Šta je novo?

Pametni uređaji Satić smartić

Fitnes narukvice, sijalice, pametni usisivači i sl.

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,592
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Планирам да узмем неки сатић смартић за дете од 7 година у септембру полази у школу.
Занима ме шта је најповољније и где.
Колико сам видео Вип има најповољнију понуду па Теленор, МТС има најнеповољнију.
У МТСу ми нуде О1+350 за сат за дете од 7 година=1750 😀.
У Випу је ок цена, не свиђа ми се сат, МТ40 ми је ок сатић.
Можда узети овако неки сат и неку другу картицу.
Шта је најисплативије?
 
Iskreno, ovaj mt40 izgleda ipak malo boljeg kvaliteta od kineza i ostalih koje sam gledao, pa opet sumnjam da ce sastaviti 2god. Narukvicu je jednu posle par meseci pokidala, a zamenskih nema, mi smo naruculi sa alija neku koja odgovara samo po sirini...
 
Iskreno, ovaj mt40 izgleda ipak malo boljeg kvaliteta od kineza i ostalih koje sam gledao, pa opet sumnjam da ce sastaviti 2god. Narukvicu je jednu posle par meseci pokidala, a zamenskih nema, mi smo naruculi sa alija neku koja odgovara samo po sirini...
Kome god kažem da se mom klincu pokvario MT40, svi da poznaju još nekog kome se pokvario. Čudi me da toliko slučajeva ima, a da nisam čuo ranije.
 
Mislim da se on daleko najvise prodaje, bar se meni tako cini kad odem po dete u skolu... A sa druge strane bi trebalo da si tokom dve godine miran ako je kupljen u nekoj krstenoj radnji...
 
Ja kupio detetu Elari, i crkao posle nepunih 2 godine. I prelistam one papire od njega i tu piše da je garancija jednu godinu a vek trajanja max 2 godine... Ne očekujte ništa od tih satića, ako 2godine isteraju, puna kapa, to su jednostavno igračke.
Naši se prenose iz generacije u generaciju. :) Prvi Myki, onaj crno beli, smo dobili od drugara, nosio ga stariji, pa mlađi, pa od drugara ćerka, zatim su ga valjda i oni prosledili. Hteli da ga vrate, ja reko koji će nam, dobili smo onaj kolor Myki, on je sad kod mlađeg i biće prosleđen dalje.
 
da li je moguce da je ova TCL aplikacija toliko bagovita, ne mogu 10x da unesem kontakt kako treba, sve pise cannot connect to server, i to kad imam srece da mi kaze bilo sta, uglavnom timeoutuje, bas je mucenje. Uzeo 2x MT40
 
pa yettel internet, nisam pokusavao da ih nakacim na wifi, probacu i tako
 
ova TCL aplikacija je tuga bozija, ili im je server katastrofa. Sta god da je, od pracenja nema nista ceo dan danas... vise ne radi nego sto radi... jel zna neko da li mt40 radi preko neke druge aplikacije ? Nasao sam neku hvaljenu i naravno placa se (findmychild) ili tako nesto... ali ne moze da se upari sat sa njom. Pise da " verovatno koristite fabricku aplikaciju"...
 
Da li postoji nešto kvalitetnije od TCLa? Čudi me da nema renomiranih brendova u ovom segmentu.
Na žalost na našem tržištu nema.Na YT sam video da Huawei ima isto svoje satove ali to ko zna gde.
Imace sam pre neki dan video mnogo dobru varijantu na Aliju sat sa androidom kao minijaturni telefon sa narukvicom,mogu aplikacije da se instaliraju i tu je oko 50e.
 
Ima varijanta da se apple watch se koristi u family setup-u. Koliko videh treba da bude cellular, tako da bi trebalo da je vecina najbitnijih stvari pokrivena(gps tracking, poruke, pozivi...)...
 
Kupili danas mlađem detetu MT42 i trebalo mi je tri sata da ga uparim sa aplikacijom. Pošto već imamo isti model kod starijeg deteta, a s obzirom da je raspust, nisam obraćao pažnju na aplikaciju, tj. rad iste.
Unošenje kontakata u satiće je skoro nemoguće, lokacija ne radi, ne može da se poveže na kućni wifi, ne mogu putem aplikacije da pozovem dete (putem GSM mreže mogu), pola funkcija satića ne radi... U poslovnici blage veze nemaju, a ni u call centru. Malo pre napisah reklamaciju Yettelu, a sutra ću zvati i TCL podršku. Ukoliko nemaju rešenje, tražiću raskid ugovora.
Realno satić ne vredi ovih 150 eura, ali sam računao da ima nešto i u samoj usluzi, tj. aplikaciji. Međutim, ovo ispade veoma skupa igračka koja služi ničemu.
 
Iskreno, aplikacija nikad nije radila u potpunosti kako treba, ali definitivno nije ovako bagovala. Na zalost neki pametniji izbor i nema, tako da ostaje da se nadamo da ce srediti...
 
Od jutros se vratilo u normalu. Međutim, satić koji sam sinoć jedva upario, nije funkcionisao u potpunosti kako treba, ali stari satić jeste. Onda ponovo sve iz početka. Prekinuo sam uparivanje, pa onda ponovo uparivanje, unošenje kontakt liste... Sad je sve prošlo onako kako treba i oba satića funkcionišu onako kako treba. Do kada, videćemo.
 
Šta smo rekli koliko ovi napredni satici troše data saobraćaja na mesečnom nivou,jel moze neko ko ima to da potvrdi?
Da li je dovoljan 1GB podataka za sve praćenje plus neki 4G poziv.....?
 
mene deca zivkaju na svakih sat vremena, koriste i te video pozive, potrosili su po 100mb
 
Stigao je satić sa servisa, zamenili su mu matičnu ploču i sad je ok. Samo mi je čudno što mi nisu javili kad je bio gotov. Pokušavao sam telefonom da ih dobijem, ali mislim da su brojevi telefona na sajtu samo reda radi. Napisao sam im email i odmah ujutru su mi odgovorili da je satić popravljen. Popravili su ga veoma brzo. Deveti dan ujutru mi je stigao odgovor na email, što znači da je satić bio gotov i ranije.
 
Moje iskustvo sa dečijim satićima:

Sestričina je imala MyKi touch. Majka joj se nije žalila na rad. U garantnom roku su dva puta su menjali port za punjenje. Kada je treći put crkao prestali su da ga koriste. Moja zapažanja gledajući sa strane, a ne kao korisnik: Bolji su od no name kineza, a nedostaci su – vađenje iz narukvice da bi se punio, narukvica se osigurava sa spoljne strane uz pomoć dva pina u obliku pečurkice (kao Xiaomi narukvice) i lako može da spadne sa ruke, narukvica nije univerzalna već se mora kupovati namenska za taj model i košta puno.

Za moje i još dvoje dece sam kupio 3 kineska Q528 i nakon godinu dana korišćenja evo zapažanja: na jednom je crkao zvučnik i nije isplativo popravljati ga. Jedan je izgubljen u ispravnom stanju zbog rasejanosti deteta. Jedan radi dobro, pozive obavlja odlično, čujem dete bolje nego kada pričam telefonom sa nekim, lociranje je problematično, ali meni nije toliko bitno pošto živim u malom gradu a i prirodno nisam paničar. Najčešće prilikom startovanja aplikacije (SE Tracker) ne prikaže tačnu lokaciju (promaši od 200m do 2km vazdušnim putem), ali zato nakon nekoliko refrešovanja (3-4 min) ubode dovoljno tačnu lokaciju i proradi sasvim zadovoljavajuće. Locira samo na otovorenom, a u objektima ne može. Geo-ograda može samo kružnog oblika. Koristim A1 pripejd karticu i dešavao se povremeno problem komunikacije sata sa 3/4G mrežom. Ima standardnu silikonsku narukvicu širine 20mm sa metalnom kopčom kao kaiš (rezervna košata 100 din na Aliju). Baterija izdrži nekad i 2 dana, ali ni približno kao što se reklamira. Ipak, za jedan dan je sigurna. Punjenje je preko microUSB porta. Nije vodootporan. Meni je bio zadovoljavajući.

U maju je kupljen 2 g. star, a 1 g. korišćen TCL MT40 i oduševio sam se. Sve je znatno bolje, a korišćenje opuštenije. Aplikacija radi odlično, kvalitet sata odličan – pravi je brend. Lokaciju može da odredi i u delu većeg objekta gde se nalazi. Geo ograda može da se iscrta izlomljenom linijom po ulicama. Narukvica je standardna sa metalnom kopčom kao kaiš i skida se bez alata (kao Timex satovi). Baterija je 600mah i nakon 2 godine može da izdrži skoro 2 dana, a opušteno jedan dan. Punjenje je preko microUSB porta. Možda ima malu zaštitu od prskanja vodom, ali ne bih to ispitivao. Moguće je slanje SMSova na sat (A1 ubija sa promo porukama).

U MTS sam gledao MyKi 4 lite i evo zapažanja bez korišćenja: neuporedivo je bolji od MyKi touch – ima standardnu narukvicu sa metalnom kopčom kao kaiš, dobija se rezervna narukvica, ima kameru, video pozive, bateriju 450mah, punjenje bez džeka – magnetnim kontaktima, vodootporan je (dobija se šrafciger da se zašrafi poklopac SIM). Rekao bih da je u rangu sa TCL MT40.

Rođak je pre neki dan u MTS uzeo TCL MT42. Silno se namučio da aktivira A1 SIM. Dva sata je u Ada mol izigravao ping-pong lopticu između MTS i A1 dok mu nisu namestili aplikaciju da radi kako treba. Evo mojih zapažanja bez korišćenja – moćan, robustan, vodootporan, ali ogroman čak i za odraslog čoveka. Kućište liči da je od aluminijuma, ali nisam proverio – znaju kinezi da ofarbaju plastiku i da izgleda kao Al. Obzirom na cenu verovatno je aluminijumsko. Ekran je veći i bolji od TCL MT40 i MyKi 4 lite. Narukvica je standardna sa metalnom kopčom kao kaiš i skida se bez alata (kao Timex satovi). Baterija 800mah. Punjenje je preko microUSB porta.

Hoću da pređem na postpejd, ali ne znam da li da u A1 uzmem TCL MT40 (sa 50 min mesečno i 10din po započetom min prekoračenja) ili u MTS uzmem MyKi 4 lite (sa 100 min mesečno). Imam pitanja u vezi sa MyKi 4 lite: Može li Geo ograda da se crta po mapi izlomljenim linijama ili mora kružna? Radi li lociranje kada je dete u objektu? Kako se pokazala baterija? Kakav je u korišćenju odnosu na TCL MT40?
 
Moje iskustvo sa dečijim satićima:

Sestričina je imala MyKi touch. Majka joj se nije žalila na rad. U garantnom roku su dva puta su menjali port za punjenje. Kada je treći put crkao prestali su da ga koriste. Moja zapažanja gledajući sa strane, a ne kao korisnik: Bolji su od no name kineza, a nedostaci su – vađenje iz narukvice da bi se punio, narukvica se osigurava sa spoljne strane uz pomoć dva pina u obliku pečurkice (kao Xiaomi narukvice) i lako može da spadne sa ruke, narukvica nije univerzalna već se mora kupovati namenska za taj model i košta puno.

Za moje i još dvoje dece sam kupio 3 kineska Q528 i nakon godinu dana korišćenja evo zapažanja: na jednom je crkao zvučnik i nije isplativo popravljati ga. Jedan je izgubljen u ispravnom stanju zbog rasejanosti deteta. Jedan radi dobro, pozive obavlja odlično, čujem dete bolje nego kada pričam telefonom sa nekim, lociranje je problematično, ali meni nije toliko bitno pošto živim u malom gradu a i prirodno nisam paničar. Najčešće prilikom startovanja aplikacije (SE Tracker) ne prikaže tačnu lokaciju (promaši od 200m do 2km vazdušnim putem), ali zato nakon nekoliko refrešovanja (3-4 min) ubode dovoljno tačnu lokaciju i proradi sasvim zadovoljavajuće. Locira samo na otovorenom, a u objektima ne može. Geo-ograda može samo kružnog oblika. Koristim A1 pripejd karticu i dešavao se povremeno problem komunikacije sata sa 3/4G mrežom. Ima standardnu silikonsku narukvicu širine 20mm sa metalnom kopčom kao kaiš (rezervna košata 100 din na Aliju). Baterija izdrži nekad i 2 dana, ali ni približno kao što se reklamira. Ipak, za jedan dan je sigurna. Punjenje je preko microUSB porta. Nije vodootporan. Meni je bio zadovoljavajući.

U maju je kupljen 2 g. star, a 1 g. korišćen TCL MT40 i oduševio sam se. Sve je znatno bolje, a korišćenje opuštenije. Aplikacija radi odlično, kvalitet sata odličan – pravi je brend. Lokaciju može da odredi i u delu većeg objekta gde se nalazi. Geo ograda može da se iscrta izlomljenom linijom po ulicama. Narukvica je standardna sa metalnom kopčom kao kaiš i skida se bez alata (kao Timex satovi). Baterija je 600mah i nakon 2 godine može da izdrži skoro 2 dana, a opušteno jedan dan. Punjenje je preko microUSB porta. Možda ima malu zaštitu od prskanja vodom, ali ne bih to ispitivao. Moguće je slanje SMSova na sat (A1 ubija sa promo porukama).

U MTS sam gledao MyKi 4 lite i evo zapažanja bez korišćenja: neuporedivo je bolji od MyKi touch – ima standardnu narukvicu sa metalnom kopčom kao kaiš, dobija se rezervna narukvica, ima kameru, video pozive, bateriju 450mah, punjenje bez džeka – magnetnim kontaktima, vodootporan je (dobija se šrafciger da se zašrafi poklopac SIM). Rekao bih da je u rangu sa TCL MT40.

Rođak je pre neki dan u MTS uzeo TCL MT42. Silno se namučio da aktivira A1 SIM. Dva sata je u Ada mol izigravao ping-pong lopticu između MTS i A1 dok mu nisu namestili aplikaciju da radi kako treba. Evo mojih zapažanja bez korišćenja – moćan, robustan, vodootporan, ali ogroman čak i za odraslog čoveka. Kućište liči da je od aluminijuma, ali nisam proverio – znaju kinezi da ofarbaju plastiku i da izgleda kao Al. Obzirom na cenu verovatno je aluminijumsko. Ekran je veći i bolji od TCL MT40 i MyKi 4 lite. Narukvica je standardna sa metalnom kopčom kao kaiš i skida se bez alata (kao Timex satovi). Baterija 800mah. Punjenje je preko microUSB porta.

Hoću da pređem na postpejd, ali ne znam da li da u A1 uzmem TCL MT40 (sa 50 min mesečno i 10din po započetom min prekoračenja) ili u MTS uzmem MyKi 4 lite (sa 100 min mesečno). Imam pitanja u vezi sa MyKi 4 lite: Može li Geo ograda da se crta po mapi izlomljenim linijama ili mora kružna? Radi li lociranje kada je dete u objektu? Kako se pokazala baterija? Kakav je u korišćenju odnosu na TCL MT40?
Sa kojom vrstom koriscenja baterija traje dva dana na MT40?

Uzeli smo ga i baterija mi deluje da ne izdrzi dan, moguce da su ga taj dan igricama iscedili.

Par puta se desilo da se samo ugasi, a ne reklamira mi se dok ne utvrdim da li ga greskom ugase ili se sam gasi.
 
Mi imamo dva satica, mislim da ga moji pune svako vece ali zivkaju non stop. Elem, te igrice mogu da se blokiraju iz aplikacije
 
Sa kojom vrstom koriscenja baterija traje dva dana na MT40?

Uzeli smo ga i baterija mi deluje da ne izdrzi dan, moguce da su ga taj dan igricama iscedili.

Par puta se desilo da se samo ugasi, a ne reklamira mi se dok ne utvrdim da li ga greskom ugase ili se sam gasi.
MT40 je obično isključen preko noći. Desi se nekad da ostane uključen pa veže dve obdanice. Ipak nije sigurno da će izdržati 2 dana normalnog korišćenja. Kupili smo ga polovnog pred kraj školske godine i nije detaljno testiran niti puno korišćen. Obično uveče prvog dana bude na oko 60% bez velikog korišćenja - 5-6 poziva, 1-2 provera lokacije i bez (ili samo malo) igranja od strane deteta. Za svaki slučaj, kako bi bila mirna glava, puniti svako veče.
Nismo imali nikakvih neprijatnosti u korišćenju osim da je 1-2 puta aplikacija gubila vezu sa satom (uglavnom uveče), ali više sumnjam na A1 mrežu i pripejd paket koji koristimo, nego na aplikaciju i sat.
Proveri da li ti je u aplikaciji uključeno programirano isključenje/uključenje sata. To mi često koristimo kako bi izbegli nepotrebno trošenje baterije preko noći. U to vreme na telefonu dobijam obaveštenje da je dete van dometa (uveče), a ujutru dostupno.
 
Sa ukljucenim automatskim lociranjem u skoli, pozivima i porukama, moze se izgurati dan. Igrice cede bareriju naravno, ali ono ste je mene iznenadilo je kad je cera isla na neke izlete, pa kad je stalno u pokretu, to neocekivano ubija bateriju...
 
Da li je neko imao ovaj problem
Moja cerka ima MT42...i radio je okej 8 meseci dok zadnjih par dana joj ne dozvoljava ulazak uopšte u opciju ćaskanje.
Kada uđe u ćaskanje i klikne na bilo koji kontakt izbaci joj obaveštenje "nažalost aplikacija poruke je prestala sa radom"

Ne znam šta je moglo da se desi?
 
Na žalost na našem tržištu nema.Na YT sam video da Huawei ima isto svoje satove ali to ko zna gde.
Imace sam pre neki dan video mnogo dobru varijantu na Aliju sat sa androidom kao minijaturni telefon sa narukvicom,mogu aplikacije da se instaliraju i tu je oko 50e.
Ja sam klincu kupio huawei. Vrlo to fancy izgleda, ali... prvo mora da se instalira huawei aplikacija, drugo u srbiji mu baterija ne traje ni ceo dan, trece vecina zabavnih stvari podrazumeva da jos neko ima takav sat... uglavnom ne vredi truda. Ko je u apple svetu, verovatno taj apple se je dobitna kombinacija, uz obavezno punjenje svaki dan.
 
Nazad
Vrh Dno