Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Placas 20 dana avgusta. Tada vratis opremu. Pa dobices neki papir sigurno
 
^i ako ti ne daju traži isti da ne bi imao problema posle.

Elem, zna li se dokle se stiglo sa giga gradom u Nišu?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
nista onda da kazem ćaletu da kod notara overi izjavu da je saglasan da ja kao njegov sin mogu da raskinem ugovor sa sbb u njegovo ime..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ne znam zašto ćale mora da bude u Srbiji? Gde u ugovoru piše da on može da se raskine samo u poslovnici? Neka napiše pismo već danas da hoće raskid ugovora od tog i tog datuma, pošalje poštom sa povratnicom i to je to. Verujem da čak i e-mail može, ako je poslat sa adrese koju oni imaju registrovanu kao njegovu, ali tu bi mogli da se natežu, ako baš hoće. Potpisano parče papira ne mogu da ospore. Neka sačuva fotokopiju zahteva i povratnicu.
Ti odneseš opremu na datum raskida, dobiješ (zahtevaš) potpisan revers da si predao opremu i rešen problem. Poneseš kopiju onoga što je ćale poslao ako budu pravili probleme i kraj. Ako nastave da šalju račune, osporiš račun u skladu sa zakonom, ako i dalje insistiraju, obratiš se Ratelu sa dokazom da je zahtev za raskid primljen onog datuma koji piše na povratnici.
 
Citaj pa ces videti. Ne pise u Srbiji ali pise licno ili uz ovlascenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
najvise me nervira sto sam ja glup mesto na moje ime stavio na njegovo i ja lično potpisao ugovor.kad se potpisivao ugovor nisu trazili njega,a u januaru kad sam hteo da raskinem zbog knoh ukinutih kanala trazili su da on licno dodje i podnese zahtev.
vidim ja da cu se natezati sa njima žestoko...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Natezao se i ja , na pkojnog dedu bio ugovor koji je i stranac bio. Kad je trebalo raskidati, nije mogao da dodje. Trazili da im donesem bar njegov pasos. Ja doneo, kazu oni pa nama to nista ne znaci jer je stranac. To sam im govorio ali dzabe. Na kraju smo raskinuli jer nisu imali kako da me zezaju. Da jesu,mislim da bi se natezali jos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hipoteticki primer:
Sutra je 20 Jul. Ja odem do poslovnice SBB i raskinem ugovor. Zbog otkaznog roka u obavezi sam do 20 Avgusta. Racun za JUL placam u celosti a zanima me sta je sa racunom za AVGUST?
Placam ceo racun ili se racun umanjeuje za broj dana koji ne koristim njihove usluge?
U gore navedenom slucaju kada treba da im vratim opremu, odmah ili..?
Da li treba da mi daju neki papir da sam se razduzio sa opremom?
Taj papir da cuvas kao oči u glavi! Meni su dve godine posle raskida i razduzenja opreme, poslali račun za te dve godine, kao nemaju u evidenciji da sam razduzio opremu i raskinuo ugovor. Neverovatne peripetije sam prošao i morao da šaljem razne molbe, na kraju preturim ceo stan, papir po papir i nađem ga. Jedino to me je spasilo.
 
Taj papir da cuvas kao oči u glavi! Meni su dve godine posle raskida i razduzenja opreme, poslali račun za te dve godine, kao nemaju u evidenciji da sam razduzio opremu i raskinuo ugovor. Neverovatne peripetije sam prošao i morao da šaljem razne molbe, na kraju preturim ceo stan, papir po papir i nađem ga. Jedino to me je spasilo.

Nije to, ovo ti je ona fora APP - ako prodje prodje. To rade pa kod nekog im to prodje a kod nekoga ne. Ali tesko da je to slucajnost.
 
najvise me nervira sto sam ja glup mesto na moje ime stavio na njegovo i ja lično potpisao ugovor.kad se potpisivao ugovor nisu trazili njega,a u januaru kad sam hteo da raskinem zbog knoh ukinutih kanala trazili su da on licno dodje i podnese zahtev.
vidim ja da cu se natezati sa njima žestoko...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Napravi ovlascenje na tebe i overi kod notara za par eur. Uz to ti da i kopiju lk/pasosa. Posalje ti postom i cao
 
e tu nema da ne moze da se raskine ugovor :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Radi @sbb mejl, ako je to pitanje.

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
ne mogu da se ulogujem..ako su isti user i pass kao za moj sbb...
i gde mogu da vidim do kad mi vazi ugovorna obaveza sa sbb?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Citaj pa ces videti. Ne pise u Srbiji ali pise licno ili uz ovlascenje.

Pa pismo je lična prepiska. Lična komunikacija ne znači nužno fizičko prisustvo (u tamo nekoj poslovnici ili gde god). Tako nešto glupo ne može biti napisano ni u tim SBB ugovorima, a kamoli u npr. zakonu o obligacionim odnosima isl, jer kako bi onda npr. nepokretni ljudi, invalidi uradili bilo šta u životu.

@cisco je sve lepo objasnio. Nema nikakve potrebe praviti ovlašćenja i davati pare notarima.
 
Poslednja izmena:
Sa ovlascenjem bi odradili kao sto i sada rade.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se jos nekom vec danima raspada net na NBG? Konkretno striming koji zapuca u sekundi i moram da rifresujem 500 puta, u pitanju je wifi 5ghz, i sa kompa i sa telefona
 
Moze li uputstvo u dm? :) Znam da se vrtelo uputstvo 100 puta, ali mi uvek pobegne nekako
5216a75f2cb5015cbc6703406d4c6542.jpg
 
Poslednja izmena:
Treba uskoro da pređem na SBB (optika), pa me interesuje sledeća stvar:

Da li televizija koja se nudi preko optike radi kao razne ip televizije i ima kašnjenje od xx sekundi u odnosu na standardnu kablovsku ili je isto kao kablovska, samo uz prednosti optike?

Da li mogu sam da utičem na tip usluge koji ću da dobijem u tom smislu (CAM ili box) itd.

Hvala
 
Poslednja izmena:
@Teniser nisi jedina izgleda, kod mene vec danima net zapuca, ne prekine se nego se ukoci i moram da refresh stranicu milion puta, kad zablejim na twitchu na svakih par minuta me diskonektuje, ne mogu nijedan multiplayer da igram jer me konstantno izbacuje sa servera. Na kompu, na telefonu preko wifi ista stvar, instagram ne ucitava, youtube, kad surfujem, wifi mi radi na 2.4ghz. Doduse ja nisam sa Novog Beograda vec sam iz Lestana, skoro sam imao problem isto tj bio je grupni kvar, packet loss konstantno, dosli i popeli se na banderu, radilo sve super do pre par dana i evo opet zajebava internet. Znaci mesec dana nije proslo od tada. Sve sam cackao, restartovanje rutera, fabricki reset, kablovi, proveravao da nesto sa strane ne vuce i nista
 
Ivan[emoji2400 je napisao(la):
;6141954]Treba uskoro da pređem na SBB (optika), pa me interesuje sledeća stvar:

Da li televizija koja se nudi preko optike radi kao razne ip televizije i ima kašnjenje od xx sekundi u odnosu na standardnu kablovsku ili je isto kao kablovska, samo uz prednosti optike?

Da li mogu sam da utičem na tip usluge koji ću da dobijem u tom smislu (CAM ili box) itd.

Hvala
Nije klasična iptv, iz ONT-a ide koaksijalni kabel sa DVB-C signalom, e sad da li kasni i koliko stvarno ne znam. Možeš da biraš izmedju D3-Cam-a i D3-minija + dobijaš Eon box. Ja sam na smart TV u dnevnoj sobi stavio D3-cam a za vraćanje programa koristim Eon app, u spavaćoj mi je eon box - taman sam opametio staru plazmu a na trećem TV-u mi je isto D3-Cam, taj tv se koristi i kao monitor pa se za vraćanje programa koristi eon iz browsera. Cilj mi je bio da imam što manje kablova i daljinskih.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Slika ne kasni preko eon boxa na optici u odnosu na kablovsku. Testirao sam bas sa burazerom preko telefona dok je isla utakmica na sport klubu.
 
Ivan[emoji2400 je napisao(la):
;6142279]Odlično, to mi je trebalo, hvala jos jednom.
Obavezno im pre dolaska naglasi da ti donesu Kaon(dvb-c) box. Meni su doneli OTT box i imam klasičnu iptv a na optici sam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Imam trio gold + hbo (pokon sto sam prosli put obnovio uo kod njih) + sbb karticu za drugi tv na spratu i sve to placam 2700 din mesecno. U oktobru mi istice ugovor i zanima me da li je moguce nastaviti uo jos 2 godine sa takvim istim paketom i i istom ili slicnom cenom? Ne prelazi mi se na eon pakete, ovo mi sasvim odgovara i ok mi je cena. Negde sam cuo da se mora preci na eon pakete.
Da li je bio neko skoro u slicnoj situaciji?

p.s. od uredjaja imam ruter cisco epc3928 i cisco pds 3121 D3 koji sljakaju odlicno
 
Poslednja izmena:
Imam trio gold + hbo (pokon sto sam prosli put obnovio uo kod njih) + sbb karticu za drugi tv na spratu i sve to placam 2700 din mesecno. U oktobru mi istice ugovor i zanima me da li je moguce nastaviti uo jos 2 godine sa takvim istim paketom i i istom ili slicnom cenom? Ne prelazi mi se na eon pakete, ovo mi sasvim odgovara i ok mi je cena. Negde sam cuo da se mora preci na eon pakete.
Da li je bio neko skoro u slicnoj situaciji?

p.s. od uredjaja imam ruter cisco epc3928 i cisco pds 3121 D3 koji sljakaju odlicno
Možeš. Zvaće te verovatno u jednom trenutku sa "sjajnim vestima" ali ih kulturno odbij i to je to.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno