze da se menja dns na ubee..

Nego, sta bi sa onim najavama o povecanju brzine neta?
 
Zanima me na Ubee ruteru gde je opcija za dns?hocu da upisem dns domain,da mi ubee sam uradi update ip adrese kad se promeni.A drugo pitanje koji ruter kupiti pored ovog ubeea pa da povezem sa lan kablom kako bi dobio na spratu jos jedan jaci wifi plus par lan mesta?
To je visa matematika za sbb premijum uredjaj. [emoji85]
Tp-Link 843ND Ako dajes vise para onda hap ac.
 
Poslednja izmena:
I samo stavim lan kabal iz Ubeea u lan slot ovog wr 843nd?Ima li neka podesavanja sem wi fi-a ,ili se lan kabal iz ubea stavlja u wan port na ruteru i samo se podesi wi fi pass?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno