Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Pozdravicemo se polako.
 
Da li može da se raskine ugovor ako neću da pređem sa d3i na eon?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Najverovatnije moze, ali posle ti nece dati da se uzmes neki EON paket na istoj adresi i/ili istom prezimenu.
Ovim ocigledno nastavljaju politiku da se starim korisnicima iste stvari skuplje naplacuju nego novim.
Mene najvise zanima kada je planirano gasenje D3i, necu prelaziti dok me ne primoraju ili ponude bolje uslove.
 
Za to se ne brinem, ja u kraju imam samo Radijus vektor koji ne plaćam pošto sam im dozvolio da instaliraju pojačivač signala za celu ulicu na moju terasu. D3i sam uzeo kao dodatnu opciju, ali sa ovim cenama eon mi otpada sigurno!

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja cu uzeti bivsi RV,sadadnju Supernovu. Za 2800 imacu sve,2000 jeftinije nego sad box 3(tel.mob.vdsl) i d3i.
 
Da li ovaj što sastavlja ove cenovnike pogleda kake su cene starih paketa.Da je pogledo normalnom čoveku nikad ne bi palo napamet da nazove nešto akcijom gde ti nudi da plaćaš 6 meseci 1395 din nešto što košta 1499 din.
 
I meni je RV (Supernova) opcija, za 1799 din imam prakticno isto ono sto kod EON-a kosta 2999, plus sto je prikljucna taksa za EON 3500 din. Ipak bih malo da sacekam pre prelaska, jos je situacija sa Supernovom skroz haoticna. Inace, net, tv i tel vec imam kod Oriona za 1900 din, ali je izbor kanala ocajan + obavezna mi je opcija pogledaj propusteno, skoro nista ne gledam u realnom vremenu.
 
I meni je RV (Supernova) opcija, za 1799 din imam prakticno isto ono sto kod EON-a kosta 2999, plus sto je prikljucna taksa za EON 3500 din. Ipak bih malo da sacekam pre prelaska, jos je situacija sa Supernovom skroz haoticna. Inace, net, tv i tel vec imam kod Oriona za 1900 din, ali je izbor kanala ocajan + obavezna mi je opcija pogledaj propusteno, skoro nista ne gledam u realnom vremenu.

Pisali su baš skoro o tom RV (Supernova) opciju gledanja unazad imaju na samo 16 kanala gde su 8 nacionalni+4 fox.
 
Mojim ukucanima je bitna ta opcija inace bi odavno presao na nesto drugo. Sad placam 1380 d osnovni paket i dodatni box. Po ovim cenama ne postoji mogucnost za dodatni box. Jeste da imam Mibox i da cu dobiti dodatnu app za njega ali to nije to. Ispalo bi 6 meseci po 1090 d i 18 meseci po 1499+290 bez tih 7000 koje bi morao da platim jednokratno. Kad sve to saberem i podelim ispada da osnovni paket izadje 2000 dinara bez neta. Sacekacu i ja,ali mi je Supernova za 2800 sa telefonom najisplativija i to na tri televizora. A za vracanje unazad,bice valjda i na Supernovi. Nije mi jasna logika da naplacuju paket kanala za koji ne obezbedjuju net isto kao i onima kojima obezbede i net. Da barem daju box bez rente i jednokratne naknade mozda bih i progutao cenu od 1500 mesecno.
 
Nije mi jasna logika da naplacuju paket kanala za koji ne obezbedjuju net isto kao i onima kojima obezbede i net. Da barem daju box bez rente i jednokratne naknade mozda bih i progutao cenu od 1500 mesecno.

Obezbeđuje ti net ali da za to platiš minimum 3099 din.Mada je po meni sad ko hoće samo tv ponudu kod njih a nema mogućnost za njihovu kablovsku bolje uzeti total tv nego eon van mreže na totalu i najači paket ispadne u proseku 1630 din i plus neplaća se nikaka taksa za opremu.
 
U mom mestu ne postoji SBB infrastruktura tako da mi ne obezbedjuju net.Poenta je da da nemaju ulaganja u infrastrukturu pa po kom osnovu prodaju po istoj ceni uslugu za kojubsu na drugom mestu imali ulaganja u infrastrukturu. Zato i mislim da trebaju da nam podele uredjaje kaonsto su delili i d3i boxeve. Ovo za Total si u pravu,imao sam i njega od 2006 pa do pojave d3i 2014. Ni kod Totala nema vracanja kanala. Opet Supernova samo Tv kosta 1399d na tri televizora. Imaju skoro sve sto i Eon,osim Nove s, plus Arene i Mts kanali. Cak i N1 imaju.
 
U teoriji imaju najbolju ponudu samo što u praksi po pisanju u temama oko supernove nije baš sve jasno ko šta od udruženih operatera ima od kanala.
 
Razvukao sam kabal od komsije da vidim sta imaju. Sve Arene hd,svi Sk hd,svi Fox hd. Slika je bas dobra. Ovo je bivsi RV. Definitivno odlicna ponuda. Videcemo od juna kad mi istekne Box 3.
 
Razvukao sam kabal od komsije da vidim sta imaju. Sve Arene hd,svi Sk hd,svi Fox hd. Slika je bas dobra. Ovo je bivsi RV. Definitivno odlicna ponuda. Videcemo od juna kad mi istekne Box 3.
Obrati pažnju da je SK tu samo jos 7 8 meseci... Ali ako tebi više odgovara što da ne, imaš u SN 6 neki gratis kao novi korisnik a za net se ne nadaj mnogo, od kako je preuzeo Telekom to više nije nivo nekadašnjeg Vektora. Plus usluga unazad (16 kanala) se doplaćuje 300 din. Plus, pogledaj dobro uz koji paket ide kablovska na 3 tv-a

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Šta se dešava ako ne želimo da pređemo na EON.
Mogu da pređem na EON ,ali samo pod uslovom, da mi cena ostane ista,za istu uslugu koju koristim.
 
Poslednja izmena:
Meni se ovakav Eon uopste ne sviđa . Sam program,odnosno aplikacija i slika mi je bezveze . Jedino zašto koristim d3i je cena i mogućnost vraćanja programa . Verovatno ću ih bataliti . Sport klub i ne gledam kao nekada ,tako da postoje sve manje razloga da prelazimo na eon.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Danas sam pisao SBB podršci na njihovom FB nalogu.

190413064625589438.jpg


Odgovor:

190413064625386731.jpg
 
Pošto nas na silu teraju da pređemo sa D3i na EON van mreže, red bi bio da za početak ne naplaćuju ovu priključnu taksu. Ukoliko nastave sa naplatom i ove 50% umanjene takse, nema šta više da pričamo, iako sam njihov korisnik već 5 godina.
@nickpop lepo si im napisao.
 
Tako misli vecina nas korisnika d3i usluge. Ako nastave tako izgubice vecinu pretplatnika. Za osnovni paket box i renta izadju 13000 plus 1500 d pretplata! Pa za cenu Eon boxa moguce je kupiti solidan Android box i platiti neku listu sa svim mogucim kanalima godinu dana.
 
Tu se nećeš nadgledati. Uzmi Total i rešio si problem :)

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ne bih bas bio siguran u to ;). Elem.Total sam imao od 2006-2014. Pada jaca kisa,malo snega,duva vetar... Dosta mi je njega bilo. Videcemo,imam alternatuvu da se ne ponavljam.
 
Da li može antena da se zaštiti od kiše i snega a da se ne ubije prijem signala? :d
 
+1 Ja sam i za peticiju D3i korisnika

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
 
Je l' vi možete da čitate prevode na Novoj S? Skroz su sjebhali titlove. Inače i ja sam razmišljao o Totalu. Tamo nema svih SK, Discovery Science i pitaj boga čega još nema... Koji će mi to? Da gledam Pink? Neka hvala. Još i tanjir zauzme pola terase, a onda kad dune vetar razgrana se lišće tebi svira prknjača ko čaura.
 
Poslednja izmena:
Šalu na stranu sada [emoji16] Nije baš tako da čim krene kiša nema signala. Sve zavisi od kablova i podešavanja antene. Total tv je skroz ok sa ponudom i cenom. Ali d3i je bio prednost po meni upravo zbog antene, razvlačenja kablova i slicno... Sa 990 otišli smo na 1490. Ima tu dosta kanala koje su uneli u ponudu, ali da li je opravdana tolika cena i plus za najmanji paket naplata priključne takse? Po meni nije.


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno