Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Pa da, mogao sam i ja da uzmem Box3 ali kad sam video izbor kanala momentalno sam odustao tako da sam sad na Box2+D3i. Jeste mrvicu skuplje(ne racunajuci HD paket) ali je ponuda neuporedivo bolja. Plus D3go, 72h unazad i Unifi. Daleko od toga da je SBB savrsen ali od mogucih izbora koje sam imao ovaj je definitivno najbolji...

Cak su i HD kanali sasvim pristojni.
 
Dobro je da mi ugovor ističe u novembru, baš se pogodilo :D . Na areni sam dosta gledao Aba ligu a volim i Euroleague mnogo da gledam i Premier ligu . Ne može se uopšte porediti sada Sk i Arena , nebo i zemlja.

Na kraju će mi ispasti manje od box cene . Ma lično mnogo bolji izbor kanala, Na iptv nema sportkluba( 1,2,3,4,5,6 ), 24kitchen, fox,history...

Imam osnovni paket na D3i, isprobao sam samo rts Hd i fino radi , slika je ok
 
Poslednja izmena:
U osnovnom je u HD valjda i Nova i 24kitchen... SK4/5/6 su u onom Plus paketu, to samo dok je trial imas :)

P.S. Slobodno im trazi da ti aktiviraju HD paket, gratis je i on u trial periodu ali nije aktiviran po defaultu. Ako ne planiras da ga zadrzis posle, samo im 2-3 dana ranije javis da ga opet ugase i to je to.
 
Ok,nije problem za 4,5,6 koliko sam gledao slabo ga koriste ,kao arena 5. Dosta mi je i prva 3 :)
 
Darko jel te ne mrzi da mi napišeš koji hd kanali na D3i imaju sada prevode?
 
pa Areni ističe licenca za LŠ a svi su izgledi da SK ulazi u tu priču
 
Pa oni ako im to uzmu mogu slobodnu da je i ugase. Nema šanse da se ta borba lako završi. Ili će Primera ili Premier na Arenu u zamenu za ovo.
 
E do mo** pa sta onda ostade za nas koji nemamo SBB i njegove "derivate"? Dovoljno sto nemogu da gledam ljudski tenis, primeru i premijer ligu. Da gledam Seriju A i nase jadno livada prvenstvo ma mislim strasno. Ostace LS samo onda jedan dan u nedelji na RTS-u.
 
Poslednja izmena:
pa šta ako ističe ugovor, teško da će arena da prepusti i ovo inače će biti ćaos
 
Darko jel te ne mrzi da mi napišeš koji hd kanali na D3i imaju sada prevode?

Nova HD, Fox HD, Fox Life HD, Fox Crime HD, Fox Movies HD, Viasat Nature/History HD, History HD, Travel HD, 24Kitchen HD.

Nemaju: Discovery HD Showcase, Animal Planet HD, National Geographic HD, Discovery Science HD, Nickelodeon HD, Food Network HD, Trace Sport Stars HD, Shorts HD.
 
pa dobro, jel' vi stvarno mislite ta Telekom može da iskešira više od KKR-a?
 
@Darko1290

Pretpostavljam da su "Viasat Nature/History HD" programi koji se naizmenično emituju na istom kanalu, je l' da?
 
Jeste magick prvo ide Viasat Nature HD pa uveče se nastavlja Viasat History HD što i nije loše, manje mogućnosti za reprize i više novog materjala. :)

darko hvala za odgovore brate ;) E za sve te kanale koji si pobrojao, osim ta poslednja 2, na satelitu idu uredno prevodi ali operaterima je skupo da iskeširaju lokalizaciju očigledno.
Mada sam čuo da bi uskoro trebalo da krenu prevodi na Discovery i Animal Planet.
 
Poslednja izmena:
Generalno D3I je neuporedivo bolji od Telekoma,od sporta pa preko crtaća pa do dokumentaraca.Sa smanjenjem ugovorne obaveze napravljana je strategija za preuzimanje telekom iptv korisnika.Ko malo bolje sagleda situaciju može uzeti neki box od telekoma a IPTV od sbb-a.
 
Poslednja izmena:
kako za koga. ja nikad ne bi tracio internet na televiziju, kakva god da je.
 
Pa ne kaze se dzabe 100 ljudi - 100 cudi. Ja sa druge strane kazem, sta ce mi internet ako ga ne koristim? Da mi stoji veza za nedaj boze? Da skidam torrente 24h? Proslo me to jos za vreme studentskih dana... Ovako za 990din dobijes ono sto kod drugih moras da platis >1300 mesecno ako gledas spisak kanala. Naravno ko ne gleda TV uopste za njega je sve ovo besmisleno...
 
U porodoci svako ima svoje zelje od dece koja hoce crtace,pa zene koja hoce fox serijske kanale i to u HD-u,do mene koji hoce HD sportske kanale koji prenose domacu aba ligu i tenis.Sve to ima samo SBB.
Svakoj porodici treba internet jer nismo u africi, mada je i ona danas bolje mesto za zivljenje.
 
izgleda da pod internetom smatras 'flat rate' od barem 4Mbit.
sumnjam da svaka porodica u Srbiji zeli da odvoji 20ak evra svakog meseca za to, a kamoli da joj *treba*.
 
mislim da je to upravo tvoj problem. a od tih 3 miliona nemaju svi flatrate. internet nije neophodan i nadam se da nikad nece ni biti.
 
Pod hitno da zoves moderatora ovog foruma da ti iskljuci internet pristup jer tebi internet i nije potreban.
Zahtevaj neko stampano izdanje ovog foruma samo za tebe,mozda ti uslise molitve.U tom stampanom izdanju mozda i procitas da su svi ADSL paketi flatrate.
 
evo pogledao sam malo bolje. tamo ne kaze da tih 3 miliona imaju ADSL, vec da "Od ukupnog broja domaćinstava koja poseduju internet, 54,6 odsto koristi ADSL konekciju". i nemaju svi bar 4Mbit.
 
54,6% koristi ADSL, 32,4% koristi kablovski internet, 8% 3G, 3% WiFi i 2% dial-up. :)

Lupio sam, al' jasno je da je flet-rejt pristup ubedljivo najdominantniji, ali ne zato što je nekome to neophodno, već zato što se jedino isplati, pogotovo kada se ima u vidu da su današnje veb stranice prebucane flešom i slikama, a i video je praktično postao sastavni deo interneta.

Problem ovde nije to šta kome treba, već šta ko može sebi da priušti. Ajfon i slične Android izdr*otine, koje koštaju po 500€, su retko kome POTREBNE - reč je samo o kompulzivnoj želji da se kupuje i da se, makar privremeno, mozak natopi endorfinom čije lučenje možemo i treba da podstičemo na razne druge, daleko zdravije, načine.

Evo, malopre mi bio podizvođač Ikoma i postavio kablovski modem. Potpisao sam govor za Flet 2 (kablovska televizija + kablovski internet 10/1). Do sada sam koristio ADSL i za njega imam samo reči hvale, ali... Ovi mi dadoše 10/1 za 375 dinara mesečno!!! :O Mislim, kablovsku televiziju plaćam pa plaćam, kada sve ostalo preračunam, izaćiće me kablovski internet 10/1 u proseku 375 RSD/m. To je teško odbiti.
 
Jes,vala i meni je bilo tesko da odbijem 50/2 za 1880 dinara:smash:
Nisu mogli da me privuku na megabox jer im je HD IPTV siromasniji od osiromasenog uranijuma:d
 
Poslednja izmena:
Sa tih 50/2 i SBB 30/2 po povoljnim cenama za kucne korisnike konacno se nasao neko pametan da shvati da treba dati narodu to da se privuku korisnici velikim brojevima a realno u praksi nam to nista ne znaci jer HDD-ove od 4-5 TB cemo popuniti za nekoliko dana a za nove nemamo niti su nam potrebni...iznad 20Mbit je potpuno nepotrebno za kucne korisnike...
 
@magick

verovatno si morao da se obavezes ugovorom na 40 godina uz zakletvu da nikad neces izustiti rec 'AJKOM'? :)
 
Sa tih 50/2 i SBB 30/2 po povoljnim cenama za kucne korisnike konacno se nasao neko pametan da shvati da treba dati narodu to da se privuku korisnici velikim brojevima a realno u praksi nam to nista ne znaci jer HDD-ove od 4-5 TB cemo popuniti za nekoliko dana a za nove nemamo niti su nam potrebni...iznad 20Mbit je potpuno nepotrebno za kucne korisnike...

Meni kao kućnom korisniku samo jedan iptv HD kanal vuče u piku preko 25 mega,a gde je nešto drugo.Nemam hard disk niti bilo šta veliko što skidam sa neta.
 
Sa tih 50/2 i SBB 30/2 po povoljnim cenama za kucne korisnike konacno se nasao neko pametan da shvati da treba dati narodu to da se privuku korisnici velikim brojevima a realno u praksi nam to nista ne znaci jer HDD-ove od 4-5 TB cemo popuniti za nekoliko dana a za nove nemamo niti su nam potrebni...iznad 20Mbit je potpuno nepotrebno za kucne korisnike...
Pa sad... ja sasvim lepo živeo sa ADSL-om 5/1, a i to mi je bilo mnogo, tj nisam koristio. Sada sam uzeo 10/1 na kablu i radujem se povećanju od maja na 20/1 Mbps jer ću u međuvremenu uzeti D3i sa HD paketom.

Bez svega toga se može, al' ono... razmaženi smo potrošači bez pravog života i smisla, pa eto veselja. :)
 
Nazad
Vrh Dno