Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo zbog ovakvog potencijalnog horora koji bi mogao da mi se desi (kao ova igranka koju je imao KrisFil) ne menjam ništa.
Trenutno Trio Gold bez ugovorne obaveze, modem EPC3208, ruter Apple gen. 5 - sve radi besprekorno, gura maksimalnih i stabilnih 150/10 koliko mi sleduje u okviru paketa.
Ovo mi završava posao, samo da radi ok.

Jedno pitanje za stare pakete nisu uvećavali brzine ili si negde gde je još analogna.
 
Nema više u BG analogne, a ovo je paket bez ugovorne obaveze, pa je brzina ostala zakucana na ono što je bilo dok je bila obaveza.
Zvali su me par puta da mi nude neke gluposti, ne bih li se zakačio i potpisao, ali sve su to neki TV kanali, a mene TV ič ne zanima, tu je zbog supruge i samo zbog nje.
Ni fixni me ne zanima, ali nisam još uspeo da ubedim lepšu polovinu da nam i on ne treba.
Ali internet me itekako zanima i to prevashodno MORA da bude stabilan, bez iskakanja, što ovih desetak godina otkako sam se ovde doselio i koristim SBB, uistinu i jeste. Nemam ama baš nijednu zamerku na kvalitet interneta, radi besprekorno i onako kako piše u ugovoru, bez padova u brzini.
 
Upravo zbog ovakvog potencijalnog horora koji bi mogao da mi se desi (kao ova igranka koju je imao KrisFil) ne menjam ništa.
Trenutno Trio Gold bez ugovorne obaveze, modem EPC3208, ruter Apple gen. 5 - sve radi besprekorno, gura maksimalnih i stabilnih 150/10 koliko mi sleduje u okviru paketa.
Ovo mi završava posao, samo da radi ok.

Ja sam prešao sa Trio Gold na EON Premium.
Bez problema zadržao EPC3208.

Tako da slobodno pređi na EON paket koji ti odgovara.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da se ukljucim, prelazim sa trio gold paketa na eon premium. Imam EPC3928s modem.

Sta mi savetujete: da ga zadrzim ili da trazim nesto drugo ?

U stvari , sta je najbolja kombinacija ?
Imam 3 tv aparata u stanu i 3 kompa ( planiram lan kablom da ih povezem sa ruterom).
 
Između ostalog i zbog CGNAT-a neću da prelazim, zaboravih da to pomenem.
 
Zar ne rizikujete CGNAT prelaskom na Eon?
Ja mislim da CGNAT nije striktno povezan sa EON paketima i da može da se "desi" svima.

U vreme kad sam ja prelazio, dobio sam 1500din popust mesečno . Bio sam spreman da rizikujem da ću određeno vreme morati da plaćam i statički adresu.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imam Eon premium bez cg-nata...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Da se ukljucim, prelazim sa trio gold paketa na eon premium. Imam EPC3928s modem.

Sta mi savetujete: da ga zadrzim ili da trazim nesto drugo ?

U stvari , sta je najbolja kombinacija ?
Imam 3 tv aparata u stanu i 3 kompa ( planiram lan kablom da ih povezem sa ruterom).

3928 nije modem, vec je home gateway i verovatno je najgori uredjaj koji su imali u ponudi - tako da slobodno ga menjaj, dobices slicno gvno samo novije koje podrzava 5ghz, gbit lan i vece brzine neta. Mi pricamo o 3208 koji jeste modem, ali je ogranicen na 340mbit (toliko ja imam kad stavim 1m kabla u njega i zakacim direktno laptop).
EON Premium uglavnom nema CGNAT, mada ni tu nema pravila. Stari paketi dobiju NAT kad im "naleti", tako da neprelaskom na noviji paket nema garancija nece biti NATa .
Moj licni savet je da se predje, ako uspete jos nesto da iscupate, ako nista zbog veceg uploada...
 
Izvan BG i to samo na delovima mreže koja je pripadala IKOMU da li je ko u opšte i bio stavljen iza CGNAT.
 
Pa, moze li onda savet, sta je idealna kombinacija njihove opreme za eon premium paket ?
Naravno, po dosadasnjem iskustvu i razmeni utisaka.
 
Trazis Ubee HG ako ti je bitan wifi, a ako imas svoj ruter uzmes TC2121. To bi bilo to. Ako si ono, klasican korisnik kao 99% nas. Ako ti nesto znaci, imao sam oba, na TC su mi malo bolje radile online igre.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ja sam presao u petak sa eon full na eon premium. Niti na eon full, niti sad na eon premium nisam iza NAT-a. Ispostovali su me jer sam ih podsetio da moram da imam javnu ip adresu zbog posla(radim od kuce i jos pre korone :) ) , iako su mogli da iskuliraju jer sam rezidencijalni korisnik tj nisam biznis a trazim zbog posla. Sto se tice opreme, samo su mi zamenili epc 3928s za tc2121. Ja imam svoja 2 rutera tp link 841hp koji su dugog dometa zbog jakih antena ali na 2.4GHz(i posto su stari 9 godina nije bio mainstream gigabitni portovi vec 100mbits )pa sam prihvatio ovaj tc2121 da dobijrm 5GHz mrezu. Inace jos pre 9 godina nisam dobio modem nego ovaj epc3928s, pa nisam ni sad insistirao. Cak je savrseno funkcionisalo i sa epc za vreme eon full paketa, naravno bez wifi, jer su mu *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* dometi. Sad mi je u planu da zamenim ova dva i da kupim mesh sistem neki, do 30k i da budem miran neko duze vreme.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima.
Naime, zavrsio sam nesto za SBB, pa mi sada "duguju" uslugu.
Zato pitam sta mi preporucujete, posto cu verovatno moci da biram ( ako to uopste postoji kod njih, tek cemo videti koliko su od reci ) modem/ruter i slicno.
Od svoje opreme nemam nista.
Nisam iza NAT-a ni sada, na trio gold paketu, a nadam se da necu ni biti na novom paketu.
Tri tv-a i tri racunara u stanu ( klinci svoje koriste za online igranje, moj je samo za posao ). Planiram svaki da povezem lan kablom.
Samo se telefoni kace na wifi u stanu.
Temu sam prelistao dosta detaljno ali ima oprecnih misljenja, zato me interesuje neki kvalitetan "setup".
 
Ako je stan preko 70kvm uzmi Ubee. Ako je manji mozes i TC..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ubee ima problema sa WiFi. Domet i protok su OK, ali se WiFi povremeno izgubi. Prilično frustrirajuće kad ti konekcije puknu ponekad i više puta u toku radnog vremena. Ovo se dešava istovremeno i na 2.4GHz i na 5GHz, ali se 2.4 mnogo brže oporavi, pa nekad deluje da je samo 5GHz u problemu.
Pošto ne verujem da će SBB ovo ikada rešiti, počinjem da razmišljam o nabavci sopstvenog rutera.
Pozdrav
 
Ja sam izgleda imao sreće sa Ubee, kod mene nema problema sa WiFi-jem, godinu i po dana kako su ga doneli nema problema.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Moj Ubee je EVW32C-0N, FW 2.4.1009-SIP, ako to ima neke veze.
Pozdrav
 
Zna li neko šta od opreme se dobija na SBB optici?
Calix optički ruter, Eon box i D3 cam ili D3 mini za TV, mreznih i koaksijalbih kablova koliko god ti treba po stanu/kući.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zavisi. Ja sam dobio Huawei HG8247U i SDT OTT Eon box.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Moze li se preko D3 mini uredjaja kablovska prikazati na laptopu?

Ako misliš povezati D3 mini i laptop pa preko laptopa gledati TV kanale to nije moguće.

Možda bi moglo pomoću kartice za snimanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
U teoriji može ako ima HDMI IN na laptopu, a to jako retko...
 
U teoriji može ako ima HDMI IN na laptopu, a to jako retko...

Imali su neki Alienware modeli HDMI ulaz ali u slučaju iznad najverovatnije je u pitanju laptop sa HDMI izlazom i u tom slučaju nije moguće.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Imali su neki Alienware modeli HDMI ulaz ali u slučaju iznad najverovatnije je u pitanju laptop sa HDMI izlazom i u tom slučaju nije moguće.

Bilo je još modela i proizvođača, ali jako skupi primerci, često profesionalnih itd.
 
EON može da se koristi na računaru preko browsera ako korisnik ima nalog.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni je mesecno odrzavanje 1.395 dinara i imam samo kablovsku. U pitanju je stari paket, osnovni set kanala.

Nemam kreiran EON nalog, da li na to imaju pravo svi korisnici?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno