Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Еон не мора, д3 PDS2100 мора са сбб рутера са једног од два лан порта намењених д3 кући.
 
A moze li drugi STB preko wifi da bude povezan, ili mora lan kablom za neki ruter, bilo SBB ili moj extender?
 
Написано је већ, еон тражи интернет везу а д3 2100 тражи везу са сбб рутером. Можеш неки wifi extender па лан кабл у други уређај али за 2100 сигнал мора ићи из д3 лан портова са сбб рутера. За еон треба само интернет.
 
@gvlada, Shvatio sam odgovor na moje prvo pitanje, da Eon box može da se poveže lan kablom na moj wifi extender ( da ne mora direkt sa sbb rutera) , moje drugo pitanje je bilo, moze li Eon box direkt preko wifi da bude povezan na sbb ruter, bez lan veze na moj extender? Mozda nisam dobro postavio pitanje, pa je došlo do zabune :).
 
Da li u ovom trenutku moze da se trazi raskid ugovora zbog neke njihove ..." nepravilnosti" ? Izbacivanja kanala i slicno ?
 
Еон бокс у мрежи, који поседује антенски улаз за двб-ц не поседује wifi, док ван мреже поседује али се мора "активирати". Било приче на форуму.
Лично у спаваћој соби користим Xiaomi Mi box s преко wifi са еон андроид тв апликацијом.
 
I ja u spavaćoj koristim X96 Max android box preko wifi, sa Eon app na user i pass, imam air mouse, pa je ok za koriscenje.
Ono sam pitao jer sam u pregovorima da produzim ugovor, pa mi nude 2 Eon box-a bez priključne takse i rente za drugi, još pregovaramo oko cene, tj popusta :), jer me ovi iz MTS "smaraju" da mi daju optiku godinu dana za Dž 😁.
A trenutno kad nešto hoću da gledam preko android box-a, selim ga u dnevnu na veći tv, pa me malo mrzi to da radim. Čekam hocu li dogovoriti sa SBB, ili da predjem u MTS pa kupim još jedan android box za spavaću, imam od koga da uzmem nalog, i sa vpn malo jače od 2 eur mesečno imam i SBB 🙂.
 
A da li bi radila sledeća kombinacija: Mi box s na mts mreži, na telefonu instaliran eon i Surfshark vpn, pa se eon castuje preko chromecast na mibox? Stariji ljudi u pitanju, zato otpada modovan eon i vpn na boxu.
 
Zna li ko zašto od pre par dana kada pokušam da pristupim NBA.com sa SBB mreže, dobijam grešku "Access Denied
You don't have permission to access "http://www.nba.com/" on this server.
Reference #18.4da13554.1648704836.459de713"?
Isti sajt radi preko mobilne mreže bez problema. Može li još neko da testira?
 
Normalno otvara.
 
Zna li ko zašto od pre par dana kada pokušam da pristupim NBA.com sa SBB mreže, dobijam grešku "Access Denied
You don't have permission to access "http://www.nba.com/" on this server.
Reference #18.4da13554.1648704836.459de713"?
Isti sajt radi preko mobilne mreže bez problema. Može li još neko da testira?
Bez problema otvara.
 
Šta je trenutno najbolja zamena za ubee home gateway?
Technicolor 2121, EPC modem neki ili nešto treće?
 
Početkom meseca (2. marta) su na sajtu objavili vest da 31. marta izbacuju iz ponude kanale AXN i AXN Spin. To bi moglo da posluži kao osnov za raskid ugovora.
30. aprila (ko zna, možda opet pomere)


IMG_20220402_084537.jpg
 
Juče me ponovo zvali iz SBB-a, kao starog korisnika D3 da pređem na optiku i EON. Data mi je relativno povoljna ponuda,
Sad mi je njihov modem EPC 3925 u tzv. "dečijoj" sobi, na njega mi je LAN kabelom vezan računar i ruter Archer AX10 preko koga mi ide WiFi. "Glavni" TV mi je smešten u drugoj sobi, praktično na drugom kraju stana, SBB signal dobija preko D3 Cisco 4682 V2 koji je koaksijalnim kabelom vezan za onaj njihov modem u "dečijoj" sobi.

