Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za EON Premium na kablu je sa 500/50 povecano na 600/60, a optika EON Premium je sada na 1000/100. Za ostale EON pakete ne znam tacno kolika je promena, ali postoji razlika za kabl i optiku.
 
Jel moze neko da mi napise user i admin pass za logovanje na SBB ont (blank/blank i admin/admin nisu), ne znam koji je ONT, danas su dali komsiji i pita me da mu promenim sifru, nisam mu isao u stan, a ip preko kog dolazim do login page-a je 192.168.1.254. Hvala
user: root
pass: adminHW

Ovo je za Huawei GPON ONT
 
Za EON Premium na kablu je sa 500/50 povecano na 600/60, a optika EON Premium je sada na 1000/100. Za ostale EON pakete ne znam tacno kolika je promena, ali postoji razlika za kabl i optiku.
Deluje onda da je 20% povecanje svih paketa, ja sam na EON Full-u i to je ta merkica
 
^^
Nije svih. Meni su povecali sa 300/30 na 400/40. Znači 25%. Eon duo premijum.
 
Ja sam eon optika full i dalje stoji u moj sbb 250/25,resetovao ruter par puta ista ta brzina je i na speed testu.
 
Da li zna neko šta predstavlja ovaj znak u gornjem desnom uglu, ima ga na svim kanalima na eon boxu. Ranije ga nije bilo.
IMG20220531235322__01.jpg
Edit: Našao sam, Digital Video Broadcasting - Cable
 
Poslednja izmena:
Meni na mojsbb pise da imam 150/10 na speedtestu pokazuje 65/30
Sa ove adrese [email protected] dobio sam ovakav odgovor:
Trenutne brzine su u skladu sa paketom definisanim, a promene, odnosno povećanje brzine možete očekivati od 01.06.
Sad to od je rastegljiva kategorija moze se tumaciti od 01.06 pa nadalje
Nisam ni ja dobio iako mi je prvo pisalo na moj sbb 1000/100 pa sad promenjeno na 900/90, jednostavno vidi se u ruteru da nije promenjeno a i speedtest to pokazujeSelection_042.png
 
Da li ima negde zvanicno na SBB stranici podaci oko ubrzanja. Naleteo sam na netu na neki clanak, nisam gledao datum ali tamo pise
Korisnici Premium paketa na digitalizovanim područjima, mogu dodatno da kupe i Giga dodatak za internet brzine od 1 gigabit po sekundi.
U gornjrm postu citirao sam odgovor koji sam dobio na mail ali nista nije ukljuceno od ubrzanja. Gledao sam meta podatke od screemshota sa portala moj sbb sa svog naloga, jos 14 Maja meni je pisalo da mi je ukljucena brzina 1000/100 u paketu a do dana danasnjeg nije ukljuceno samo se cifra smanjila na 900/90. Zvao sa 19900, operaterka kaze ako nisu ukljucice ga danas a ako ne ukljuce onda treba da prodjem istu proceduru sa podrskom, ponovni dolazak tehnicara koji ce opet da konstatuje da nije ukljuceno 900/90 nego da imam brzinu iz ugovora i na tome ce se prica zavrsiti. ovo je stajalo 14 maja na mom nalogu.
Kod:
speedtest                                                                                                                                                  

   Speedtest by Ookla

     Server: A1 Srbija d.o.o - Belgrade (id = 41390)
        ISP: SBB
    Latency:     1.78 ms   (0.22 ms jitter)
   Download:   573.09 Mbps (data used: 258.1 MB )                               
     Upload:    48.48 Mbps (data used: 21.8 MB )                               
Packet Loss: Not available.
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/ac9b25a3-d70a-41b8-be92-bb533cabdc02

Selection_038.pngSelection_044.png
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li ima negde zvanicno na SBB stranici podaci oko ubrzanja. Naleteo sam na netu na neki clanak, nisam gledao datum ali tamo pise

U gornjrm postu citirao sam odgovor koji sam dobio na mail ali nista nije ukljuceno od ubrzanja. Gledao sam meta podatke od screemshota sa portala moj sbb sa svog naloga, jos 14 Maja meni je pisalo da mi je ukljucena brzina 1000/100 u paketu a do dana danasnjeg nije ukljuceno samo se cifra smanjila na 900/90. Zvao sa 19900, operaterka kaze ako nisu ukljucice ga danas a ako ne ukljuce onda treba da prodjem istu proceduru sa podrskom, ponovni dolazak tehnicara koji ce opet da konstatuje da nije ukljuceno 900/90 nego da imam brzinu iz ugovora i na tome ce se prica zavrsiti. ovo je stajalo 14 maja na mom nalogu.
Kod:
speedtest                                                                                                                                                 

   Speedtest by Ookla

     Server: A1 Srbija d.o.o - Belgrade (id = 41390)
        ISP: SBB
    Latency:     1.78 ms   (0.22 ms jitter)
   Download:   573.09 Mbps (data used: 258.1 MB )                              
     Upload:    48.48 Mbps (data used: 21.8 MB )                              
Packet Loss: Not available.
 Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/ac9b25a3-d70a-41b8-be92-bb533cabdc02

Pogledajte prilog 346011Pogledajte prilog 346012
Taj clanak koji si nasao je star, nema veze sa ovim povecanjem brzina. Taj dodatak se doplacuje, a ovo povecanje brzina dobijaju svi besplatno.

Ono sto ja mogu da ti preporucim je da ih pozoves i kazes da jos uvek nisi dobio povecanje brzine i da provere iz kog razloga je to tako, da ih pitas zasto je na sajtu prvo pisalo 1000/100 i zasto je sada 900/90. Insistiraj da ti to rese...
 
Znači ništa od 1000/100 za premium optiku... Meni i dalje u nalogu stoji 500/50, a u modemu 600/60.
 
Pozdrav, koristio sam do skoro D3 i D3 mini, sada sam prešao na Eon i D3 mini, pošto je za moje starce D3 mini loš i pruža malo informacija da tako kažem a Eon ne mogu da im objasnim, recimo da je to za njih vanzemaljska tehnologija da li postoji mogućnost da u jednoj sobi bude Eon a u drugoj D3 umesto D3 mini. Jedino im D3 odgovara. Da li mogu da podnesem takav zahtev Sbb-u. Hvala.
 
Znači ništa od 1000/100 za premium optiku... Meni i dalje u nalogu stoji 500/50, a u modemu 600/60.
Код мене идентична ситуација. Од јутрос је повећана брзина на 600/60. Очекивао сам 1000/100 због оптике.
 
Ubacili su nove brzine na stranicu o paketima (https://sbb.rs/eon-paketi/?nopaper=1).
Taj link nema veze sa ovim sto ja pisem ili ja ne vidim, ono sto vidim za 1000/100 pise da se placa a konkretno nesto tipa paket stara brzina - nova brzina nema.
Taj clanak koji si nasao je star, nema veze sa ovim povecanjem brzina. Taj dodatak se doplacuje, a ovo povecanje brzina dobijaju svi besplatno.

Ono sto ja mogu da ti preporucim je da ih pozoves i kazes da jos uvek nisi dobio povecanje brzine i da provere iz kog razloga je to tako, da ih pitas zasto je na sajtu prvo pisalo 1000/100 i zasto je sada 900/90. Insistiraj da ti to rese...
Zvao sam danas 19900 posle 14h, odgovor otprilike sluzbenica kaze bice danas a ako ne bude onda zovite sutra ponovo. Sticem utisak da ona veze nema o tome sta je ja pitam.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sta da kazemo mi koji nismo u giga gradu , mi nismo dobili nikakvo povecanje ....
 
Da predjete na nove pakete ili da batalite! 🤣😂😅🤓
 
Sta da kazemo mi koji nismo u giga gradu , mi nismo dobili nikakvo povecanje ....
Kako sad to? Niko do sad nije napisao da nije dobio povecanje ako nije iu giga gradu, u cemu je caka, oprema ili da uzmete jace skuplje paketa.
Ko je onda dobio povecanje , ispada ko nije u giga gradu nista, ko nije na eon paketu nista, a i ja u giga gradu digital eon optika pise na portalu dobio a stvarnosti dobio sam nista
 
Imam eon premium , najakuplji paket
 
@shamanNS

Jer imam stari Trio Gold paket (D3 i D3Mini risiveri) i ne prelazi mi se na EON, pogotovo posle gubitka Engleske Premijer Lige a taj paket nije planiran za povećanje brzine interneta,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno