Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@max21 Probaj sa drugim browser-om.

Ako koristiš Chrome, možeš da aktiviraš multithreaded downloading, poseti u novom tabu "chrome://flags/#enable-parallel-downloading", i onda klikni Enabled, i zatvori pa otvori Chrome. To bi moglo da pomogne isto.
probao upravo, nista se ne desava. isto mi je u bilo kom pretrazivacu :(
 
SBB, technicolor ruter ocajno radi WIFI, koji WIFI repeater ce dobro raditi sa ovim ruterom, iskustva?
 
Vidi sta koriste komsije od kanala, pa menjaj na one koji su manje optereceni, razdvoji ssid za 2.4 i 5 ...
 
Otvorio sam Wifi analyzer na telefonu, i stavio preporuceni channel, promenio sam ime 5ghz mreze, ali nema neke razlike. signal padne ispod 40% kad odem u drugu prostoriju.
 
SBB, technicolor ruter ocajno radi WIFI, koji WIFI repeater ce dobro raditi sa ovim ruterom, iskustva?
Може било који wi-fi рутер да искористиш. Угаси на СББ рутеру вајрлес а тај нови накачи мрежним каблом на техниколор и нека ти он буде за wi-fi.
 
Ubiquiti AP AC LR je sigurica da se jednostavno premosti Wifi na kantama koje dele provajderi.
 
Vrede svaki evro. Montirao sam prethodnih godinu-dve tri komada u Bg, podesio brzinski i zaboravio na njih.
 
Може било који wi-fi рутер да искористиш. Угаси на СББ рутеру вајрлес а тај нови накачи мрежним каблом на техниколор и нека ти он буде за wi-fi.
I ja imam sličan problem sa SBB da bukvalno ne dobacuje signal u dve od četiri sobe, probao sam da podesim drugi ruter u AP repeater modu i nešto nisam uspeo (tačnije uspeo sam ali nisam video neki benefit u povećanju jačine signala), ali ovog se nisam setio.
 
probao upravo, nista se ne desava. isto mi je u bilo kom pretrazivacu :(
Pozdrav svima, skinuo sam EON aplikaciju na Smart Tv Boxu, i kada udjem u nju, izbacuje mi neki kod koji treba da unesem na SBB sajtu, medjutim, ja ne znam gde da ga unesem na sajtu, ako neko može da mi pomogne, bio bih mu vrlo zahvalan!
 
Postoji li ikako mogucnost da se poveca brzina wi fi na 2.4 ghz sa onih 40-50 mb/s koliko su ogranicili ili kako vec. znam da na kablu ide puna, ali da li bar moze makar duplo da ide ?
 
Radi neke reference...

WiFi range.png

Wi-Fi.png
 
@ZorMi te brzine na 2.4GHz se dobijaju uz 40MHz i MIMO. Čovek nema MIMO čim ima 40-50 Mbps a ne oko 90 Mbps. Dakle, džabe mu sve to, ograničen je na tih magičnih 50 Mbps koje možeš dobiti u RF-zagušenoj sredini na HT40.
 
Tabela je radi neke opšte orijentacije za česta pitanja.
U praksi naravno zavisi od samog uređaja, implementacije, broja ugrađenih antena, nakačenih uređaja, moći procesora, radio okruženja, prepreka... itd.
 
Je li neko uspio (i ako jeste, kako) da natjera SBB da mu omoguce bridge mode na Ubee 32C krsu?

Ja sad zvao, te treba biznis paket, te nema mogucnost na sistemu, te zbog protoka... Objasnio sam mu koliko je to sve glupo, ali za sada nije pomoglo. Rekao sam da cu da raskinem ugovor, pa je rekao da ce da provjeri sa kolegama.
 
Прошле недеље сам имао проблем са интернетом и решен је инсталацијом новог модема. За почетак подесио сам интернет уневши креденцијале наведене на самом модему, како ми је саветовао и СББ техничар. После када сам променио назив интернета (SSID) видим да ми стоји и стари (наведен на самом модему), као и нови који сам лично креирао односно изменио. Када пробам да се конектујем, успевам и на један и на други. Да ли је то нормално, треба само да оставим тако или...?
 
Je li neko uspio (i ako jeste, kako) da natjera SBB da mu omoguce bridge mode na Ubee 32C krsu?

Ja sad zvao, te treba biznis paket, te nema mogucnost na sistemu, te zbog protoka... Objasnio sam mu koliko je to sve glupo, ali za sada nije pomoglo. Rekao sam da cu da raskinem ugovor, pa je rekao da ce da provjeri sa kolegama.

nije to glupo gledano sa njihove strane i ne moras nista da im objasnjavas, znaju oni sve to.
ako ni zbog ceg drugog, onda zbog Unifi.
 
@orange47 Po toj logici bi 1) sprečili da se UniFi može ugasiti preko portala, 2) prestali da biznis korisnicima daju EPC3208 modeme stare 10 godina i umesto toga svima davali Ubee bez bridge.

Dakle nije zbog toga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno