Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

@magick

verovatno si morao da se obavezes ugovorom na 40 godina uz zakletvu da nikad neces izustiti rec 'AJKOM'? :)
:d Zapravo, "svega" dve godine, od čega mi prvih 6 meseci daju za dž. :p Nije loša ponuda. Do skora sam plaćao 1.050 za osnovnu televiziju i još 1.590 za ADSL (5/1 Mbps bez ugovorne obaveze :S:). Sada ću za iste novce dobiti digitalnu televiziju i gomilu dodatnih programa, kao i 4x brzi net. :zgran: Jedino ćemo videti kakva će im biti dostupnost/pouzdanost u poređenju sa ADSL-om.
 
Meni kao kućnom korisniku samo jedan iptv HD kanal vuče u piku preko 25 mega,a gde je nešto drugo.Nemam hard disk niti bilo šta veliko što skidam sa neta.
Odakle ti vučeš tol'ke strimove? :zgran: Je l' ima nešto dobro i pouzdano, da se plaća i da radi vrhunski? Daj preporuku. :)
 
Pa da, mogao sam i ja da uzmem Box3 ali kad sam video izbor kanala momentalno sam odustao tako da sam sad na Box2+D3i. Jeste mrvicu skuplje(ne racunajuci HD paket) ali je ponuda neuporedivo bolja. Plus D3go, 72h unazad i Unifi. Daleko od toga da je SBB savrsen ali od mogucih izbora koje sam imao ovaj je definitivno najbolji...

Cak su i HD kanali sasvim pristojni.

Nešto slično planiram i ja, čak sam se i registrovao da bih te pitao nešto. Dakle, ja imam IPTV, net od 8Mbps i dva laptopa na grbači interneta, kako će se na sve to odraziti i D3i? Eventualno razmišljam da povećam brzinu na 10Mbps, ali me zanima kako će funkcionisati sve to ukoliko taj plan propadne. Da li nešto bitno usporava protok ćaletu i kevi na drugom kompu ili kako već.

D3i planiram da koristim samo na svom TVu i to pre svega zbog SK paketa, mada ni ostali nisu za bacanje. :happy:

Da, imam neki stariji TV (ne znam da li je CRT niti šta to tačno znači), imaginarne marke SEITECH, pristojnih dimenzija i rezolucije i zakrivljenog ekrana. Hoću li videti neke bitnije promene u kvalitetu slike?


Ne moraš samo ti da odgovoriš na ovo, ali vidim da si ti uzeo isto što ću i ja, pa bi mi značilo da daš neki info pride. Hvala. :)
 
Jel jos vazi promotivni period? Protok interneta mi je 15/1. Dal su u medjuvremenu malo ispeglani problemi tipa brzine menjanja kanala zatim kvaliteta same slike (tu mislim i na SD i na HD kanale)? Kod mene je npr RTS HD super (taman da gledam kvlitetnije "domace serije":)). Cisto me interesuje da li su se i SD i HD kanali priblizili kvalitetu kakav je kad je kablovski SBB u pitanju. I mene interesuje bas zbog Sport Kanala sto digitalnih sto HD. Posto cesto skidam filmove interesuje me da li ce to uticani kvalitet slike. Znam da im je podrska bila katastrofalna. Znam da su dopustili doplatu za jos jedan tv (znacilo bi mi zbog majke). Inace imam i ja 2 kompa.
 
Poslednja izmena:
Nešto slično planiram i ja, čak sam se i registrovao da bih te pitao nešto. Dakle, ja imam IPTV, net od 8Mbps i dva laptopa na grbači interneta, kako će se na sve to odraziti i D3i? Eventualno razmišljam da povećam brzinu na 10Mbps, ali me zanima kako će funkcionisati sve to ukoliko taj plan propadne. Da li nešto bitno usporava protok ćaletu i kevi na drugom kompu ili kako već.



D3i planiram da koristim samo na svom TVu i to pre svega zbog SK paketa, mada ni ostali nisu za bacanje. :happy:



Da, imam neki stariji TV (ne znam da li je CRT niti šta to tačno znači), imaginarne marke SEITECH, pristojnih dimenzija i rezolucije i zakrivljenog ekrana. Hoću li videti neke bitnije promene u kvalitetu slike?





Ne moraš samo ti da odgovoriš na ovo, ali vidim da si ti uzeo isto što ću i ja, pa bi mi značilo da daš neki info pride. Hvala. :)


Radi sve ok, recimo da na 10/1 ADSL gledam FoxHD i paralelno učitava YT klip u FullHD i radi sve normalno. Jedini problem sam primetio kada se uploaduje nešto, to znam problem da pravi.

Ako tv nije fullhd tj ako nije lcd mislim da nemaš potrebe za hd paketom a na toj brzini interneta će sd da radi bez problema u smislu da i ostale ne ograničavaš. Uostalom trisl period je mesec dana, preko CallCentra poruči da ti dostave uređaj na kuću pa sam odmah vidiš radi li to kod tebe ili ne...
 
Jel jos vazi promotivni period? Protok interneta mi je 15/1. Dal su u medjuvremenu malo ispeglani problemi tipa brzine menjanja kanala zatim kvaliteta same slike (tu mislim i na SD i na HD kanale)? Kod mene je npr RTS HD super (taman da gledam kvlitetnije "domace serije":)). Cisto me interesuje da li su se i SD i HD kanali priblizili kvalitetu kakav je kad je kablovski SBB u pitanju. I mene interesuje bas zbog Sport Kanala sto digitalnih sto HD. Posto cesto skidam filmove interesuje me da li ce to uticani kvalitet slike. Znam da im je podrska bila katastrofalna. Znam da su dopustili doplatu za jos jedan tv (znacilo bi mi zbog majke). Inace imam i ja 2 kompa.



Važi. Ja problem sa brzinom menjanja kanala nisam ni primetio, menja isto ako ne i brže nego Vektorova DTV što mi je bila. Opet sliku sa SBB kablovskom ne mogu da poredim jer je nisam imao ali SD je bolja nego Vektor SD a HD jedino što sam mogao da uporedim na obe dok sam imao Vektor je RTS HD i možda je isti na Vektoru mrvicu bolji ali i to je jako upitno. Što se skidanja tiče ja nisam nikakav težak downloader ali koliko videh isti mu ne pravi problem tj ne znam da li STB rezerviše za sebe protok nekako ali prosto ako on recimo pojede 5mbit za kanal tebi ostaje ostatak i brzina skidanja na PC varira pd toga koliko ovaj jede. Što se uploada tiče na kablovskom internetu taj problem nisam primetio ali ovde jesam. Recimo dođem kući, telefon detektuje wifi a recimo snimio sam klip danas koji treba da se uploaduje na Onedrive, kako krene upload punom brzinom tako krene da štuca TV dokle god isti traje tj dok se ne smanji. Ako ograničim preko rutera upload na manju vrednost onda se ne dešava to.
 
Hvala ti na odgovoru. Inace sam ja prosle godine negde u ovo vreme uzimao na probu ali nesto nisam bas bio bog zna sta zadovoljan. Tad mi je protok bio 10/1 ali glavni razlog zasto sam vratio je sto su za drugi tv naplacivali STB kao jos jedan paket. Podrska im nije bila kako treba.
Korisnik sam AVcom-a. I ja imam RTS HD kao i par ruskih HD kanala a ono sto se naplacuje kao HD je zali boze izbor. Koliko vidim smanjili su ugovor na 12 meseci jer u principu ne volim duge ugovore pogotovo sto je ovo Srbija. Sto se tice skidanja filmova oni su svi BDRip-ovi od 7GB pa navise kad je velicina u pitanju.
Kao to rekoh prevenstveno me interesuje zbog SK.
U svakom slucaju razmislicu sta mi je ciniti ili cu opet uzeti na probu. Znam da je jedan clan foruma uzimao ponovo na probu i da nesto nije bio zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
SK HD je ok, doduše jedno vreme su čak i malo bolji stream bili pustili ali meni to nije radilo kako treba, znao je da zaštuca. Međutim i ovo je ok, mogu da snimim kako izgleda.



Ja sam generalno zadovoljan. Tj sam servis je dobar, SBB u smislu podrške itd je kriminalan, prosto sam šlogiran koliko loše rade. Ugovor jeste sad na 12 pa cela usluga ima smisla, 24 meseca je previše. I kako su mi rekli ako se recimo za vreme ugovorne obaveze preseliš ili SBB počne da nudi usluge gde ti živiš bez obzira na ugovornu obavezu D3i ugovor može da migrira u neki Duo/Trio mix itd bez plaćanja penala.

Da li postoje bolji kanali u smislu kvaliteta? Da svakako ali ako gledamo cenu i ono što je dostupno većini stanovnika onda je D3i skroz ok izbor.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti u svakom slucaju kao sto rekoh razmislicu da uzmem na probu mozda ponovo. Nego me nesto kopka da oni STB-ovi koji mozda nisu radili kako treba nisu od ljudi koji su posle probnog perioda vracali iste.
 
Možda. I ja prvi koji sam dobio je bio korišćen već i nije mu radio HDMI kako treba. Mislim da je bolje otići u poslovnicu i tražiti nov uređaj.
 
Meni je prvi STB riknuo odjednom a ovaj sto sam dobio kao zamenu ima vidnu ogrebotinu/oguljenu plastiku na sebi, u kutiji nema onog kartona, sve raskupusano, nedostaje uputstvo i sto me je posebno nerviralo je glomazniji strujni adapter koji mi sada zauzima dva mesta i zbog koga sam morao da menjam konfiguraciju kompletno. Ipak ako ce sve da radi kako treba nije mi problem zbog ovakvih stvari ali mi ovaj albis uopste ne uliva poverenje.
 
Ja sam taj prvi falicni dobio postom preko kurira, ocigledno koriscen uredjaj. Nakon toga sam insistirao da mi se da iskljucivo nov nikad otvoren i taj je radio super. Ovaj sad poslednji sto koristim tj kad sam isao da raskinem/potpisem ponovo ugovor koji su mi dali isto je nov, tj trazio sam da bude nov. Mada izgleda da u poslovnicama i nemaju te stare posto kako mi rece njih salju ne znam gde vec a oni tu izdaju nove. Mozda se 1-2 u mesec dana zaglupi i resetuje ali nista strasno. Za sada naravno, no bas me briga, bilo koja sitnica da ne valja odmah trazim zamenu i to je to. Ili ce da radi kako treba ili raskidamo ugovor...
 
Danas dobio stb putem kurirske službe.
Sve radi OK.
SD kanali, bar ovi koje sam ja gledao ništa se ne razlikuju od TS IPTV.
Prvi utisci su odlični, i ukoliko uspem da raskinem ugovor sa TS, D3i ću da zadržim.
Možda ću jedino od TS da uzmem neki veći internet. Trenutno u okviru BOX3 paketa imam zaista stabilan internet.
Kampanje 50 po ceni 10 i viša po ceni niže tarife su još uvek aktuelne.
 
Pre neki dan sam uporedio ove slobodne kanale koji idu preko dvb-c na kablovskoj i mogu reci da nema neke bitne razlike u odnosu na iste sa d3i. Veoma slicno izgledaju. Steta sto sto HD kanali nisu malo bolje enkodovani. Cak i sa tim protokom koji koriste slika bi mogla da bude kvalitetnija.
 
Poslednja izmena:
... Steta sto sto HD kanali nisu malo bolje enkodovani. Cak i sa tim protokom koji koriste slika bi mogla da bude kvalitetnija.

E to je ono na sta sam mislio kad sam pisao post da li su poboljsali kvalitet HD kanala.
 
Ja kapiram da kad potražnja za HD u Srbiji bude veća da će se oni i više cimati za HD kanale kod nas i kvalitet i kvantitet kod Totala i Telekoma i veći bitrejt i bolje enkodovanje. Naravno da bi trebalo biti obrnuto da oni svojim ponudama i njenim kvalitetom pridobijaju korisnike ali se ipak to u Srbiji ne isplati tako lako.

D3i realno izuva po ponudi ne samo u Srbiji nego na čitavom Balkanu, ima sve Foxove u HD, Discovery Science, Travel, Viasat History svi odlični kanali i to u visokoj rezoluciji, a D3 je još bolji jer ima sve to + HBO i Cinemax u HD-u. Da krenu Cinestar Premiere HD kanali za srpsko tržište kao što su Hrvati najavili da će biti i da ih ubaci SBB odmakli bi samo tako svim živim operaterima što se tiče televizije.
 
Poslednja izmena:
Bolji HD sa većim protokom možemo da očekujemo onda kada se prosečna brzina interneta u Srbiji poveća, ipak oni enkorduju kanale za široke narodne mase a ne za kolicinu koja ima 50Mb/s. HD kanali su dobri, najviše nedostataka se vidi na sportskim i to je to. Filmsko-dokumentarni su skroz pristojnog kvaliteta.
 
Čekajte ljudi, je l' HBO i/ili neki drugi svetski filmski kanali prodaju neki svoj WebTV servis ili pak IPTV, koji možeš da podesiš na eksternom uređaju koristeći parametre koje ti daju? Ono kao VoIP preko SIP naloga? Ukoliko nekome ne trebaju naši titlovi, da li je moguće da je za kvalitetne HD strimove ograničen na domaće operatere?

Znam za satelit, al' da l' postoji neki paytv preko Interneta, a da je u HD kvalitetu i da nešto valja? Sky Uk je spominjao neke HD strimove, al' ne reče odakle to vuče. Pitam za ove što se plaćaju jer tu ne bi trebalo da ima problema oko kvaliteta i dostupnosti usluge. Čisto da znam, pa ako je preskupo - preskupo.
 
Dopunjena je ponuda D3i. Sada korisnici mogu da se pretplate na HBO i Cinemax. Naravno HBO Premium takođe. Pa, ko voli.
Ja sam bio mesecima pretplaćen na HBO Premium na Open IPTV, ali po mom skromnom mišljenju taj sadržaj nije vredan baš tih ~7 € dodatnog mesečnog troška.
 
Poslednja izmena:
Opa! :) Mislim da će onda Ikom digitalna malo da sačeka, bar dok ne povećaju broj HD kanala. :) Samo, otkud ti to da podržavaju i HBO Premium? U cenovniku nema toga.

Je l' može neko da potvrdi, da li je na HBO kanalima podržana opcija "pogledaj propušteno"? Ono sa 72h.
 
Samo... kada Ikomu dam 500 dinara više, oni mi uz HBO paket daju i još neke programe i 10 Mbps dl-a više. Mada, osnovna D3i ponuda + njihov HD paket su mi za 1.440 RSD/m ipak neprevaziđena stvar za one koji nemaju SBB kabl (a hoće programe sa našim titlovima). :)
 
Vidiš brzopleto sam rekao za HBO Premium, jer je na IPTV TS ta usluga je bila ekvivalent ovoga što u SBB D3i cenovniku zovu HBO Cinemax, znači svi dostupni kanali HBO i CInemaxa pride HBO GO.
Možda je to i ovde slučaj.
 
Da, nema Premiuma koji uključuje i HBO Go i neki njihov VoD servis. Valjda je problem u nekim tehničkim uslovima (sistem zaštite?!) koje operater mora da ispuni da bi mogao da preprodaje njihove kanale.

Nego... Čuo sam negde da je Cinemax praktično (bleda) kopija HBO, koji ih je nedavno i kupio, te da praktično emituje ono što je HBO prikazivao prošle godine/sezone. Navodno ne vredi nešto spec. kada već imaš HBO. Je l' to tačno?
 
Nije, Cinemax kanali su totalno drugačiji od HBO kanala jer emituje malo alternativne filmove a ne uvek blokbastere. U svakom slučaju pohvale za SBB na uvodjenju i HBO kanala na D3i.

http://www.hbo.rs/schedule

Opcija 72 sata nije dostupna na HBO jer neda HBO, čak su tražili da izbace HBO kanale sa D3GO servisa jer imaju svoj HBO GO. Trebali su po meni da HBO GO ubace u Premium paket!
 
Poslednja izmena:
Cinemax je totalna suprotnost HBO-u. Ja tako s vremena na vreme uključim HBO + Cinemax na IPTV pa isključim pa tako stalno u krug. Šta znam, realno ti filmski kanali kod nas ne vrede kad možeš da skidaš sa torrenta šta god hoćeš. Kanali ko kanali su odlični HBO daje uglavnom američke nove blokbastere, dok se na HBO Comedy zakači i po neki ne američki film. Cinemax uglavnom daje filmove koji nisu holivudska produkcija i ima stvarno svašta ali nađe se i po neki filmov sa HBO-a. Sve zavisi šta ko voli, oni koji nisu zadovoljni sa filmovima od 2000 pa na ovamo njima i ne trebaju ovakvi kanali.
 
Odakle HBO na D3-GO?

Ostalo je samo da se redefiniše plus paket koji je čista papazjanija od ponude.

Šta će u plus paketu dečiji kanali koji trebaju biti deo osnovne ponude ili xxx kanali koji trebaju biti deo posebne ponude.Deo filmskih kanala treba da bude dodat jednom od ovih novih hbo cinemax paketa za isti novac.Sve u svemu nema posebne ponude ako neko hoće sve pakete ili da se potpuno ukine plus paket i da se kanali raspodele po postojećim paketima.
 
Poslednja izmena:
HBO ne dozvoljava da u okviru njihovih paketa budu drugi kanali.
To je kao ono u prodavnicama, kada u frižiderima Coca Cola ne mogu biti
proizvodi iz Pepsija ili nekog drugog proizvođača pića.
HBO kanali su ekskluziva.
 
Nije bitno neka filmski kanali iz plus paketa budu deo osnovne ponude.Kad se saberu svi paketi ,cena je jako visoka.Plus paket je taj koji trebaju ukinuti.
 
Uzeh večeras D3i na probu. :) Sutra ću ga tek povezati, mrzi me večeras, a i tek treba da mi uključe dodatne usluge. Evo par iznenađenja i utisaka već u samom startu:

- Nema više 1GB za prenos podataka u okviru pridružene usluge "SBB WiFi zona", umesto toga ima Unifi (isto to) koji je besplatan do kraja godine, a posle... ni oni ne znaju
- Nema više ni HD paketa u probnom periodu (kako onda da probam D3i koji i uzimam zbog HD kanala?!?)
- D3 Go aplikacija na Android telefonu ne radi preko Telekom 3G mreže, a preko WiFi-a (Eunet ADSL) dosta TV programa nije dostupno

+ Sada, pored probnog meseca, daju još dva meseca pretplatu za 1 dinar, što će reći da se obavezujete na 10 računa od po 990 dinara

Videćemo kakav im je HD - imaću prilike da ga poredim sa Ikomovim HD kanalima koje primam preko DVB-C tjunera u televizoru. :p
 
Nazad
Vrh Dno