Šta je novo?

Sapphire 6970 Artifikati

cod3r

Cenjen
Učlanjen(a)
03.10.2011
Poruke
144
Poena
180
Radila do pre neki dan odlichno, samo iz jednom se pochelo pojavljivati artifikati.
Naravno, otkljuchao sam joj bios uspjeshno, preko atiflasha, inache grafichka nema dual bios, i jedino zadnja verzija atiflasha 3.95 mi je uspeshno otkluchala bios, i uspio sam upisati novi bios. (isto se deshava)

Ne znam, da li joj ima lijeka, u igrama se ponasha normalno, naravno da bude druga ili u Crossfire modu, ne kontam uopshte shta je moglo da joj se desi, ili je definitivno pukla, (ne)skroz?

Postoji li kakvo rjeshenje, ili da je shaljem za servis u BG, i ako ima ko ozbiljno da servisira grafichke, kada se pojave slichni problemi.

Hvala
 
Mozda je zbog otkljucavanja? Vrati sve na def,pa proveri onda.
 
Zbog pojave artifikata sam update BIOS, inache je BIOS bio na def.
 
moja greska,ucinilo mi se da si napisao da si otkljucao 6950 ... A vec imas 6970 (i nema sta da se otkljucava).
Mada znajuci sapphire 100% je otisla memorija (skoro sam imao slican slucaj). Salji na reklamaciju,nema joj spasa.
 
Jel si probao mozda da malo razklokujes memoriju, da vidis da li ce prestati. Mislim, sigurno treba reklamirati, naravno...
 
Graficka nema garanciju, jedan lik mi je prodao na oglasima, dao je radnu garanciju mesec dana, nebi njega sad da maltretiram, moj problem je shto sam uzeo polovnu grafichku.
Shto se tiche BIOS-a, update sam, vratio na fabrichki bios, nisam nashao na sapphire supportu originalni bios, ali sam skinuo s' techpowerup-a. Opet isto, sada kada je stavim u crossfire s' drugom 6970 u igrama krene i odma blokira rachunar, nakon toga restartuje ga. (ovo se pre neki dan nije deshavalo)
Zanimljivo, u safe modu nema takvih brljotina, kada se pokrene normalno, u windows okruzhenju ona brljavi, kada obrishem drajvere radi, tj., slika je dobra, sve dok ne instaliram ponovo drajvere.
Stavljao sam je u drugi rachunar, isto se deshava, nadam se da sam sve moguche varijante isprobao.

Hvala Vam na trudu
 
Probaj malo da joj smanjis klok za memoriju i za gpu...Za nekih 10-20 mhz....Koja je temp graficke?
 
Ona je poprilichno dizala temp. do 85-90c. Kada sam joj smanjio radni takt memorije, npr., na 1000MHz, temp. bi bila max 70c u full opterechenju, tako je radila fino, jer u ovom poslu memorija ne igra ulogu.
Posle "finog" rada, jednostavno se desilo to shto se desilo, brljavi, restartuje pc i artifikati se pogani pojavili.
Sad, ka joj vratio mem za - MHz, ko stavio vishe, isto, nema nekog efekta.
 
A da probas da joj dignes malo voltazu....
 
@Kidence, menjo voltazhu, + -, smanjivo-povecavo radni takt procesra i memorije, update BIOS, novi, stariji (ne znam dal' sam ubaciv'o fabricki, jer kad sam je uzeo nije chini mi se bio fabrichki BIOS).
Sve moguche varijante isprobane, onoliko koliko mi znanje koristi (verovatno malo), ali isprobano.

Nishta, imal' ko pritki za zemljishte da menjamo za ovaku grafichku? Treba mi za jedno 20m paradajza da posadim... chudna li je ta tehnologija!
Isto ko i chovjek, vidish ga zhiv, preko dana chujesh umro. Shta ti je chovjek!

Shta da se radi, hvala vam na trudu, ali mislim da joj lijeka nema, opalio CPU ili memorija...
 
Izgleda da je memorija na njoj, krastavac, baš šteta.

Probaj na nekom drugom PC-u.
 
Izgleda da je memara... :( krastavac...nadam se da si je makar istoristio posteno....:)
 
Izgleda da je memorija na njoj, krastavac, baš šteta.

Probaj na nekom drugom PC-u.
Probano.

Izgleda da je memara... :( krastavac...nadam se da si je makar istoristio posteno....:)
Naravno, da je zdravo, eto malo da porazgovaramo, tome i sluzhi forum. :)

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?274691-quot-drajveri-quot-problem


Isti problem kao kod mene,otisla je memorija. Sa 2 sapphire karte mi se ovo desilo,ti si treci.... A mislio sam da su sve karte iste,izuzev nalepnice i hladjenja,kad ono medjutim.
Od sada sapphire ni dzabe da mi daju..
Shteta, inache sam simpatis'o Sapphire kod ATi-a, opet je Sapphire najbolji frends s' ATi-em, iz tog razloga shto ne suradjuje s' nVIDIa-om. Al' ono izgleda nema nekog posebnog efekta, ipak su to samo shmine i nalepnice na samoj kutiji hladjenja ili ispod.
Sve u svemu, to je elektronika, sklona je da radi a i da crkava. :)

Mi smo tu, da troshimo pare na njihove igrachke koje su izdrzhljive, 2-3 god. max izgleda.
ATi... atii.. chudna li je to sorta...
 
Ma nije do atija. Imao sam asus 4850 koja je 3 god radila na 115 C (u 3d igrama) idle 80c,i dan danas skoro 4 god,radi perfektno.
Jos par atija,sto asus sto GA,i sve su bile ok. Nije ni cudo sto sapphire daje 2 god garancije,i sto su im graficke najjeftinije ;)
 
Da li je rizicno klokovati memoriju otkljucanih Sapphire 6950 twin cooler modela zdravih karti. Imao sam jednu 6870@1000/1150 Sapphire koja je bas tako crkla kod drugara u kompu. Doduse imao sam fiskalni i garantni list tako da je zamenjena novom ali ne volim da mi crkava HW iako sam pokriven garancijom :( .
 
@Ljanmi, nije problem klokovati memoriju, vec je problem u temperaturi.
Klokni memoriju na razumnu frekvenciju, i prati temp. Pusti neki benchmark, vidikako se ponasha, samo nemoj da temp ide u nebo 85c+.
6950 Twin cooler, ima dobro hladjenje, tako da neces imati velikih niti bilo kakvih problema. :)
Kod problema, kojeg sam imao, ja sam maximalno oc GPU i mem, i nije me bilo briga shto je non-stop terala temp 90-95c, i zhrtvovao sam sekiraciju, i dobio grafichku za u regal, extra!

P.S. Budi pazhljiv (malo filozofiranja :) )
 
Cini mi se koliko vidom da na Sapphire kartama vlasnici ne treba da guraju memoriju do max-a iako imaju super temp jer ocigledno da Sapphire tu nesto ne radi kvalitetno :( Pitam se da li memoriju klokovati uopste i koliki je dobitak u performance-u upravo zbog rizika koji OC mem na Sapphire kartama postoji?
 
Poslednja izmena:
Citam vase postove i ne verujem sta se desava sa Sapphire kartama :( Imam 2 karte sa njihovim podpisom jedna je stara 8 godina X600 ,) i druga 2900XT i dan danas da kucnem u drvo obe rade kako treba :) Hocu da kazem da mi je jako zao sto im je kvalitet izgleda opao znacajno :( Nadam se da ces uspeti da popravis svoju 6970 ili makar da dobijes pare od coveka koji ti je prodao...
 
Poslednja izmena:
@maciguZ, Sapphire, zanimljivo shto se ovako deshava, mozhda je ovo mali broj, inache su marketinshki potkovani kao No.1 partner ATi-u. Inache i praktikujem Sapphirku da uzmem, ali ovo shto se desilo nije bash fino, shta da se radi, opet je to tehnologija, koja radi neko vrijeme i na kraju crkne, isto kao i chovjek. :)

Ma pare nechu da trazhim, shto bi, nebi to uradio nikad, bash zato shto je bio fin i korektan u startu. Zhelim ja njemu srechnu kupovinu ili shta vech s' parama, a grafichki che bit jos, radiche, crkavat che i sve tako u krug... :)

P.S. Izvinjavam se zbog ovoga, ch, sh * navika *. :)
 
Zato mi je i neverovatno da se nesto ovako desava sa njihovim kartama oni su sa ATi-jem najblizi tj. najbolje povezani...kao sto je nekad XFX bio sa Nvidia-om dok nisu prosirili saradnju tj. presli i na ATi. Jedini hard-core brend koji je privrzen jednom tabaru od svog osnivanja ne sme sebi da dozvoli da se njivim kupcima desava to sto se desilo tebi... :)
 
@maciguZ, naravno.
Pre neki dan mom kolegi se isto desilo s' grafichkom Sapphire 5870, isti problem. :)
A bash sam mu govorio da uzme samo sapphirku, jer oni su najbolji kada je u pitanju ATi, posle toga me kritikov'o, pa mi reche "kad te ja slusham". :)

Ovo sam javno rek'o, da ne bude da sam samo to njemu rek'o, jer chu mu ovaj post pokazat. ;)
 
Što je referentni dizajn to bi kod svih trebalo biti OK.
Sapphire-ove custom karte, sve one koje nisu "posebne" su u pravilu downgrade od toga (custom/jeftiniji PCB, naponska i ostalo ...).
Inače sam imao svašta od ATI-a: od FIC-a, Sapphire-a, do Tul-ovih custom rješenja (PowerColor, Club3D, VTX 3D) i nikako ne bih davao ruku u vatru za Sapphire, da su oni nešto posebno, ovo ono ... jer nisu.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, u safe modu nema takvih brljotina, kada se pokrene normalno, u windows okruzhenju ona brljavi, kada obrishem drajvere radi, tj., slika je dobra, sve dok ne instaliram ponovo drajvere.

100% ista situacija je i mene snašla kada sam kupio Sapphire 6850 običnu, i to novu iz radnje. Prva koja je stigla radila je normalno dok se ne instalira drajver. Sa drajverom posle Welcome je bacala artifakte. Posle reklamacije druga Sapphire 6850 je stigla iz BG-a normalna i dan danas je koristim bez problema skoro godinu dana.:banana:
 
Pre neki dan mom kolegi se isto desilo s' grafichkom Sapphire 5870, isti problem. :)
A bash sam mu govorio da uzme samo sapphirku, jer oni su najbolji kada je u pitanju ATi, posle toga me kritikov'o, pa mi reche "kad te ja slusham". :)

Ovo sam javno rek'o, da ne bude da sam samo to njemu rek'o, jer chu mu ovaj post pokazat. ;)

Moja preporuka vec neko vreme je ASUS i GIGABYTE. Sapphire nisam vidjao mnogo i eto kao da sam znao da treba da ih izbegavam :) Na moju preporuku uzete su 2 ASUS-ove iz 6xxx serije i 4,5 iz 5xxx serije mesovito ASUS i GIGABYTE. Do sad me niko nije ganjao zbog lose preporuke vendora :d Nekad sam Sapphire prvo preporucivao, ali nisu se bas lako nalazili tako da se drzim samo ova dva tajvanca vec duze vreme :)
 
Poslednja izmena:
Sapphire jeste ATI-jev verni sluga, uvek su im graficke jeftinije od ostalih proizvodjaca, ali nisu nikad bili broj jedan po kvalitetu, to odavno stoji.
Takodje HIS je ATI-jev sluga broj 2. koji ima daleko bolji kvalitet, samo sto nisi toliko zastupljene kod nas, kao nekada EVGA.

@cod3r zao mi je sto ti je karta riknula, znam da ti one znace za posao, sta da ti kazem kad ostalo znas i sam, kupuj samo sa garancijom.
 
Ne mora da znachi, Sapphire je ozbiljna firma i ne treba po njima pljuvati. Ono shto se meni desilo ne znachi da ne valja ili nekom drugom, ne deshava se ovo chesto, rijedak je ovo sluchaj.
Ovo se mozhe desiti i s' Gigabyte-om, MSI-om, EVGA, PoweColor, ASUS ... stvarno ne mora da znachi. Ovu Sapphire 5970 OC Edition, shto imam, ona prekida, temp. max do 65c u full opterechenju, imao sam PowerColor 6990 (ovo govorim o TOP modelima), i ona se fino ponashala, isti sluchaj kod jednog drugara, imao je 4890 Sapphirku, radi i dan danas, kol'ko mu to dodje godina ne znam od kad je proizvedena.
Uostalom, opet sam stava ipak je to elektronika, sklona kvaru shto je i normalna stvar.

@Mirza82, fala druzhe. Ma da smo zdravo, naravno da treba uvek uzimati sa garancijom, nekad sa garancijom bude mnogo skuplje. :)
 
U kompu imam Saphire 5870 kupljenu pre godinu ipo. Sve je radilo odlično dok nisam instalirao Skyrim. Skyrim mi je pucao nakon 5-10s igranja. Menjao sam drivere, renistalirao igru više puta, ubacio sve patchove ali bez uspeha. Napokon sam spustio memoriju na grafi sa redovnih 1200Mhz na 1000Mhz i Skyrim je odjednom proradio. Tako što se mene tiče, prvi i zadnji Saphire koji sam kupio.
 
Otkljucavanjem katre iz 6950 u 6970 koliko se dobija u igricama i da li je vredno toga(Znam da nije neka nauka otkljucavanje,nego pitam da li je vredno da se prihvati rizik otkljucavanja u odnosu na ono sto se dobije)
 
Nazad
Vrh Dno