Šta je novo?

Samsung zakucao na logo ekranu i nece da udje u recovery

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Moja devojka ima sgs2 i dok je instalirala neku aplikaciju za autobuse fon je zakucao i kad ga je resetovala vise nije mogao da se upali. Samo dodje do samsung logoa i tu stane. Nece da udje u recovery, a u download hoce. Flesovao sam mu stock rom, ali nista. Mozda bi pomogao wipe podataka, ali nece da udje u recovery. Gledao sam i po netu, ali nisam naisao na slican problem pa ako neko ima neku ideju bio bih mu zahvalan.
 
Ne znam kako tačno ide na sgs2 (mislim da nije kao na sgs1) ali ako već flešuješ stock rom iz odina treba pit fajl ili šta god već ide za s2 da ti odradi format.
 
Ne znam da li je kvar stoftverske ili hardverske prirode jer mi je cudno da nece da udje u recovery.

Pa ovo sto sam gledao kako ljudi rade flesovanje je da imaju samo PDA fajl i to je to. A to za pit nisam video, ne znam kako da nadjem to.
 
Ništa čudno što neće da uđe u recovery, tipično za s1 i s2

Kada se rom sastoji od pda fajla (ovo pričam iz sećanja) to je rom spakovan u jedan fajl, koji ne radi format već samo preflešuje postojeći, zato faktički nisi ništa uradio. Ali valjda će se neko javiti ko je skoro to radio.
 
Poslednja izmena:
Nasao sam sad pit fajl, jel nece on da brikuje telefon ili tako nesto. Taj pit fajl je neki koji povecava memoriju za aplikacije na 5 gb. Mada i to bi mi odgovaralo ako nije opasno za izvodjenje :)
 
Pogledja temu net rom. Sale je developer ne znam tacan nick. Ili pitaj djilkosa_ns

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslao sam saletu poruku pa kad udje na forum ocekujem da ce da dodje u temu :)
 
Preporucujem ti da stavis njegov neat rom. Najbolji je za s2 od svih. Svi na forumu pa i ja dok sam imao s2 su koristili upravo njegov rom.
 
Stavio bih ga ali nemam nacin. Telefon jedino sto moze jeste da udje u download i da stoji samsung logo. Nista vise. Ne mogu u recovery niti mogu da ga upalim.

Sad sam probao i repartition sa stock pit fajlom i nista. Dodje do samsung logoa i stoji.
 
Olje cekaj saletov odgovor da ne zeznes nesto vise. Koliko se secam u samsungu instalacija stock roma ide preko odina, a tel treba u download modu da bude.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Flesuj Philz kernel XWMS3 za Odin u PDA polje. Ne postoji poseban recovery za s2, sve spakovano u kernel. Pa probaj da udjes u cwm. Sa PIT-om nemoj da se zezas. Samo particionisi uz kernel.

Kako ulazis u recovery?
 
Ulazim na vol+ home i power. ali samo se pojavi samsung logo i ako i dalje drzim to onda se ugasi fon i to je to. A gde da nadjem aj kernel?
 
Ovo da stavim u pda polje i da flesujem? Mada sam vec probao da ubacim recovery, ali opet nece.

Radi volume up, nije pravio nikakve probleme.
 
Nisam siguran da postoji odvojen recovery za Odin. Da, PDA polje.
 
Kad se pojavi Samsung logo pustiš dugmiće pa ih odmah nakon toga opet držiš
 
Jos uvek nista. Da li je moguce da je crklo nesto da se ne zamlacujem vise sa ovim?
 
Sa stock rom-om dobijas CWM 3.0 recovery (najobicniji). Nadji PhilZ recovery, flesuj ga preko ODIN-a, ali bi mozda bolje bilo prvo stock rom, pa onda recovery. Tim redosledom. Nakon toga pokusaj da udjes u recovery I ako imas sacuvan predhodni rom (preko starog recovery-a), uradi prvo WIPE (varijanta za instalaciju novog rom-a na PhilZ-u), pa onda RESTORE (izaberes sacuvani rom).
 
Uradio sam i nista, nekoliko puta sam procao i stock rom, a i recovery, a i philz sam probao i nista, i dalje nece u recovery. A volume radi provereno, do juce nije pravilo probleme. Ne znam da li ima nesto sto nisam pokusao da pokusam.
 
Nista, odneo u servis i zamenili plocu :)
 
I koliko te je koštalo to zadovoljstvo? krastavac nisam dugo ulazio na bench a i da sam bio tu ne bih mogao da ti pomognem

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno