Šta je novo?

Savet

Dexxy S2

Slavan
Učlanjen(a)
22.02.2012
Poruke
1,278
Poena
200
Cao drustvo...
Hteo sam da pocnem da ucim sam programiranje.
Interesuje me izrada softwera za win i za android. Imate li neke preporuke odakle da krenem...
Koje knjige, sajtovi itd...
Hvala.
 
Pokreni Google i kreni redom. Imaš na YouTube-u u savremeno doba sasvim dovoljno dobrih tutorijala i serijala tutorijala koji ti mogu pri tome pomoći. Pretraži isto torrent site-ove za Java orijentisane knjige. Potom skini Eclipse, Java development kit (JDK) i Android development kit (ADK) i sve fino podesi (i to imaš na YouTube-u) i tvoje android programiranje može početi.
A spektar načina i jezika za izdradu aplikacija za Windows OS-ove je preširok. Tu već moraš znati šta tačno očekuješ od sebe, kakve aplikacije misliš praviti. :)
 
Hvala na odgovoru... vec sam procesljao yt i poceo sa ucenjem...pa videcu dokle cu stici :)

Sto se tice win programiranja vidim da je siroko pidrucje...konkretno me zanima izrada nekih softwera...za pocetak ne komplikovsnih..
 
C++ je osnova, ipak. Neces se naprogramirati za Windows i Android u C++, ali ces dobro nauciti osnove. Ja obicno dam savet da se krene od C++, ali nesto u zadnje vreme vidim da mnogi ne dele moje misljenje.

Posle toga ce i C# i Java ici lakse. Potrazi Thinking in C++. Ima jedno hiljadu i po stranica, ali mislim da je dobra knjiga.
 
Ma care, raja poleti za parama čim im se spomene kako je "lagano" raditi poslovne aplikacije u C#. Ali C++ je majka. Prije je to bio C, sada je C++. A ostalo šta će i kako će je stvar ukusa/potrebe.
 
Ali na kraju krajeva, ovde govorimo samo o jeziku. To je azbuka, za programiranje je potrebno mnogo vise. U zadnje vreme se stvarno namnozilo "pocetnickih" tema ovde, ali svi samo govore o jezicima i tehnologiji. Sama srz programiranja, a to je resavanje problema, je nekako postalo zapostavljeno :) . Lako ce da se otkuca.
 
Ali na kraju krajeva, ovde govorimo samo o jeziku. To je azbuka, za programiranje je potrebno mnogo vise. U zadnje vreme se stvarno namnozilo "pocetnickih" tema ovde, ali svi samo govore o jezicima i tehnologiji. Sama srz programiranja, a to je resavanje problema, je nekako postalo zapostavljeno :) . Lako ce da se otkuca.
Upravo na tu temu su nama na fakultetu (koji je dosta orijentisan na programiranje) stalno govorili kako nam ne bi smio biti bauk samo kodiranje. Već smišljanje načina rješavanja datog problema, a kôd je samo medijum putem kojeg pružamo to rješenje. Naveli su nam i dobar primjer iz života: "To je kao da pričate, dobro ispričan referat je dobar kôd, a loše ispričan očito početnički kôd. Bitno je da moramo znati pričati kako bismo očekivali makar minimalne rezultate."
 
Nazad
Vrh Dno