Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Može li malo jednostavnije objašnjenje za nas sa jeftinijim ulaznicama. Šta to u praksi znači ili može značiti. Za mene je najvažnije da se internet ubrza.
Evo, upravo sam izmerio brzinu interneta na Ookli: DL 85/UL 9,83 Ping 9.
Da li će mi se prelaskom na optiku ova brzina značajnije povećati (prešao bih na EON Full, Novi Sad je u pitanju)?
 
Poslednja izmena:
P.S. I da li će smetati da se na njihov modem poveže moj WiFi ruter (TP-Link-ov Archer AX10)?
 
Zdravo da li ima neko EON Porodični paket van mreze da ima visak ili zeli da ustupi jedan nalog za Samrt Tv ili mob uz moju nadoknadu dok traje Survivor? Hvala
 
Juče me ponovo zvali iz SBB-a, kao starog korisnika D3 da pređem na optiku i EON. Data mi je relativno povoljna ponuda,
Sad mi je njihov modem EPC 3925 u tzv. "dečijoj" sobi, na njega mi je LAN kabelom vezan računar i ruter Archer AX10 preko koga mi ide WiFi. "Glavni" TV mi je smešten u drugoj sobi, praktično na drugom kraju stana, SBB signal dobija preko D3 Cisco 4682 V2 koji je koaksijalnim kabelom vezan za onaj njihov modem u "dečijoj" sobi.

Obzirom da nam je ponuda privlačna, a i želeli bi prelaz na optiku, a ne želim(o) više razvlačenja kablova po stanu (koaksijalac do "glavnog" TV-a ide ispod nedavno postavljenog laminata) imam ideju za sledeće rešenje, pitanje da li je to moguće:

1. Da se optika dovede do "dečje" sobe, gde je i sada njihov modem i da se tu postavi i EON box koji bi bio vezan na drugi TV u ovoj sobi (sada je tu D3 mini).

2. Da na "glavnom" TV-u u drugoj sobi ostane D3 Cisco 4682 V2 kao rezerva, a da se na tom TV-u koristi EON smart TV aplikacija kao osnovna za gledanje SBB-a. Na tom TV-u inače bez problema sada gledamo Netflix preko WiFi.
koja lokacija u pitanju?
 
Info..5 meseci pre isteka ugovorne obaveze prelazak sa eon ful na eon premijum, dobio sam 20% popust 24 meseca.
Istekla UO pre 5 godina na trio gold paketu, trenutna cena 3930 din, 10-tak dana čekanja i provere šta mogu da mi ponude, ponudili nešto, u nastavku post-a, sta sam odbio.

Trazio sam isti paket tj Eon full, 2 STB i nizu cenu. Rekao ne trebaju mi ni brzi net, ni dodatni kanali, ni HBO sto obično nude kao vaooo ponudu.

Ponudili da zadržim trenutni Cisco 4682 V2 reciver na jednom tv, a na drugom Eon STB bez priključne takse i mesečne rente, plus 4 meseca za 1 dinar. Odbio sam, očekivao sam da kao 15-godisnji korisnik, dobijem bar kao novi, 15 meseci upola cene, kažu to ne moze. Reko ok, onda necemo nista.

Kakva je ovo ponuda u odnosu na vase koje ste dobili-prihvatili?

Da napomenem da imam ponudu MTS optiku, prosla ulicom, 12 meseci za 1 din, dva STB, Net 200/80 u tom paketu, i nakon 12 meseci za dinar, mesečno 3499,00.

Kad se sve stavi na papir, za 2 godine me MTS izadje 42k din, trenutno me SBB na 2 godine bez UO izadje 94k din, a sa njihovom ponudom bi me SBB izašao oko 80k din, skoro duplo skuplje nego MTS?!?

Kod mame u istom naselju vec uvukao MTS radi testa, ima sta je bolje, sta je lošije, da ne duzim sad temu oko toga, pa nisam pametan sta da uradim. Ostao bih kod SBB, ali što da im poklonim skoro 40k više nego MTS?
 
Info..5 meseci pre isteka ugovorne obaveze prelazak sa eon ful na eon premijum, dobio sam 20% popust 24 meseca.
Sad sam im poslao poruku na FB, tražio sam im ove uslove i otvoreno rekao da ću da pređem u mts ako me opet odhebu, i čvrsto sam rešio da to uradim.
 
EON Duo premium dali mi 20% popust, prihvatio. Prvo nudili 15%, rekao moram da razmislim da se jave za 7 dana. Zvali ponovo rekao imam optiku MTS razmisljam da odjavim sbb i uzmem samo eon tv van mreze i ponudi mi 20% i prihavio sam.
 
Može li neko od korisnika SBB optike da mi objasni način i redosled povezivanja uređaja? Optički kabl ide od bandere do kuće i šta onda? Ako sam dobro razumela neke članke koje sam našla taj kabl ide u završnu optičku kutiju na koju se mrežnim kablom povezuje ruter. Odakle se razvlače koaksijalni kablovi za televiziju? Takođe iz te kutije? Da li je obavezno da ta kutija bude montirana unutar kuće ili može recimo da bude na terasi?
 
Никако где је при атмосферским утицајима, темп, влажност итд. Може у подруму, поткровљу или застакленој тераси.
Оптички кабл иде у тзв кутију која одваја тв сигнал и шаље преко коакс кабла до тв тј еон или д3 рисивера а на даље из те кутије иде оптички кабл до модема па до рутера и на даље према мрежним уређајима. Треба се испланирати да сви тв уређаји буду равноправно повезани и тиме се сигнал подједнако слаби за сваки уређај.
 
Može li neko od korisnika SBB optike da mi objasni način i redosled povezivanja uređaja? Optički kabl ide od bandere do kuće i šta onda? Ako sam dobro razumela neke članke koje sam našla taj kabl ide u završnu optičku kutiju na koju se mrežnim kablom povezuje ruter. Odakle se razvlače koaksijalni kablovi za televiziju? Takođe iz te kutije? Da li je obavezno da ta kutija bude montirana unutar kuće ili može recimo da bude na terasi?
Postoje dve varijante:
ftth i fttb.

FTTH - fiber to the home
Optika dolazi do rutera u kući (mali tanki žuti kabl) i onda od tog rutera koaksijalnim kablom do TV.
FTTB - fiber to the building
Optika dolazi do hodnika u zgradi (podrum), odatle koaksijalnim kablom do rutera, pa od rutera do TV opet koaksijalnim kablom.

p.s. SBB ima i ftth i fttb, moraš da vidiš kako je kod tebe u zgradi.
 
Poslednja izmena:
Je l' traje još uvek ona promocija za stare korisnike, ako se pređe na veći paket (duo, sa full na premium) da 15 meseci bude stara cena?
Prošli mesec sam pričao sa njima o tome, hteo sam za matorog da poručim tv na rate preko Shoppstera ali mi u tom trenutku jedan račun nije bio izmiren pa sam odustao, reko' uzeću tv za keš pa se to izjalovilo, nebitno... Uglavnom, hteo bih opet isto da uradim ali na sajtu vidim jedino promocije/popuste za nove korisnike.
 
Da zaokružim priču o uvođenju SBB optike koju sam započeo na prethodnoj strani.

Zahvaljujući velikoj pomoći, sugestijama i iskustvima kolega sa ove teme (a bilo je i pp), nisam prihvatio ponudu koja mi se na prvi pogled učinila kao povoljna. I dalje sam (još od septembra prošle godine) korisnik D3 Gold paketa bez ugovora. Razgovor sa agentom sam započeo sa zahtevom da mi daju i određene finansijske beneficije (iliti popust) na osnovu toga da sam dugogodišnji, da ne kažem višedecenijski, korisnik. I ako već novim korisnicima, na infrastrukturi koja je izgrađena je i zahvaljujući mom redovnom plaćanju pretplate, daju tolike beneficije i popuste, red je da i meni daju bar neki popust za to što pristajem i ugovorom se obavezujem da ostanem njihov korisnik i naredne dve godine. Odgovoreno mi je da je dovoljno to, što ću za vreme trajanja ugovora (24 meseci) plaćati dosadašnju cenu, a ne cenu EON Full (koja je inače za 170 RSD veća od pretplate koju sada plaćam). Tu smo završili razgovor, s tim da mi je rečeno da ih nazovem kada se predomislim. Imam osećaj da će me ipak oni ponovo zvati.

Ostaje mi da čekam njihovu novu ponudu kada prestanu njihova prava prenosa Premier lige i/ili kada mi i MTS optika stigne u ulaz.
 
Док не поднесеш захтев за раскид уговорне обавезе, неће те звати. Како год плаћаш на месечном нивоу.
 
To ti je plafon od njih...već sam pisao o ponudi.
Ili 4 meseca free ili premium po istoj ceni eon full-a u mom slučaju.
 
Ovo što su meni ponudili je manje od toga. Da su mi to ponuduli ili 15/20% popusta, prihvatio bih.
 
Čudi me da ti nisu ponudili to....možda znaju koje su ti alternative..npr nema optike supernove kod tebe i sl.
Mene su u par dana zvali 7,8 puta od trenutka kad sam rekao da sam dao podatke supernovoj.
 
Ja kad sam pročitao nečiji post ovde u temi, popizdeo jer su me 2x odjebali za popust, i poslao poruku na FB da ako ne daju 20% na eon premium 24meseca (što je u stvari premium po ceni full) prelazim na mts. Zvali su me danas da može, već sutra dolaze da donesu box, novi ruter i ugovor. Konkurencija je čudo.
 
Obzirom da sada placam 3100 za ovo, meni deluje kao dobra ponuda ili gresim?
 

Prilozi

  • F6E48312-80FE-41D5-9140-535D31EDDA73.png
    F6E48312-80FE-41D5-9140-535D31EDDA73.png
    249.2 KB · Pregleda: 133
Ne znam bas. Ima opcija kad narucujes da odaberes da li si novi ili postojeci . Ne vidim da ze ista menja kad odaberem da sam postojeci( bez ugovorne onaveze).
 
Probaj pa ćeš videti.
 
Imam stari modem EPC 3925, net mi je 150/10. Na mreznom kada probam tu je negde, ali WiFi očajan, 30-50Mbit/s max 😡. Povezem moj ruter mreznim kablom, i onda WiFi na moj, bude 150/10. Ok, moj ima pored 2.4GHz i 5GHz, ali opet, bas toliko lose sa njihovim na 2.4GHz je...
Probao i promenu kanala, nista tu ne pomaze. Naravno da ne bude pitanja koliko sam daleko kod testa kada merim brzinu, odmah sam pored, zarad sto boljeg rezultata.
Koje modeme imaju bolje (SBB), a da imaju i 5GHz, jer je meni sve na WiFi, pa mi je bitan WiFi, na mrežni mi nije ništa.
Koliko max protoka moze da ide preko 2.4GHz?
 
Nećeš se usrećiti sa njihovim uređajima - ako ti je bitan brz i stabilan wifi, najbolja opcija ti je kupovia krštenog rutera.
 
Nećeš se usrećiti sa njihovim uređajima - ako ti je bitan brz i stabilan wifi, najbolja opcija ti je kupovia krštenog rutera.
Koliko god hteo da ostanem kod SBB-a, sve naginje da predjem u MTS. Kod mame sam za test uvukao MTS optiku, bila isto na SBB, paket net 200/80, sa njihovim modemom, WiFi ide 190/75, sto je minimalan gubitak. Kod SBB-a treba da se kupi dodatna oprema, da bi WiFi radio kako treba?!?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno