Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve ovo sto si naveo nista specijalno ne trosi link :) sa 20Mbit/s download-a bi isto sve lepo radilo ;)
Saglasan, osim što sinhronizacija računara preko clouda uz (ponekad) zajednički online rad više saradnika na shared dokumentima može da bude prespora.
Upload je naročito kritičan (samo zbog toga uzeo 500/50Mbps) jer dokumenti često sadrže demo video snimke od po desetine MB pa kada ih treba ažurirati...

Ne znam da ikome firma plaća Internet što radi od kuće, retko daju i da se odnese PC nego se koristi privatni. 🙄
 
Novaku da dignu zlatni spomenik, veći od Nemanjinog.On kada se bude penzionisao, mogu kljuć u bravu da stavel,vise im SK neće biti ključan za pridobijanje korisnika, niti će im kanali značiti ista, kao do sada u pridobijanju korisnika.Ljudi će ići na povoljnijeg provajdera, sa pouzdanijim netom, a oni to sigurno neće biti.Decenija berićeta bila, i polako joj dolazi kraj.
Da Vam kažem iskreno kolega, čini mi se da im je i kvalitet slike na SK kanalima drastično opao, na teniskim mečevima se i ne primeti toliko ali kada gledam Špance, Engleze u fudbalu itekako vidim da je na Areni oštrija slika. Druga stvar, šta ostaje SK kada se Nole penzioniše? Iovako su izgubili Špance, ostaju im samo Englezi. Ne bih da im nešto slutim ali tačno mogu da motaju kablove i zaključaju vrata jer se sve drastično srozalo na tom kanalu. A sad ne znam koliko su korisnicima bitni N1, Nova S, Cinemania, Grand, Brainz i oni crtaći za decu.
U mom mestu ne postoji SBB infrastruktura i dam glavu na panj da je nikada neće ni biti. Kod mene su samo aktivni: Telekom (ADSL/VDSL tehnologija) i Supernova (Optika).
 
О томе треба сбб да размишља. Осим тениса ск многима и није занимљив. Додуше тв платформа је боља али је битрејт и квалитет канала слабији него нпр на ехе оптици (макар је тако било прошле год).
 
Ja pratim kosarku i Evroligu i ja samo njega gledam :) Arenu gledam preko besplatnih iptv listi...
 
Рекао сам многима, не свима... већина прати тенис јер је то модерно.
 
Ovo je vec skandaloszno, danima ihjurim oko njihovog e-maila koji ne radi kako treba, oni ljubazno salju jedno te isto kako se setuje i vrtimo se u krug. Njihov server ne radi evo dokaza. Usput opet su mi zezli telefone jedan broj ne moze da zove drugi i obrnuto.
 

Prilozi

  • Selection_018.png
    Selection_018.png
    25.5 KB · Pregleda: 38
  • Selection_019.png
    Selection_019.png
    22.1 KB · Pregleda: 38
Zvao agent ponovo. Imam eon full, dali su mi premium po ceni fulla 24 meseca, plus zamena d3 minija za uređaj koji ima motanje unazad. Bilo je ili to ili eon full paket 4 meseca po dinar. Relativno sam zadovoljan, pojacali su ponudu, mislim da ne daju vise od ovoga, ili jako tesko uz neke pretnje vracanja opreme...
 
Ti akviziteri su ovde aktivni i mogu da ponude nešto što nije standardna ponuda?

Meni treba 6 meseci po dinar za EON full paket van mreže za novog korisnika, pa ako neko to može da sredi neka se javi :)
 
Može i meni da se javi akviziter SBB-a, imam neke neortodoksne zahteve, preko telefona ne mogu da se smaram sa ovima koji imaju naučen tekst, pa vrte svoju priču ukrug.
BG je u pitanju, Voždovac/Banjica.
 
trebao bi mi savet, uzdržaću se jedva od vređanja sbb-a da me na banuju, ne znam ni sam koliko sam godina kod njih.
ali treba mi savet: imam eon full, koji ću bataliti jer ističe uskoro a totalno je suludo plaćati toliko , bezmalo 4000 mesečno, potpuno suludo. a hoću da ostanem na eonu, samo tv...samo televizija..koja je bolja opcija ono van mreže ili ostati u mreži i koji je to paket. hvala
 
Pa pogledaj šta imaš od opcija samo za net kod tebe i koliko koštaju. Na to ide eon tv 1500 ili 2000din mesečno.
Kod mene npr., Orion nudi sasvim OK internet pakete (sa popustom za nove korisnike), bez TV i telefona.
 
Pa pogledaj šta imaš od opcija samo za net kod tebe i koliko koštaju. Na to ide eon tv 1500 ili 2000din mesečno.
Kod mene npr., Orion nudi sasvim OK internet pakete (sa popustom za nove korisnike), bez TV i telefona.
imam net mts optika ali vidim da se svi žale da im ne rade neki kanali u toj kombinaciji...to me brine
 
imam net mts optika ali vidim da se svi žale da im ne rade neki kanali u toj kombinaciji...to me brine
Ako uzmeš eon van mreže radiće ti na bilo kom internetu. Imaš varijantu da kupiš njihov boks i koristiš porodični paket za 500 din ili porodični+sportski paket za 1000 din mesečno bez ugovorne obaveze. Ove pakete možeš i bez kupovine njihovog boksa ali ti je potreban neki noviji smart televizor(samsung, lg, sony...) ili neki android boks sa android tv OS.
 
trebao bi mi savet, uzdržaću se jedva od vređanja sbb-a da me na banuju, ne znam ni sam koliko sam godina kod njih.
ali treba mi savet: imam eon full, koji ću bataliti jer ističe uskoro a totalno je suludo plaćati toliko , bezmalo 4000 mesečno, potpuno suludo. a hoću da ostanem na eonu, samo tv...samo televizija..koja je bolja opcija ono van mreže ili ostati u mreži i koji je to paket. hvala
Uzmeš van mreže onaj od 499 din i šibneš onu malu antenicu iza TV-a za još desetak zemaljskih i to je to.
 
Ne znam da li ste primetili slika preko kpmpa EON TV je sada mnogo lošija nego ranije primeti se najviše na sportskim kanalima i Slagalici uvodna špica . :-(
 
^ Ja sam pisao o tome da su protok (bitrate) za gledanje EON preko browsera (preko kompa, kako ti kažeš) ograničili maksimalni kvalitet protoka na 4Mbps.
Na android aplikaciji im je ograničeno na maks 7Mbps, što je i dalje očajno.

 
Imam SBB optiku u zgradi. Pre par meseci mi istekao BOX i ja sav pametan pišem SBBu. Hoću samo internet. Neću TV, neću fiksni (hoću to da izbacim). Pišem mejlove, postove, 4 puta sa različitim "supportovima" telefonom..... i ništa. Mora paket i to je to. Ja reko ljudi pa što onda kukate kako vas mts udara na sve strane. Zar ne razmisljate da postoje korisnici koji fiksni nisu pipnuli godinama, a TV samo koriste kroz streaming (Netflix, Amazon, HBO). Ne zanima ih, samo kažu uzmi paket pa ne koristi druge usluge. Tolika ne fleksibilnost, a ja im tražim zasebnu cenu za Giga internet (mogu da daju neki minimalni popust samo da bi privukli takve korisnike, ali politika firme....).
 
Imam SBB optiku u zgradi. Pre par meseci mi istekao BOX i ja sav pametan pišem SBBu. Hoću samo internet. Neću TV, neću fiksni (hoću to da izbacim). Pišem mejlove, postove, 4 puta sa različitim "supportovima" telefonom..... i ništa. Mora paket i to je to. Ja reko ljudi pa što onda kukate kako vas mts udara na sve strane. Zar ne razmisljate da postoje korisnici koji fiksni nisu pipnuli godinama, a TV samo koriste kroz streaming (Netflix, Amazon, HBO). Ne zanima ih, samo kažu uzmi paket pa ne koristi druge usluge. Tolika ne fleksibilnost, a ja im tražim zasebnu cenu za Giga internet (mogu da daju neki minimalni popust samo da bi privukli takve korisnike, ali politika firme....).
svesni su oni toga vrlo,a li onda mogu da ugase usluge ako dozvole samo internet.
njihov telefon jedva da neko koristi, tv i internet su danas dve suprotne usluge. Ili zadruga populacija koja ne zna sta je internet ili internet populacija koja ne zeli tv.
 
Ti akviziteri su ovde aktivni i mogu da ponude nešto što nije standardna ponuda?

Meni treba 6 meseci po dinar za EON full paket van mreže za novog korisnika, pa ako neko to može da sredi neka se javi :)

Jel se javio neko? Hvala.

I meni treba za drugi stan, samo tv. d3 mini je u stanu i nek ostane. UO istekla u maju 2020. Ako ima neko i ako može da završi par meseci po dinar uz novu uo (može 6) nek se javi. Bg je u pitanju.
 
Imam SBB optiku u zgradi. Pre par meseci mi istekao BOX i ja sav pametan pišem SBBu. Hoću samo internet. Neću TV, neću fiksni (hoću to da izbacim). Pišem mejlove, postove, 4 puta sa različitim "supportovima" telefonom..... i ništa. Mora paket i to je to. Ja reko ljudi pa što onda kukate kako vas mts udara na sve strane. Zar ne razmisljate da postoje korisnici koji fiksni nisu pipnuli godinama, a TV samo koriste kroz streaming (Netflix, Amazon, HBO). Ne zanima ih, samo kažu uzmi paket pa ne koristi druge usluge. Tolika ne fleksibilnost, a ja im tražim zasebnu cenu za Giga internet (mogu da daju neki minimalni popust samo da bi privukli takve korisnike, ali politika firme....).
Mozes pisati, zvati i 1000x, oni teraju svoje. Ja od samog pocetka malo-malo imam neku beskonacnu prepisku, zalbe, zvanje svih mogucih podrski. EON paket kosta 5000 din, ako hoces Giga +2000 prve godine, druge +4000 din. Kad pogledas ispada da su troskovi TV fiksni i Telefona, mogu da uzmu vise love na ovo sto ti hoces ili na dodatne usluge tipa gledas seriju ili neki film iz njihovog lagera ili nabijes racun za fiksni telefon ili zoves mobilne brojeve. Imas dve kategorije ljudi, jedni hoce net, drugi hoce rijaliti (TV). Fiksni koristi ko mora a meni je fiksni nocna mora ima 2 broja i jedan drugog ne mogu da zovu, opet nesto crklo i sad sledi beskonacna prepiska i meseci cekanja da se to popravi ili da neko ispravi neko setovanje u njihovoj centrali. Ljudi koji se vise razumeju u Giga pisu da je to nabudzeno i da ije odgovarajuca tehnologija + to sam i znas za giga idu i kvaliteniji kablovi, ako ces da kacis wi-fi sta ce ti giga kad to nije podrzano u uredjajima kojim se kacis. Plasim se da to giga ne bude kao kad je ADSL skocio na 20/4 a to uopste nije moglo da izgura zbog losih kablova i zica u zgradi, centrala dzaba sto je vidim kad izadjem ispred zgrade. I sta znaci to 1Gb/s to je kad pustis test izmedju dva provajdera u BG, pusti test prema Japanu ili USA pa ces dobiti realno koju brzinu imas. Citam malo svi navalili da kao nesto ucare, zapamti ako ne platis na mostu platices na cupriji, kad nesto nevalja ima da zoves i pises 1000x i dobijaces odgovore kao da si mentalno zaostao i slace ti jedno te isto kao odgovor. Tv ponuda isti kanal samo jedan nije HD drugi jeste, serije formata 4:3 iz doba Marije Terezije, Kanali bez prevoda ili neke lokalne TV stanice za pola nikad cuo, sve sto je u ponudi vrti se godinama.
 
Poslednja izmena od urednika:
svesni su oni toga vrlo,a li onda mogu da ugase usluge ako dozvole samo internet.
njihov telefon jedva da neko koristi, tv i internet su danas dve suprotne usluge. Ili zadruga populacija koja ne zna sta je internet ili internet populacija koja ne zeli tv.

Generalno ne mislim da bi umanjilo zahteve za kombo pakete, korisnici koji hoće "klasičnu televizuju" upariće se sa internet ponudom. U svakom slučaju mislim da pucaju sami sebi u nogu.
 
tv i internet su danas dve suprotne usluge. Ili zadruga populacija koja ne zna sta je internet ili internet populacija koja ne zeli tv.
Eh sad... Slažem se za telefon, ali ipak ja ne poznajem nikoga ko nema u kući bar jedan TV (a najčešće dva) i neku TV pretplatu - uglavnom sa jačim TV paketima. A opet ne poznajem nikoga ko gleda farmu i zadrugu :)
Svakako se slažem da bi bilo dobro da ponude i samo internet opciju, bez TV i telefona. Nešto slično kako radi Orion. Profitirali bi više, jer će većina pretplatnika svakako da uzme i TV, a oni koju uzmu samo net, plaćali bi tu uslugu malo više nego što košta u kombo pakletu.
 
Mozes pisati, zvati i 1000x, oni teraju svoje. Ja od samog pocetka malo-malo imam neku beskonacnu prepisku, zalbe, zvanje svih mogucih podrski. EON paket kosta 5000 din, ako hoces Giga +2000 prve godine, druge +4000 din. Kad pogledas ispada da su troskovi TV fiksni i Telefona, mogu da uzmu vise love na ovo sto ti hoces ili na dodatne usluge tipa gledas seriju ili neki film iz njihovog lagera ili nabijes racun za fiksni telefon ili zoves mobilne brojeve. Imas dve kategorije ljudi, jedni hoce net, drugi hoce rijaliti (TV). Fiksni koristi ko mora a meni je fiksni nocna mora ima 2 broja i jedan drugog ne mogu da zovu, opet nesto crklo i sad sledi beskonacna prepiska i meseci cekanja da se to popravi ili da neko ispravi neko setovanje u njihovoj centrali. Ljudi koji se vise razumeju u Giga pisu da je to nabudzeno i da ije odgovarajuca tehnologija + to sam i znas za giga idu i kvaliteniji kablovi, ako ces da kacis wi-fi sta ce ti giga kad to nije podrzano u uredjajima kojim se kacis. Plasim se da to giga ne bude kao kad je ADSL skocio na 20/4 a to uopste nije moglo da izgura zbog losih kablova i zica u zgradi, centrala dzaba sto je vidim kad izadjem ispred zgrade. I sta znaci to 1Gb/s to je kad pustis test izmedju dva provajdera u BG, pusti test prema Japanu ili USA pa ces dobiti realno koju brzinu imas. Citam malo svi navalili da kao nesto ucare, zapamti ako ne platis na mostu platices na cupriji, kad nesto nevalja ima da zoves i pises 1000x i dobijaces odgovore kao da si mentalno zaostao i slace ti jedno te isto kao odgovor.

Generalno imao bih 4 LAN kabla iz njihog rutera (njihovom ruteru bi iskljucio wifi kao što radim sada sa mtsom). Prvi kabl ide direktno u komp, drugi u Playstation, treći u TV (Za 4k HDR strimovanje koje imam kroz Netflix) a konačno četvrti bi bio povezan na NETGEAR Orbi Pro WiFi 6 Tri-Band Mesh System (SXK80B3) - sa kojim već u ovom trenutku izguravam veoma solidne brzine (čak i na uredjajim koji nisu wifi 6). Ono što me je zaprepastilo da kada sam predložio da mi GIGA mrežu daju po istoj cenu TRIO Premiuma (plus dodatak za giga = 7000 RSD mesečno na 24 meseca bez bilo kakve promocije tipa 1 rsd 6 meseci i bez TVa i telefona opet me oduvali). Jednostavno ko kod im radi u business developmentu i odgovoran je za ovakvu prodajnu politiku treba da promeni delatnost.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno