Šta je novo?

SBB D3 GO - Televizija u pokretu

zato što su iGeekovi u SBB-u pa mrze Android uređaje... inače problem se krajnje lako i elegantno rešava sa VoodooRootKeeper-om :)

Slabo pratis gradivo.. :) Ovde se javljaju ljudi da imaju problem da su im uredjaji novi, znaci stari svega par dana ili nedelja, nista cackano i tako to, sleshovano bilo sta, nisu rootovani, nemaju SU, busybox i slicno... A ovaj SBB-om D3 GO im izbacuje obavestenje da su uredjaji root-ovani.. :) To je to..
 
zato što su iGeekovi u SBB-u pa mrze Android uređaje...

Da, sigurno je zbog toga... ako se ne varam, za video capture na androidu je neophodan root, zbog toga se blokiraju takvi uređaji. Zaštita autorskih prava i sl...
 
Ne volim da se ponavljam, al izgleda da moram. Dok sam imao Nexus koji je bio rutovan i kad sam hteo da koristim D3Go uslugu na njemu, morao sam da ga privremeno anrutujem VoodooRootKeeper-om, tako da mi je cela ta "procedura" itekako poznata. Sada sa Note 2 koji nije rutovan, kada hocu da pokrenem D3Go izbacuje " vas telefon je rutovan, morate ga anrutovati". Da li se nekom javlja isti problem, napominjem jos jednom na novom nerutovanom telefonu i kako ga resiti?
 
Kod mene na Prestigio 5580c pro duo tabletu aplikacija radi užasno sporo (pokretanje) i seckavo (stream). Tablet nije root-ovan, sem ako nije rootovan fabrički.
 
Pozdrav, imam Trio Mix paket 10mb net i naravno D3G0. Na kompu imam Win 7 i sve lepo radi, nemam Anti virus upravo zbog ove aplikacije. Medjutim kad upalim kanal bilo koji treba mu 20-30 sekundi da se izbistri slika. Slika se izbistri i posle nekoliko sekundi ponovo se vrati u vrlo los kvalitet. Pa sve tako konstantno. Da li ima neko ovaj problem i kako da resim ovo ? Svaka sugestija dobrodosla ... Hvala
 
Koji su sve kanali dostupni za SBB korisnike?
Ja imam TotalMIX, i ovi kanali su mi dostupni:
capture.png
misilm da sam negde video da SBB korisnici imaju drugaciju ponudu.
 
Kablovska ponududa D3 kanala:
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    281.4 KB · Pregleda: 214
Pozdrav, imam Trio Mix paket 10mb net i naravno D3G0. Na kompu imam Win 7 i sve lepo radi, nemam Anti virus upravo zbog ove aplikacije. Medjutim kad upalim kanal bilo koji treba mu 20-30 sekundi da se izbistri slika. Slika se izbistri i posle nekoliko sekundi ponovo se vrati u vrlo los kvalitet. Pa sve tako konstantno. Da li ima neko ovaj problem i kako da resim ovo ? Svaka sugestija dobrodosla ... Hvala

Nije do tebe. Jednostavno aplikacija tako radi. Jedino sto mozes je da dok gledas ne downloadujes nista drugo da se slika ne bi vracala na manji protok. Jer iako stoji da kanali u D3Go vuku 2,5Mbit/s u punom kvalitetu, u stvarnosti vuku u pojedinim trenucima i do 5 Mbit/s. Problem postoji i sa preopterecenjem servera, pa i zbog toga moze doci do oscilacija u kvalitetu.
 
Nije do tebe. Jednostavno aplikacija tako radi. Jedino sto mozes je da dok gledas ne downloadujes nista drugo da se slika ne bi vracala na manji protok. Jer iako stoji da kanali u D3Go vuku 2,5Mbit/s u punom kvalitetu, u stvarnosti vuku u pojedinim trenucima i do 5 Mbit/s. Problem postoji i sa preopterecenjem servera, pa i zbog toga moze doci do oscilacija u kvalitetu.

Problem je opterecenje servera, jer je izasla po internetu njihova lista da se gleda dz, ko i nema aktiviranu uslugu, na bilo kojoj mrezi, i serveri pucaju, ali naravno to je SBB popravice za jedno pola godine.
 
Hvala vam, samo geldam TV i nista ne skidam i osciluje kvalitet na svakih 20 sekundi. Mora da ih zovem!
 
Problem je opterecenje servera, jer je izasla po internetu njihova lista da se gleda dz, ko i nema aktiviranu uslugu, na bilo kojoj mrezi, i serveri pucaju, ali naravno to je SBB popravice za jedno pola godine.

Kako?
 
Da, znaju oni to i rade na resenju. Verovatno ce uvesti https protokol kao sto ima Telekom na Open WebTV, pa od snifovanja nema nista ;)
Imam jedno pitanje, da li neko ko ima D3GO uslugu a ne koristi je, ima volju da mi ustupi nalog uz neku nadoknadu naravno? Trenutno imam opciju Kopernikus kablovske koja je ocaj kod mene, a IPTV necu moci da uzmem do leta dok ne srede novu centralu (sad imam Max 11Mbit/s konekciju i od IPTV nema nista do tada).
Znaci nalog bi mi trebao do jeseni najkasnije, ili kako se dogovorimo.
Sorry za off
 
Imam jedno pitanje, da li neko ko ima D3GO uslugu a ne koristi je, ima volju da mi ustupi nalog uz neku nadoknadu naravno?

Ma koliko bi neko bio voljan (možda čak i ja) da ti da username i pass, to ne bi uradio jer se isti koristi za home stranicu SBB-a gde se menjaju paketi neta i D3-a. Tako da ne verujem da bi se neko upustio u tu avanturu da ti prosledi isti!
 
Trenutno radi samo na PC-u. Za telefon i tablet se očekuju update-i koji bi to omogućio!
 
Da radi na PC..jos sada nekako da prebacim stream na apple tv2 i super :)
 
Ma koliko bi neko bio voljan (možda čak i ja) da ti da username i pass, to ne bi uradio jer se isti koristi za home stranicu SBB-a gde se menjaju paketi neta i D3-a. Tako da ne verujem da bi se neko upustio u tu avanturu da ti prosledi isti!

Podrazumeva se da bi dobio sve moje podatke koji su mu potrebni (Maticni broj itd.). Mene interesuje samo D3GO za kucnu varijantu, nista vise.
Thanks za info
 
Evo sad mi je stigla oprema, D3 i wi fi ruter, evo sad sam se prijavio D3 GO, koliko treba da prodje dok mogu da ga koristim na tab-u? Prijavljuje mi da su email i lozinka netacni.. A ja znam da su tacni.. :D
 
Jesi aktivirao uslugu na onom MySBB ili kako se već zove korisničkom portalu?
 
Da, to.
 
Poslednja izmena:
Na čemu zasnivaš tvrđenje koje je suprotno čak i sa informacijama od SBB kao i iskustvima korisnika
Usluzi D3 GO se može pristupiti samo sa SBB mreže činimi se sa samo 3 registrovana uređaja po nalogu a za HBO GO nije potrebna SBB mreža

Pa bilo je na njihovom forumu da ne mora da bude u SBB mrezi... Na tome, e sad ako je to u medjuvremenu propalo onda i ja lazem.. :smackbum:
 
Na čemu zasnivaš tvrđenje koje je suprotno čak i sa informacijama od SBB kao i iskustvima korisnika
Usluzi D3 GO se može pristupiti samo sa SBB mreže činimi se sa samo 3 registrovana uređaja po nalogu a za HBO GO nije potrebna SBB mreža

Može da se pristupi sa bilo koje mreže, informiši se.
 
Nazad
Vrh Dno