Obzirom da nam je ponuda privlačna, a i želeli bi prelaz na optiku, a ne želim(o) više razvlačenja kablova po stanu (koaksijalac do "glavnog" TV-a ide ispod nedavno postavljenog laminata) imam ideju za sledeće rešenje, pitanje da li je to moguće:

1. Da se optika dovede do "dečje" sobe, gde je i sada njihov modem i da se tu postavi i EON box koji bi bio vezan na drugi TV u ovoj sobi (sada je tu D3 mini).

2. Da na "glavnom" TV-u u drugoj sobi ostane D3 Cisco 4682 V2 kao rezerva, a da se na tom TV-u koristi EON smart TV aplikacija kao osnovna za gledanje SBB-a. Na tom TV-u inače bez problema sada gledamo Netflix preko WiFi.
 
Juče me ponovo zvali iz SBB-a, kao starog korisnika D3 da pređem na optiku i EON. Data mi je relativno povoljna ponuda,
Sad mi je njihov modem EPC 3925 u tzv. "dečijoj" sobi, na njega mi je LAN kabelom vezan računar i ruter Archer AX10 preko koga mi ide WiFi. "Glavni" TV mi je smešten u drugoj sobi, praktično na drugom kraju stana, SBB signal dobija preko D3 Cisco 4682 V2 koji je koaksijalnim kabelom vezan za onaj njihov modem u "dečijoj" sobi.

Obzirom da nam je ponuda privlačna, a i želeli bi prelaz na optiku, a ne želim(o) više razvlačenja kablova po stanu (koaksijalac do "glavnog" TV-a ide ispod nedavno postavljenog laminata) imam ideju za sledeće rešenje, pitanje da li je to moguće:

1. Da se optika dovede do "dečje" sobe, gde je i sada njihov modem i da se tu postavi i EON box koji bi bio vezan na drugi TV u ovoj sobi (sada je tu D3 mini).

2. Da na "glavnom" TV-u u drugoj sobi ostane D3 Cisco 4682 V2 kao rezerva, a da se na tom TV-u koristi EON smart TV aplikacija kao osnovna za gledanje SBB-a. Na tom TV-u inače bez problema sada gledamo Netflix preko WiFi.
Слично је било код нас и баш смо тако и решили, замењен је модем у радној соби, а у дневној где је главни ТВ је остављен Д3 уређај. Само се треба договорити са њима, могуће је.
 
Juče me ponovo zvali iz SBB-a, kao starog korisnika D3 da pređem na optiku i EON. Data mi je relativno povoljna ponuda,
Sad mi je njihov modem EPC 3925 u tzv. "dečijoj" sobi, na njega mi je LAN kabelom vezan računar i ruter Archer AX10 preko koga mi ide WiFi. "Glavni" TV mi je smešten u drugoj sobi, praktično na drugom kraju stana, SBB signal dobija preko D3 Cisco 4682 V2 koji je koaksijalnim kabelom vezan za onaj njihov modem u "dečijoj" sobi.

Obzirom da nam je ponuda privlačna, a i želeli bi prelaz na optiku, a ne želim(o) više razvlačenja kablova po stanu (koaksijalac do "glavnog" TV-a ide ispod nedavno postavljenog laminata) imam ideju za sledeće rešenje, pitanje da li je to moguće:

1. Da se optika dovede do "dečje" sobe, gde je i sada njihov modem i da se tu postavi i EON box koji bi bio vezan na drugi TV u ovoj sobi (sada je tu D3 mini).

2. Da na "glavnom" TV-u u drugoj sobi ostane D3 Cisco 4682 V2 kao rezerva, a da se na tom TV-u koristi EON smart TV aplikacija kao osnovna za gledanje SBB-a. Na tom TV-u inače bez problema sada gledamo Netflix preko WiFi.
Moguce je ovo odraditi, samo bi trebalo, pre nego sto dodju, da se dogovorite da vam ostave Cisco 4682 V2, trebalo bi da pisu napomenu za to, pa da ih obavestite blagovremeno, da ne dolaze nekoliko puta nego da sve resite u jednom danu. Sto se tice tv-a, trebalo bi da je sa ATV OS-om da bi mogli instalirati EON Smart TV app.
 
TV jeste smart, samo me brine da li je signal WiFi dovoljno jak da EON smart TV aplikacija radi bez problema. Pretpostavljam da ako je taj signal dovoljno dobar za netflix, da će raditi i EON aplikacija.
 
Sve te aplikacije uvek rade, samo podese bitrate prema raspoloživoj brzini neta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno