Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne verujem da imaš prava na EON, s obzirom da imaš samo analognu kablovsku. U svakom slučaju pozovi SBB, pa vidi sa njima, možda te i obraduju :)
Pozdrav
 
Za Eon aplikaciju morao bi preći na neki od Eon paketa. Najpovoljniji je Eon light TV za 1499 din. na kome je moguće imati Eon aplikaciju na 3 uređaja. Istovremeno se može koristiti samo 1 od ta 3 uređaja i moraš imati internet. Problem je što SBB ne dozvoljava pristup Eon platformi nekim provajderima kao što je Telekom pa ako imaš njihov internet aplikacija verovatno neće raditi.

Ako nemaš internet onda Eon light duo za 3099 din. gde se Eon aplikacija može koristiti istovremeno na 3 od 5 uređaja. Brzina u digitalizovanim područjima je 100/10Mbps a za sve ostale 50/4Mbps.

Navedene cene obuhvataju i održavanje od 1395 din.

Uz Eon light duo mesečno bi ti bilo skuplje za 1704 din. što je za 2 god. ugovorne obaveze razlika od 40896 din. Ako ti nije potreban internet i sasvim ti je dovoljan osnovni paket možda je pametnije kupiti neki TV i ostati na osnovnom paketu nego prelaziti na skuplji...

Ispod na prvom linku možeš pogledati PDF cenovnik za digitalizovana područja gde su brzine veće i na drugim standardni cenovnik za sve ostale.

https://sbb.rs/Binary/30965/Ponuda-sa-cenovnikom-za-dgitalizovana-podrucja-od-26.05.2020.pdf

https://sbb.rs/Binary/30964/Ponuda_sa_cenovnikom_30.04.2020.pdf


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Za Eon aplikaciju morao bi preći na neki od Eon paketa. Najpovoljniji je Eon light TV za 1499 din. na kome je moguće imati Eon aplikaciju na 3 uređaja. Istovremeno se može koristiti samo 1 od ta 3 uređaja i moraš imati internet. Problem je što SBB ne dozvoljava pristup Eon platformi nekim provajderima kao što je Telekom pa ako imaš njihov internet aplikacija verovatno neće raditi.

Ako nemaš internet onda Eon light duo za 3099 din. gde se Eon aplikacija može koristiti istovremeno na 3 od 5 uređaja. Brzina u digitalizovanim područjima je 100/10Mbps a za sve ostale 50/4Mbps.

Navedene cene obuhvataju i održavanje od 1395 din.

Uz Eon light duo mesečno bi ti bilo skuplje za 1704 din. što je za 2 god. ugovorne obaveze razlika od 40896 din. Ako ti nije potreban internet i sasvim ti je dovoljan osnovni paket možda je pametnije kupiti neki TV i ostati na osnovnom paketu nego prelaziti na skuplji...

Ispod na prvom linku možeš pogledati PDF cenovnik za digitalizovana područja gde su brzine veće i na drugim standardni cenovnik za sve ostale.

https://sbb.rs/Binary/30965/Ponuda-sa-cenovnikom-za-dgitalizovana-podrucja-od-26.05.2020.pdf

https://sbb.rs/Binary/30964/Ponuda_sa_cenovnikom_30.04.2020.pdf


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
100% ne radiš za SBB. :D [emoji14]
 
Poslednja izmena:
100% ne radiš za SBB. :D [emoji14]

Radije bih “radio” za mts optiku, posebno zbog daleko veće upload brzine nego kod SBB-a i po dosta nižoj ceni. Kroz ulicu je odavno prošla ali u zgradu nisu ušli i verovatno ih ne zanima. Jeste da uslovljavaju sa pretplatom za fiksni ali to je opet manje zlo nego SBB održavanje a digitalizovano područje je u pitanju...

Imam sreće da za sada sve radi kako treba, inače ko ima izbora za nešto bolje neka beži što dalje od SBB-a...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja sam presao u petak sa eon full na eon premium. Niti na eon full, niti sad na eon premium nisam iza NAT-a. Ispostovali su me jer sam ih podsetio da moram da imam javnu ip adresu zbog posla(radim od kuce i jos pre korone :) ) , iako su mogli da iskuliraju jer sam rezidencijalni korisnik tj nisam biznis a trazim zbog posla. Sto se tice opreme, samo su mi zamenili epc 3928s za tc2121. Ja imam svoja 2 rutera tp link 841hp koji su dugog dometa zbog jakih antena ali na 2.4GHz(i posto su stari 9 godina nije bio mainstream gigabitni portovi vec 100mbits )pa sam prihvatio ovaj tc2121 da dobijrm 5GHz mrezu. Inace jos pre 9 godina nisam dobio modem nego ovaj epc3928s, pa nisam ni sad insistirao. Cak je savrseno funkcionisalo i sa epc za vreme eon full paketa, naravno bez wifi, jer su mu *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* dometi. Sad mi je u planu da zamenim ova dva i da kupim mesh sistem neki, do 30k i da budem miran neko duze vreme.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Interesuje me na koji nacin si povezao TC2121 i tvoje routere 841hp, koje inace imam i ja)?
U koji mod si postavio TC2121, kako si fizicki povezao njihov i tvoje routere (WAN/LAN,..., kako si im dodelio DHCP), koliko vidis AP-ova?
Interesuje me tvoje iskustvo,....

U roditeljskoj kuci (dosta velika u osnovi-200m2, prizemna) skoro da sam odustao od te varijante i mislim da idem na Mikrotik i Ubiquiti AC LR koje mi je dobro ali dosta skuplje resenje,...., malo previse para za povremene odlaske.
Probao sam iza njigovog routera Ubee (LAN port) da stavim router, pa switch,..., medjutim nije mi radio EON na smart TV-u.
 
Interesuje me na koji nacin si povezao TC2121 i tvoje routere 841hp, koje inace imam i ja)?
U koji mod si postavio TC2121, kako si fizicki povezao njihov i tvoje routere (WAN/LAN,..., kako si im dodelio DHCP), koliko vidis AP-ova?
Interesuje me tvoje iskustvo,....

U roditeljskoj kuci (dosta velika u osnovi-200m2, prizemna) skoro da sam odustao od te varijante i mislim da idem na Mikrotik i Ubiquiti AC LR koje mi je dobro ali dosta skuplje resenje,...., malo previse para za povremene odlaske.
Probao sam iza njigovog routera Ubee (LAN port) da stavim router, pa switch,..., medjutim nije mi radio EON na smart TV-u.
Nije problem ako mogu da pomognem. Ovako 2121 mi je kakav jeste, tj sbb ne da u bridge mode, ostale su ukljucene 2.4 i 5GHz mreze i ostavis ukljucen DHCP server na njemu. Sto se tice 841hp njih zakacis na lan port bilo koji nikako na wan, postavis u lan interfejs delu staticku ip adresu npr 192.168.0.2 i za drugi npr 192.168.0.3, i iskljucis im dhcp server. Oni ce na taj nacin raditi u ap mode, a dodeljivace klijentima adrese iz dhcp opsega tc2121 koji ima vrv od 192.168.0.10 a pool size je 245. Inace ostali 841hp portovi koji nisu zauzeti ce ti sad sluziti i kao switch. 841hp imaju jak domet ali ako imas u okolini dosta rutera bice smetnji.imena mreza i pass stavi da budu ista za 2.4 da bi imao laksi roaming unutar kuce.i to je to.Pitaj ako ti sta zatreba.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Još bih dodao, na 5Ghz mreži sam najbolji protok dobio kada sam na oba rutera fiksirao 802.11AC standard i kanale podesio u rasponu 40-48, različite naravno.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
@mapet

kako roaming,..., 841hp mislim da nemaju roaming.
Ako imaju roaming kao sto kazes, znaci da preuzimas signal od razlicitih AP-ova kako se kreces po prostorijama bez prekidanja konekcija.
 
Nema roaming sam ruter to treba mnogo skuplji ap :) . Ali kod mene to zavisi od klijenta, ali ti mu omogucis da skapira da su to sve iste mreze

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
znam da to skuplji uredjaji imaju, npr. mesh. Kako to izgleda u konkretnom slucaju kada si sa telefonom ili laptopm na granici dva AP-a?
Je`l mora connect/disconnect ili to nije potrebni obzirom da imaju isti naziv AP-a?
 
Posto je isti naziv AP i password ne treba connect i disconnect. E sad telefon pogotovo noviji ce znati jer ima softverski to ugradjeno a za laptop u zavisnisti od wifi drivera mozes imati u podesavanjima da mu kazes da bude roaming agressive.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Telefoni i tableti to loše hendluju, dojle gid nw izgube signal, ne povezuju se na bliži AP dok surface to radi kako treba, uvek je povezan na ruter sa jačim signalom, iako su mreže isto nazvane, kursorom kad pređem preko wifi ikonice, AP ruter pored naziva ima dvojku pa znam na koji je kad povezan

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ako je stan preko 70kvm uzmi Ubee. Ako je manji mozes i TC..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Složiću se sa ovim. Do pre godinu dana sam imao Epc 3928s, medjutim živeo sam u manjem stanu pa mi je Wifi signal zadovoljavao potrebe. Kada sam prešao u drugi, manji od 70kvm muku sam mučio sa Wifi signalom. Ubacio sam i svoj ruter i tako rešio problem.
Prošlo je godinu dana i bio sam prinudjen da taj ruter iskoristim na drugom mestu pa sam od SBB-a tražio zamenu rutera za TC2121. Moje istustvu u odnosu na Epc 3928s je da na mestima u stanu gde mi je jačina 2.4 Ghz signala bila minimalna, sada mi je takav singnal sa TC2121 bio na 5 Ghz, dok 2.4 Ghz pokriva ceo stan.
Jedini što je bitno je podesiti kanale, bar za 5 GHz, da budu ispod 48 (kao što je već i pisano na forumu).
 
Pozdrav, imam svoj asus ruter na koji je bio zakacen SBB cisco modem.
Modem je crko i iz SBB-a mi doneli Technicolor Ruter pod izgovorom da modema nemaju vise.

Kako najlakse da ga povezem na moj ruter kako bi se ponasao kao modem iskljucivo?

Znaci zelim da mu ubijem sve funkcije sem modema pa da ja na mom ruteru otvaram portove, konfigurisem dhcp itd.
 
Pozdrav, imam svoj asus ruter na koji je bio zakacen SBB cisco modem.
Modem je crko i iz SBB-a mi doneli Technicolor Ruter pod izgovorom da modema nemaju vise.

Kako najlakse da ga povezem na moj ruter kako bi se ponasao kao modem iskljucivo?

Znaci zelim da mu ubijem sve funkcije sem modema pa da ja na mom ruteru otvaram portove, konfigurisem dhcp itd.

Nemože, nema bridge-mode...
Najbliže ti je na TC staviti ASUS u DMZ...
 
Pretpostavio sam da ce biti tako nesto, da li mogu ista da im kazem povodom ovoga a da ima smisla?
Neka druga opcija?

Mislim dzaba sam kupovao ruter ako ce mi oni uvaliti ovo njihovo. :/
 
Poslednja izmena:
Ne baš, a i ovo je blizu.
Evo ti uputstvo na ovom sajtu, sve će ti biti jasno

Doduše Biznis korisnici mogu u bridge-mod, ali je skuplje...
 
Meni danas dolazili da zamene ruter jer trenutni ne može da izgura 500 Mb u downloadu. Sve namontirali i poturili mi novi Aneks uz radni nalog. Nisam hteo Aneks da potpišem i sve čovek demontirao i montirao stari ruter. Kakvi pilićari sunce ti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
tako su mene zebali sa tim aneksom kad su mi doneli onaj mini resiver za sobu.
bas su postali pravi pilićari

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ali još im kažem neću biti kući ali će neko drugi biti pa da ne bude neki problem ako se nešto treba potpisati. Devojka na telefonu mi kaže bez brige nema ništa osim radnog naloga da se potpiše. A oni dođu i sa Aneksom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I šta sad? Mislim, nema smisla da ti ostave opremu koja ne može da isporuči dogovorenu uslugu. Zovi ih i traži da to srede pod hitno.
Pozdrav
 
i obavezno javi sta si uradio...
pa to moze samo kod nas majke mi...
da je ovo uradjeno na zapadu pa napiiiip bi...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jeste čitali ovo?

01. jun 2020.

Gašenje D3i platforme

D3i platforma se gasi 1. jula 2020. godine i više neće biti u upotrebi.

Gašenje D3i platforme

D3i platforma se gasi 1. jula 2020. godine i više neće biti u upotrebi.

Svim korisnicima na D3i platformi smo omogućili besplatnu zamenu D3i uređaja za superiorni EON Smart Box uz EON pakete, a potrebno je samo da pozovu SBB Kontakt centar na 19900 ili posete najbliže prodajno mesto.

Korisnici koji do 30. juna ne izvrše besplatnu zamenu D3i uređaja i prelazak na neki od EON paketa, televiziju će moći da gledaju isključivo putem EON aplikacije na telefonu, tabletu, računaru ili Smart TV-u, a paket koji trenutno koriste biće zamenjen EON paketom shodno sadržaju paketa koji je u trenutnoj upotrebi.

EON Smart Box donosi vrhunsko iskustvo gledanja televizije uz bolji kvalitet slike i zvuka,a svaki televizor postaje Smart TV. Nove poglodnosti koje se dobijaju uz EON Smart Box su mogućnost vraćanja TV sadržaja do 7 dana unazad na svim kanalima, Video klub sa preko 18.000 atraktivnih filmova i serija, pregled You Tube sadržaja na televizoru, kao i igranje video igrica sa Google Play Games-a. Sve to uz jednostavan i moderan interfejs.

Pored toga uz EON aplikaciju omogućeno je gledanje TV sadržaja bilo gde, na tabletu, telefonu ili računaru.

Pozovite 19900 i besplatno zamenite već danas svoj D3i uređaj.



Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Napisao sam im opet jednu poruku i evo malopre mi bio momak i zamenio ruter za Tehnicolor CGA2121 i sad preko mog WiFi rutera guram skoro svih 500/50 Mbs. Nikakav aneks niti radni nalog nisam potpisao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne baš, a i ovo je blizu.
Evo ti uputstvo na ovom sajtu, sve će ti biti jasno

Doduše Biznis korisnici mogu u bridge-mod, ali je skuplje...

Uspeo sam da odradim sve osim da rezervisem adresu za Ruter na DHCP serveru od Technicolor-a.

Adresa koju sam stavio je ta koju vidite na slici, ruter ima tu adresu jer je vec dinamicki dobio ranije ali ovde pise "not active".

Restartovao sam ruter i dzaba, sta radim pogresno?

Screenshot from 2020-06-11 11-10-30.jpg


p.s. ako ovo namestim da li mogu da radim port forwarding redovno onda samo na mom ruteru i da zaobidjem Technicolor? Kako da provrim da li sam iza CG-nat-a u ovom slucaju kada imam i ruter i Technicolor jer mi na ruteru sada pokazuje internu IP adresu Technicolor-a?
 
Uspeo sam da odradim sve osim da rezervisem adresu za Ruter na DHCP serveru od Technicolor-a.

Adresa koju sam stavio je ta koju vidite na slici, ruter ima tu adresu jer je vec dinamicki dobio ranije ali ovde pise "not active".

Restartovao sam ruter i dzaba, sta radim pogresno?

p.s. ako ovo namestim da li mogu da radim port forwarding redovno onda samo na mom ruteru i da zaobidjem Technicolor? Kako da provrim da li sam iza CG-nat-a u ovom slucaju kada imam i ruter i Technicolor jer mi na ruteru sada pokazuje internu IP adresu Technicolor-a?

Nisi pažljivo čitao, nema dinamički, i na tvom ruteru mora onda statički WAN, sve lepo piše.
Lepo vidiš eksternu IP ima dovoljno načina da se to vidi, a svakako možeš u TC da vidiš...
Ako odradiš sve, da naravno, to je poenta, tome DMZ i služi...
 
Izvinjavam se, nisam dobro napisao, ja jesam staticki stavio na ruteru IP ali pre nego sto sam to uradio vec je imao isti taj IP kada ga je dinamicki dobio.
I kada sam promenuo to, setovao rezervaciju na Technicolor i restartovao oba idalje stoji "not active" ali adresu je dobio moj ruter kako treba.

Idalje ostaje isto pitanje za port forwarding, da li sada kada je u DMZ modu nakacen mogu to da izvedem samo na mom ruteru pod uslovom da nisam iza CGNAT-a?
 
Izvinjavam se, nisam dobro napisao, ja jesam staticki stavio na ruteru IP ali pre nego sto sam to uradio vec je imao isti taj IP kada ga je dinamicki dobio.
I kada sam promenuo to, setovao rezervaciju na Technicolor i restartovao oba idalje stoji "not active" ali adresu je dobio moj ruter kako treba.

Onda nije bitno šta kaže TC ako sve radi. Ako si rezervisao na TC i statički je stavio na tvom pod WAN to je to. (i bitno je da je tvoj ruter drugi opseg tj. da nije 192.168.0) već 1, 2 ili šta god)

Idalje ostaje isto pitanje za port forwarding, da li sada kada je u DMZ modu nakacen mogu to da izvedem samo na mom ruteru pod uslovom da nisam iza CGNAT-a?
Odgovorio sam ti, treći pasus...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno