Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naravno, oni samo traze ju da tvoj zahtev za raskid dobiju mesec dana pre prekida usluge

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Da, opremu vraćaš kad istekne otkazni rok, mislim da imaš i nekoliko dana fore da vratiš. Napr. ne bi trebalo da bude problema ako vratiš do 07.09. Plaćanje ide kad dobiješ račun, ne plaća se odmah.
Pozdrav
 
Pozdrav svima, da li neko ima broj sbb akvizitera za Beograd? Ako ima, može mi poslati na pm. Unapred hvala :)
 
SBB je meni juce iskljucio HBO jer kazu da je to bio promo paket koji je trajao dve godine. Uvidom u ugovor STVARNO pise da je promo period od 24 meseca. To sam naravno dobio kao stari korisnik koji je presao iz IKOm-a kod njih. Naravno nisam pazljivo citao jer nisam ni sumnjao da su tolike jajare. Tako da savet za sve: PAZLJIVO CITAJTE SVAKO SLOVCE u ugovoru. AKo neko ima broj telefona nekog akvizitera na B.Brdu bio zahvalan. Naravno razmisljam i i Telekomu ili Orionu. Pozdrav

Svi provajderi uglavnom to nešto "daju" novim korisnicima, za stare ih savršeno boli uvo.
Isto će ti biti gde god da odeš.
Moj rezon je da prvo i osnovno gledam kvalitet onoga što plaćam i koristim, pa cenu, a na kraju neku pogodnost.

U prevodu, džaba mi niža cena, ako internet ne radi kako treba.
 
Vidim da se već par puta pominje otkazni rok od 30 dana.

Da li je iko uspeo da odradi raskid bez njega?
Tipa dan posle isteka ugovora odem u poslovnivu, sa svom opremom, i kažem da ne želim dalje da koristim usluge?
 
Opet mora otkazni rok od 30 dana. U ugovoru stoji da je otkazni rok 30 dana, nema veze što ti je istekla ugovorena obaveze, ugovor nastavlja da važi i kada istekne ugovorena obaveza.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
e sad mene zanima...
posto je ugovor na ćaleta,dal ja mogu da odem mesec dana pre nego mi ističe ugovor.Kazem da ga neću produžavati i da im vraćam opremu po isteku otkaznog roka,a da me ne magarče da mora on lično da dodje(jer ne moze on je u cg,jer ja glupson uzeo ugovor na njegovo ime jer je stan na njegovo ime).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Šta očekuješ da ti mi ovde odgovorimo? Da možeš da raskineš tudji ugovor?
Šta god ti neko ovde rekao, bilo može bilo ne može, jedino će ti vredeti ono što ti zaposleni u SBB poslovnici kaže.
Dakle, ili ih zovi telefonom i pitaj, ili masku na lice i teraj u poslovnicu...
Pozdrav
 
Ugovor može da raskine samo osoba na koju se vodi ugovor.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
e sad mene zanima...
posto je ugovor na ćaleta,dal ja mogu da odem mesec dana pre nego mi ističe ugovor.Kazem da ga neću produžavati i da im vraćam opremu po isteku otkaznog roka,a da me ne magarče da mora on lično da dodje(jer ne moze on je u cg,jer ja glupson uzeo ugovor na njegovo ime jer je stan na njegovo ime).

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Jedino da oni njemu posalju neki formular koji ce on da potpise u kojem on tebi daje punomoc da ti mozes u njegovo ime da raskines ugovor. Ali opet sve to moras preko telefona da pitas ili licno u poslovnici. Ovde ces slabo sta saznati, pre ces sam saznati ako pozoves call centar i pitas njih direktno.
 
E to neće oni.
Nego on mora da da punomoć i overi tamo kod notara i da pošalje.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
ne bih ja da raskidam..meni ističe 15. septembra kad istekne oni sami ne mogu da ga produze...a ja ako odem 15. avgusta i kazem da ne produžavam ugovor i da prekidam saradnju 15. septembra,onda je logično da im samo opremu vratim i ćao jer je istekao ugovor od 2 godine.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ne bih ja da raskidam..meni ističe 15. septembra kad istekne oni sami ne mogu da ga produze...a ja ako odem 15. avgusta i kazem da ne produžavam ugovor i da prekidam saradnju 15. septembra,onda je logično da im samo opremu vratim i ćao jer je istekao ugovor od 2 godine.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
ovo nije tacno, tebi ugovor nije istekao(zakljucio si ga na neodredjeno vreme),ugovornu obavezu si imao 2 godine(i za to vreme nisi mogao da raskines bez placanja penala), mozda nebi bilo lose nekada i procitati ugovor pre potpisivanja..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
nista onda da kazem ćaletu da kod notara overi izjavu da je saglasan da ja kao njegov sin mogu da raskinem ugovor sa sbb u njegovo ime..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nisi u pravu. Ugovor koji imaš sa SBB-om je neograničenog trajanja. Pored njega imaš i ugovornu obavezu koja jeste ograničenog trajanja, a koju si potpisao da bi dobio odredjene povoljnosti. Istekom UO, možda gubiš povoljnosti, ali ugovor i dalje važi. Ako hoćeš da prestaneš da budeš korisnik SBB-a, moraš da raskineš ugovor, a to možeš kad ti istekne ugovorna obaveza.
Pozdrav
 
nista onda da kazem ćaletu da kod notara overi izjavu da je saglasan da ja kao njegov sin mogu da raskinem ugovor sa sbb u njegovo ime..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Probaj prvo bez toga. Reci da trenutno ne može da se vrati.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
hvala na pomoci,moracu da idem u poslovnicu i da izvidim situaciju.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
nista onda da kazem ćaletu da kod notara overi izjavu da je saglasan da ja kao njegov sin mogu da raskinem ugovor sa sbb u njegovo ime..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Kao sto rekose, prvo probaj bez toga da li moze. Kazes zbog cele ove situacije sa pademijom nije u mogucnosti da se vrati... i da li ti kao njegov sin sa stanovanjem na istoj adresi mozes da raskines ugovor? Ako ti kazu da ne moze onda pitas da li vredi njegova izjava overena kod notara da ti daje punomoc da u njegovo ime mozes da raskines ugovor. Cisto da ne bacate pare na notara ako ne moze.
 
Poslednja izmena:
^ +1
Zovi prvo SBB, objasni situaciju, smisli neki lep razlog zašto nećeš više da ih koristiš, pa onda razmišljaj šta i kako dalje...
Kaži, prodajete stan/kuću, ili tako nešto. Nemoj da ih pljuješ i napadaš, budi fin, idi na razumevanje i ljudskost...
Pozdrav
 
hvala momci na savetima :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sam zakljucio ugovor umesto caleta, dok smo bili u zajedn domacinstvu (doduse bilo je to poodavno). A sto se tice, ugovora on je na neodredj vreme i mora se ispoštovati zak. rok za otkaz, uobičajeno je 15 dana, a max 30 (naravno sbb odg max). Za ugov obavezu je jasno...
 
Da li je neko pitao SBB planiraju li da uvedu IPS QR kod na svojim računima?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja verujem da neće uvoditi jer od skora imaju online plaćanje koje je relativno lako, samo što mi ne pamti sve informacije kartice i onda moram neke podatke da unosim ponovo kad plaćam. Kod Telenora ako sačuvaš karticu, smo klik i gotov si.

Postojanje plaćanja online svakako nije opravdanje za izostanak QR koda ali to je neko moje viđenje - da neće uvoditi.
 
Raiffaisen naplaćuje QR 30 din!!!

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
SBB planira QR i ocekuju da ce biti na racunima korisnika do kraja godine.
 
Hipoteticki primer:
Sutra je 20 Jul. Ja odem do poslovnice SBB i raskinem ugovor. Zbog otkaznog roka u obavezi sam do 20 Avgusta. Racun za JUL placam u celosti a zanima me sta je sa racunom za AVGUST?
Placam ceo racun ili se racun umanjeuje za broj dana koji ne koristim njihove usluge?
U gore navedenom slucaju kada treba da im vratim opremu, odmah ili..?
Da li treba da mi daju neki papir da sam se razduzio sa opremom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno